Login lub e-mail Hasło   

Klucz do zgłębienia samego siebie

Upadek Nietzschego
Wyświetlenia: 341 Zamieszczono 25 dni temu

Do napisania tego artykułu zachęciły mnie idee Nietzschego, który był pierwszym psychologiem spośród filozofów. Przynajmniej za takiego się uważał. Nietzsche zachęcał do zgłębiania samego siebie na najbardziej podstawowym i elementarnym poziomie oraz twierdził, że jest to wręcz obowiązkiem jednostki, jednak zauważał zagrożenia takiego podejścia twierdząc, że tylko niektórzy sami siebie zgłębiający unikną choroby psychicznej. Nietzsche jej nie uniknął i często był krytykowany za dawanie rad, które doprowadziły go do zaburzeń psychicznych. Sam Nietzsche odniósł się do tego mówiąc „jeśli mam klucze do Twoich kajdanek, to dlaczego mój zamek i twój zamek do kajdanek miałyby być takie same”. Przez to Nietzsche zdystansował się do wszystkich sugestii, jakoby uzdrawiając świat, leczył go własną chorobą.

Nietzsche do pewnego stopnia miał rację. Człowiek zagłębiając się w sobie rzeczywiście spotyka wiele zagrożeń. Poznawanie siebie jest czymś ważnym i wręcz wymaganym w dzisiejszych czasach. Dzięki temu możemy stać się „bardziej sobą” i tym bardziej realizować własne cele w ramach roli społecznej odgórnie narzuconej nam przez system, historię, samych siebie, czy otoczenie. W świecie miliardów indywiduów, w świecie w którym te jednostki coraz bardziej się indywidualizują, każdy coraz bardziej chce być wyjątkowy i nadbudowuje to, co wcześniej wydawać by się mogło sztuczne. Nadbudowujemy system, swoisty egregor normalizacyjny – świadomość zbiorową, a ta narzuca nam coraz bardziej wyraźne ramy. Podobnie jak wirus wykazuje cechy życia, samemu jednak nie będąc czymś żywym.

Egregor normalizacyjny (są to już poglądy autorskie) jest pewnym fenomenem. Zdarza się na przykład, że dana osoba, która ubiera się ładnie, nie podąża za modą. Niemal co roku na wakacje ubiera coś, co jest sprzeczne z obowiązującą modą. Jednak jeśli w tym roku ubierać będzie krótkie spodnie dżinsowe, można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że te spodnie dżinsowe choć teraz nie popularne, będą bardzo popularne za rok. Nie sposób wytłumaczyć tego fenomenu inaczej, niż przez egregor normalizacyjny, system, czy świadomość zbiorową. Kapryśną, wymagającą, czasem mściwą, ale czasem bardzo nagradzającą wybranych przez siebie.

Upadek Nietzschego polegał na tym, że nie liczył się on z tym egregorem normalizacyjnym. Jeśli nie działasz bowiem w imię tego systemu, ten system działa przeciw tobie – choć takie podejście jest prawdziwe tylko z pewnym prawdopodobieństwem. Zagłębiając się głęboko w siebie celem nadbudowania elementarnych „dźwięków duszy” musimy wiedzieć, że im niżej zejdziemy poniżej codziennej powierzchni, tym więcej wysiłku będziemy musieli wkładać w pokonanie coraz większego ciśnienia – tego ciśnienia, które wzrasta im głębiej się w sobie zanurzamy. Wkładamy wysiłek, a ten nie jest siłą, która może mieć wartość niemal dowolną. Wysiłek ma zawsze wartość drobną. Pomimo woli dalszego zagłębiania z czasem niestarcza nam wysiłku i tym bardziej odpuszczamy i coraz szybciej się wynurzamy – wyskakując o wiele wyżej powierzchni systemu, niż pozycja, z której startowaliśmy.

Tu pojawia się bardzo prawdziwa teza z Pisma Świętego – „wszystko urządzone jest tak, aby żaden korzeń nie wystawał zbyt wysoko”. Powyżej bowiem powierzchni systemu w której lewitują prawie wszyscy, powierzchni bezpiecznej, zorganizowanej i dającej swobodę jest nicość. Tam nie ma tego kim jesteśmy w głębi, ani wspólnoty zorganizowanej wokół świadomości zbiorowej – tam jest nicość, od której możemy ratować się tylko my sami przez fantazje.

Stąd upadek Nietzschego polegał na tym, że zagłębiając się w sobie głęboko, nie liczył się ze świadomością zbiorową, egregorem normalizacyjnym, systemem, który narzuca normy i ograniczenia. Nietzsche znalazł się w nicości nie tylko ze względu na nadmierne ambicje, nie tylko na nieliczenie się z ograniczeniami, ale też ze względu na brak chęci rozłożenia własnych celów w czasie, który pozwoliłby mu rozdrobnić zadania na wiele mniejszych kroków, a tym samym nie wypadłby „z obiegu”.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2664
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1287
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3187
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1061
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1008
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 493
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2531
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3515
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  25 dni temu

Wiadomo nie od dziś że biali nie potrafią skakać.

  Hamilton,  25 dni temu

@Henear: Nietzsche upadł a Remigiusz lewituje po lewatywie..

@Hamilton: Tylko słucham YouTuba

  Serpico,  25 dni temu

@Remigiusz Fajfer:
Już cię zgłosiłem za multikonta, admin zagląda raz na jakiś czas, ale może zaglądnie, twoje "czat robociki" też, eh pominąłem paszkwile, czyli stwierdzenia że eioba przekłamuje statystyki.

  Hamilton,  21 dni temu

@Remigiusz Fajfer: pogadaj z px przez lusterko.

@Serpico: mam tu tylko jedno konto. Nie wiem o czym mówisz.

@Serpico: po drugie nie mam chat robocików, ani też nie stwierdzałem, że eioba przekłamuje statystyki. Jeśli czyta to admin, to z pewnością potrafi to zweryfikować.

  Serpico,  20 dni temu

@Remigiusz Fajfer:
Niestety mało bywa, już byś miał blokadę na jednym koncie, baw się tabletkami.

@Serpico: Moje tabletki to moja sprawa, a moje artykuły głównie nie doczekują publikacji i zaliczają po 50 odsłon przy max 2 głosach. To słabo jak na domniemany efekt twoich konfabulacji. Życzę dużo zdrowia.

  Koriolan,  19 dni temu

@Henear: e tam...
Nie widziałeś Kozamiewicza :-)))

  Hamilton,  19 dni temu

@Koriolan: ‌e tam. Chlapitanie Kori wszyscy czekają na twą pracę 'Moja pełna radości droga w głąb głąba'. Napisz z wyższością, że życie jest piękne i najważniejsze w życiu, bo g... warte. Dawno nie było a ludzie tęsknią za takimi mądrościami.

  Hamilton,  19 dni temu

@Koriolan: hahaha - a ten Kozamiewicz to twój teść.? Dawajplama wróbel też koza miewa. To wy już jak dwa śwagry. Węzły krwi i koziego cycka.

No to dodaje trzeci ! Powodzenia !!

@zakrawarski: Dzięki.

  Koriolan,  19 dni temu

Widzę to inaczej.
Owszem to co przedstawiasz ma sens w dużej ilości przypadków. Jednak droga w głąb siebie istnieje i spokojnie można nią iść, lekko, łatwo i przyjemnie. Warunek? Trzeba odkrywać prawdziwego siebie a nie tworzyć jakiejś nadbudowy. Nadbudowa to kołczing a Odkrywanie siebie to rozwój duchowy. Różnica kolosalna, choć prawie nikt nie wie na czym polega, gdyż jak to mówił Wróbel - z wyższego szczytu widać niższy ale odwrotnie już nie.

  Hamilton,  19 dni temu

@Koriolan: a dawajplama wróbel to przewidział zanim wypluł siekacze czy po.? To jest ważne, bo jak po to seplenił i mogłeś zrozumieć na opak. No chyba, że wypiłeś sześciopak.

@Koriolan: "Nadbudowa to kołczing a Odkrywanie siebie to rozwój duchowy" - Tylko jak przeciętny Kowalski, ma odróżnić jedno od drugiego?

@Wybrakowany skunks: jak Kori się już dowie to nam powie. Musi się jeszcze wgłębiać we własny głąb.

@Wybrakowany skunks: ""Nadbudowa to kołczing a Odkrywanie siebie to rozwój duchowy" - Tylko jak przeciętny Kowalski, ma odróżnić jedno od drugiego?"

No właśnie hamilton albo serpico, wszystko ci wyjaśnią przecież oni wiedzą najlepiej i wszystko najlepiej rozumiejo.

@pokrzywiony: Mariusz, dlaczego Ty zawsze łączysz mnie z Hamiltonem i Serpico? Ja wszystkich na eioba szanuję i traktuję tak samo. Zobacz jak przez te waśnie eioba się wyludniła.

  Hamilton,  19 dni temu

@pokrzywiony: mylisz się ócony kolego. Kompletnie nie wiem czym jest rozwój duchowy a tzw. kołczing omijam z daleka całe swe życie. To wszystko są rady nieudaczników kierowane dla życiowych sierot. Niektóre poradniki są jeszcze głupsze niż "Moda na sukces".

@Wybrakowany skunks: Ba, za to wiadomo kto tu jest szefem. :)))))))))))))))
Czas na wnioski, jacy ludzie taka polityka, taka eioba i takie też realia życia które sobie wspólnie tworzymy.
Ludziska się łudzą że wyboru dokonują przy urnach, ale nie maja świadomości że wyboru dokonują znacznie prędzej , wyrażając swoje opinie na portalach społecznościowych. Niestety większość tych opinii ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19 dni temu

@Wybrakowany skunks: jasne. Eioba wyludniła się, bo serpo kłóci się z Hamiltonem a inni nie biorą w tym udziału kilkanascie tysięcy razy przez ostatnie 4 lata. Też chcesz zostać chlapitanem wojsk niepokalanych i kryształowych rycerzy ?

@pokrzywiony:
Przez ciebie i Koriolana, dziadkowie Henear-a mają mniejszą emeryturę i mniej na leki, a leki są drogie, a przeze mnie nie, taka jest, a teraz siedzimy pod artem schizofrenika, ja o tym wiem, on też, ty nie, taka jest kurwa różnica.
hi hi hi hi, kurwa banda pojebów. oczywiście z wyłączeniem Heneara.

Kurwa ty gnido w dupę dęta, jaka kurwa nasza przyszłość ? Jaka nasza ? Może admin wpadnie i wyłapie blok, mam nadzieję w sumie, bo faktycznie dość was pojebusy.

@pokrzywiony: ależ skąd Mariol. Pragniemy jako naród by te opinie i dalszą drogę rozwoju kształtowali ci co sobie nie potrafią samodzielnie trafić palcem do rzyci i potrzebują zapomóg. Jedyne co 'umią' to pyskować, że im się należy. Tylko tacy są przyszłością narodu i wzorem do naśladowania dla młodzieży. Hahaha - ludzie gigantycznych sukcesów
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D

@Serpico: To żadna tajemnica. Cierpię na zaburzenia schizoafektywne typ f25.0, czyli obsesja bez depresji. Biorę olanzapinę, rispolept, depakinę i tegretol.

@Remigiusz Fajfer:
Wczoraj zdaje się były twoją sprawą ? Żadna tajemnica dla mnie że większość "znafców" stąd, ma jakieś zaburzenia psychiczne, oraz renty na nie, jest coś dalej ? Nasza przyszłość jak to kolejny pokrzywiony pisze ? Zaraz aspagnito zacznie ?

@Hamilton: https://www.filmweb.pl/film/Si(...)-738114

I ty się dziwisz dlaczego cię nazwałem faszystą ?

"Pragniemy jako naród by te opinie i dalszą drogę rozwoju kształtowali ci co sobie nie potrafią samodzielnie trafić palcem do rzyci i potrzebują zapomóg. Jedyne co 'umią' to pyskować, że im się należy. "

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
A czemu do niego pretensje ? Przekaż księżnej, niech sąsiadom da, to ich dziadkowie robili zdaje się, przekaż, przeszkol, zrób coaching, w międzyczasie rozwiń jej duchowość, co się odezwie, to te zwierzęce emocje.

Faktycznie, wysyłanie cię do jakiegoś sensownego zajęcia, to eksterminacja, dla kurwa ludzi zależnych od niego chyba.

@pokrzywiony:
"System ochrony zdrowia jak i cała dotychczasowa ochronę zdrowia publicznego szlak trafił, ..."
=>
System ochrony zdrowia jak i cała dotychczasowa profilaktykę zdrowia publicznego szlak trafił, ...

@pokrzywiony:
Zapomniałeś wspomnieć, czym zrujnowanym, zapijaczony wieśniaku, ze swoim, takich kurwa jak ty trochę jest, pozapijaczany chłam, kazali ci szmaciaro palić dwie paczki dziennie i rozjebać układ nerwowy do tego stopnia ? Kto ci kazał ? Lekarze ? I teraz taki coś będzie zajmować kolejkę ludziom, ale nie zamknie zapijaczonego ryja nie ? PAJAC

Jeszcze dzieci dawaj i kwil o faszyzm, szmaciarzu.

@Serpico: https://oko.press/grozny-absur(...)-bieda/

A tobie gnojku ktoś kazał wleźć pod tramwaj, a potem zachować się jak idiota na komisji lekarski ? Teraz wielkiego patriotę zgrywasz, gnido.

@pokrzywiony:
Najpierw sprawdź co to za portal pierdolony menelu, w dupie mam te wasze demagogie, zajebane wraki, wkurwiające ludzi.
Jaki idiota ? Losowe to było, nie parę lat chlania jiebana wiocho z pierdolonej menelskiej zapitej rodzinki. Pozapijane na śmierć ścierwa, takich też widziałem na ort, oczywiście pierwsze co, "daj rentę", spierdalaj z tą demagogią.

Ty nie masz r

...  wyświetl więcej

@Serpico: Nie muszę tego sprawdzać, znam lekarzy i z nimi rozmawiam to wiem.
A ty szmaciarzu uważaj, bo taką samą kampanię jak ty zorganizowałeś i prowadziłeś przeciwko Koriolanowi. Można zorganizować przeciwko tobie, wtedy zobaczysz i zrozumiesz co wyprawiasz.
Jakby się ciebie wzięło na psychiatryczną tapetę, to nie jedno wyjdzie. Myślisz że jak wyzywasz innych to nie widać tego co robisz i przejawiasz ?
Masz o wiele większe problemy z psychiką niż Pan Remigiusz.

@pokrzywiony:
Mogę wypiąć pośladki, możesz mnie w dupę pocalować , raptem lekarzy znasz, wieśniak w dupę dęty z zawodowym, na pewno znasz.
Kampanię heh .. sobie kurwa zorganizuj z tym bezdomnym pajacem karton.
"Pan Remigiusz".
W dupie mam jeśli nie zauważyłeś i ciebie i ten portal.Co z wami zrobić ? Nic, a jak admin siądzie, to mnie zablokuje, będziesz mógł klepać na mój temat, bo już nawet kutasa nie możesz jak podobny, następny luj.

@pokrzywiony:
Niejedno, pieprzony odpadzie, lać na takich jak ty. idź pogrzeb w kuble.

@Serpico: Co mam zacząć? Jesteś impulsywny, ale nie władczy, nie towarzyski i nie ambitny. To wszystko co mam do powiedzenia w twojej kwestii. Twoje wulgarne komentarze ani mnie nie grzeją, ani ziębią.

@Remigiusz Fajfer:
A ja mam w dupie twoją schizofrenię, zabawy na dwóch kontach i obecną pozycję "ofiary", pogadaj sobie z pokrzywionym.Wystarczy że na takich trzeba płacić, znosić jeszcze ? No nie.

@pokrzywiony: no właśnie o tym mowa. Źle opracowane procedury pozwoliły różnym darmozjadom i cwaniakom korzystać z zapomóg. Ty możesz pyskować jak papuga całymi dniami ale nie możesz pół godziny pozamiatać śmieci, bo taki jesteś słaby. I to kuźwa jest dramat.

@Serpico: Jestem bardzo ciekaw jakie to konto. Powiedz, to się odniosę. "Wiem, ale nie powiem" sobie odpuść. Najwyraźniej chcesz mnie podpuścić i tyle...

@pokrzywiony: przecież żyjesz jelopku. I to za darmo w tym społeczeństwie na jego koszt i kuźwa oprócz pretensji nie dajesz niczego w zamian. Czego ty jeszcze wymagasz ? Złotych klamek w tej swej melinie.?

@pokrzywiony: ty Mariol należysz do tych co jak dostaną 1000 euro za darmo zapomogi to będziesz beczał, że musisz iść do bankomatu. Jak ci kuźwa przyniosą do domu zabrzvczysz się , że za wcześnie i się nie wyspałeś. Jak wieczorem to kuźwa zdechniesz ośle z głodu, bo zakupów nie zdążyłeś. Reprezentacja Polski w piłce nożnej powinna takich jak ty kopać w dupę cały dzień co najmniej raz w roku.

@pokrzywiony:
Wiesz kto powinien zrozumieć ? Księżna, bo za to że ona czeka na operacje, to ja kurwa nie jestem odpowiedzialny nawet pośrednio, a już ty i grubas tak, ale kurwa jap nie pozamykacie.Następnie niech sprawdzi jakie hasło zrobiła, to może do was tępaki dojdzie, że pewnie każdy może wstawić grafikę, albo cokolwiek, skoro szwedzka stara pierdoła, zrobiła hasło "zakrawarski" aahaha ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
https://oko.press/lekarzom-pot(...)bsurdu/
Oczywiście nie doczytałeś do końca heh ....
Możesz teraz zrobić kupę i nagonkę, oczywiście kupę po tygodniu.

@Hamilton: "przecież żyjesz jelopku. "
Bardzo mi przykro z tego powodu, że moje życie jest solą w twoim oku.

@pokrzywiony:
W Oku press, którego nie doczytałeś, faktycznie póki ty coś przeczytasz, może minąć wiek, bezczasowo hahahahaah
Zakrawarskim się zajmijcie teraz hahaha .. następny idiota, a ty jakie masz hasło hahaha ? Wasz pianista zrobił hasło do konta, jak nazwa konta, no już kurwa bardziej debilnym być się nie da, księżna pewnie tez zrobiła jakieś, że łatwo się domyślić hahahaha .. ...  wyświetl więcej

@Serpico: "Zakrawarskim się zajmijcie teraz hahaha .. następny idiota, a ty jakie masz hasło hahaha ? Wasz pianista zrobił hasło do konta, jak nazwa konta, no już kurwa bardziej debilnym być się nie da, księżna pewnie tez zrobiła jakieś, że łatwo się domyślić hahahaha ........"

>Rozumie, włamałeś się na konto Zakrawarskiego, ciekawe co na to powie policja jak Zakrawarski to zgłosi ?

...  wyświetl więcej

  Serpico,  19 dni temu

@pokrzywiony:
Nie ja, NSA ma hasła, Adasia dopytaj. Wiesz co ? Zmieniłem zdanie, nie możesz mnie nawet pocałować w dupę hahaaahaha, jesteś na to za głupi i za brzydki hahahahh
Nie ja idioto i nie ja robię hasła z nickiem, no kurwa mać .... co powie ? Uśmieje się po szwedzku hahaahah
p.s.
Głosowanie w Polsce nie dla niego, to policja też nie, policja jest dla nas ! hahahaha ....
Co się śmieje to moje hahaha

Pewnie ktoś z waszej zjebane grupy :)

@pokrzywiony: ‌Mariol ty ciśnij z buta do prokuratury z donosem, że za mało doceniam twoje życie, które jest najważniejsze w życiu. Tam się poużalają nad tobą i dostaniesz kolejną pieczątkę. Nadstaw też czoło. Będziesz mądrzej wyglądał. Taki Mariol doceniany przez urzędy.

@pokrzywiony: ty wal za nim i przysięgaj na Biblię, że to złodziej, morderca niewinnych dzieci, bandyta, oszust, szmata, śmierdziel, gnój, faszysta i debil a ty Mariol masz dowody boś ty taki mały, podły i pobożny kurdupel i jeziusiek.

@pokrzywiony:
A przyznanie się to złagodzi wymiar szwedzkiej kary ahahhahaahahahahhaaaaahhaah ? Wiesz co ci powiem ? Wypieprzać do przedszkola, a Zakrawarski do ABW hahaha .....

@Serpico: nie posyłaj Mariolka do przedszkola. Pokażą mu tam język i umrze nam ze strachu. On delikatny i wrażliwy jest. Lepiej niech na YT ćwierka z glapami i dyskutuje naókowo z papugami.

@pokrzywiony:
Jesteś tępy, on też, o co miał zadbać ? O to żeby ludzie nie robili haseł o nazwie kont hahahaha ? 2020 rok, w byle bzdecie masz dwustopniowe hasła hahahaah ...
Fakt faktem że mógłby posprzątać, tylko to oznacza już powoli zablokowanie wszystkich, oprócz Henear-a hahahha ......

@Serpico: ło matko sfinto. Zakrawarski się nawraca
http://www.eioba.pl/lebrostesab/articles

@Serpico: Włamałeś się na konto Zakrawarskiego i dokonałeś tam zmian, a teraz się sam do tego przyznałeś zakompleksiony kurduplu. Dokonałeś przestępstwa, chcąc udowodnić tu wszystkim jaki z ciebie geniusz. Zabawny jesteś, samego siebie tak pogrążyć, ja na miejscu Zakrawarskiego zgłosiłbym to na Wrocławską Policje.
Ciekawe czy tam te twoje durne wykręty typu: "Nie ja, NSA ma hasła, Adasia dopytaj." zadziałają ? No i co GAME OVER spryciarzu ... :))))))))))))

@pokrzywiony:
https://www.youtube.com/watch?(...)kkc8Kco

To niech dzwoni hahahha, o ile umie telefon obsłużyć, nawet nie chce mi się zastanawiać kto się bawi, a ty sobie możesz podkręcać, klapy od koszy, batonie.

Najbardziej zagrożona jest osoba, która się włamie na konto bankowe Grubasa, dostanie zawału jak zobaczy debet, a to już nie żarty, oj nie , to już zagrożenie życia.

@pokrzywiony: Policja juz sie sprawo zajmuje! Dzieki za wsparcie!

@zakrawarski: Zmień hasło, już od jakiegoś czasu sygnalizuje że trzeba zadbać o bezpieczeństwo, ale to jest ignorowane.
Trochę szkoda bo są tu artykuły Autorów którzy już nic nie napiszą, a przy tych zabezpieczeniach to w każdej chwili może się ktoś pokusić by je przeredagować i podszyć się pod ich tożsamość. Szkoda że to jest tak lekceważone.
Przykładowo seta1212 też powinien przenieś swoje wiersze na bezpieczniejszy portal, ale to jego sprawa skoro ignoruje ostrzeżenia.

@pokrzywiony:
Ciekawe, mają budżet jak ty miesięczne wydatki, dużo haahahhahaah
A od kiedy to tak powtarzasz chłamie ? Od waszych zabaw ? LUJ, luje zabawę mieli, uu strasznie zabawne, jak bycie rośliną jak ty.

@pokrzywiony: Jak zwykle nikt cie nie sluchal a miales racje! Rozmawialem z policjantem i mowi ze to ktos z wroclawia!

@zakrawarski: Przede wszystkim właściciel jest z Wrocławia i to on odpowiada za zabezpieczenia portalu.

@Serpico: No to cienki ten budżet ... :)))))))))
https://www.youtube.com/watch?(...)S3eipTI

@pokrzywiony:
Chyba widziałeś skoro wstawiasz cepie, a reszta to Wróbel, pajac, taka sama akcja. pieprzony bezzębny kretyn.Identycznie to samo robili razem z tobą, łachmyto niedomyty.
Strasznie zabawne, ale się nawet nie nadaje na żarcie dla kota.

@pokrzywiony: Boje sie ze moje zycie i zdrowie som zagrozone, co robic mariuszu?
Na dodatek mam nagle przerwy w dostawie prondu w domu a z kranu cieknie cos co nie jest wodom!

@Serpico: Ja się nie włamuje na konta, nawet w szczytnych celach i tak prymitywnie.
https://www.youtube.com/watch?(...)TCbnR_s
A tak działają spece od HR ... :)))))))))))))))

@pokrzywiony:
Jakbyś idioto nie zauważył, to pisze akurat osoba która siedzi mu na koncie, pewnie Wróbel, Podobny, albo Koriolan, zajebana wszo i nie próbuj mnie parówo podkręcać, bo się nie da. Pomaż o tym mała szmacino że będę siedział i coś ci wyjaśniał.
A co do prawa kmiocie, to Zakrawaraski jako on, powinien mieć dawno blokadę i nie bądźcie razem śmieszni.

@pokrzywiony: ty Mariol też się ewakuuj. Twoja pozycja lidera jest zagrożona :
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D

@pokrzywiony: Nie wiem o co ci chodzi. Czy to ty wlamales sie na moje konto?
Nigdy nie podejrzewalbym cie o cos takiego!
Myslalem ze jestes bardziej... szlahetny!

@pokrzywiony: Moje osobiste arty mialy fotke przedstawiajaca palmy
Ten szalenic ma cos innego
W ten sposob rozpoznasz/ rozpozacie moje !

@pokrzywiony: zakrawarski się nawrócił i ty mu dawaj jakieś namiary na pielgrzymki, kościoły i procesje z udziałem najwyższych czynników partyjno rządowych na kolanach. A ty mu o językach. Języki to on zna. To poliglota i 'miszcz' mowy polskiej.

@zakrawarski: nie bój żaby. Rozpozawajemy ciem, bo ci palma nienawiści do katolików często odbija.

@zakrawarski: ty się przyznaj. Ty się nawróciłeś. Obiecali ci, że będziesz mógł zagryź własnozębnie wszystkie polskie znaki na szyldach.

@pokrzywiony: ty wszystko już wiesz. Tak jak wiesz kto morderca, bandyta, śmierdziel, złodziej, oszust, gnój i szmata. Bo ty taki mały podły pokraczny kurdupel i donosiciel jesteś. Oblatany na śmietnikach i wyszczekany na portalach.

@pokrzywiony:
"Serpico drżącymi dłońmi wziął w rękę telefon .... to już koniec ... pomyślał .. mają mnie, GAME OVER ..okazało się że przedwcześnie dostał ataku paniki, było to znane, podziękowanie za wpłatę w terminie, dziękujemy za wpłatę XXX "
HAHAAHA
Wiem... nie znasz takich rzeczy, wy macie smsy od komorników hahhahhaahahaaah
Gdzie smsy, SPAM hahahaahhahahaah

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: "Moje osobiste arty mialy fotke przedstawiajaca palmy
Ten szalenic ma cos innego
W ten sposob rozpoznasz/ rozpozacie moje !"

Ok, rozumie. :) Nie muszę się z Tobą zgadzać, by uszanować Twoją wolę.
Jednak weź pod uwagę że nieporozumienia, są szkodliwe gdy wola jest wyrażana w niewłaściwy sposób.
Ja nie zamierzam się bawić w "strażnika teksasu", bo ni

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska