Login lub e-mail Hasło   

Symboliczny pomost muzyczny Rosja-Niemcy. Transmisja 8 i 9 maja w DW

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://tiny.cc/dafcqz
W 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej Deutsche Welle na swoich kanałach emitować będzie koncerty muzyki klasycznej z Rosji i Niemiec.
Wyświetlenia: 72 Zamieszczono 05/06/2020

8 i 9 maja Deutsche Welle, niemiecki nadawca emitujący programy w 30 językach na cały świat utworzy muzyczny pomost między Rosją i Niemcami i będzie transmitować koncerty muzyki klasycznej  z sal koncertowych - bez publiczności - w Berlinie, Moskwie i Petersburgu.

Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej i wyzwolenie od hitleryzmu odbywają się w roku 2020 w formie wirtualnej.

Uczestnikami „Muzycznego Pomostu Rosja-Niemcy" będą znakomici muzycy wykonujący dzieła Czajkowskiego, Szostakowicza, Strawińskiego, Musorgskiego, Bacha, Beethovena i Mozarta. Oprócz takich pianistów jak Martin Helmchen i Denis Leonidowicz Mazujew wystąpią także młodzi artyści z „Rosyjsko-Niemieckiej Akademi Muzycznej".

Koncerty transmitowane będą 8 i 9 maja w programach telewizyjnych Deutsche Welle w języku niemieckim i angielskim, na stronie Deutsche Welle oraz na kanale DW Classical Music na YouTubie. Patronat nad tą symboliczną kooperacją przejęli minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow i szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas. 

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1212
11
komentarze: 16 | wyświetlenia: 468
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 651
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1612
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 354
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1003
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1656
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 640
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 766
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 797
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 681
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105365
181
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1193607
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131147
 
Autor
Dodał do zasobów: Serpico
Artykuł  Serpico,  05/06/2020

Podobno w czasie drugiej części pomostu, ma wystąpić w Moskwie Siergiej Ławrow, podziękować Niemcom za próbę zakończenia Stalinizmu w 1941, oraz wykonać symboliczny utwór "Przepraszamy za Stalingrad".

@Serpico: no tak kuźwa, jakiś Czajkowski, Szostakowicz, Strawiński, Musorgskie, Bachy, Beethoveny i Mozarty. A prezes Kurski z Zenkiem co znają prawie wszystkie chwyty na gitarę.? Cała Europa znów knuje.

@pokrzywiony: Koriolancio ujawnił twe występy w rosyjskim balecie.
https://youtu.be/sx47APC9zwo
Jak będziesz więcej jadł zostaniesz prima baleronem na diecie.

@Hamilton: Spróbuj wykonać choć jedną z figur tanecznych tego gostka, gawędziarzu. Myślisz że jak ktoś złapie dwie flaszki w rękę i się śmiesznie ubierze, to już jest menelem ?
https://www.youtube.com/watch?(...)4o-ExoY

@pokrzywiony: Maniek skund jo moga wiedzieć żeś się pooblykoł w ślubny ancug, westa i galoty. A te fuzekle na gowie mosz by mieć poważanie jak starzik.?Maniek skund jo moga wiedzieć żeś się pooblykoł w ślubny ancug, westa i galoty. A te fuzekle na gowie mosz by mieć poważanie jak starzik.?

@pokrzywiony: co ty masz z tym Szostakowiczem. Pod walec dzisiaj wpadłeś że taki liryczny jesteś ?

Widzę że serpico dorabia się swojej eiobowej pozycji na przedrukach nie mając własnej inwencji ni twórczego polotu, więc bez przedruku podaje temat ...
https://www.newsweek.pl/swiat/(...)xtx71t6

@pokrzywiony: e tam. Mariol ty sobie zrób dużego screena i powieś na plecach z napisem - "Maniek człowiek sókcesa i tfurczego polota".
http://www.eioba.pl/u122999/po(...)rticles

@pokrzywiony: a z przodu powieś sobie napis "
Tak wygląda - tfurca nowoczesnego serwisu sprzętu RTV i AGD przez niekontrolowane wybuchy i eksplozje. Wielokrotnie odznaczany czerwonym paskiem na rzyci przez Straż Pożarną".

@pokrzywiony: nerwica natręctw jest zaburzeniem psychicznym które można wyleczyć. Inaczej do nocy będziesz walcował tego walca.

@pokrzywiony:
Czemu mi to pokazujesz ? Napisz coś na kanwie, na przykład "Zburzenie muru berlińskiego, a zubożenie życia seksualnego Niemek". No widzisz, w czasie koncertów jeszcze powinni podziękować bohaterskiej armii ZSRR, za gwałty na Niemkach, niech ta paniusia napisze ile miały orgazmów, albo ty napisz.

Poziom hipokryzji i zakłamania, wersja max.

@pokrzywiony:
Przeważnie nie wiem co za linki wstawiasz, bo nie zaglądam w nie, także się nie spoć.
Następne pomosty, to Rosjanie przepraszają za aneksję Krymu, a Niemcy za sankcje.
To się nazywa polityka zbliżeniowa.

@Serpico: Maniek dziś w wersji roztańczonej. Z Korciem mają wystąpić w tańcu z gwiazdami jako chłopaki do wzięcia galopując okrakiem wieczorami na belkach w TVP info.

@Serpico: Ciii ... i słuchaj tak długo aż zrozumiesz o co chodzi z pomostami muzycznymi ... :)
https://www.youtube.com/watch?(...)UV6QclU

  Serpico,  05/06/2020

@pokrzywiony:
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)ity.jpg

To chyba protest nie ? Tak protestowali. Wiesz .. jarać się Niemcami i to tak po kolei wszystkim razem, jednocz

...  wyświetl więcej

@Serpico: Nie klepaj po tej klawiaturze głupot tylko słuchaj, tak długo aż zrozumiesz o co w tej muzyce chodzi ... :)
https://www.youtube.com/watch?(...)Y0tqAXQ
Puste mielenie politycznych słów to droga do donikąd !

@pokrzywiony: jasne Mariol. Jedyna droga do świetlanej przyszłości wiedzie przez pseudonaókowe pierdolenie o algorytmach bozi na postawie dogłębnej obserwacji kozy z nosa.

@pokrzywiony: hahaha - jak to było Maniek. Jak niczego się w życiu nie dokonało to się sięga po cudze ......... Tak się tu kiedyś 'mundrowałeś'. A kto ma wiecej linków po cudze niż nasz 'tfurczy' Mariol Burczymucha ?

@pokrzywiony: Mariol ty się dziś tak zawalcujesz, że ci oczy wyjdą na wierzch i ci przybiją uszy do podłogi by ci nie uciekły.

@pokrzywiony: ty jak będziesz już duży, zgrubniesz i będziesz miał w kłębie 60 cm to będziesz występował jak taki instruktor kurturarno osfiatowy :
https://youtu.be/1Igkqb7ALJM

@pokrzywiony: hahaha - pozwolę sobie cię zacytować panie mondraliński :
"Co będzie jeśli uwarunkowania powodujące efekt setnej małpy, zostaną zamienione na efekt jednej małpy ? Walczysz o jakość, a wywalczyłeś sobie tylko pogardę". No cóż ci Mariol teraz pozostaje. Banan i na drzewo w zoo. Poproś o izolatke, bo w grupie pawianów umrzesz 'bocheterską śmiercia' ze strachu o tego banana. Będziemy cię Maniek odwiedzać i podziwiać jak robisz fikołki i kopylajtki na małpich klopsztangach..

@pokrzywiony: twoja nerwica natręctw osiąga apogeum. Weź stoperan dla krów ale skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Opakowanie możesz zjeść ale lekarza i farmaceutę zostaw tym razem w spokoju, bo znów będą cię ciągać po prokuraturach.

@pokrzywiony: coraz gorzej z toba. Zadbaj o siebie, ja wiecznie żyć nie będę :
https://psychiatria.com
I więcej jedz stoperanu z koperkiem. Mogą być też grzybki. Ze ściany.

@pokrzywiony: jak już ci nie pomaga stoperan dla krów to naprawdę jestem bezradny. Idź do znachora albo behawiorysty. Chociaż z drugiej strony może ci się tylko śrubka poluzowała. Kiwnij mocno głową ale nie dłub w nosie. Może wypadnie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska