Login lub e-mail Hasło   

Święte oburzenie...

... z przegranej?
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 26 dni temu

"Święte oburzenie"

 

 

Spokój, samokontrola, wyrzeczenie, czystość, tolerancja, uczciwość, wiedza, mądrość, miłość – to naturalne uczucia i cechy, według których warto postępować

 

Złość i gniew podobnie jak smutek oddzielają nas od innych, i przynajmniej na pewien czas, przecinają wszelką możliwość porozumienia. Gniew daje nam chwilowo swoista siłę i żywotność, właśnie dzięki temu oddzieleniu się i jakby odrzuceniu w siebie; ale tai się w nim także jakaś dziwna rozpacz.

Odosobnienie jest zawsze rozpaczą. Złość wyrażająca się rozczarowaniem, zazdrością, chęcią dokuczenia komuś, jest gwałtownym wyładowaniem energii, które nam chwilowo sprawia przyjemność bo usprawiedliwiamy w nim siebie. Gdy potępiamy innych kryje się w tym zwykle usprawiedliwianie siebie.

Bez pewnego rodzaju zadowolenia z własnej osoby - cnoty swojej, czy prawości - lub też odwrotnie: bez poniżania czy niedoceniania siebie, czymże jesteśmy?

Używamy wszelkich środków dla samoutwierdzenia; a gniew jak i nienawiść są jednym z najłatwiejszych po temu sposobów.

Zwykłe rozgniewanie się - nagły wybuch gniewu o którym w chwilę później się zapomina - jest jednak czymś zupełnie innym aniżeli świadomie żywiona i myślą zasilana złość, która szuka sposobności by dokuczyć, zranić, zaszkodzić. Zwykłe zirytowanie się może mieć po prostu fizjologiczne przyczyny, które łatwo usunąć; ale złość wyrastająca z psychologicznego podłoża jest o wiele bardziej złożona i trudniejsza do zrozumienia, a co za tym idzie i do pozbycia się jej.

Większość z nas nie ma nic przeciw wybuchom gniewu, znajdujemy dla nich zawsze jakieś usprawiedliwienie. Dlaczegóż nie mamy się oburzać gdy np. ktoś źle postępuje w stosunku do kogoś, albo nas samych?

l powstaje w nas gniew tak zwanego "świętego oburzenia". Nigdy nie stwierdzamy po prostu "jestem zły" i koniec; a wchodzimy w wielce złożone tłumaczenia przyczyn naszego gniewu, czy oburzenia. Nigdy nie przyznajemy, że ogarnia nas zazdrość czy gorycz, a staramy się od razu wytłumaczyć je i usprawiedliwić. Mówimy że miłości zawsze towarzyszy zazdrość, lub że postępowanie czyjeś zupełnie słusznie nas rozgoryczyło.

I właśnie takie wyrozumowane tłumaczenie słowne, czy też myślowe, podtrzymuje i zakorzenia w nas złość, nadając jej celowość i siłę.

Tłumaczenie, ciche czy głośne, staje się jakby tarczą, zasłoną która chroni nas przez koniecznością ujrzenia siebie takimi jakimi jesteśmy.

Lubimy aby nas chwalono, miłe nam są pochlebstwa, wciąż się czegoś dla siebie spodziewamy, a gdy to nie przychodzi czujemy się rozczarowani, budzi się w nas gorycz lub zawiść. l wówczas gwałtownie albo spokojnie obwiniamy kogoś innego, mówimy że to on jest winien naszemu rozgoryczeniu.

I ten inny staje się bardzo ważny, bo od niego zależy nasze samopoczucie, radość, siła; dzięki niemu coś osiągamy, spodziewamy się jakiegoś dla siebie wypełnienia; więc tak niezwykłą nadajemy mu wagę, że musimy go chronić, posiadać. I oto on staje się naszą ucieczką przed sobą; a gdy nagle czujemy się odrzuceni w siebie z powrotem, ogarnia nas lęk spojrzenia we własny stan i ten strach zmienia się w złość, która różne przybiera formy - zawodu, rozczarowania, pretensji, goryczy, zazdrości, itp.

I jak sobie w takiej sytuacji można poradzić?

Żywienie przez dłuższy czas złości w postaci żalu czy pretensji do kogoś, wymaga antidotum, neutralizującego czynnika w postaci przebaczenia. Przebaczenie staje się zgoła niepotrzebne tam, gdzie się nie gromadzi złość; a jest niezmiernie ważne tam, gdzie rośnie pretensja, uraza, żal. Natomiast gdy nie ma poczucia krzywdy, ani też upodobania w pochlebstwach, a jednocześnie i twardej obojętności, rodzi się samorzutnie współczucie i miłosierdzie.

Żadne działanie woli nie może nas uwolnić od złości, gdyż w samej woli kryje się gwałtowność. Wola wykwita z pragnień, z żądzy stania się czymś; a pożądanie w samej swej naturze jest zdobywcze i władcze. Tłumić złość wysiłkiem woli to przenosić ją tylko na inną płaszczyznę, nadając jej inne miana, ale to nie zmienia faktu iż pozostaje ona tym czym była. tj. tym samym gniewem.

Aby się uwolnić od gniewu - co nie oznacza bynajmniej kultywowania jego odwrotności w postaci łagodnej słodyczy - trzeba przede wszystkim zrozumieć pożądanie.

 

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 883
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 721
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1135
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1005
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 624
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 680
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 642
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 545
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 591
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 848
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 806
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 772
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Potrzeba usprawiedliwiania się, wynika z głębokiego przekonania że po za systemem "winy i kary, a zarazem osądu" żaden inny system nie ma prawa funkcjonować.
Skąd w nas utwierdza się tak głębokie błędne przekonanie stanowiące jednocześnie barierę dla rozwoju naszej świadomości ?
Czy potrafimy wyrosnąć z nieaktualnego systemu przekonań ?

Ps. Marcinie jak tam ten Twój dron się

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: " zamiast oprawiać popełnione przez siebie błędy"
Miało być "poprawiać" ..., nasz umysł potrafi automatycznie poprawiać literówki przy czytaniu, a z drugiej strony maskuje je przy pisaniu. Ciekawe zjawisko ? :)

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: Marjóz jak się nauczysz czytać i pisać ze zrozumieniem to ten problem sam zniknie.

@pokrzywiony: na końcu art jest dron z zeszłej jesieni a te na początku fotki z „teraz” z drona z około 70 M Kanał Augustowski Mam zabawę I pozdrawiam. Dzisiaj tu burzowo

@Marcin Sznajder: "Dzisiaj tu burzowo"
Po burzy jest orzeźwiające powietrze, którego bardzo brakuje do normalnego oddychania.
Miejsca rozpoznaje ( przecież tam byłem :) ), natomiast nie rozpoznaje czasu na zdjęciach. ;)
Zastanawiam się nad zakupem kamery termowizyjnej, zawsze fascynował mnie świat niewidoczny gołym okiem ... :)

Gniewać się na kogoś to jakby pozwolić temu komuś mieszkać za darmo w naszej głowie. Czy taka postawa nie jest szaleństwem? AA (Anonimowi Alkoholicy) mają fajne powiedzenie: Gniew i uraza jest wątpliwym luksusem dla ludzi normalnych. My - alkoholicy, na taki luksus nie możemy sobie pozwolić.

@Wybrakowany skunks: Jednak potrafisz coś z sensem napisać, może jeszcze jest jakaś nadzieja nad Tobą ?

@pokrzywiony: Uczę się ciągle życia...na razie...z miłości dwója, z życia dwója...https://youtu.be/fdFUrO2KH3o

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: ‌Marjóżku bierz przykład z alkoholików i porzuć swe pobożne i bogobojne życie gentelmenela. Weź się do roboty i nie wylizuj misek kotom. Nabawią się jakiej choroby.

@Wybrakowany skunks: Widocznie złych nauczycieli wybierałeś na swojej drodze, czasem zwyczajna kotka rasy dachowej wskakująca na kolana potrafi więcej o Życiu nauczyć od tysiąca przemądrzałych "hamiltnów" czy "serpiców". ;)

Ps. "hamiltony" i "serpici" to synonimy pewnego modelu osobowościowego hamującego rozwój świadomości Życia.

@pokrzywiony: Czytam obecnie "WALDEN" Thoreau. Może czegoś się nauczę. Polecam.

@pokrzywiony: Za bardzo skupiasz się na innych użytkownikach eioby (Hamilton, Serpico). Źle to świadczy i wiele mówi o Tobie. Przemyśl to.

@Wybrakowany skunks: gdyby tam chodziły pielgrzymki to pobożny Marjóż miałby szansę :
https://pl.m.wikipedia.org/wik(...)%C5%9Bl
Ale chyba nie chodzą a myślenie dla niego jest zbyt bolesne.

@Wybrakowany skunks:
"Za bardzo skupiasz się na innych użytkownikach eioby (Hamilton, Serpico). Źle to świadczy i wiele mówi o Tobie. Przemyśl to."

Ależ na nich nie trzeba się skupiać, są wystarczająco natrętni, by mimowolnie zauważać ich chamstwo.

@Wybrakowany skunks: "Czytam obecnie "WALDEN" Thoreau. Może czegoś się nauczę. Polecam."

Mniej czytaj, a więcej kontempluj to co doświadczasz. Przecież już i tak masz wystarczający "bigos" we łbie z którym nie bardzo wiesz co zrobić, szkoda Cię na literacką fikcje. Jesteś bardziej potrzeby w realu, ale najpierw do niego wróć. :)

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: o tak. Natrętni i upierdliwi na czerwono ponad 7200 razy przez 2 i pół roku. I z jakim oszałamiającym dorobkiem
http://www.eioba.pl/u122999/po(...)rticles
Od razu widać, że nawet bigosu w deklu nie masz. Jeno wiatr hula między uszami przybitymi do podlogi byś lodówek ludziom i misek kotom nie wyżerał.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: o tak. Takie chamy zamiast grzecznie i kurturarnie jak pobożny Mariol - "pierd*** szmato nawet pies ciem dupc*** nie che". Marjóż ty walcz z chamstwem. Jak nie ty to kto ? Tyś tu ta podła moralna pokraka i kurdupel.

@pokrzywiony: "Jesteś bardziej potrzeby w realu, ale najpierw do niego wróć. :)" - Masz rację, zdecydowanie za dużo jestem w świecie wirtualnym (eioba), ale patrząc na ilość komentarzy innych (w tym Twoich) nie jest jeszcze ze mną tak najgorzej. Powiem Ci więcej; większość z nas - "starych i częstych" bywalców eioby jest odrealniona. Normalny z tej "paczki" jest chyba tylko Henear.

@Wybrakowany skunks: eiobowa osobowość ma się nijak do realnej osobowości, mało tego możesz kogoś "znać" w realu i to bardzo blisko przez spory kawał czasu, a o jego prawdziwej osobowości niewiele wiedzieć.

Internetowe osobowości to iluzja z której dość trudno odsiać prawdziwą osobowość. Książki nauczyłeś się czytać, teraz czas podnieść poprzeczkę i zacząć czytać realia.
Powodzenia

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: "eiobowa osobowość ma się nijak do realnej osobowości" - Na pewno tak, ale ktoś, kto spędza na jakimś internetowym portalu tyle czasu i wkłada w to tyle energii - pisząc od lat to samo, nie jest normalny i w świecie realnym. Dlatego Koriolan nie mógł być kimś normalnym i tym samym moim nauczycielem (choć ostatnio jak widzę trochę zmądrzał, zobaczymy na jak długo).

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: aha i ta maszyna ci powiedziała pobożna pokrako, że jestem mordercą niewinnych dzieci, złodziejem, oszustem, bandziorem, bydlakiem i faszystą? I nie czytasz książek , bo g... z tego rozumiesz.

@Wybrakowany skunks: Ludzie na zabijanie pustki ( nudy ) znajdują sobie różne sposoby, jedni dłubia w drucikach inni w internetach, a jeszcze inni upijają się w jakiś spelunach. W życiu rożnie bywa, ale to już wiesz. :)
Więc na takich podstawach trudno oceniać cechy osobowościowe, ale jak już ktoś personalnie do znudzenia kogoś atakuje tylko po to by zrobić komuś przykrość, to to już jest k ...  wyświetl więcej

  Serpico,  26 dni temu

@pokrzywiony:
Kurwa daj żyć, przecież widać po tobie że rozkurwiłeś sobie ten twój układ nerwowy wódą i tak siedzisz i ściemniasz, przez parę lat.Nie pamiętam co ty za chorobę niby miałeś.Pierwsza grupa dla takich i socjal ? No cóż, trudno, ale się sadzisz i sadzisz.
Czego ja cię niby chciałem uczyć ? W ogóle kogo chciałem ? Zobacz co ty piszesz nawet dziś, już go pouczasz, ma nie czytać.

@pokrzywiony: hahaha - Mariol z takimi wygranymi jak ty na pewno się nie zamienię.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: Mariol pozwolisz, że cię zacytuję :
"przecież tej muzyki nie wymyśliłeś tylko skopiowałeś i wkleiłeś. Ty kopiujesz muzyczki inni słuchają i wszyscy się zachwycają, tak to się kręci. Co będzie jeśli uwarunkowania powodujące efekt setnej małpy, zostaną zamienione na efekt jednej małpy ? Walczysz o jakość, a wywalczyłeś sobie tylko pogardę.". Mariol takich wklejek masz już setki to i małpiszon z ciebie jak herszt orangutanów.

  Serpico,  26 dni temu

@pokrzywiony:
Ta, cały ten portal benedyktynów zgnoili z Wróblem doszczętnie, nawet kobietę od resocjalizacji, większość socjopatów, widzi wszystko inaczej bo tak ma.
Też nie przepadam jak jakieś 'chłystki" gnoją ludzi, na dodatek przewijające się szydzenie z tego że ktoś pracuje, kurwa serio zamknij ryj , choć z tymi twoimi płaczami, jacy ludzie są niedobrzy, dla mr Koriolanka. ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: Mariol - wróbel, Tojfel, który dostał chamskiej wścieklizny, ten walnięty ksiundz Bredzinski od zdrowasiek wstawienniczych za 3 euro, Mirek wiecznie ululany koniobijca i inne oszołomy to twoi przyjaciele. Pokaż mi swoich przyjaciół a powiem ci kim jesteś.

  Serpico,  26 dni temu

@pokrzywiony:
Nie tylko, ja jestem odpowiedzialny, za wasze "pouwalane" "firmy," za stan waszego zdrowia, za wasze rozwody itd, ja, bo kto inny, ty jesteś ładnie pierdolnięty, Koriolan to idealne przerzucenie odpowiedzialności, wszyscy winni, tylko nie on, reszta to wola Boga.Chciałoby się rzec, idź się leczyć, ale po co masz się leczyć ?
Jak byłem małolatem, to dawałem sobie wkręcać ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26 dni temu

@Serpico: Mariol musi być schorowany, pokrzywdzony i wystraszony groźbami karalnymi. Nad czym by się pochylał i ślintał. A tak pobeczy, dwa gile mu z nosa wyskoczą i szczęśliwy jak ciotka Genowefa z Napierstkowa.

  Serpico,  25 dni temu

@pokrzywiony:
Kiedyś pisałeś że paliłeś dwie paczki dziennie, odpalałeś papierosa od papierosa, za to pewnie ja jestem odpowiedzialny, ale nasunęło mi się pytanie, za co w twoim życiu odpowiedzialny jesteś ty sam ? Dałem ci wczoraj, Arnolda, owszem on wybrał sam swoją drogę, jak powiedział, nie słuchając na przykład rodziców, tylko że to co on wybrał, jego wizja, jego praca, miała efekt, ja ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Nakłaniać, wyżej, ja i tak lekko reaguje, człowieku, dopiero byś wkurwienie zobaczył, jakbym miał jakiś bezpośredni związek.Tyle szczęścia że obaj macie zdolności przywódcze, chomików hahahaa, brednie, przeplatane bredniami, następnie po nich jeszcze większe brednie.

  Hamilton,  25 dni temu

@Serpico: dawajplama wróbel mogły go zatrudnić na herszta stada baranów. Beczeć potrafi, charyzmę ma, dostałby dzwonek na szyję i byłby asem Podhala. Marjóż kerownik.

@pokrzywiony: Od Koriolana wymagam więcej niż od zwykłych ludzi (komu więcej dano, od tego więcej się wymaga). Skoro jest świadomy, musi - niestety, dawać przykład, a nie wykład.

  Hamilton,  25 dni temu

@Wybrakowany skunks: jesteś niesprawiedliwy. Korciu tyle lat pomagał biednym flamom na portalach randkowych, że zaniedbał nawet żonę i dzieci. A ty będziesz się przypierd*** do przyjaciela Mańka, który tu jest najbardziej pobożnym moralistą. Wstydź się !

@Wybrakowany skunks:
"Od Koriolana wymagam więcej niż od zwykłych ludzi (komu więcej dano, od tego więcej się wymaga)."
Potrafisz zauważyć w którym miejscu jest granica pomiędzy wymogiem, a żądaniem ?
Ja postawiłem mu wymaganie z którego o dziwo się wywiązał, ale też dałem mu odczuć że wierzę w to że sobie z tym poradzi. Nic o Koriolanie nie wiecie, opieracie swoje osądy o nim na serpicowych fantazjach, które są krzywdzące.

  Hamilton,  25 dni temu

@pokrzywiony: nie to co ty moralna pokrako. Wiesz, że mordowałem niewinne dzieci, okradłem pracowników, kradłem, biłem żonę i dzieci, oszukiwałem i byłem bandytą i faszystą. Ty to masz wyczucie, które dla nikogo nie są krzywdzące mały, podły debilu.

@pokrzywiony: najłatwiej oceniać kogoś o kim się nie ma bladego pojęcia. Najprościej udawać, że się coś o kimś wie, chociaż się go nie widziało na oczy. Ja i zapewne Kori możemy się jedynie szczerze i głośno śmiać z sądów, które nijak się nie mają do rzeczywistości. Ham od miesięcy pisze naprzemiennie do siebie lub do kogoś z inwektywami i kpiną. To samo paru innych. Nic poza wyśmiewaniem i setkam ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25 dni temu

@Darknessss: kjujowo ja piszę do siebie a ty zbierasz czerwone róże na eioba z Mańkiem, który mnie świetnie zna z tego, że morduje dzieci, kradnę, bije żonę, jestem bandziorem i faszystą. To trzeba być podłym kretynem..

  Hamilton,  25 dni temu

@Darknessss: hahaha - ty i Kori możecie się głośno śmiać z innych sądów ale u innych to naganne. Intelektualny szpagat miesiąca.

@pokrzywiony: Ktoś, kto uważa się za świadomego, a tym samym mądrzejszego od innych i podkreśla na każdym kroku, że inni są zaciemnieni, a tym samym głupsi, musi liczyć się z tym, że ci będą go atakować. Gdyby Koriolan był naprawdę świadomy nie odpowiedziałby na żaden komentarz Serpico i Hamiltona. A on napisał do nich parę tysięcy razy... Zapytasz może co mnie to obchodzi...po prostu wiem ile tac ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Tak więc, reasumując - by zakończyć ten temat: Ludzie świadomi nie są niebezpieczni, ale takich jest naprawdę garstka. Najgorsi są tacy, którym wydaje się, że są świadomi. A takich jest multum, i to co ich wyróżnia, to przede wszystkim to, że chcą pouczać i zmieniać innych. Takich trzeba się strzec, albowiem; niepełna wiedza jest bardzo niebezpieczna, a takową właśnie posiadają ci, k ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25 dni temu

@Wybrakowany skunks: te tzw. 'rozwoje duchowe' są tworzone przez niedorozwiniętych kretynów dla równie niedorozwiniętych idiotów. Chociaż wśród tych pierwszych znajduje się kilka % niegłupich ale cynicznych cwaniaków.

@Wybrakowany skunks: "Zapytasz może co mnie to obchodzi...po prostu wiem ile tacy "świadomi guru" mogą wyrządzić krzywdy innym ludziom. Byłem w różnych sektach, w tym - w sekcie Kacmajora i widziałem różne tragedie ludzkie. Dlatego jak widzę, że ktoś ma ciągotki by być jakimś guru, zapala mi się czerwona lampka."

No i zamiast Ci od tego przybyć świadomości to przybyło jeszcze więcej obsesj

...  wyświetl więcej

@Darknessss:
No tak, oboje jesteście wspaniałymi ludźmi, którzy się poświęcają i doświadczają dla dobra ogółu, przepracowani do granic możliwości, okay, po prostu nic na ten temat nie było i faktycznie zabawne, to akurat ty miałaś wiecznie coś do powiedzenia na czyjś tema.Kto was ocenia i po co ? To już dawno ciemniaku było, parę lat temu, trzymaj się k.. tego Oscarca, czy na czyich spodniach tym razem się uwiesiłaś i się ciesz że tyle możesz pani wesoła.

@pokrzywiony:
Zaraz Marcin skasuje , bo mnie wkurwisz ty zajebany menelo karaluchu , co się zrobiło i niby dlaczego ? Ta wasza k... gwiazda., groziła jej naprawdę i to w mailach, wydłub sobie dziurę w głowie po tlen, to dojdzie co by było na prokuraturze, jeśli te twoje pierdoły rozpatrywali, a to i tak tylko pajacu część.

@pokrzywiony: jasne mały, podły i chamski kurduplu z mózgiem papugi. Ty z tego chlewa robisz salon :
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D
Czerwonych dywanów już masz 7250.

@pokrzywiony: Mariolek jak portalowy przygłup pyta kogos - ciekawe kiedy zmądrzejesz - to jakby szczypiorek uderzył w piorunochron.

@pokrzywiony: Coś Ty się do mnie przy...rdolił z tym Dylem, Serpico i Hamiltonem? Co to, ja mam ich w dowodzie? Ebnij że se niemca w kask, bo pierd...lisz już jak potłuczony.

@Wybrakowany skunks: W dowodzie ich nie musisz mieć, wystarczy że Ci umysł nimi nasiąknął i tak długo jak będziesz nimi zalatywał będziesz z nimi kojarzony. Nic na to nie poradzę tak to działa. :)

@pokrzywiony:
Lepiej idź i opowiedz Lipskiemu o swoim związku uczuciowym z kotem, to nim pozamiata, na tyle, że przestanie się może nakręcać na gejów hahahaahha
Ci powiem, że jakbym był psychoterapeutą, to taka gadka, że kot uczy miłości, sensu życia, duchowości chyba także, to by mnie pozamiatała hahaha

Aaa tak, podobno ona ma się zająć sprawą konta Zakrawarskiego :
"

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Maniek, zamiast zajmować się Dylem, którego już tu nie ma chyba ze dwa lata, zrób chóć raz coś pożytecznego i zaprowadź swojego koleżkę na terapię lub do Anonimowych Seksoholików. A skoro powołuje się na Biblię, to wytłumacz mu, że ciało jest świątynią Boga i należy o nie dbać.

@pokrzywiony:
Kocicą sorry, kot to już LGBT, a co konkretnie Koriolan zrobił ? Chodzi o ten słynny spacer haaahah ?

@Wybrakowany skunks: https://www.onet.pl/turystyka/(...)7640b54

Patrz na szczytach gór ciasno się robi, po co się ludzie tak tam pchają ?

  Serpico,  24 dni temu

@pokrzywiony:
Uciekają przed Wróblem ja uważam, żeby tyłka nie zawracał, ani ich nie pobił, "Wielka ucieczka przed P.Wróbel". Jaka determinacja, no, tak wygląda, ja to bym wszedł na Kilimandżaro w klapkach, samych, taka akcja.

@pokrzywiony: Nie wiem Maniek, mam nerwa, bo polazłem uj wie po co na mityng AA i jeden taki moczymorda podniósł mi ciśnienie;-)

@pokrzywiony: Mariol - dawajplamek wróbel, chamski tojfel, *ebnięty ksiundz Bredzinski, nawalony Mirek koniobijca to twoi przyjaciele. Wszystkich admin wypierd*** za niewinność i pobożność. Kolej byłby już też na ciebie aniołku.

@Darknessss:
Wymyśliłem ci coś na książkę, albo film SF, na bazie Diuny, opowieść o kobiecie która została sama na Ziemi i ma tylko wino i filtrak jak z Diunie, z tym że filtrak wprowadza w obieg wino, nie wodę, ale część wina odparowuje razem z potem, taki dramatyzm "Jestem Legendą 2', co nie mądre ? Wiesz na czym polega dramatyzm ? Na tym że do końca nie wiadomo co będzie jak wino odparuje całkiem, to już ty pisz, co będzie.
Nie dziękuj, naprawdę nie trzeba.

@pokrzywiony: Mariol jest wyjście z sytuacji. Przy tak głębokim deficycie intelektu jak ciebie spróbuj komunikacji niewerbalnej. Nie wiem, może taniec brzucha, pokazuj język, ruszaj uszami, huśtaj się na swoim ogonie, przewrotki, kopylajtki na klopsztandze, wyścigi z gęsiami, ujeżdżanie koników polnych.. Coś znajdziesz dla siebie. Zdolny jesteś. Przynajmniej nie wyjdziesz na chama i durnia tak często..

@Wybrakowany skunks: Chciałbyś o tym porozmawiać ?

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: Mariolku kto by nie chciał zasięgnąć twej rady i opinii. Wszyscy. I dlatego taka kolejka.

@pokrzywiony: Spoko, jest dobrze;-), ale powiem Ci jaka jest kwestia i chciałbym poznać Twoją opinię. Celowo też nie powiem jakie jest moje stanowisko w tej sprawie, żebyś nie był stronniczy. Tak więc jest w AA pewien dylemat z którym borykają się alkoholicy na mityngach. Chodzi o to, czy na mityngu (spotkaniu) może przebywać ktoś pod wpływem alkoholu. Część twierdzi, że absolutnie nie i należy ta ...  wyświetl więcej

@Wybrakowany skunks: Moje zdanie jest takie, jeśli delikwent przyszedł na spotkanie AA pod wpływem to daje tym wyraz braku woli wytrzeźwienia oraz braku szacunku dla reszty społeczności AA.
Skoro nie chce wytrzeźwieć to cackanie się z nim jest bez sensu i zagraża tym którzy się nad takim litują. Podstawowym warunkiem wyjścia z nałogu jest wola wyjścia, a gostek który przychodzi wypity daje ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: a czy ta zasada dotyczy też pewnego gostka na eioba, który nie chce zmądrzeć ?

@Hamilton: "a czy ta zasada dotyczy też pewnego gostka na eioba, który nie chce zmądrzeć ?"

Tak, ciebie ta zasada też dotyczy. :)

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: nie jestem godzien by stać obok ciebie ale rzeknij tylko pobożne słowo o pierdol*** szmacie której pies dupc*** nie che a spróbuję zjachać na twój poziom chamstwa by nawiązać kontakt.

@pokrzywiony: Dzięki za opinię, takiego zdania jest większość w AA, ja akurat jestem w mniejszości i widzę to inaczej.;-) Skoro gość przychodzi po kielichu, to widocznie potrzebuje pomocy. Większość alkoholików nigdy na taki krok nie zdecyduje się na trzeźwo. Alkohol dodaje im animuszu. Jeżeli wygonimy takiego prawdopodobnie nigdy już do AA nie wróci, a jego żywot może być krótki. I zawsze gdy wid ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@Wybrakowany skunks: mam cichą nadzieję, że ócuny ci nie odpowie, że nie rozumiesz jego zawiłej i wrazliwej seksualność, bo ci we łbie tylko dupc**nie. Z nim trzeba delikatnie jak z drzwiami do Kamaza.

@Wybrakowany skunks: Jeśli jesteś takiego zdania i czujesz się na tyle silny by zaryzykować efekty swojego wysiłku na jego rzecz to możesz z nim porozmawiać gdzieś na boku nie narażając całej grupy na utratę efektów ich pracy nad sobą. Ale jeśli sam jesteś słaby, to jemu nie pomożesz a sobie zaszkodzisz. Wiem jak to działa, też myślałem że pomagam swojemu bratu rozmawiając z nim i nawet z nim piją ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: rozumiem, że należy pomagać tylko i wyłącznie trzeźwym alkoholikom. Tym pod wpływem pomoc może zaszkodzić i będziemy ich mieli na sumieniu. Straszne. Szpitale. też powinny przyjmować jedynie zdrowych, a chorych wysyłać do domu by im nie szkodzić.

@Wybrakowany skunks: Zastanów się czy masz w sobie tyle wiary, by stąpać niezachwianie po wzburzonym morzu ?
Co komu i dlaczego chcesz udowodnić ?
https://www.youtube.com/watch?(...)ZAnJDB0

Ludzie dotknięci zespołem Aspergera, mają podobny problem cały czas z poczucia swojej odrębności społecznej próbują udowadniać swo

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Uważasz, że jeden pijany jest w stanie zagrozić grupie trzeźwych? Czyli jaka jest jakość trzeźwości tych niepijących i jak oni chcą poruszać się w świecie, w którym ten alkohol jednak jest? Całe życie uciekając?

@Wybrakowany skunks: Jakość jest żadna, ale starają się nie pić więc w tym postanowieniu powinno się wspierać, a nie bezustannie wystawiać ich na próbę. To trochę jak z pieczeniem ciasta, jak się je wstawi do piekarnika i ciągle będzie ten piekarnik otwierało i sprawdzało czy jest już gotowe to ciasto opadnie i do niczego się nie nada, tyko się w ten sposób materiał zmarnuje.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: o kurde przepraszam. Jeden asparagusik nazywa mnie zasyfialym, brudnym Polakiem, drugi mordercą, złodziejem, szmatą, oszustem i bandziorem a ja świnia nie chce zrozumieć, że to te wartości przez nich przemawiają.

@pokrzywiony: Mam wrażenie, że Ty nie rozumiesz filozofii AA i mylisz AA z grupą terapeutyczną pod kierownictwem terapeuty. Grupa terapeutyczna składa się najczęściej z osób, które mają stosunkowo krótki okres abstynencji i dla takich rzeczywiście osoba pijana na spotkaniu może być zagrożeniem. AA jest czymś zupełnie innym. Stawiając KROK 3 - powierzamy swoje życie opiece Boga - jakkolwiek Go pojm ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Jeden asparagusik nazywa mnie zasyfialym, brudnym Polakiem, drugi mordercą, złodziejem, szmatą, oszustem i bandziorem a ja świnia nie chce zrozumieć, że to te wartości przez nich przemawiają."

Też cię w ten sposób postrzegam, nic na to nie poradzę. Miłego Dnia. :)

@Wybrakowany skunks: A ty nie rozumiesz pewnych procesów jakie mają się odbyć, by to całe AA miało sens.
Głównym celem AA jest niesienie sobie wzajemnego wsparcia w trwaniu w trzeźwości.
No chyba że ty wiesz coś innego. Na tym skończyliśmy rozmowę. Miłego Dnia.

"3 powierzamy swoje życie opiece Boga - jakkolwiek Go pojmujemy, ale jednak jest to Bóg."
Nie można Boga pojm

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Wiesz co, do tej pory dziwiłem się, dlaczego niektórzy tutaj traktują Ciebie tak jak traktują. Teraz już wiem, bo jesteś po prostu upierdliwym głupcem.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: no i dlatego jesteś małą, podłą moralną pokraką i grasz na pozycji eiobowego przygłupa. Czego nie rozumiesz ?

@Wybrakowany skunks: "Teraz już wiem, bo jesteś po prostu upierdliwym głupcem."
To po kiego minie prosisz o opinie ?, jeśli jestem głupcem to mnie omijaj z daleka zanim wyrządzę ci jakąś krzywdę.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: hahaha - w Maniusia wstępuje duch nieustraszonego damskiego bokserka wagi śmiesznej. Ty w gronie 12 kolesi to nawet jesteś w stanie dać w mordę staruszce i szybko się schować za ich plecami. Aż strach się bać.

  Hamilton,  24 dni temu

@Wybrakowany skunks: do muła nie podchodź z przodu, do osła z tyłu a do krzywego Mańka wcale.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: Mariol ty zakładaj berecik, rajtuski, łyżwy i wal do prokuratury z donosem, że zaczynasz grozić karalne jak karaluch. Dostaniesz pieczątki na rzyć, na czoło i podwojną lewatywę gratis..

@pokrzywiony: Myślisz po ludzku pokrzywiony niedowiarku. Jeszcze raz spróbuj mi się powołać na Boga, Jezusa lub Biblię...a wsiędę w taksówkę, po drodze zawinę Dyla z Wa-fki i nawsadzamy Ci pokrzyw w majtki lub potraktujem gołe dupsko "zemstą Stalina" ...i polecisz tak niczym kot z pęcherzem na skargę do piokulatuly

  Hamilton,  24 dni temu

@Wybrakowany skunks: Ło matko wzajemne grożby krajalne. Marjóż będzie musiał kupić sobie nową miotłe by tyle razy latać do prokuratury po pieczątki. Przy okazji nakręci nowy serial "Powrót Batmana" w wersji "Pobożny netoperek se vratil i na katechizm psevratil"..

@Wybrakowany skunks: Najpierw prosisz o opinie, a jak ta ci się nie podoba to się wygrażasz ?
Śmiało leć po dyla i przyjeżdżaj, będzie okazja was zwinąć obu na raz. :))))))))))
Coś myślał mamlasie że jak ktoś jest wierzący to da się w konia robić w nieskończoność. Jesteś tylko cwaną łajzą żerującą na ludzkiej naiwności.

  Serpico,  24 dni temu

@pokrzywiony:
HAHAAHAHAHAHA, co się poryczałem.
cytuję pokrzywiony:
"Efekt był taki że bratu nie pomogłem, tylko sam siebie wpędziłem w poważne kłopoty. Z nałogami jest tak że dba się o kompana do picia, bo mało który alkoholik lubi pić w samotności to daje silne współuzależnienie. Wtedy jeden drugiego wciąga na powrót do bagienka jakim jest nałóg, a takie wzajemne usprawiedli ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Prosiłem Cię parchu o opinię, a nie o udzielanie mi porad. Jak będę takowych potrzebował to napiszę do "Przyjaciółki". Albo jesteś wierzący, albo zamilcz i nie powołuj się na Boga zasrańcu. "Wierzących" na pół etatu trzeba tępić jak kleszcze.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: Mariolek ty się ciesz, że nie oskarża cię o morderstwa niewinnych dzieci, kradzieże, bandytyzm i oszustwa jak ty innych, bo cię zwiną razem z nimi pobożny kurduplu.

@Wybrakowany skunks: Ty masz boga jakiegokolwiek, byle ci pasował do chwilowych upodobań.
Otrzymałeś opinie wraz z jej uzasadnieniem. A o wierze w Boga nic nie wiesz, prosisz o względy w imię Boże, a potem się wygrażasz dylem co gnojem rzucał na każdy przejaw wiary, a teraz jeszcze masz czelność mnie nazywać "parchem", powinni cię z tego AA wywalić jak najprędzej żmijo fałszywa.
Masz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Głupcze, nic nie wiesz o Dylu. Ma on po stokroć więcej wiary niż Ty, faryzeuszu! Zaczep se lepiej kamień młyński u szyi i zanurkuj!

@Wybrakowany skunks: Wiary w boga jakiegokolwiek ? Nie bądź śmieszny i nie szukaj usprawiedliwień dla siebie i sobie podobnych popaprańców, tylko się weź za siebie gamoniu śmierdzący faryzeuszami.

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: hahaha - opiniotwórczy Maniek tworzy opinie z uzasadnieniem. Koń by się uśmiał. Ty będziesz biegły sądowy. Będziesz biegał dookoła klopsztangi i sądził, że jesteś ócuny w piśmie, bo mosz pieczątkę z prokulatury na rzyci.

  Serpico,  24 dni temu

@pokrzywiony:
Za powoływanie się na papieża, przez ż tym razem, wow, suto, to cię Zakrawarski i Koriolan nie pochwalą, a co zrobi pan Piotr ? Uu .... uuuu....
No nie wiem, wybierasz się w góry ? Sie ..Siechnice, nie to, kurde, sie .. siekacze heh
Skoro produkuje takich jak ty, albo Lipski, no nie wiem , za dobrze to nie wygląda, ale nadal uważam, mimo ateizmu, że może to jakiś ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Ty, wujku - dobra rada, a kto się weźmie za Ciebie, skoro w głowie nawet echo mieszkać nie chce?

  Hamilton,  24 dni temu

@Wybrakowany skunks: o kurde. To odnaleziono głowę Mańka ? Gdzie ? Paczaj udało się. Gdzieś kiedyś czytałem, że miał ale potem długo nosił atrapę z tektury.

@pokrzywiony: Krzywulasku, żyjesz?;-) Heh, mamy w AA jeszcze dużo, dużo więcej dylematów. Podzielę się z Tobą jeszcze jednym...:-) Otóż, słuchaj uważnie! Część AA jest za tym, by przy okazji świąt Bożego Narodzenia organizować tzw. mityngi opłatkowe. Druga część jest przeciwna, argumentując to tym, że "opłatek" jest stricte katolicki, a nasza wspólnota nie łączy się z żadnym wyznaniem i np. protes ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Wybrakowany skunks:
opinia Mańka :
- to niebezpieczne.
Uzasadnienie :
- jest zagrycha a brak zapitki i ktoś poleci do nocnego po jednego.

  Serpico,  23 dni temu

@pokrzywiony:
Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale ocena kogoś jako głupca, zanim mu się zrobi krzywdę, musi powstać na bazie wykreowanego przez daną osobę systemu przekonań, czyli kurwa jebana hahaahaahah ... znów kicha, znów od nowa praca nad świadomością, wszystko on nowa o Jezus ... o Mario ...
Przekleństwa, mają dodać trochę emocji, bez, sucho hahahahahhaah ..........

Ja

...  wyświetl więcej

  Serpico,  23 dni temu

@pokrzywiony:
Na tym waszym spotkaniu całym, był Mr WodnyJasiu, którego koleżki już nie ma w Polsce heh ..., a jego film jeden widziałem.
https://www.mamazone.pl/artyku(...)kowata/
Wiesz co na nim było ? Macica, oraz rozrysowany na niej krzyż, połączone jajeczka i ujście zewnętrzne i on ...  wyświetl więcej

@Wybrakowany skunks: Bóg w którego ja wierzę, nie klasyfikuje ludzi na podstawie przynależności do religii, dnia urodzenia, miejsca urodzenia, funkcji społecznych, ich miejsca w hierarchii społecznej ani nawet nie na podstawie "zasług dla ojczyzny". :)

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: właśnie Mariol. Jak staniesz przed Bogiem nie zapomnij kartki z donosem, że Hamilton to "pierd*** szmata, której pies dupc*** nie che, złodziej, morderca niewinnych dzieci, oszust, śmierdziel, gnoj i bandzior.' Zostaniesz sklasyfikowany jako święty patron wzorowych donosicieli, pobożnych i podłych pokrako-kurdupli.

@pokrzywiony: Bardzo piękna odpowiedź Mariuszu. I podobnego zdania byli współtwórcy AA, i pomimo, iż byli chrześcijanami (protestantami) to myśleli szerzej i głębiej ( dlatego Bóg - jakkolwiek Go każdy pojmuje). Nie chcieli ograniczać AA tylko dla protestantów czy też chrześcijan. Pragnęli by każdy alkoholik mógł się tu odnaleźć i zerwać z nałogiem, bo to jest jedynym celem AA. A Boga niech sobie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Wybrakowany skunks: ty chcesz podstępnie wydrzeć całą wiedzę od naszego óconego. Ty jesteś jak ten brzydki Don Pedro z krainy Deszczowców. Czyhasz by przywłaszczyć sobie jego osiągnięcia.
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D

@Wybrakowany skunks: Przodkowie współczesnych marynarzy gdy szukali drogi do portu, patrzyli w gwiazdy obserwowali je i szukali tych gwiazd które miały wskazać drogę do wybranego przez nich portu.
Gdy odnaleźli właściwą gwiazdę i za nią konsekwentnie podążali, wtedy trafiali do portu do którego chcieli dopłynąć.

Jeśli jednak wybrali niewłaściwą gwiazdę, wtedy błądzili po morzach dal

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: ło matko świnto - i ty jesteś tym wzorcem do naśladowania pobożny, bogobojny i chamski oceanie hipokryzji. Powyginana z bezdennej głupoty i nieuctwa gwiazda prowadząca nas do Boga.

@pokrzywiony: Ok., widzę, że nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie. Ale ja odpowiem Tobie. Uważam, że AA nie powinno organizować tzw. mityngów opłatkowych i nie powinno łączyć się w jakikolwiek sposób z żadną religią tudzież wyznaniem. PS Widzę, że wiesz jaki jest prawdziwy Bóg i gdzie Go szukać. Zatem podziel się tym ze mną, bo ja ciągle szukam i nie wiem.

@Wybrakowany skunks:
"Uważam, że AA nie powinno organizować tzw. mityngów opłatkowych i nie powinno łączyć się w jakikolwiek sposób z żadną religią tudzież wyznaniem."

Więc dobrze rozumiesz sens mojej odpowiedzi. W książkach czy wokół siebie widzisz tylko część Nieba na którym szukasz swej Gwiazdy, druga ta ważniejsza część mieści się w Tobie uzupełnij swój obszar poszukiwań o ten z

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Wybrakowany skunks: to jeszcze nie czytałeś Ewan kielni wg święto*ebliwego Mańka arcybiskupa wszystkich karuzeli w wesołym miasteczku i spowiednika klopsztagi i hasioków w Rybniku. Toś mało pobożny. Tak poważnych zaniedbań na polu tełologicznym po tobie się nie spodziewałem. I jak ty chcesz wleż do nieba.

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: hahahaha - Marjóż ty terapeuto od siedmiu boleści. Alkoholikom polecasz śpiewać - wypijmy za błędy. Na trzeźwo czy jak się już nabzdryngolą.?

@Hamilton: No właśnie, dlatego że nie potrafisz myśleć inaczej niż alkoholik, nie potrafisz zrozumieć tego co piszę i przekazuje. Wypijmy za błędy, oznacza szanujmy błędy które popełniamy, wyciągajmy z nich wnioski i uczmy się na nich. Ale twoje myślenie jak zwykle potrafi prowadzić jedynie do bufetu by się nabzdryngolić. Dlatego jesteś tak beznadziejnie tępym matołem.

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: widzisz Mariol w przeciwieństwie do ciebie i twojego zapitego na śmierć brata nigdy nie miałem, nie mam i chyba mieć nie będę problemu alkoholowego. I dlatego ja jestem beznadziejnie trzeźwy a ty prymitywnym żulem i chamem z pasmem życiowych sukcesów :
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D

@Hamilton: Żaden alkoholik nie ma problemu z alkoholem, a jak zobaczy alkohol to leje go możliwie jak najprędzej w mordę, swoją w mordę. Bo głęboko wierzy że "konflikty" są kwintesencją wszelkiego postępu. Niepotrzebnie marnujesz tu eiobową przestrzeń, nie masz nic wartościowego do przekazania i stałeś się niewolnikiem bufonady, swojej bufonady. Napisałem że nie potrafisz myśleć inaczej niż alkoholik, a twoje zaprzeczenie o picu alkoholu tylko potwierdza że ugrzązłeś w uzależnionym umyśle.

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: Mariol oprócz 7200 kretyńskich i czerwonych komentarzy niczego tu nie osiągnąłeś. Te kubły na śmieci w których grzebiesz wnoszą w życie społeczne więcej niż ty. Ty jesteś jedynie pyskatym obciążeniem jak każdy menel, któremu wydaje się, że wszystko mu się należy. A ty w dodatku jesteś jeszcze zaślintany jak zakatarzona ciota.

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: Mariol twoje zaprzeczenia też potwierdzają, że jesteś liderem debili na eioba. Nie bój się Nikt ci tego nie chce odebrać. Należy ci się jak wylizywanie mich po kotach, psach i szczurach na twoim osiedlu. Ja nie pojadę tyle kilometrów by się z tobą ścigać. Wolę obiad w restauracji. Maszkecić i mlaskać musisz jednak sam.

@pokrzywiony:
"Późno już, otwiera się noc
Sen podchodzi do drzwi, na palcach jak kot
Nadchodzi czas ucieczki na out
Gdy kolejny mój dzień wspomnieniem się stał
Jaki był ten dzień, co darował, co wziął
Czy mnie wyniósł pod niebo, czy rzucił na dno
Jaki był ten dzień, czy coś zmienił, czy nie
Czy był tylko nadzieją na dobre i złe
Łagodny ...  wyświetl więcej

@Wybrakowany skunks: https://www.youtube.com/watch?(...)xqBlUlI
"
Wieczór zastaje mężczyznę, który odchodzi
Oprócz nocy w swoim sercu zabierze tajemnicę
Wśród domów i kościołów kobieta szuka kogoś, kogo już nie ma
I w Twoim imieniu ilu ludzi nie wróci

O wolności... ilu już przez Ciebie płakało

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Wybrakowany skunks: Mariol to człowiek sukcesu. Czegokolwiek by nie wsadził w radio to radio wybuchało. Chyba z tej radości, że widziało usta, utalentowane ręce i duszę pobożnego i długo óconego Mańka.

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: och, ach jak poetycko. Odeszła potem nagle, w korytarzu mrok, a Mariolka do tej pory boli łeb i krok. A dalej jeszcze bardziej dramatycznie. I zostawiła go z dzieckiem na ręku, bo nie jego.

@pokrzywiony: Żyć tak, bym w chwili śmierci niczego nie żałował, nie przywiązywać się zbytnio do nikogo i do niczego. A gdy Stwórca wezwie mnie już do siebie jako nadwornego błazna, bym mógł uczciwie powiedzieć - na do widzenia: "Nażyłem się do syta, nie bójcie się, nie wrócę nawet do waszych snów..."

@Wybrakowany skunks: Czego więc do tej sytości Ci brak ?
Bo jeśli pragniesz być błaznem to raczej sam stajesz się pokarmem, dla tych co śmiechu pragną ...

@pokrzywiony: Takiej kocicy...;-) https://youtu.be/fdFUrO2KH3o

@Wybrakowany skunks: Myślisz że taka kocica zaspokoi Cię na wieczność, a co jeśli Życie jest wieczne bez końca i bez początku, czy wtedy taka kocica jest w stanie wypełnić Twoją wieczność ?
Ile czasu najdłużej wytrzymałeś przy jednej kocicy ?
A może pragniesz modliszki, która Cię wyśle do wieczności i nasyci Twoim ciałem ?
Dała by Ci taki seks, na śmierć i życie ..., a potem zaśpiewała ... :)

@pokrzywiony: Wygłupiam się głuptasku.;-) Ok.19 lat byłem z jedną kotką...choć czasami wychodziliśmy oboje na łowy..., od dwóch utrzymuję abstynencję........seksualną...;-)

@Wybrakowany skunks: Z tą wstrzemięźliwością to przegiąłeś ...., kto Ci w to uwierzy ? :))))))))))

@pokrzywiony: No widzisz, jak mówię prawdę, to mi nie wierzysz.;-) Drogi kolego, byłem prawie 20 lat z wyrafinowaną seksoholiczką, dała mi wszystko, czego faceci szukają w burdelach, jestem już syty i...mam dość !!;-)

@Wybrakowany skunks: A po buddyjsku próbowaliście, może coś pominąłeś i podświadomie Cię do kocicy ciągnie ? ... ;)
Na pieska czy 69 to standard, ale po buddyjsku to już wyższa szkoła jazdy ... :)

@pokrzywiony: Takie kocice co mnie jarają są poza moim zasięgiem, czepiać się byle czego to lepiej wcale.

@Wybrakowany skunks: Tak dokładniej to jakie Cię jarają i są poza Twoim zasięgiem ?
A może to nie one Cię jarają, tylko ten brak zasięgu odpalający wyobraźnię ... ?
Spróbuj się nad tym zastanowić, ;)

@pokrzywiony: "A może to nie one Cię jarają, tylko ten brak zasięgu odpalający wyobraźnię ... ? " - Chyba tak. Podoba mi się na przykład taka zamężna pani prawnik z mojej ulicy (inteligencja, sposób bycia, a nawet jej ubiór). Po prostu, klasa.

  Hamilton,  22 dni temu

@pokrzywiony: Maniek laska okurat dla ciebie :
https://youtu.be/1RaZpR1cHCs
Kobieta z twoją klasą i też ma odznakę - "Wzorowy donosiciel".

@pokrzywiony: Nie, bardziej taki, z tym, że "moja" pani prawnik jest inteligentniejsza i bardziej pewna siebie, wygląd i ubiór podobny https://youtu.be/IpHmq4wddNc

  Hamilton,  22 dni temu

@pokrzywiony: paczaj ty to nie tylko ócuny ale i muzyczny koneser. Muzykantów i muzykantki kochasz, lubisz i szanujesz.
https://youtu.be/mDABYBOXaAg

@Wybrakowany skunks: Skąd wiesz że bardziej inteligentna i pewna siebie, widziałeś ją w podobnych okolicznościach jak Judi Foster w filmie "Milczenie owiec" ?
Kobiety z natury są świetnymi aktorkami, trudno się przy nich połapać gdzie autentyczność, a gdzie gra.

  Serpico,  22 dni temu

@pokrzywiony:
https://i.imgflip.com/496z4y.jpg
Tymczasem w Rybniku.
Nie, widział ją jak zemdlała ze śmiechu czytając akta twojej "sprawy" haahahahah

@pokrzywiony: Masz rację, w takich okolicznościach nawet Dyl zesrałby się w portki;-)

@Wybrakowany skunks: wyższość Mańka nad Dylem polega na tym, że Maniek nie potrzebuje żadnych okoliczności i też.

@Hamilton: Ha, to Ci się teraz udało;-)

@pokrzywiony:
Do seksu się specjalnie nie nadajesz, tępy jesteś w cholerę, jeszcze te twoje oporniki całe, to te co znałeś musiały grać hahahahaahaha, kasy ni ma hahahaa to co miały biedne zrobić hahaha ? Energia na poziomie króliczka z reklam, tylko bez baterii.
Jesteś idealnym przykładem dla Lipskiego, że zniewieściali faceci, byli jeszcze przed epoką gender.

@Wybrakowany skunks: nic by mi się nie udało gdyby nie niezłomny w płaczu Maniek skarżypyta. To jemu dziękujmy na kolanach.

@Serpico: nie rozumiesz delikatnej struktury jego wysublimowanego seksualizmu. Jak wagina usadowi się w deklu wyglądającym pozornie na męski a mózg zsunie się na kolana to reakcje są różne i nietypowe.

@pokrzywiony: Tak więc Maniek, kończąc już ten temat; najlepiej jest dla mnie gdy nie widzę w ogóle tej pani prawnik (staram się jej unikać), by nie zgrzeszyć myślą (kto pożądliwie...), a następnie uczynkiem (mógłbym w końcu
walnąć niemca w kask)...;-) czasami, szczególnie gdy zamienię z nią parę słów cierpię niesamowite katusze i nie mogę wygonić jej ze swojej głowy przez parę ładnych godzin

@Wybrakowany skunks: ty jesteś za mało pobożny. Taki Maniek to zamiast Niemca w kask walnie babcie w ryj i z 'bochaterswem' w oczach ucieknie na kolana kolegom żulom by się wyżalić.

@Wybrakowany skunks:
On coś pisał żeby alkoholizm leczyć wiązaniem z kacem, musisz ją powiązać rozmawiając z Mańkiem w jej stroju, to powinno dać radę haahahahahh
Maniek w szpilach i samonośkach, albo tak :
https://www.youtube.com/watch?(...)hLfCj-g
Maniek by pasował :)

@Serpico: Znaczy, że mam sobie wyobrażać zamiast niej, Mańka w jej stroju?;-)

@Wybrakowany skunks:
Tak hahaa :)

@Wybrakowany skunks: nie obraź się ale ty sobie wyobraź Mańka w stringach jak tańczy taniec godowy i ci przejdzie a życie straci jakikolwiek sens.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska