Login lub e-mail Hasło   

"Płacz Ukraino, płacz krwawym brokatem. Jesteś dla siebie ofiarą i katem."

- Oles' Buzina - ukraiński historyk, literat i popularny publicysta. Zamordowany w 2014 roku przez ukraińskich ultranacionalistów.
Wyświetlenia: 114 Zamieszczono 23 dni temu

"Ukraińcy, zrobię wszystko, abście nie płakali" - z inauguracyjnego przemówienia  Prezydenta Zelens'kiego w Wierchownej Radzie. 

 
***
 
Ukraina - niegdyś wchodząca do  szóstki najmocniejszych gospodarczo krajów kontynentu - po 2014 ostatecznie  przepoczwarzyła się w europejskie “Dzike pola”. 
 
Dziś jest to najbiedniejszy kraj w Europie. Liczba zarajestrowanych bezrobotnych sięga pół miliona. Połowa dochodu narodowego przeznaczana jest na spłacanie długów zaciągnietych w MFW. Wysokokwalifikowanym specjalistom przemysłu lotniczego i kosmicznego, energetyki atomowej przyjdzie zbierać kapustę na polskich polach.
 
Obecna anarchizacja tego kraju coraz bardziej przypomina dziewiętnastowieczny północnoamerykański Dziki Zachód.  
Demoralizacja rządzących elit, polityczne warcholstwo, załamanie się struktur państwowych i administracyjnych - szczególnie przejawiające się  w samowoli lokalnych, pół-kryminalnych watażków i bonzów - demonstracyjnie a nawet bezczelne  ignorujacych władze centralne w Kijowie,  permisywność i anarchia w każdej sferze życia przy całkowitej impotencji/przyzwoleniu organów siłowych i samego prezydenta legły u podstaw “zielonego” libertarianizmu.
 
W tym niskobudżetowym “wschodnioeuropejskim Westernie” nie znający języka ukraińskiego chciwi, prymitywni, cyniczni... otoczeni prywatnymi, uzbrojonym po zęby bandami oligarchowie grają rolę kowboi/rabusiów okradających Ukrainę według reguły "ln Texas, only Texans can rob banks!", a zachodni bankierzy i dyplomaci (w tym - obok syna Joe Biden'a, Hunter'a - niegdysiejszy wielki przyjaciel Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, eksprezydent RP towarzysz/biznesmen Aleksander Kwaśniewski) wykonują rolę skorumpowanych szeryfów.
Mieszkańcom Ukrainy - biednym tubylcom, pozostaje rola oszukanych, zwaśnionych ze sobą indiańskich plemion.
 
Pan Zelens'ky, ze swoim rządem sformowanych ze szkolnych i kabaretowych przyjaciół (jeszcze w 2019 był popularnym, rosyjskojezycznym komikiem) i hurtowo wybranych/zebranych z ogłoszeń absolwentów wątpliwych czy nawet nieistniejących wyższych uczelni kontynuuje żałosny sześcioletni serial - rozpoczęty jeszcze przez "reżysera” Poroszenkę.
Z dnia na dzień Ukraina pogrąża się w ekonomicznej depresji. Na ulicach panuje terror rodzimych neonazistów wobec osób i ugrupowań o odmiennych politycznych poglądach. Przebiega to w atmosferze przypominajacej działanie SA w Niemczech lat 30-ych ubiegłego stulecia. Władze i policja przymykają na to wszystko oczy. Zachodnie media zresztą również... zgodnie z zasadą: "To bandyci, ale przynajmniej nasi bandyci." 
Jak dotychczas przedstawiciel Izby Lordów lejburzysta Jeremy Hugh Beecham  i - jak na razie jedyna - posłanka  Europarlamentu Irlandka Clare Daly, wyrazili oficjalny protest w tej sprawie.*
 

Administracja Prezydenta Zelens'kiego do dziś  nie reaguje na brutalne pobicie działacza opozycyjnej partii “Szarija“ - Nikity Rożenko, przez - odpłatnie wysługujace się władzom - bojówki szturmowe z tzw. "Nacionalnego Korpusu", które miało miejsce przed dwoma tygodniami.
Paradoksalnym jest fakt, że zwolennicy partii "Szarija" - podobnie jak 73% ukraińskich wyborców - masowo poparli Wołodymira Zelens’kiego w ubiegłorocznych  wyborach. 
 
 
Wolodymir Zelens'ky - mimo topniejących jak śnieg rankingów i narastającej groźby (spodziewanego na jesień) puczu ze strony - pragnących za wszelko cenę uniknięcia odsiadki - "Majdanowców" wydaje się nie rozumieć, że swoją bezczynnością i milczeniem oddaje on władzę na pastwę ulicy i kiedy zabraknie środków do finansowania tego katastrofalnego, wirtualnego projektu, wszyscy „producenci” / "współtwórcy" z jego "kreatywnego zespołu" (jak sami lubią się określać członkowie prezydenckiej partii "Sługa Narodu") odwrócą się od niego i z zagranicznymi paszportami… i swoimi kochankami uciekną do kupionych za pieniądze ukraińskich podatników willi w Londynie, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Kanadzie, Izraelu, w Kaliforni, na Florydzie, czy na Cyprze ...

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
                                       Subtelna zmiana "patriotycznych" dekoracji w najlepszych narodowych tradycjach.
 
Przed wyjazdem z Ukrainy zdąża oni zapewne założyć miejscową ludność, wraz z ich dziećmi i wnukami i całym terytorium Ukrainy w lombardzie MFW na następnych kilka pokoleń.
Wszyscy ci - naiwni "rdzenni mieszkańcy”, którzy głosowali na Zelens'kiego w 2019 r., dziś cierpiący z powodu bandyckich napadów, coronovirus'a, gruźlicy... czy prozaicznego głodu odziedziczą po ukraińskich skorumpowanych, oportunistycznych politykach i niekompetentnych urzędnikach państwowych długi budząc się z "majdanowego snu" wśród opuszczonych, płowiejących "zółto-błękitnych” dekoracji, przestarzałej, “zardzewiałej” postradzieckiej infrastruktury: zaniedbanych dróg, mostów, elektrowni jądrowych i milionów niezarejestrowanych sztuk broni w swoich "probanderowskich" czy "prokacapskich" rezerwatach... W perspektywie mogą być oni wykorzystani jako króliki doświadczalne w 15 - rozsianych po całej Ukrainie - tajnych, bakteriobiologicznych eksterytorialnych laboratoriach Pentagonu lub w najlepszym razie staną się tanią, pół-niewolniczą "białą” siłą roboczą dla mieszkańców Europy Zachodniej, którzy nie są w stanie zmotywować do pracy na swoich plantacjach - żyjących na zasiłkach - setek tysięcy afrykańskich i arabskich imigrantów.  
 
***
 
"Człowiek , który ma milion dolarów lub więcej, jest już wolnym człowiekiem. Tacy ludzie nie idą do pierdla”.
- Igor Kołomojskyj,  ukraiński oligarcha i... prezydent EJU (Europejskiej Wspólnoty Żydowskiej) lubiący się “żartobliwie” określać  jako “ŻYDOBANDERA”
***

"Im bardziej imperium zbliża się ku upadkowi tym bardziej szaleńcze są obowiazujące w nim prawa." - Cyceron

***

"Nieszczeście naszego kraju polega na tym, że ludzie przyjmujący tabletki przyjmują prawne ustawy." - M.Bułgakow

***

“Nie czepiajcie się artystów, prostytutek i dorożkarzy. Oni wysługują się każdej władzy.” - Admirał Kołczak 

***

"How pathetic the jester is, on the king's throne,
How stupid the people who allowed it."
- Robert Burns
***

Ukraina 2014–2020: "Kto rządzi ulicą, ten kontroluje państwo."

_____________________________________________________________________________________________

* "Nazism in any country is a threat to everyone. Europe must stop feeding its growth, in Ukraine and elsewhere,"

-  Clare Daly, Member of European Parliament 

* “The rise of the far-right in Eastern Europe, exemplified by the shameful policies of the government of the Ukraine must be challenged by democratic governments throughout the continent,”

- Member of the House of Lords of the United Kingdom from the Labour Party Jeremy Hugh Beecham

 
 
Materiał fotograficzny z Google Images
 

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1374
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1233
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 658
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 777
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 518
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Im bardziej imperium zbliża sie ku upadkowi tym bardziej szaleńcze są obowiazujące w nim prawa" - Cyceron
...
Jakze prawdziwe !!

  wiesio,  23 dni temu

Super dobrana grafika. Dobór cytatów też. Są aktualne do dziś.

@wiesio:
Ukrainscy oligarchowie, maja wrodzone umilowanie do cieplych krajow i to nie tylko z powodow temperatury czy kolorystyczno-estetycznych.
Status narodowościowy Pana Kołomojskiego doskonale odzwierciedla "kabaretową” wręcz elastyczność ukraińskiej konstytucji, która wyraźnie zabrania posiadania podwójnego obywatelstwa.
Otóż ten rezydent Izraela sponsorujący ukraińskich ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Czekam od m-cy jeśli nie lat z pąsami na twarzy na wytrysk twej erudycji w temacie zdjęć, poruszonych prze Serpico. Milczenie w tym przypadku potwierdzi twój fałsz i zakłamanie a więc intencje.Czekam Young...

@jotko49:
Sierpiko?... nie znam takiego.
Kolekcjonuje zdjecia roznych autorow.
O ktore ze zdjec z mojej kolekcji Panu chodzi?

@youngcontrarian: Nie znasz? to podobnie jak i ja nie znam żadnego hilleryounga. Tylko dlaczego Young kłamiąc i udając idiotę jest przekonany iż wszyscy wokół są tego samego kalibru?

Grupa hakerska „Cyber Berkut” poinformowała na swojej stronie internetowej o możliwym związku Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) z zabójstwami opozycyjnych polityków i dziennikarzy na Ukrainie. W szczególności hakerzy twierdzą, że właśnie SBU wyraziła zgodę na likwidację ukraińskiego dziennikarza Ołesia Buziny.

Aktywiści twierdzą, że udało im się uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej zastę

...  wyświetl więcej

Cyber berkut jest rekrutowany z :
"Berkut (ukr. Беркут) – wyspecjalizowana jednostka milicji ukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Nazwa jednostki pochodzi od ukraińskiej nazwy orła przedniego. Jednostka została utworzona w miejsce radzieckich służb OMON, po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości i miała skupiać się głównie na walce z przestępczością zorganizowaną, zabezpie ...  wyświetl więcej

Czym się zajmują, otóż zajmują się między innymi tym :
"25 października rosyjski Channel One wyemitował wiadomość zatytułowaną „Straszne obrazy z Donbasu, których ukraińska telewizja nie pokazuje, to samo widzieli mieszkańcy Kijowa”.

W tej wiadomości prezenterka opowiada, że ​​organizacji Cyber-berkut rzekomo udało się uzyskać dostęp do kilkudziesięciu ekranów reklamowych w centrum

...  wyświetl więcej

@jotko49: Panie Jozefie,
Prosze wyważac swoja narracje.
Szanuje wszystkich na Eiobie poza tymi (nielicznymi) osobnikami, ktorzy naruszaja zasady prowadzenia polemiki, przyjete wsrod ludzi cywilizowanych. Osobom takowym po prostu nie odpowiadam na komentarze albowiem ich... nie czytam.
Po raz ostatni bardzo uprzejmie Pana pytam:
Kolekcjonuje zdjecia roznych autorow.
O ktore ze zdjec z mojej kolekcji Panu chodzi?

@youngcontrarian: Dear M, Einstein powiedzial.
"Genialnosc ma swoje ograniczenia, glupota nie !"
...
Mam w rodzinie mlodzienca ktory reprezentowal ten kraj na olipiadzie matematycznej dwa razy.
Raz w krajach baltyckich i raz w Sankt Petersburg !
Ale poza tym pisze jak przyslowiowa "kura pazurem"
Geniusz, jak twierdzi Enstein, koncentruje sie na okreslonym zagadnieniu.
Glupiec jest glupi zawsze, i na kazdy temat.......

  Serpico,  7 dni temu

@zakravarski:
https://www.youtube.com/watch?(...)J_chPw8

Owszem dołożyli starań i to szybko, bo już w miesiąc po :
"7 marca 2015 dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow poinformował o zatrzymaniu dwóch podejrzanych o zabójstwo opozycjonisty. Są to Czeczeni Anzor Gubaszew i Zaur Dadajew. Dzień później sąd nakazał aresztowanie

...  wyświetl więcej

@zakravarski:
Putin dobrze mówi, Ukraina demokracja niby i co ? Nie wiedzą, a Rosjanie wiedzą zawsze, a jak niewiedzą to koleś dostaje po ryju i już wiedzą, a jaka skuteczności uuuu...., na około 50 osób które poginęły w różnych niewyjaśnionych okolicznościach, "znaleźli" morderców Niemcowa, 50 to top, jakichś drobnych represji typu obijanie Pussy Riots, to nie liczę, ale jak ładnie wyglądają w tym studiu, jak na kazaniu.

-Kiwaj głową !
-Okay !

  Serpico,  7 dni temu

@zakravarski:
"Kałasznikow, były poseł z partii Janukowycza, został znaleziony martwy od ran postrzałowych w swoim bloku w środę wieczorem.

Kilka godzin później dwóch zamaskowanych napastników zastrzeliło Olesa Buzynę na dziedzińcu jego budynku.

Olena Bondarenko, była posłanka Partii Regionów, powiedziała, że ​​ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy zgodziło się zapewnić je

...  wyświetl więcej

  Serpico,  7 dni temu

@zakravarski:
Wiem trochę długie i jeszcze trzeba przeczytać, a przecież jest łatwiej poczytać Dear M.Jest o błędach, jacy nacjonaliści takie błędy, jakoś tak, ale to jednak pech jest mieć na nazwisko Kałasznikow i zostać zastrzelonym, tak jak odrobinę pechowe jest dostanie po ryju na ulicy w kraju który tyle wycierpiał od Rosjan, będąc pro rosyjskim, no i oczywiście dziwne, bo tak sobie siedział pisał w necie i mu obili ryj.

  Serpico,  6 dni temu

@youngcontrarian:
Aha, ale piszesz artykuły na ich temat, pisząc cyrylicą ich nazwiska tak ?
"Thank you for contacting Bureau for Former Prisoners. Your request for information is beeing processed. We kindly inform you that the waiting time is at least 15 weeks.

Dziękujemy za kontakt z Biurem ds. Byłych Więźniów. Uprzejmie informujemy, że okres oczekiwania to minimum 15 tygod

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  6 dni temu

@zakravarski: a najwiynksze geniusze to poczebujom sto lat by sobie poradzić z kontem co dziecom zajmuje dwie minuty bo Kopernic pisaval po łacina bez polska znaka a Skanska majstrovac ze znak. A tata Kopernica pszeprowadzil siem z Rzeźnicza 4 na Garncarska 7. I dlatego zakraVa jest zafsze najmudrovaty śledź a inne gupie. I ma zez, bo koncentraVa siem jak zagryź catolic.

  Hamilton,  6 dni temu

@zakravarski: jak się nie umie pisać to się nie pisze.Jak ktoś jest głuchy nie śpiewa. Nawet gdyby Copernic pisaval po arabsku z akcentem Ślązaka ze Lwowa. Tak ci to trudno zrozumieć geniuszu szifrowania.

  Hamilton,  6 dni temu

@zakravarski: aha i jak Einstein tak stwierdził a Kopernik pisał po łacinie to z polskiego języka mają zniknąć polskie znaki bo tak ustalił dziadek analfabecik jednogłośnie i jednomyślnie ze Szwecji. I łąka będzie laka a sąd sadem. Ty sie rabnij w te niske czolo.

  Serpico,  6 dni temu

Faktycznie można się popłakać.
"Rosyjska piosenkarka: W Donbasie Murzyni strzelają do elektromonterów i staruszków
2018.12.03 12:45"

"Julia Cziczerina jest znaną rosyjską rockmenką, która od lat gorąco wspiera „Noworosję”. Na antenie prawosławnej TV Carograd podzieliła się z widzami swoją wizją tego, co dziej się w Donbasie.

Cziczerina gorąco zaangażowała się w tzw. „

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  6 dni temu

@Serpico: no co ty. Jak Russia Today napisze, że w Moskwie rozdają samochody to najczystsza prawda. Z tym, że nie w Moskwie tylko w Petersburgu, nie samochody a rowery i nie rozdają tylko kradną.

  Serpico,  6 dni temu

Hm co ja tam miałem ci powiedzieć, otóż jednak masz wyższy trochę poziom, ale ... być może powinieneś przedyskutować z władzami Ukrainy, powrót murzynów do USA, albo do Afryki, Polacy też już mogą wrócić, niech sobie zatrudnią tą armię bezrobotnych, wyszkolą i do przodu, aaa czekaj, tak ma być tak ?

"W teledysku zostały wykorzystane ujęcia, na których pojawiają się zabici dowódcy batalionó

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska