Login lub e-mail Hasło   

Niepokój i błędy

Można porównać niepokój do niewolnika, spełniającego rozkazy despotycznego właściciela,
Wyświetlenia: 176 Zamieszczono 10 dni temu

 

 

Niepokój

 

 NIEPOKÓJ

Można  porównać niepokój do niewolnika, spełniającego rozkazy despotycznego właściciela, który zawsze domaga się doskonałości i nigdy nie pozwala na odpoczynek.

Niepokój przezwyciężyć można przez rozwijanie zadowolenia, które jest przeciwieństwem szukania wad. Uczymy się wtedy prostej radości wynikającej z zadowolenia z niewielkich rzeczy, pozbywamy się zaś nieustannego pragnienia, by chcieć więcej i być doskonałym.

Zamiast wytykać sobie braki, lepiej być wdzięczymii za chwilę, którą przeżywamy. Niepokój  jest często zniecierpliwieniem, by szybko przejść do następnego etapu w pracy, w rozwoju, w karierze etc. Jednakże osoby, które są zadowolone z etapu, na którym się znajdują, osiągają wyniki najszybciej. To właśnie rozwijanie zadowolenia powoduje przejście na kolejny poziom. 

Wyrzuty sumienia są specyficznym przypadkiem niepokoju – są skutkiem złych uczynków. Jedynym sposobem, by przezwyciężyć wyrzuty, niepokój sumienia, to poprawianie swego zachowania i stawanie się życzliwym, mądrym i uprzejmym. 

Błędy są częścią życia.

Kiedy popełniam jakiś błąd i robię coś głupiego, nigdy nie myślę, że to powód, żeby tracić poczucie własnej wartości. Zamiast tego myślę: jestem człowiekiem, popełniam błędy, jestem wystarczająco dobry. Jak wspaniale jest mieć świadomość, że masz prawo się pomylić. Warto trzymać się swojego prawa do popełniania błędów. Nie zawsze musimy robić wszystko doskonale. Obniżmy swoje oczekiwania.

Jeszcze kilka lat temu oczekiwałem, że ludzie powyłączają komórki. A teraz, że pozdejmują dziwaczne maseczki z twarzy na czas jazdy tramwajem, pociągiem czy na ulicy idąc. Ale  obniżyłem oczekiwania i jeśli dzwonią, to jestem bardzo szczęśliwy. Inaczej człowiek się złości i psuje sobie cały dzień. A przecież można obniżyć oczekiwania i o wiele lepiej się bawić, bo ludzie po prostu popełniają błędy. Kiedy robimy błędy, nigdy nie myśmy, że to znaczy, że jesteśmy jakiś wadliwi.

Kiedy pozwalasz sobie na popełnianie błędów, to po pierwsze szczerze się do tego przyznajesz. Kiedy nie pozwalasz sobie na to, to ukrywasz błędy, wypierasz i nie przyznajesz się do nich, więc nie możesz nic z nimi zrobić.

Popełniłeś błąd –  to dozwolone.  

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 743
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1099
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 651
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1017
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 866
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1244
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 916
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 875
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 781
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 522
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 529
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 452
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 698
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 716
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  10 dni temu

Każdy jest błędnym rycerzem dosiadającym wielbłąda. Polecam Rozmowy z Bogiem N.D. Walscha. Bóg nie ocenia własnych palców za popełnione błędy, bo są Jego. Dlatego Hitler jest w Niebie. Gramy wybrane role jak Dniu Swistaka możemy powtarzać jedną linie życia setki razy, aż się wyleczymy z chorej ambicji i ego zastąpimy szeptającym do umysłu Bogiem. Jako upadli aniołowie zakuci w ciała przez cyniczny ...  wyświetl więcej

@mojra: Spójrz na te zawody w tworzenie mikro-myszy, a potem spróbuj sobie uświadomić taką refleksje, czy gdyby twórcy tych mikro-stworzeń patrzyli na swoje dzieła kategoriami winy i kary, to czy ich dzieła mogły by się same w sobie doskonalić ?

https://www.youtube.com/watch?(...)ED0p1Sk

Więź Ojca z Synem oparta na płodzeniu

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
EDIT:
"By to mogło się odbyć konieczne będzie wyjście mentalne wyjście po za utożsamianie się z przejściowymi organizmami danymi nam do dyspozycji, ..."
=>
By to mogło się odbyć konieczne będzie mentalne wyjście po za utożsamianie się z przejściowymi organizmami danymi nam do dyspozycji, ...

@pokrzywiony: to się wysiliłeś ócuny Mariolku yntelektualnie. Przepisałeś toczka w toczkę i to z błędem, bo 'po za' piszemy razem. Ty chyba bierzesz intensywne korepetycje u profesora zakrawarskiego.

@Hamilton: Skąd to przepisałem, masz jakiś dowód ?
Słuchaj stary śmierdzielu, mogę wcale nie pisać i mieć ciebie z cała resztą w głębokim poważaniu.

@pokrzywiony: paczaj :
pokrzywiony: 2 godz temu :
EDIT:
"By to mogło się odbyć konieczne będzie wyjście mentalne wyjście po za utożsamianie się z przejściowymi organizmami danymi nam do dyspozycji, ..."
=>
By to mogło się odbyć konieczne będzie mentalne wyjście po za utożsamianie się z przejściowymi organizmami danymi nam do dyspozycji, ...
Ktoś się podszywa pod ciebie.

 

@pokrzywiony: Mariol znowu ci śmierdzi. Tyle razy ci mówię - myj się. Jak tak dalej pójdzie wszy cię zeżrą. Pokonaj strach, kup mydło, sąsiadów poproś o wiaderko wody i wyszoruj się. I wypierz przynajmniej galotki.

@Hamilton: Przepisałem poprawiając błąd jaki zauważyłem w swoim tekście, a za to że niezauważeniem wszystkich błędów gotów jesteś mnie zlinczować, skreślić, zdyskredytować, podeptać. Tak jakbyś ty był ideałem godnym naśladowania, a w rzeczywistości okazujesz się być faszystą.

@pokrzywiony: Mariolku nie rób nam tego i nie odchodź. Na eioba zaczną się masowe samobójstwa z tęsknoty za tobą i twoim zapachem. W dodatku chcesz odejść tam gdzie cię wszyscy mają w poważaniu.

@Hamilton: Chcę odejść tam gdzie z drobnych błędów nie robi się powodów do linczu.

@pokrzywiony: nie tylko faszystą. Złodziejem, mordercą niewinnych dzieci, bandytą, oszustem, który okrada własnych pracowników i przywłaszcza ich projekty, mężem bijącym żonę, ojcem katującym swe dzieci, gnojem, śmierdzielem, kabotynem, debilem i hitlerowcem. Ty mała, wredna i tępa pokrako byś mnie nigdy nie zlińczował. A teraz idź kuźwa się pobeczeć z tej wrażliwości wiecznie pokrzywdzony pajacu..

@Hamilton:
"nie tylko faszystą. Złodziejem, mordercą niewinnych dzieci, bandytą, oszustem, który okrada własnych pracowników i przywłaszcza ich projekty, mężem bijącym żonę, ojcem katującym swe dzieci, gnojem, śmierdzielem, kabotynem, debilem i hitlerowcem. "

Gratuluje, wiedzę że zaczynasz odkrywać własną naturę, a kto wie być może i dla ciebie zapali się światełko w czarnej dupie której się znalazłeś. Póki co nie masz nic do zaoferowania, prócz jadu jakim jesteś nasączony.

  Hamilton,  9 dni temu

@pokrzywiony: Mariolek odejdź w to miejsce gdzie cię wszyscy mają w poważaniu. Hahaha - będzie ci ciepło i nikt cię już nie przestraszy, bo zmysł powonienia na to nie pozwoli a ty będziesz wreszcie właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska