Login lub e-mail Hasło   

Koronawirus – świat zamarł w szoku!

Świat zamarł w szoku, z powodu koronowirusa (który rozprzestrzenił się na niespotykaną dotąd skalę). ale nie tylko z powodu ilości zakażeń i umieralności na koronowirusa
Wyświetlenia: 1.916 Zamieszczono 08/05/2020

Epidemia koronawirusa COVID-19 rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. W okresie od listopada 2019 do stycznia 2020 zachorowania pojawiały się głównie w mieście Wuhan, w środkowych Chinach, ale już w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się w całych Chinach. W drugiej połowie lutego ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchły w Korei Południowej, we Włoszech oraz w Iranie (za Wikipedią). A Europejczycy zachowywali się tak jak by to ich nie dotyczyło, dalej wyjeżdżali na narty do Włoch.

Od 4 marca 2020 są notowane zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. 13 marca 2020 WHO podała, że epicentrum pandemii koronawirusa stała się Europa (chorzy zarejestrowani zostali na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy). Gdyby w tym samym dniu wprowadzono na granicach Polski kordon sanitarny (znacząco ograniczający ruch graniczny), być może uchronilibyśmy się od zakażonych turystów, wracających z nart we Włoszech.

 

Zresztą, gdyby wszystkich wjeżdżających do Polski z osobami zakażonymi, od razu izolowano w miejscach odosobnionych na 2-tygodniową kwarantannę, być może w Polsce byłoby jeszcze mniej zakażeń. A tak, dwudniowe opóźnienie wprowadzenia kordonu sanitarnego, zemściło się większą ilością zakażonych koronawirusem.

 

W okresie od 14 do 20 marca obowiązywał w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a od 20 marca, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, obowiązuje w Polsce stan epidemii. Od 16 marca do 11 kwietnia obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza najważniejszymi potrzebami: wyjściem do pracy, apteki, sklepu, lekarza (przedłużany ciągle o kolejne tygodnie). Ktoś kto tego nie przeżył, nie mógłby wyobrazić sobie, tych pustych ulic, placów, lokali rozrywkowych, instytucji kulturalnych, zawieszonych meczów i rozgrywek sportowych, zamkniętych granic państwowych, ludzi w maskach, służbę zdrowia w kombinezonach (niczym kosmonautów), itp..Świat zamarł w szoku, A jeszcze brak odwiedzin w szpitalach, niemożność ostatniego pożegnania ze zmarłymi, pogrzeby prochów. A w polskich mediach, głównym tematem programu były wybory prezydenckie 10 maja.

 

I być może ta dobrowolna kwarantanna, uchroniła Polaków od przebiegu zarazy koronawirusa, takiej jak we Włoszech, czy Hiszpanii (Włosi nie potrafili zrezygnować ze wspólnej kawy w ogródkach kawiarnianych). Na koniec kwietnia 2020 r liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wyniosła 12.877 osób, od początku epidemii zmarły 644 osoby, wyzdrowiało 3.236 osób, 211 ostatniej doby. A 9 maja było już 15.510 zakażeń, w sumie zmarło 785 osób, 2.114 osób przebywa w szpitalach, a 15.984 objęto nadzorem epidemiologicznym, wyzdrowiało też co najmniej 5.541 osób. W  województwie zachodniopomorskim stwierdzono 478 osób, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. hospitalizowano 110 osób. W woj. zachodniopomorskim zmarło 16 osób, wyzdrowiało 224 osoby. I chociaż w różnych województwach, była zróżnicowana ilość zakażonych i zmarłych, to jednak wszystkich Polaków obowiązywały wspólne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

 

 

Świat zamarł w szoku, z powodu koronowirusa, który rozprzestrzenił się na niespotykaną dotąd skalę (4 miliony zakażeń, 270 tys. zgonów)). ale nie tylko z powodu ilości zakażeń i umieralności na koronowirusa, ale przede wszystkim zmianami jakie spowodował dla przyjętego dotychczas demokratycznego modelu życia, jak i całej światowej gospodarki. Pandemia koronawirusa, spowodowała spadek międzynarodowej wymiany gospodarczej, co w znaczący sposób spowolni globalną gospodarkę, przynajmniej w pierwszym półroczu bieżącego roku. To z kolei powiększy armię bezrobotnych i biedę na całym świecie. Być może spowoduje to także, że obecny model globalizacji gospodarki, za kilka lat będzie wyglądać zupełnie inaczej, że świat będzie wyglądał inaczej.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1290
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2665
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3187
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1016
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2104
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3515
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 499
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2531
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2041
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Prawdziwa to jest miłość Koriolana do Hamiltona.

@Adam Jezierski: jezdem szczególnie umiłowanym 'z kur** synem' niepokalanego rycerza Kormorancia i jego giermka krzywego Mańcia.

@Hamilton:
Sadystą będąc lubisz znęcać się nad ludźmi.
Koriolana to podnieca seksualnie. Sutki stają mu na baczność i robi mu się wilgotno w (...). Za to Koriolan ciebie kocha.

@Hamilton:
Inni nie kochają twoich impertynencji i nazywają ciebie świnią.

@Adam Jezierski: Adaśko ty jesteś kochany za to, że katujesz nas linkami do swoich evercóśtamów.

@Hamilton:
Jedna hrabina powiedziała, że ja jestem kochany bo dziewczyny lecą na inteligencję.

@Adam Jezierski: Adaśko tak inteligentny hrabonsc nie powinien wierzyć w głupie plotki.

Kolejny *ujowy artykuł. Ciekawe panie fon Zdziś czy wejdzie wreszcie do popularnych bez pomocy tzw. rodziny. Tak czy inaczej 'cza' ogłosić sukces. Tu nie ma na co czekać.

Zdzisławie:
Jest taki rodzaj debaty, w którym strony losują swoje stanowisko (za albo przeciw).
Mógłbyś się wykazać.
Udowodniłeś, że przyzwyczajenie jest lepsze od miłości.
Spróbuj wykazać, że nuda jest lepsza od seksu.

@Adam Jezierski: miłość do własnych evercustamów jest najprawdziwszą miłością, bo ślepą jak kret. Ty sobie już zamów wydanie swoich dzieł w alfabecie Braille’a. Na wszelki wypadek. I w formie audio.

Panie fon Zdzisław cza by pan de Kostka ogłosił de sukces. Znów się nie udało przekulać arta bez pomocy rodziny do popularnych.

"Miłość" to wypalanie się rozwydrzonego bachora ekspansjonującego nieznane szlaki i terytoria. Jak już wszystkie pozna i zdobędzie, to się zanudzi, oświeci lub zgorszy, i tyle będzie. Z kobietą jest 'dobrze' dopóki psychologia stron(y) się nie znerwicuje. Tak jest, mimo braku doświadczenia mego. Niewiasty zalotnej unikać aby nie wpaść w jej sidła jak głosi Pismo.

@px2195: Czy to dotyczy Agnieszki Jezierskiej?

@Adam Jezierski: nad px czuwa buk, nad Agnieszką Natanek. Ona jest bezpieczna.

Szanowny Panie fon Zdziś dlaczego rodzina sobie wzajemnie nie rekomenduje swych arcydzieł. Ślachetny pan de Kostka stworzyłby nową rubrykę w rankingu i kolejne sukcesy jak znalazł.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska