Login lub e-mail Hasło   

Fałszywe obrazy

Najniebezpieczniejszy jest człowiek ze słabą głową, małym sercem i wielką pychą - Bolesław Prus
Wyświetlenia: 468 Zamieszczono 06/06/2020

 

obrazek z zasobów netu

Gdy bezradność zamienia się w styl

mierny bo temat ważny

ale pozór ją zwodzi

jak niestały kochanek

swym natchnieniem zapewnień

oszust zawsze na sprzedaż

Pełzną stare złudzenia

obraz dziwnym brzmi fałszem

kontur gubi swą ostrość

przemieszaną paletą

okłamanych kolorów

Wkrada się schematyczność

zła jałowa trywialność

treści mienią się kiczem

ramy lśnią na bazarze

Nagie prawdy i kłamstwa

znów w tych samych mundurkach

prześcigają się kunsztem

fałszowanych oznaczeń

w tandetnej ignorancji

farbowanych zapewnień

Efekt próchnieje blichtrem

oczekując na kasę

czas doradza naiwnym

jak dzieło przehandlować

geszefciarze nie kryją

że ich kusi warcholstwo

Tylko oczy pytają

znowu brnąc na pół ślepo

czemu mistrz cechu słabnie

czy był zręcznym kuglarzem

jak bronić się wizerunku

gdy tło wokół szarzeje

Twarze kryją spojrzenia

płótna wstydzą się kresek

które czas niezbyt wprawnie

rozpiął na dni blejtramach

@JanuszD.Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1212
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 651
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1613
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1003
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1656
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 354
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 640
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 766
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 797
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 681
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105365
181
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1193612
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131148
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114695
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  06/06/2020

Ooooo! Januszu, krzyżówka zbyt trudna, ale... tu Cię uwielbiają

  seta1212,  08/06/2020

@awers: Rozumiem Piotrze, że Twoja poetycka dusza skłania Cię do popełnienia lirycznego wyznania .Nie broń się -pisz...))

Januszu, a ja dopatrzylem sie w twoim "kabalistycznym" wierszu doskonalej aluzji do naszej zagadkowej sytuacji w Stanach... nie tak znowu Zjednoczonych.
Skoro o falszywych obrazach mowa:
Wszyscy odnosilismy wrazenie, ze tajemniczy COVID19 bedzie naszym narodowym przeklenstwem a tymczasem nasza kolorowa amerykanska rzeczywistosc okazala sie prozaicznie "czarno-biala".
Pozdrawiam Cie serdecznie.
(Tym razem Wy tam w Polsce trzymajcie za nas kciuki.)

  seta1212,  27 dni temu

@youngcontrarian: Każda rzeczywistość ma swój czas. Mam nadzieję, że i wasz problem rozejdzie się po kościach. Ale przypomniało mi anegdotkę, która krążyła po teatrze.W jednej ze sztuk szekspirowskich, w scenie uroczystości żałobnych po śmierci króla i paru kuzynów, którzy padli w ostatniej bitwie, dyżurny strażak, lekko zmęczony za kulisami, oparł się o pięciometrową ławę, tak skutecznie, że plas ...  wyświetl więcej

@seta1212: jedna z aktorek w przerwie prób usiadła na scenie i zapaliła papierosa, bo ją reżyser opierd**. Przyszedł strażak i kazał jej zgasić papierosa. Pani wyskoczyła na niego by zamknął mordę, bo jak każdy chłop jest gnojem, kretynem, chamem i ma spierd***. Strażak poszedł za kulisy, ochłonął i wrócił. - ty pierd*** piz** co ty kur** sobie myślisz, że ty kim ty tu kur** jesteś. Ta w płacz i d ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Strażak poszedł za kulisy, ochłonął i wrócił."
Ochłonął ? ... podkręcił się, bo w domu go żona zjebała za nie podniesienie deski klozetowej i jej obsikanie.
Bardziej durnej historii już nie umiałeś wymyślić, ale czego się można spodziewać po takim imbecylu jak ty ? Myślisz że do teatru zatrudniają takich durni jak ty, którym w głowie tylko awantury ?Ale już powszechnie wi ...  wyświetl więcej

  Serpico,  27 dni temu

@pokrzywiony:
https://www.youtube.com/watch?(...)KYyAka0

Może by zrobili remake z tobą.

"22 lata po śmierci słynnego ojca 60-letnia dziś Pola Kinski oskarża go o pedofilię, wieloletnie molestowanie seksualne, gwałty, fizyczny i psychiczny terror. Kinski uchodził za enfant terrible świata filmowego i teatralnego, za sz

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  27 dni temu

@pokrzywiony: tym reżyserem był Edward Dziewoński i była to jego ulubiona anegdota. Ciebie Mariol za deskę nikt nie ruszy, bo cię na nią nie stać. Nie zrozumiesz tego, bo swoje potrzeby fizjologiczne załatwiasz na wycieraczkach sąsiadów, na klatkach schodowych albo prosto w gacie jak się czegoś wystraszysz.

  Hamilton,  27 dni temu

@pokrzywiony: na szczęście takich jak ty nie wpuszczają nawet do Media Markt. A ty chciałbyś do teatru. Bilety na spektakl byś zeżarł, zapaskudził krzesełka a i tak by ci musieli tłumaczyć przez rok o co chodzi w przedstawieniu.

@Hamilton: "tym reżyserem był Edward Dziewoński "
Dzięki, teraz mi wyjaśniłeś to co mi nie pasowało, a nie pasowało mi to że nawet ta durna anegdotka przerasta twoje możliwości twórcze. Potrafisz tylko cytować i powtarzać, niestety to co powtarzasz również jest durne. Co świadczy o twojej płyciźnie.

  Hamilton,  27 dni temu

@pokrzywiony: a teraz leć na YT posłuchać jak ptoszki drą mordy. Rozerwiesz się kurturarnie. Jak czyjaś anegdota może przerastać moje możliwości. Jak coś chlapniesz to najgłupsze małpy popełniają samobójstwa z rozpaczy.

@Hamilton: Ptaszki nie mają "mordy" tylko dziobki. Kretyn chcący wszystkich pouczać, w jakim chlewie się chowałeś bydlakczku ?

@pokrzywiony: to znaczy, że nie wszyscy mają urwane pół ryja i pół mózgu. Tobie Mariolek się nie udało. Przyjmij wyrazy współczucia i rozwijaj się intensywnie pod opiekuńczymi skrzydłami kolegi pxcustam. Robisz coraz większe postępy. Rozwiniesz się dynamicznie jak papier toaletowy i doznasz orgazmu jak ci ta deska klozetowa spadnie na twój piękny czerwony plastikowy dekiel.

@pokrzywiony: Mariol nie ośmieliłbym się pouczać geniusza który zeżarł już wszystkie rozumki świata na YT. Co to to nie. Ja wolę zostac normalny.

@pokrzywiony: Mariol tym reżyserem był Dziewoński, aktorka z papierosem to Kalina Jędrusik a żona to Irena Wilczyńska. Jest to jedna z najbardziej znanych anegdot teatralnych. Hahaha - miało być wejście Smoka Mariolka a wyszedł Mariol Debil. I dlatego robisz tu za eiobowego przygłupa.

@pokrzywiony: hahaha Mariol a gdzie ja piszę o desce klozetowej strażaka .? Ciebie chyba cały sedes walnął w ten skretyniały i wklęsły dekiel i łazisz przemoczony.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska