Login lub e-mail Hasło   

Putin zły a przeciwputin dobry? Przez pojedyncze przykłady do ogółu

Czy obcość wobec obcych jest ci obca?
Wyświetlenia: 37 Zamieszczono 11 dni temu

Przykład wstępny

Dlaczego polscy żołnierze są lokowani do Libii, Czadu?
Jako początek zagadki dla rozmyślenia.

Co jest nieznane, o czym brakuje wiedzy, to jest brane za złe (mimo przebytego czasu). To jest tryb domyślny hybrydowców. Co nie implikuje żeby była jakaś umowa co do uznawania kogokolwiek za byt lepszy niż zwierzę. Bo o antropologii nie ma co się rozpisywać gdy technicyzacja postępuje na każdym zasadniczo poziomie stratyfikacji ontologicznej antropologicznej

Czym jest ta technicyzacja?

Człowiek jest rozumiany jako suma impulsów i schematów niemal elektrycznych, które są brane za niedziałające dopóki nie ma zabezpieczenia przed spięciem, przeciążeniem tranzystora czy brakiem magazynowanych elementów zamiennych (takich jak dualistyczne narkotyki, papierosy, kawa, libido, telewizja, imprezy różnej [hybrydowo zakresowej] skali).

W społeczeństwie jest technika, niemal brakuje więc natury

Małpy są lepsze gdyż nie przetracają dekad na dywagacje cywilizacyjne.
Ludzki człowiek na pewno nie jest zwierzęciem.

W hybrydowości to co swojskie to jest uważane za dobre, w kręgu chamstwa i kompensacji szerokozakresowych kompleksów.
Domniemanie winy w zasadach współżycia społecznego.
Taka rozwinięta (czyli w sensie tylko rozbudowana) socjotechnika a nadal zachodzi napięcie na linii dynamicznych, szybkozmiennych frontów (pozazwierzęcych, bo ludzie to nawet do zwierząt nie dają się porównać).

Nie potrafią w kilka minut znaleźć ani jednego sprawiedliwego a mapę ruchów ciała i podtekstów mają w jednym palcu?
To jak się kręci biznes? Ten i interesiki nieoficjalne, jakich pełno, które np. opisuje przemysł muzyczny, o dalszym syfie nie rozwijając? Na samej mafii? - można się pośmiać z tych sprzeczności. Ale drugim celem tego tekstu byłoby wyzbycie się naiwności - również przez kobiety.

Demonkracja. Wybór elity pomimo braku krztyny.

Czy kobiety tu lepsze?

No jak, niby? Skoro przy spotkaniach z kobietami dominuje domniemanie winy, nie domniemanie sukcesu -- mądrości nie ma, też brakuje moresu.

Niestety źródłem konfliktu jest w "porządku" przyczynowym przemądrzałość. Czyli: zanim Polak ulegnie wypadkowi (i to nie jednemu) to konflikt będzie konflikt sprzęgał. Nie ma chyba na to cudownych joysticków kontrolnych.
Przemądrzałość czyli głupota - w dobie racjonalizmu paradoksalnie. W czasie opasłych ksiąg psychologów i spółki, doradców od kawałka podzielenia, W czasie zalewu chęci, nie tylko u rodzinnych zięciów. W epoce błyskawicy -- a życia naprawdę mniej wartościowego niż mieli pustelnicy. Wszyscy niby od szczegółu a metoda jak u mułu. I się jeszcze czepiają ogółu. No skompletowali życiowych bazgrołów.

Podobieństwo słów

Obcy a obecny.

Taka niby Ruś teraz zła?

Ha ha.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1322
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1174
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 608
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 731
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 770
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 798
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 734
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 832
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 438
 
Autor
Artykuł"W społeczeństwie jest technika, niemal brakuje więc natury"

Wspaniała myśl, technika nie uwzględniająca natury Życia staje się bezużyteczna, a nawet szkodliwa. :)

Nie uzależniamy się jedynie od różnych substancji, ale też od różnych udogodnień za pośrednictwem których z czasem zatracamy własną autonomię na rzecz technologicznych osiągnięć. Dawniej pewne cechy osobowościowe i organ

...  wyświetl więcej

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: mi chodziło o technikę jako socjotechnikę przede wszystkim. Czyli automatyzacja nie tylko manier ale poglądów, uczuć, norm, przekonań, wiedzy, "instynktów", użyteczności kultury, frazeologizmów i skrótów myśli (jak coś ogląda to jak ma myśleć inaczej niż publicysta?), symboli, stylu, biznesu, duchowości, zdrowia, polityki w elementach...

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: internet nie jest tu najistotniejszy, ogółem poziom cywilizacyjny a raczej moralny spada.

@px2195: Ja jedynie poszerzyłem nieco Twoją myśl, naturalna automatyzacja Życia sprawia że stajemy się zaprogramowanymi maszynami, a nie świadomie żyjącymi istotami. Faktem jest że warto pewną część prozy życia zautomatyzować ale lepiej to robić świadomie niż drogą nieświadomie nabywanych nawyków, przyzwyczajeń które z czasem sprawiają że żyjemy nie jak ludzie tylko jak zombi martwi za życia. Ale to dość głęboki temat, ja bym tu raczej nie liczył na jego zrozumienie.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: przez naturę rozumiem wykorzystanie całego możliwego umysłu zamiast szukania frazesów metodologicznych od ludzi i zacieśniania serca i myśli w drobnostki i szablony. Za naturę uważam kontakt z Bogiem bez pośrednictwa antropologicznego. Gdyż natura jest jedna na strukturę Ducha Jedności. Co co skażone pochodzi od diabła, zwierzęta nie bez powodu zaczęły się bić o zasoby. A wszystko to ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  10 dni temu

@pokrzywiony: o tak Mariol - motłoch po studiach nie zrozumie tej głębokiej głębi głąbów. To ty z kolegami naókowcami z palcami w czerwonych nosach i śpikami po pas tworzycie nowy wymiar 'cyliwizacji' i poszerzacie horyzont umyslowej przestrzeni między pośladkami lewatywami i czopkami dla czubków.

@px2195: Też to w ten sposób rozumiem, dlatego tak bardzo mnie fascynuje Natura Żywego Umysłu potrafiąca odnajdywać rozwiązania problemów wobec których nawet najwybitniejsze środowiska naukowców są bezradne.
Zauważyłem że najcenniejsze rozwiązania rodzą się z uważnej obserwacji Żywiej natury, dlatego uważam że to za jej pośrednictwem Bóg przemawia do ludzi, jedni słyszą inni nie i toną we własnych konfabulacjach odcinając się od Bożej Miłości.

  Hamilton,  10 dni temu

@px2195: fakt. Wszystko upada. Kiedyś wszyscy byli młodzi, piękni, bogaci, zdrowi, szczęśliwi ioralni. A teraz moralny jest tylko Marjóż męczydupa oskarżając innych użytkowników eioba o największe zbrodnie. Godne to i szlachetne. I jakie zbawienne. Bozia się raduje, że ma takiego ssyna.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: 1. raczej zacieśniłeś moją myśl. Moje artykuły powinieneś czytać szukając nie rzadko dwóch prawdziwych znaczeń, gdyż inaczej musiałbym pisać może nawet dwa razy więcej. Trzeba się domyślać, czytać pewnie bardziej powoli. Części mogę nie pisać też od razu z powodu że np. trudno przejść od zajmowania się prasą polityczną, domyślania się o tym i tamtym z tego, do duchowości.
2. S ...  wyświetl więcej

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "za jej pośrednictwem Bóg przemawia do ludzi" chyba troszkę komplikujesz poprzez nadmierną prostotę. Bóg Ojciec przemawia Duchem (Naturą Natury) do stworzenia jak do Swego Jedynego Syna. Chociaż Wszyscy Trzej są Duchem. A relacji z Duchem Św. trudno opisać bo paradoks goni paradoks. Choć 15 jego definicji jakoś można znaleźć.

@px2195: Zauważ też pewną bezwładność w prostowaniu pewnego sposobu modelowania rzeczywistości które już zostały wdrożone do powszechnego szkolnictwa, potem na korygowanie takich niedoprecyzowanych modeli w ludzkich umysłach wymaga sporo czasu i konsekwencji działania. Niestety z systemu powszechnego nauczania zrobiono "biznes", a biznes lubi dynamikę w przeciwieństwie do potrzeb rozwoju naukowego który nie "lubi" nawet nie toleruje chaosu.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "najwybitniejsze środowiska naukowców są bezradne" - czyli np. to co mówił raz Natanek że żeby krowa jadła to trzeba pewnej naturalnej "sztuczki". SGGW nowego świata (na dobrze rozumianego).

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "sporo czasu i konsekwencji działania" - chyba raczej władzy politycznej i duchowej

  Hamilton,  10 dni temu

@px2195: jak nie czytałeś Ewan Kielni według Mariolka, arcybiskupa klopsztangi i wszystkich kołkastli w Rybnickowie to ty bozi nigdy nie zrozumiesz.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: a polityka polska to coś, co by wymagało po prostu przycisku (np. teraz też fiskalnego - np. na owoce morza w planach). A na te gamonie to jakoś tam z kolei przyciska KNP/Konf i może coś z tego będzie przy plandemii choć Korwin się nie rozdwaja.

@px2195: "Bóg Ojciec przemawia Duchem (Naturą Natury)"

Raczej ( Naturą Umysłu ), niestety pojęcie Ducha ciągle jest zbyt enigmatyczne i źle rozumiane, potocznie jako pojęcie Ducha jest rozumiane jak efemeryczna zjawa wpływająca na losy Życia.

W rzeczywistości oddziaływanie Ducha jest o wiele bardziej prozaiczne i powszechne, to ludzie sobie najpierw tworzą jakieś tajemnice, a potem

...  wyświetl więcej

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "obserwacji Żywiej natury," - obserwacji ale przede wszystkim kontemplacji. Od rozwiązań wnętrza zależą rozwiązania systemowe zewnętrzne (techniki przemysłowo-rolnicze).

@px2195: "chyba raczej władzy politycznej i duchowej"

Problem polega na tym że sama władza a raczej jej poczucie sprawia że, sama siebie deprawuje.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "jest zbyt enigmatyczne" - musi takie być. W Bogu najważniejsze, najlepsze jest to, że Go nie rozumiemy. " i źle rozumiane" - zobacz Jezus powiedział o tej sprawie twardo: Duch wam wszystko wyjaśni. Chrystus głosił pomimo że często, tak często nie rozumieli. Nie można się zajmować tym czy "rozumieją czy nie". Przy dobrej woli by pojęli bo science fiction które u nich nie dość że jest ...  wyświetl więcej

@px2195: "- obserwacji ale przede wszystkim kontemplacji. "

Kontemplacja to właśnie obserwacja swojej wewnętrznej natury, jesteśmy częścią Żywej Natury, a nie czymś odrębnym nie obserwując siebie to tak jakbyśmy chcieli wyciągać wnioski na podstawie połowicznych danych, a takie rzadko kiedy bywają właściwe.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: to nie politycy sami są odpowiedzialni, raczej wyborcy. Nie chodzi o tło społeczne ale pierwszy plan.

  Hamilton,  10 dni temu

@pokrzywiony: bo losy życia w życiu, które jest najważniejsze w życiu są losami życiowymi w naszym życiu, które jest najważniejsze w życiu naszego życia. No tu się chyba mój znakomity ócuny kolega zgodzi efemerycznie, społecznie i kulturowo że warto podkreślić życie w losie tegoż losowego i życiodajnego losu życia..

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "obserwacja swojej wewnętrznej natury, " - wiesz co? Samoobserwacja nigdy nie dała mi wyzwolenia. Kontemplacja katolicka - owszem.

@px2195: "W Bogu najważniejsze, najlepsze jest to, że Go nie rozumiemy."

No tak tylko że takie podejście sprawia że z miłości do Boga, zaczynamy wywalać z siebie pragnienie jego poznawania, a za tym idzie że zamiast się do Niego zbliżać zaczynamy się od Niego oddalać. Nie rozumiejąc że pragnienie poznawania Boga jest pragnieniem poza czasowym ( wiecznym ).

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: na podstawie połowicznych danych - ludzie wyciągają połowiczne wnioski bo chcą tylko 97% katolicyzmu a 3% jego tradycji odrzucają. Co złe w KK - to opisano, ja i inni eiobowcy. Ale tego co dobre to chyba tylko samodzielnie muszę pisać.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: nie rozumiemy go 100% bo On jest ponad nami. To normalne. Jakby było milion bogów to by było jak w panteonie. Nie czujemy go 100% bo On się odnawia w Swym Duchu cały czas. Motyw stałego niezmiennego Boga mają chyba tylko deiści. A pragnienie które opisałeś to zwykła nerwica religijna moim zdaniem. Z listów Pawła wiemy że Duch jest Duchem pokoju. Użyłem po prostu skrótu myślowego, moż ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  10 dni temu

@pokrzywiony: właśnie, też zauważyłem, że jak się oddalamy to się przybliżamy, a jak się przybliżamy to się oddalamy jakby przybliżając się. Mariol musisz się głęboko pochylić nad tą obserwacją. Jak nie ty to kto ? Jak nie teraz to kiedy ? Ludzkość czeka. Tylko galotki zmień na te z klapą po babci. Te z lumpeksu pękają w szwach.

@px2195: "- wiesz co? Samoobserwacja nigdy nie dała mi wyzwolenia. Kontemplacja katolicka - owszem."

>Być może nie nauczyłeś się jeszcze obserwować ( kontemplować ), w katolicyzmie jak i w wielu innych religiach są nieścisłości w których wierni się gubią i zamiast poznawać Boga podążają za oślepionymi ( zdeprawowanymi ) kapłanami.

Kapłani to też ludzie z racji władzy jaka jest i

...  wyświetl więcej

@px2195: "nie rozumiemy go 100%"
I nigdy nie zrozumiemy, na tym polega wieczność pragnienia poznawania Boga. Nie mamy się co obawiać, że fundamentalny Sens Życia w postaci pragnienia poznawania Boga się kiedykolwiek wyczerpie.

  Hamilton,  10 dni temu

@pokrzywiony: i wierni będą się gubić dopóki nie poprowadzi ich kryształowo czysty moralnie arcybiskup kołkastli i klopsztangi oszroniony Marijóż ze wsi pod Rybnikiem z lodówką z zębach. To już przewidział dawajplamek wróbel jak połknął ostatniego siekacza i nie miał czym popić.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "Kontemplacja to właśnie obserwacja swojej wewnętrznej natury," - tak nie jest bo w ten sposób diabła obserwujemy. Kontempluje się Ducha który się łączy z duszą i umysłem i rozumem i myślami (i czego tam jeszcze chcesz) a własny grzech możemy rozważać tylko w ofierze nowotestamentalnej. Z jednym Duch się nie łączy - z ego, pychą, zarozumialstwem, nadmiernym poszanowaniem się, tzw. sz ...  wyświetl więcej

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "w których wierni się gubią" - już niemal przestałem się w nich gubić

@px2195: "Motyw stałego niezmiennego Boga mają chyba tylko deiści. "
Rzecz w tym że niewielu pojęło na czym polega Stałość, Niezmienność u Boga. Ale to kolejna ścieżka poszukiwań jaką można obrać w drodze do Boga.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "Wolą ślepo wychwalać kazania, niż im się dokładniej przysłuchać i nauczyć wyłapywać z nich wątki szkodliwe dla wiary" - jakby się przysłuchiwali to by się zgorszyli, dobrze jeśli nie słuchają dokładnie. Sam nie potrafię sobie przypomnieć kazań, może kilka, kilkanaście maksimum.

@px2195: "- tak nie jest bo w ten sposób diabła obserwujemy."
Ależ w naturze mieści się i diabeł, tylko czy potrafimy dobrze odróżniać Boże od diabelskiego, czy cesarskie od Bożego ?

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: "nauczyć wyłapywać z nich wątki szkodliwe dla wiary." - to konsekwencja psychologizmu, antropologizmu, socjalizmu, kultu racjonalizmu, tempa biegu, okultyzmu, scientyzmu, prakseologizmu, soboru z lumen gentium. To nie tylko może decyzja ludzi ale wojna epoki.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: czy potrafimy? Potrafić ≈ mieć zdolność. Zdolności nie są ważne gdy to właśnie zdolności będą udzielone przy bierzmowaniu...

  Hamilton,  10 dni temu

@pokrzywiony: a ty Mariol jak już pojąłeś te boskie tajemnice to doznałeś świętości i na cześć Stwórcy zaśpiewałeś ten psalm debilnego chama - 'ty pierd*** szmato nawet pies cię dup*** nie che". Potrafisz się mizdrzyć i mądrować moralnie mała, podła pokrako.

  px2195,  10 dni temu

@pokrzywiony: ale kazania Natanka to sobie potrafię przypominać.

@px2195: nie tylko to potrafisz. Srać na Polskę i Polaków, że brudni syfiarze też potrafisz. Jedź z Marjózem i kjujową śpiewać hymny pochwalne pani Merkel. Dajcie się wybierzmowac obaj kijami dębowymi. Będziecie śpiewać radośnie jak dwa kastraty.

@pokrzywiony: nikt tak nie umie odróżnić złego od dobrego jak ócuny i kryształowy moralnie Mariol Burczymucha. Tysiące odróżnień. Czerwonych jak sowieckie sztandary.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska