Login lub e-mail Hasło   

Przyzwyczajenie, silniejsze jak miłość?

Miłość, jest wielką siłą, która nas przyciąga do drugiej osoby, ale przyzwyczajenie do kogoś, przyciąga nas nie mniej
Wyświetlenia: 2.023 Zamieszczono 23/05/2020

Cytując Elizę Kostkę: http://www.eioba.pl/a/5ug9/sila-przyzwyczajenia

Są uczucia silniejsze niż inne

Są uczucia trwałe, przelotne i niewinne,

Takie jak emocje, flirty i wierzenia

I te najsilniejsze, jak siła przyzwyczajenia

Miłość, jest wielką siłą, która nas przyciąga do drugiej osoby, ale przyzwyczajenie do kogoś, przyciąga nas nie mniej.

Po latach, ogień miłości (namiętności), ulega osłabieniu, bo my też się zmieniamy. Owszem dalej kochamy, ale już trochę inaczej. Może nie kochamy słabiej, ale nasze uczucie ma już inny smak i wymiar. Na pewno namiętność jest inna, a tym samym wzajemne przyciąganie, ulega zmianie. Miłość, jeszcze trwa, ale stwierdzamy, że większej siły nabrało nasze przyzwyczajenie.

.

Wrośliśmy w to wszystko (nawyki i przyzwyczajenia, są cząstką nas), przez lata życia z naszym partnerrem. I to działa w obie strony. Kiedy zmniejszy się płomień miłości, to pozostaje duży płomień przyzwyczajenia, które w mirę upływu lat rośnie. Przyzwyczajenie, jak mówi przysłowie: „wiem co mam, ale nie wiem, co miałabym, zaczynając od nowa”.

.

Wszystko dobrze, jeżeli płomień miłości (namiętności) wypali się po kilkudziesięciu latach, gorzej gdy wypali się już po kilku. Wtedy zastanawiamy się czy nasza miłość był rzeczywiście miłością, czy tylko chwilowym zauroczeniem, lub pociągiem seksualnym. I wtedy trudno zdecydować co dalej, czy ciągnąć związek na bazie przyzwyczajenia, czy jednak powalczyć o prawdziwą miłość

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1142
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3505
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3881
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1648
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3313
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ot i kolejny efekt SZOKU!, Miast zaplusować na arcie dokonałem wyroku. Jednak efekt tego szoku niedługo zniknie w mroku, przepadnie w jego czeluści i zginie, dzięki niezawodnej...

@jotko49: na głupotę nie ma rady!

@Elżbieta Sadowska: też to ciągle powtarzam ale nie dochodzi ani do fon Zdzisia ani do zde Zbysia. Może szanowna pani im to wyośli by wreszcie dorośli.

@Elżbieta Sadowska: Czemu się "kobito" wydzierasz, na Zdzisia tak samo, aż mu się te wykrzykniki udzielają. Ja słuch mam dobry, lecz po pierwszym wykrzykniku wchodzę do szafy, miej litość... !!!

@Elżbieta Sadowska: na głupotę nie ma rady!

Głupiec nie jest, i nie może być, świadomy skali swojej głupoty.
Pełna świadomość o skali swojej głupoty tą głupotę wykluczyłaby.
To czyni, że oczekiwanie i nadzieja, że dorosły głupiec wyzbędzie
się swojej głupoty są daremne !
Głupcy pozostają głupcami ......do końca !!

@zakrawarski: masz rację. Głupcy pozostają głupcami ......do końca !! I tworzą teksty jak pijany orangutan :
http://eiba.pl/5
http://eiba.pl/5

@Elżbieta Sadowska:
Masz 100 racji.
Jotko49 to wyjątkowo upierdliwy głupek.

@Adam Jezierski: wystarczy przy kliknąć i troszkę pokwilić, czasem po psioczyć a czasem przymilić, lecz wszystko to nicość i gówno warte, robiąc z się idiotę i iść z tym w zaparte

@Adam Jezierski: e tam. Adasiowi do pięt nie dorasta.

Hahahaha - szok na niespotykaną skalę panie fon Zdzichu to będzie jak pan dostanie 5 punktów od tzw. rodziny. Najwieksza niespodzianka trzeciego tysiąclecia.

W wyniku "czarnej smierci" poczatek w październiku 1347
zmarlo 60% Norwegow i 50% Anglikow
Tamta zaraza tez dotarla do Europy z Azji !

SZOK - rodzina zagłosowała na Zdzisia a Zdziś zagłosuje na rodzinę. Kto by się tego spodziewał.

  px2195,  24/05/2020

Panie, to jest operacja fałszywej flagi, taka jak Smoleńsk i WTC 9-11, Irak...

@px2195: chyba się pomyliłeś, to nie ten artykuł o którym piszesz!

@Elżbieta Sadowska: szanowna pani Elizo Elzbieto Zdzisławie Andrzeju Mario fon Sadow proszę przekazać sobie gratulacje. Pierwsze miejsce wśród oczekujących. Pan zde Kostka niech ogłasza zasłużony sukces.

Ło matko panie fon dramatyczna tragedia i tragiczny dramat. Wal pan do admina niech pozwoli zarejestrować się 30 Sadosiom, bo już cięzko będzie gwiazdorzyć mając tylko 5 lewych kont do dyspozycji. Żyły se pan wypruwasz i ....kicha.

Panie fon nie mdlej pan z tego szoku w rozkroku.. W Polsce. W 2018 roku w Polsce wydarzyło się 31 674 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosło 2862 osób a rannych zostało 37 359 osób. Z tego ok. 12 tys. zostanie kalekami do końca życia. I nie był to najgorszy rok, bywało znacznie gorzej.

Ofiary śmiertelne :
Włochy - 30 tys
Hiszpania - 30 tys
Francja - 25 tys
Niemcy -8 tys
Polska 1 tys
Chciał się gwiazdorek fon Zdzich popisać i wylansować ale nie wyszło.

Upssss...
Hejtery górą, są zwycięzcami na eiobie...

@Koriolan: sześcioosobowe gwiazdorstwo ze wsparciem chrześcijanina kormorialina, wojującego ateisty zakrawarskiego, międzygalaktycznego ócunego i Kliementa bezradne. Bierz Mańka i wal z donosem do prokuratury, bo 30 nowych Sadosiów może być za mało.

@Koriolan: dobre debilki. Najmądrzejsze mózgi świata. Ale rzygiiiiii.... cały weekend ostro pracowali. No nic. Ja w drodze do holandii papa

@Ostry cień Mgły: pracować musi KTOŚ by ZERA mogły porzygać się na imprezach. "Pozdruf cholendruf od polakuf". Papa.

@Ostry cień Mgły: no właśnie napisałem do Sadowskiego...
Heiterzy zwyciężyli na eiobie....
Tylko oni tu namiętnie gadają. Normalni tylko od czasu do czasu...
Ja na razie w domku piję kawę. Wybiorę się na spacer ale krótki bo u nas ma padać :-)))
Czekam na dostawę towarów bo ostatnio poszalałem z zakupami :-)))

@Koriolan: kawę pijesz z Paczkami czy bez Paczek ? To ty już jesteś normalny i zaciemniony ? A co z łuśficyniem ? Wyparowało ?

@Koriolan: taki chrześcijancio kormorancio zabiera głos od czasu do czasu 14 229 razy. Średnio 83 razy na dobę. Chyba, że z zachwytu nad ixami zakrawarskiego spadnie z szeslonga i go podnoszą na duchu kuniami od proboszcza.

@Koriolan: ja szaleje z zakupami codziennie:):). a cóż mi tam!! Obdarowuje potem nimi znajomych. Sprawia mi to przyjemność:). Teraz mamy lokalnie sezon na szparagi. Ostatnio przyrządzałam karczochy. Wymagające danie. Na kretynów nie zwracam od dawna uwagi. Robaki bez celu w życiu... bez życia... Już raz ham chciał błysnąć. W 1999 był w meksykańskiej:):):). A ja na Jukatanie spędziłam 2 miesiące z ...  wyświetl więcej

@Ostry cień Mgły: u nas w domu też służąca szaleje z zakupami. Kucharka daje jej kartkę i pieniądze. Co zaoszczędzi jest jej. Podobno ma już na koncie 8 milionów.

@Ostry cień Mgły: "Ostatnio przyrządzałam karczochy."
Tego to ja jeszcze nie jadłem, jak to smakuje ?

@pokrzywiony: trudno mi jest porównać. Trochę przypomina brokuła. Strasznie dużo zabawy z obieraniem do gotowania. W środku ma takie włoski, które też trzeba usunąć. Najpierw leżą w wodzie z cytryną. Potem je gotowałam. Na koniec podałam z patelni na czosnku z krewetkami.

@pokrzywiony: pyszne. Smakują jak karaluchy w galarecie nadziewane śledziami z pola namiotowego.

@Ostry cień Mgły: nie ściemniaj. Krewetki się nie dają się nabrać na łapki na myszy. Ale mysz walnięta sprężyną przypomina krewetkę. Łatwo o pomyłkę. .

@Hamilton:
8 milionów.
Jakim jeździ samochodem?

@Hamilton: czemu ty frajerku wiecznie stękasz tam gdzie się tobą brzydzą? masz aż tak marny żywot? mogłeś mieć takie życie jakiego zazdrościsz, ale byłeś na to za malutki. Ja mam to o czym marzyłam i jestem szczęśliwa. Nie możesz tego znieść jak inni. Gdybyś był cokolwiek wart może żona/ kochanka/ktoś podawał ci twoje ulubione dania, śmiał się z tobą z filmów, czy podczas gry w szachy, lub zabrał cię na spacer pod rękę.... a tak tylko popierdzisz tutaj i co to zmieni???

@Ostry cień Mgły: do tego kaszana z 'celulom' a'la kavior i mamrot a'la Moët & Chandon Bi Centenary Cuvée Dry Imperial i balanga do rana.

@Ostry cień Mgły: łał - widzę kjujowo, że ty jesteś tu rozchwitiwana i uwielbiana jak Kokota z Chanel.

@Adam Jezierski: nie musi mieć samochodu, bo wozi ją taki Adaś. Ni to antyk ni wariat. Cuś pośrodku, ala zacny, bo już nie może.

@Hamilton:
Piłeś? Nie pisz.

@Adam Jezierski: widzisz Adaśko teraz wiesz skąd biorą się everkutasie.

@Ostry cień Mgły: Toś mnie zmobilizowała chyba se kalafiora ugotuje na masełku z tartą bułką, do tego ziemniaczki maślanka i sadzone jajko. I też jakoś objadę z obiadem ... ;)

@pokrzywiony:
Nie wkurzaj biednego Hamiltona.
Niedawno "kucharka" podała mu trutkę na szczury i rzygał trzy godziny.

@pokrzywiony: tylko nie daj się Adasiowi po obiadku wyciągnąć na ryby. Adasiowi się dżdżownice skończyły i szuka małych i cienkich osobników.

@Adam Jezierski: Masz jakiś kontakt do tej kucharki, może coś jej poradzę albo podpowiem ? ... ;) ... :))))))))))))

@pokrzywiony: kjujowa opublikuje powieść. Mała, ócona i podła pokraka z ziemi na usługach mrędzygalaktycznych zbrodni przyciśnięta tabletką na 'bul' głowy w kapsule naóki, kurtuly i stuki..

@Ostry cień Mgły:
Ciekawie, nie pomyślałem o tym, trzeba było mówić że robisz zakupy, to troszkę bym zszedł z tonu, z drugiej strony, nie mieszkasz we Wrocławiu, dałbym nawet kasę, no, idź, kup, postaw, nara. To jednak do czegoś się nadajesz ? A to niespodzianka, ale miła.
Co racja to racja, poprawianie ci błędów, niewiele daje, już nawet Koriolan nie pisze "techniczny".

Zast

...  wyświetl więcej

@Ostry cień Mgły:
Zanim opuścicie Niemcy, proponuje rodzinną wycieczkę do "klubu" Pascha w Kolonii, czyli domu publicznego o którym pisałaś w takich superlatywach, może już zrobili kąciki dla dzieci, nie zapomnij zrobić zdjęć, oczywiście lepiej będzie umieścić w internecie, tylko te z kącika dla dzieci.
A jeśli byś chciała zrobić z siebie kretynkę, zawsze możesz popisać na eiobie. ...  wyświetl więcej

Heh .. coś mnie tknęło, bo jakieś takie za długie i za dużo danych hahhahaha ,,,,,

"Od 4 marca 2020 są notowane zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. 13 marca 2020 WHO podała, że epicentrum pandemii koronawirusa stała się Europa (chorzy zarejestrowani zostali na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy)"

" Od 4 marca 2020 są notowane zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. 1

...  wyświetl więcej

@Serpico: Już nie pierwszy raz zauważyłem, że nie czytacie dokładnie kogoś tekstów. Gdybyś przeczytał a nie "przeleciał" tekstu, to zauważyłbyś już w pierwszym akapicie: "W drugiej połowie lutego ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchły w Korei Południowe,we Włoszech oraz Iranie (za Wikipedią)."

@Zdzisław Sadowski: Jakimże posługujesz się zatem wzorem, tyś jest kopistą czy jednak autorem. Tu uprawiać bezkarnie plagiat , może pyszałek a raczej wariat...

@jotko49: Od razu widać, że nie masz wyższego wykształcenia. Nawet w pracach naukowych, przywołuje się różne dane statystyczne, itp., powołując się oczywiście na źródło. To normalna praktyka, pozwalająca przytaczać dokładne dane (nikt nie jest omnibusem).

@Zdzisław Sadowski:
Zgadza się, podając dokładnie co i skąd jest, dalej ma pan wstawki z Głosu Szczecina, daj pan spokój.Wstawia pan coś w wiki, następnie jest kilka pana zdań, tak się nie robi i artykuł nie jest w pełni pański, albo jakieś zmienianie szyku zdań, panie Zdziśku, bez przesady, przywołuje pana do porządku !

Statystycznie być może jest, więcej pana słów, ale statystyka

...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: świat zamarł w szoku. Fon Zdzich z wyższym w rodzinnym amoku siedzi w oczekujących w rozkroku.

@Serpico: Niestety,, nie czytam Głosu Szczecińskiego.

@Zdzisław Sadowski: I wykręcić się pragnie g...o sianem, na wieki wieków... Twe jest wyższe od masztu radiowego, nic to nowego. Cytaty ujmuje się w cudzysłowie, nawet osioł ci to opowie. Dodatkowe w arcie się zaznacza, kto jest autorem. Wielu tu wybitnych a nawet oświeconych, pyszałków i durni nieżle pokręconych. Niewielu zaś co sobie dodaje swym megalomaństwem, gdyż cienkie to i pachnie oborowym ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: bo to Głos Szczeciński czyta wykształconego fon Zdzisia. Na pewno zerżnęli z ponadczasowych dzieł naszych gwiazdorów fon Sadosiów i zde Kostków..

@Zdzisław Sadowski: Gratulacje z okazji uzyskania 350 tys. odsłon w eioba.pl.

@Andrzej Maria Sadowski:
Hahaha - od razu widać, że ma wyższe wykształcenie. Świat kolejny raz w SZOKU. Jeszcze kilka lat i pan fon Zdzisek dogoni Lajle. A sukces będzie tym większy, że pedałuje z liczną rodziną.

@Andrzej Maria Sadowski: i pomyśleć, że na tych portalach skąd go wywalili na zbity ... za lewe konta miał średnią kilkaset tysięcy na jeden Art/galerię.

@Zdzisław Sadowski: Informacje z Wikipedii, dla odrzucających artykuł, to "Nieprawdziwe informacje". Idiotyzm hejterów, dosięgnął dna!

@Andrzej Maria Sadowski: Zdzisek nie wysilaj się, bo twoje lewe konta to już dno dna i prymitywny debilizm.

@Andrzej Maria Sadowski: e tam...
Głupota ludzka NIE MA granic.
Heiterzy Hamilton, serpico i inni nigdy do dna nie sięgną...

  Hamilton,  27/05/2020

@Koriolan: hahahaha - wiem, że nie sięgniemy takiego dna.. Hahaha - masz rację takiego dna już nikt nie osiągnie. Pozostałeś już jedynym rywalem. Wierzgaj nóżkami i ich wyprzedzisz. Chlapitanie jak już ty czyms pierdolniesz to jakby się stado orangutanów zesrało. Pa fizolofie eioby.

@Andrzej Maria Sadowski: cóż gdyby nie byli debilami, to nie
byli by hejterami.

  Hamilton,  27/05/2020

@Elżbieta Sadowska: świat znów w szoku. Zdzich w rozkroku pogadał ze Zdzichem w amoku.

  Hamilton,  27/05/2020

@Elżbieta Sadowska: Zdzichu jakim kretynem trzeba być by głosować na siebie, iść w zaparte, robić debilne rankingi że śwagrem i chwalić się 350 tys wyświetleń. Toż to poniżej średnie gwiazdorku.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska