Login lub e-mail Hasło   

Szwedzki lekarz: Starszym cierpiącym na wirusa Wuhan odmawia się tlenu

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://tiny.cc/ckgyoz
Szwedzki lekarz rozpoczął krucjatę, aby pokazać, że władze jego kraju celowo odmawiają osobom starszym leczenia tlenem.
Wyświetlenia: 294 Zamieszczono 25 dni temu

Tłumaczenie Google Translator.

Szwedzki lekarz rozpoczął krucjatę, aby pokazać, że władze jego kraju celowo odmawiają osobom starszym leczenia tlenem, które mogłoby uratować im życie, jeśli cierpią na infekcję wirusem Wuhan (COVID-19).

Dr Jon Tallinger, który nosi w mediach społecznościowych nazwę „Whistleblower MD”, jest lekarzem ogólnym w klinice w Tranås, w prowincji Småland w południowej Szwecji. Dba o około 2000 pacjentów. Wczoraj pojawił się na kanale Angry Foreigner na YouTube, aby porozmawiać o swoich odkryciach, ponieważ żadne szwedzkie źródło wiadomości z głównego nurtu nie było skłonne przekazać swojej historii.

Tallinger mówi, że władze w jego hrabstwie przesłały wideo personelowi medycznemu w domach opieki, w jaki sposób radzić sobie z pacjentami z wirusem Wuhan. Na filmie lekarze są pouczani, aby nie wysyłać zarażonych starszych pacjentów cierpiących na problemy z oddychaniem do szpitali i leczyć ich tylko morfiną na niepokój. Leczenie tlenem nigdy nie jest wspomniane, mimo że uduszenie jest najczęstszym sposobem śmierci pacjentów z powodu infekcji. Tallinger twierdzi, że oznacza to, że zgodnie z tymi instrukcjami wielu starszych pacjentów udusi się na śmierć. Mówi, że jest to wyraźny sygnał, że władze odmawiają opieki osobom starszym, które mogłyby uratować im życie.

Od kiedy Tallinger po raz pierwszy przekazał informacje o tych zamówieniach na swojej stronie na Facebooku , dokumenty wyciekły z innych hrabstw Szwecji, które wyraźnie stwierdzają, że tlen nie powinien być podawany starszym pacjentom cierpiącym na problemy z oddychaniem spowodowane wirusem.

Tallinger wskazuje również, że nie tylko osoby starsze są zagrożone tym porządkiem, ale wielu typów pacjentów z przewlekłymi zaburzeniami, takimi jak osoby z zespołem Downa, które są również szczególnie narażone na niedotlenienie.

W filmie Tallinger stwierdza, że zamówienie to stanowi wyraźne „naruszenie praw człowieka” i że „należy je traktować jako przestępstwo i ścigać”.

Tallinger szacuje, że około dwie trzecie pacjentów z wirusami w domach opieki można uratować dzięki leczeniu tlenem. Mówi, że bez tego 15 000 pacjentów może niepotrzebnie umrzeć. Jeśli zainicjowany zostanie silny wysiłek podania pacjentowi tlenu, Tallinger mówi: „nie uratujemy wszystkich, ale zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy”.

Tallinger zwrócił również uwagę, że wiele domów opieki w Szwecji w ogóle nie ma wyposażenia tlenowego i że w przeciwieństwie do innych krajów, personel medyczny, który pracuje wokół osób starszych, często nie nosi odzieży ochronnej lub nie ma jej wcale, co naraża pacjentów na większe ryzyko zarażenia poprzez kontakt z własnymi opiekunami.

Podczas gdy kilku innych pracowników służby zdrowia wyraziło poparcie dla Tallingera, odkąd się zgłosił, większość uważa go za zdrajcę i mówi, że najprawdopodobniej nigdy więcej nie będzie mógł pracować w placówkach finansowanych przez państwo. Powiedział, że rozumie niezdecydowanie ludzi, by go wspierać, biorąc pod uwagę ryzyko związane z ich karierą; wspomniał o jednym zwolenniku, który został zmuszony do wycofania swojego oświadczenia po tym, jak jego pracodawca zagroził mu pozwem.

Tallinger mówi „niebezpiecznie jest mówić w myślach”, dodając, że kraj staje się coraz bardziej niebezpieczny w coraz szybszym tempie dla ludzi mówiących prawdę.

Tallinger mówi, że będzie w stanie zmusić szwedzkie władze do zmiany tej polityki poprzez uzyskanie potwierdzających dowodów praktyki z jak największej liczby źródeł, i wzywa osoby, które mają odpowiednie informacje, aby się z nim skontaktowały.

Tallinger nazywa politykę tlenową państwa „systematycznym naruszaniem praw człowieka przez osoby starsze i słabe”.

Dokument, który wyciekł do prasy w zeszłym miesiącu, pokazał, że szpitale w Sztokholmie są pouczane, aby nie dawać osobom starszym takiego samego priorytetu w intensywnej terapii, jak innym pacjentom, jak wcześniej informował Voice of Europe. Zapytany o to Tallinger podkreślił jednak, że opieka tlenowa to nie to samo, co intensywna terapia i że oba zamówienia nie są powiązane.

Wideo rozmowy:

https://www.youtube.com/watch?v=Kz5BhX5_CXo&feature=emb_logo

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1272
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 690
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 730
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 776
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 639
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 383
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Dodał do zasobów: Serpico
Artykuł

Powiązane tematy

  px2195,  23 dni temu

Dobrze ale w moich artykułach równoważę bolesną prawdę i rzeczy dające odpór indywidualny systemowi. Kogo się zmieni bez środków zaradczych, na pół miesiąca może.

  Hamilton,  23 dni temu

@px2195: bo ty jesteś wzorem zrównoważonego psychicznie.

  px2195,  23 dni temu

@Hamilton: Szczytyńscy uczą jak se radzić. Oby ciebie również.

@px2195: radziłem sobie do tej pory bez nich to dalej też sobie poradzę.

  px2195,  23 dni temu

@Hamilton: przecież i satyryk może się wyczerpać, tym bardziej jeśli go znudzą już przyspieszające, spłycające się wydarzenia. Historia się powtarza, więc jest nudna. Trudno żeby stanowiła powód do śmiechu w zmienionych powierzchownościach XXI wieku a jeszcze w dobie paniki polityki.

@px2195: jak tak paczam na ciebie to mam wrażenie, że wyczerpałeś baterie już 300 lat temu.
http://www.eioba.pl/px2195/articles

  px2195,  22 dni temu

@Hamilton: po prostu szereguję wartości. Co powiedział Kohelet? Jednak zwracał się do Swego Pana mimo doskonałej znajomości praw życiowych. Życie nie zdołało go zgorszyć.

@px2195: każdy ma swój własny system wartości i każdy go sobie szereguje i to przez całe życie. Nie jesteś wyjątkiem. Nie narzucaj światu swego formatu.

  px2195,  22 dni temu

@Hamilton: takie mają systemy wartości że żałują wszystkiego i wszystkich, z biegiem czasu. Tak działa człek ale przecież ludzie szukają (jak deklarują) rozwoju duchowego. Jak mógłbym być zdania, że atman to jest bóg jak nie jest? I jak działa Polak? Ego planów przygód, kręcenie życiem - a odejście z co najmniej goryczą, bez świadomości, z marzeniami o astralnych albo nicościach, dla nich nierozez ...  wyświetl więcej

@px2195: tobie tylko się tak wydaje, bo żyjesz w swym wklesło-wypukłym świecie własnych iluzji i mrzonek.

  px2195,  22 dni temu

@Hamilton: pomógł im atman czy zajęty jak batman? A mi Bóg pomaga, sukcesywnie. A ich nie da się zrozumieć. Czy oni tylko to ciało atmalne widzą, czy podrywa ich do spokojnej niebieskiej miłości? Nie widzę u nich jednolitej radości. Po co objętość książek dalekowschodnich i youtuby jak niemal nieskończenie szybsza i mniej wymagająca jest przestrzeń Nieba? I mniej skomplikowana, ilość kategorii spe ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22 dni temu

@px2195: pozostań zatem ze swoim wklęsło-wypukłym Bogiem a ja ze swoim normalnym i będzie super. To chyba jedyne rozwiązanie by się wzajemnie nie zagryźć w imię Boga. Mnie jest to zupełnie obojętne czy twój jest wypukły czy wklęsły.

  px2195,  22 dni temu

@Hamilton: szatan szasta tak jak gwiazd nie ma na "foto" Ziemi od NASA. To jest kłamca. Czy mu wierzysz? Skoro zrobi coś mamon a potem leżysz. Czy ludzie chcą być spłukani, i w otchłani? Czy aż tyle jest drani?

  Hamilton,  22 dni temu

@px2195: ty wstąp do armii zbawienia. Zostaniesz poruchnikiem albo chlapitanem słowa bożego. Tu się marnujesz.

  px2195,  22 dni temu

@Hamilton: nie jak Jezus upatrujesz. On uczył tam gdzie był, prosty się nie zgorszył. Artykuł przybył, mówi ci jak może i ty byś żył, podczas gdyby czas się kończył.

  Hamilton,  22 dni temu

@px2195: czas nie zając, nie ucieknie.

  blackjuice  (www),  17 dni temu

nieciekawieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska