Login lub e-mail Hasło   

Kobiety króla Stasia

„Sentymenty są dobre na deser. Danie główne to władza i kasa”
Wyświetlenia: 303 Zamieszczono 19 dni temu

WSTĘP: 

O autorce:

 Manuela Gretkowska urodziła się 6.X. 1964 roku w Łodzi. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1988 roku wyjechała do Francji i w Paryżu studiowała antropologię. Po powrocie do Polski współpracowala z różnymi czasopismami. Zadebiutowała w 1991 roku powieścią „My zdies emigranty”. Następne powieści to „Tarot paryski” (1993) i „Kabaret metafizyczny” (1994), „Podręcznik do ludzi” (1996), w tym samym roku napisała scenariusz do filmu „Szamanka”. W 1997 r. wyjechała do Szwecji. W 1998 roku wydała zbiór opowiadań „Namiętnik” i „Światowidz”. W 2000 roku zbiór felietonów „Silikon”, w 2001 „Polka”, 2004 „Europejka” i wiele innych.

Jej książki były tłumaczone na kilka języków m.in. francuski, węgierski.

O książce:

„Faworyty” zaczynają się tak: „Mleczne piersi w siatce żyłek, podrzucane wybojami drogi, przelewają się niepodtrzymywane gorsetem” a kończy „Nieba już też nie było”.

Faworyty to trzy kochanki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego: Elisabeth (Izabela) Lubomirska, Izabela Czartoryska i Magdalena Sapieha. Wszystkie były mężatkami. Gdyby to była talia kart brakuje jeszcze jednej. Ale kochanek król miał o wiele więcej i niekoniecznie arystokratek. Dostawcą był osobisty lokaj. Gretkowska nazywa Poniatowskiego: Król Polski i zabawy.

Autorka jest inteligentną osobą, więc z wrodzoną sobie bystrością zauważyła popularność powieści erotycznych. I poszła tą drogą. Przy okazji sprzedała czytelnikom fakty autentyczne lub bliskie prawdy z życia króla Stasia i jego kochanek zwanych sułtankami. Sceny seksu pojawiają się często, książka ocieka erotyką. W dodatku nie brakuje perwersji, potocznego a nawet wulgarnego języka. Poznajemy moralność wyższych sfer: liczne zdrady żon i mężów, przekupstwo, rozpustę, pijaństwo, życie ponad stan, nawet kazirodztwo. Nuncjuszowi papieskiemu też się dostało.

Najbardziej wstrząsnął mną opis życia i chaty niby bogatego chłopa. Zupełnie inny od Boryny z reymontowskich Lipiec.

Gdzieś na obrzeżach erotycznej i wyuzdanej akcji pojawia się Familia czyli arystokraci, która chce władzy i pieniędzy a przede wszystkim pozbyć się króla. I postać Repnina ambasadora carycy Katarzyny.

Pod koniec książki autorka uznała, że dość epatowania scenami ociekającymi seksem więc czas na perwersję polityki. I nie wiadomo co gorsze – sfera obyczajowa czy polityczna.

Ale przecież „Nihil novi sub sole”.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 883
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 719
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1134
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 683
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1002
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 567
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 641
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 678
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 613
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 571
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 290
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 687
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 483
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 545
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawe czy jest bardziej pieprzna i nieprzyzwoita niż "Lolita" Nabokova, która to była poddawana cenzurze w wielu krajach -za; obleśność, perwersję, jawną i nieskrywaną pornografię, a nawet motyw pedofilii.

@Wybrakowany skunks: "Lolitę" czytałam lata temu, nie podobała mi się, sądzę, że lubią ją głównie mężczyźni marzący o lolitkach a przecież to pedofilia jednak jest. Jednak porównać tych obu książek zupełnie się nie da.

@alodia1949: Dla mnie "Lolita" jest psychologicznym i psychiatrycznym studium człowieka cierpiącego na pedofilię. Od zawsze interesuje mnie człowiek i najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Ale ja nie jestem normalny;-)

@Wybrakowany skunks: mnie akurat najbardziej w człowieku interesuje to co dobre. Mało tego, niestety :(

@alodia1949: Ależ naturalnie, ma pani rację. Tylko pojawia się pytanie; skąd w ludziach tyle zła? Przecież - chociażby ta pedofilia, nie jest tylko strapieniem w literackim dziele Nabokova, ale jest realnym, poważnym problemem społecznym i co gorsza - dotyka również ludzi wykonujących zawody publicznego zaufania.

No, powiem pani, pani Odko, że narobiła mi pani smaku tą recenzją. Ciekaw jestem tych erotycznych harców "Stasia", szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę, że tego pikantnego rzemiosła uczył się od...nie byle kogo...;-)

@Wybrakowany skunks: a mnie się zdawało, że zniechęcam swoją recenzją :D

@alodia1949: Absolutnie nie, ale może zakończmy już ten erotyczny wątek, albowiem może się tu niebawem pojawić pewien - depczący mi po piętach - eiobowy truteń i oskarżyć mnie - jak to często ma w zwyczaju; o podrywanie obcych kobiet. Tak więc, pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne recenzje. PS Zapytam tak trochę nie w temacie, ale po prostu mnie to ciekawi. Jaką notkę w skali 1-10 dałaby pani "Przygodom dobrego wojaka Szwejka"?

@Wybrakowany skunks: drepczący po pietach na szczęście się nie pojawił, co do Szwejka to niekoniecznie i Forresta Gumpa też nie, rozumiem zamysł autora ale głupki (niezależnie czy prawdziwi czy udani) jakoś mnie nie zachwycają

@alodia1949: Dziękuję za odpowiedź. Akurat ja, zarówno Szwejka jak i Foresta cenię bardzo wysoko, niemniej; bardzo też cenię ludzi mających inne zdanie. Po prostu - różnorodność jest piękna. Ważne, byśmy umieli ze sobą rozmawiać

@Wybrakowany skunks: to prawda, warto rozmawiać i się nawzajem szanować

@alodia1949: Zdecydowanie. Są jednak pani Odko i na tej planecie, i na tym portalu - ludzie niereformowalni, których jedynym chyba celem w życiu jest - dokuczać innym, szczególnie słabszym. Co robić z takimi?

@Wybrakowany skunks: ignorować :)

@alodia1949: Oczywiście, tylko, że sprawa jest trochę bardziej skomplikowana i nie chodzi bynajmniej o mnie. Po prostu administracja portalu śpi i jeden taki parszywy gnój włazi innym użytkownikom na konta i dokonuje pewnych przeróbek. To jest właśnie ten minus Internetu, że byle łajza, która w świecie realnym prawdopodobnie nie ma nic do powiedzenia, tutaj czuje się bezkarnie i może zaistnieć. W realu za swoje zachowanie i podły charakterek dostałby po prostu w mordę.

@Wybrakowany skunks: czyli to internetowy i życiowy haker jest, szkoda, że admin nie reaguje :(

  Hamilton,  12 dni temu

@alodia1949: szanowna pani jeśli ktoś ma zamek w drzwiach który można otworzyć agrafką to nie może mieć pretensji do prezesa spółdzielni mieszkaniowej, że mu się włamują. Admin tu jest bezradny, zwłaszcza, że to wcale nie musi być ktoś kto ma konto na eioba.

  jotko49,  12 dni temu

@Hamilton: Czyż rozsądnym jest nadużywanie agrafki do otwartych drzwi. Są też cwane głupki, cwańsze od filozofów czy nawet omnibusów komputerowych, pomijając doświadczonych kontrwywiadowców. Wystarczy zerowe gnioty sobie tymczasowo pokasować. Poprawi się statystyka i "co komu do domu jak domu nie jego" Kolejny ruch to rozedrzeć japę że wiadomy faszysta eiobowy dokonał zamachu, na otwarte drzwi pan ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  12 dni temu

@jotko49: a to przebiegły tajfun ynteligencji. Słabo na tym wychodzi, bo jak ma ponad 200 czytelników to w Szwecji ogłaszają święto narodowe.
http://www.eioba.pl/lebrostesab/articles

  jotko49,  12 dni temu

@Hamilton: Fakt. Okazji do świętowania co raz mniej a zakończenie Ramadanu też rzadko jedynie fajerwerki bywają częściej. Smutny los i jakoś niewielu wspierających, jedynie adaś w przerwach gdy zejdzie z karuzeli bo i tam cieńko, omijają jego akwarium jak zapowietrzone.
https://www.nadmorski24.pl/kam(...)-gdansk

  Hamilton,  12 dni temu

@jotko49: zakraVarski ma wsparcie Adasia i śfiata naóki, śtuki i kurtuly. A geniusz Adaśka wzbogacają arcydzieła zakraVarskiego.
Wygląda na to, że zakraVa dorasta Adasiowi do pięt i nareszcie Adaś może jak równy z równym.

@Wybrakowany skunks:
Jotko49 wreszcie się przyznał
Nie napisał prawdy, w jaki sposób uzyskał hasła uczestników eioba.pl, ale i na to przyjdzie pora ..-:)))

@Adam Jezierski: Adaśko ty to wiedziałeś już w 1979 ale nie puściłeś pary z ust przez wrodzoną i nabytą skromność agenta 007 i ćwierć.

  jotko49,  12 dni temu

@Adam Jezierski: Żałosny Judaszowy prowokatorze, gdybyś profilaktycznie zechciał udawać kretyna nie osiągnąłbyś rezultatu. No popatrz, otworzyłeś japę i po problemie...
ps. ..."uzyskał hasła użytkowników eioby"... już by nie było na forum na pewno dwóch kretynów :-))

  jotko49,  11 dni temu

@Adam Jezierski: Co tam linki, komentarze, Adaś wchodzi na ołtarze...
Teraz na you Tubie możesz tańczyć stary czubie :-)))
https://twitter.com/habitalist(...)5802625

@Hamilton:
W roku 1979 Jatko49 nie podszywał się pod Zakrawarskiego.

@Adam Jezierski: Jotko pewnie nie ale Adaśko podszywa się pod znawcę Odry 1305 i technik cyfrowych, bo zręcznie unika dalszego chwalenia się.

  jotko49,  10 dni temu

@Adam Jezierski: Gdy zaczęły mnie piec policzki z zdziwieniem nasunęły mi się słowa St. Lema o internecie...Zajrzałem i wszystko jasne, mój ulubiony filozof idiota, herbu Iskariota, zniósł kolejne jajo...

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: Adasiu aby poruszać się w miarę sprawnie w ówczesnym oprogramowaniu asemblerowym potrzeba było poświęcić co najmniej rok czasu, mieć predyspozycje, potworną cierpliwość i dostęp do komputera czyli być członkiem zespołu, który go obslugiwal. Komputery do lat 90 były kosmicznie drogie i nawet jak były na wyposażeniu jakiej uczelni to na pewno nie były dostępne dla studentów.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: ten układ scalony SN 7400 N to cztery bramki NAND. Symbol techniki cyfrowej lat 70 tych. Każda zbudowana na 4 tranzystorach, razem 16. Po jaką cholerę ty analizowałeś te setki tranzystorów ?

@Hamilton:
Zacharski ukradł mikroprocesory w Dolinie Krzemowej i podjęto próbę zrobienia podrób.

@Adam Jezierski: ło matko Adaś - Zacharski w 1977 nawiązał pierwsze kontakty a tobie studentowi przesłał dane do analizy setek tranzystorów na Odrę 1305 już w 1975.

@Adam Jezierski: aha Zacharski te dokumentację przesyłał do 1981 roku a Adaśko wszystko przeanalizował, uruchomił masową produkcję mikroprocesorów i w 1979 otworzył swój geszefcik ze starociami.

@Adam Jezierski: Adaśko jeszcze trochę i okaże się, że to Amerykanie ukradli dokumentację z wynalazkami Adaśkowi z Gdańska. A teraz trzęsą się jełopy, by im Adaś nie wyrzucił wojsk z Europy.

@Adam Jezierski: to że taką próbę podjęto i to udaną, bo powstał polski mikroprocesor to wiadomo. Nie wiadomo tylko dlaczego nikt nie pisze, że za tym stał słynny i genialny agent z Gdańska tego nie wiem. Chyba cenzura nie puszcza..

@Hamilton:
Wiadomości w Wikipedii są nieprawdziwe.
W roku 1975 miałem w ręku mikroprocesor Intel 8080.

@Adam Jezierski: Intel 8080 został wyprodukowany w 1974 więc teoretycznie choć bardzo mało prawdopodobne mogłeś go mieć w ręku. Chyba, że na zdjęciu. Natomiast jego polskiej wersji MCY 7880 przed 1979 rokiem na pewno nie.

@Adam Jezierski: Adaśko jak wybitny agent jak ty powinieneś wiedzieć, że najnowsza technologia była na listach COCOM. A ty oczywiście jako student szastałeś już po roku najnowszymi technologiami i uczyłeś profesorów wszystkich polskich politechnik tej nowej wiedzy.. Tak Adaśku mogło być.

@Adam Jezierski: Adaś podobno Wikipedia się na ciebie uwzięła i przypisuje twoje osiągnięcia innym :
http://eiba.pl/r
A ja ćwok im uwierzyłem i fałszuję historię..

@Adam Jezierski: ‌widzisz Adaśko wszyscy ludzie, którzy siedzieli w tej branży w owych czasach słyszeli o Jacku Karpińskim, sympatyzowali z nim, szanowali go i podziwiali. Był takim GURU i legendą dla tych ludzi. Nie przypominam sobie by choć raz padło nazwisko Adam Jezierski. Chyba stałeś z boku przez wrodzoną skromność.

@Hamilton:
Na polecenie promotora.student Adam Jezierski napisał program na zadany temat w ramach pracy magisterskiej.

@Hamilton: "Nie przypominam sobie by choć raz padło nazwisko Adam Jezierski. Chyba stałeś z boku przez wrodzoną skromność."

O hamiltonie żałosnym też nikt nie wspominał i pomimo jego zaciekłego oporu oraz wrodzonej zawiści branża IT pięknie się rozwinęła. W tamtych czasach wielu studentów pisało programy na odrę 1305, które nigdy nie były uruchomione na tym komputerze. No rzeczywiście masz

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: a ty Mariol byłeś tym studentem co tę branżę IT rozwijałeś jak ten portal :
http://www.eioba.pl/index.php/(...)vbnk%3D
No, właśnie mam zamiar zapisać się do ciebie pobożna, mała, chamska i kurduplowata pokrako na naukę twoich święto*ebliwych psalmów o "pierdol*** szmatach co ich pies dupc*** nie che.".

@pokrzywiony: coś ci się pomyrdało w tej ócunej ślicznej główce. To nie ja analizowałem, wdrażałem i trzymałem w rękach najnowsze zdobycze technologiczne świata tylko pan Adaś. Ja byłem wtedy pokornym cielęciem który ssał tę wiedzę jak potrafił. I może dlatego wiem jak komputer potrafi nauczyć pokory. W latach 70 tych Mariolku produkowałeś oprogramowanie w pieluchy wielozadaniowo.

@Adam Jezierski: w roku 1980 byłem na kursie PL w Warszawie. To było 4 tygodnie zajęć teoretycznych. Na koniec każdy dostawał niewielki program do napisania ale na jego uruchomienie maszynę na ... 15 minut. Ja pracowałem i miałem prawie nieograniczony dostęp do R32 i po powrocie mogłem sobie zweryfikować tę wiedzę, bo mi ten język był potrzebny w pracy.. Ale połowa to byli studenci z PW ? Zanim sk ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Tak było z programami studenckimi " na zaliczenie" kursu programowania.
Program, który ja pisałem w ramach swojego dyplomu był zlecony z zewnątrz. Teoretycznie robił go profesor. W praktyce ja.
Był dodatkowo opłacony. Dostałem 4.000 zł. Profesor 10 x więcej. Wykorzystywałem czas komputera przeznaczony na prace naukowe profesora.

@pokrzywiony:
Hamilton gryzie jak wściekły pies.

@Adam Jezierski: ‌Aha, w PRL w 1975 r. profesorowie zarabiali na fuchach z zewnątrz po 40 tys. (10 średnich pensji) a wszystko na zewnątrz było państwowe i kontrolowane przez aparat partyjno urzędniczy. I ja cię gryzę jak pies, że ty samą wściekłą prawdę i tylko prawdę.

@Hamilton:
Zarabiali i jeszcze rozpisywali robotę na najlepszych studentów, a sami jedynie kontrolowali czy studenci dobrze robią.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: W PRLu gdzie zarobki robotnika były wyższe od inżyniera kadra dydaktyczna zarabiała krocie. Adaś ty chyba też robiłeś doktorat z wyższości socjalizmu nad kapitalizmem i pietruszki nad szpinakiem za pomocą tej Odry 1305 jako najzdolniejszy student w dziejach świata.. Adaśko po kolacji wpadasz w wir konfabulacji.

@Hamilton:
Nie pajacuj.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: nie adaśkuj. Adaśko jak ktoś dostawał granty to musiał się z nich szczegółowo rozliczyć. Karpiński nie przestrzegał tych zasad i mimo, że odniósł ogromny sukces wielokrotnie przewyższający poniesione nakłady został bezwzględnie zniszczony. Współuczestniczyłem w kilku dość poważnych projektach i wiem jak wyglądały te sprawy. Na wszystko musiały być rachunki. Inaczej - prokurator. K ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
4.000 dostałem legalnie z kasy Politechniki.. W dwóch ratach.
Nie pod stołem.

@Hamilton:
Jeszcze dostałem wtedy drugie 4.000 złotych jako nagrodę dla najlepszego studenta.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: no widzisz jak wyadaśkowali twój geniusz. Mogłeś zostać badylarzem, pędzić pietruszkę i miałbyś 10 razy tyle.

@Hamilton:
Zostałem antykwariuszem i mam więcej.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: pan fon Zdziś pisał, że za projekty racjonalizatorskie kupił nowego małego fiata a geniuszem był mniejszym.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: Adaśko to cię skrzywdzili. Powinni ci przyznać jeszcze kolejne 4000 za upierdliwe chwalenie się. Moim zdaniem okradli cię. Ty żądaj zadośćuczynienia z procentami.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: nie tylko antykwariuszem ale też wybitnym zawodowym pisarzem i masz też bardzo dużo :
http://eiba.pl/0

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: Adaśko ty troszkę przyhamuj, bo jak się rozpędzisz z tym chwaleniem się to ten profesor będzie musiał dołożyć do tych 40 tysięcy z własnej kieszeni. Opłacali cię jak gęś wyścigową na tych studiach.

@Adam Jezierski: "Hamilton gryzie jak wściekły pies."

Gryzie, bo wierzy że pan którego sobie wybrał napełnia mu miskę za to że gryzie. A kopniaki jakie otrzymuje za gryzienie, są jego prozą życia. Takiego oto "boga" zobaczył i takiego sobie wybrał i w niego święcie wierzy.

@Adam Jezierski: "Zostałem antykwariuszem i mam więcej."
A gdyby pominąć aspekt finansowy, to co wolałbyś robić ?
a) Pomagać ludziom w odnajdywaniu poszukiwanych przez nich dzieł.
b) Zajmować się analizami matematycznymi obserwowanej rzeczywistości.

Podejrzewam że, bycie antykwariuszem to wynik jednej z takich analiz obowiązujących na świecie realiów, a bycie dobrym Antykwariuszem to bycie też dobrym analitykiem ?

@pokrzywiony:
Zajmuję się a i b.
Pewnym problemem jest, że rzetelne wykonywanie b jest niemożliwe w ramach Wyższej Uczelni.
WOLNYCH BADAŃ NIE MOŻNA PROWADZIĆ NA DZISIEJSZYM UNIWERSYTECIE, chyba, że w absolutnej konspiracji.

@Adam Jezierski: "WOLNYCH BADAŃ NIE MOŻNA PROWADZIĆ NA DZISIEJSZYM UNIWERSYTECIE, chyba, że w absolutnej konspiracji."
Dlatego większość wyników z oficjalnych badań jest niepełna, delikatnie ujmując ?

@pokrzywiony:
Metodą lajkowanie można ustalić poprawność teorii Kopernika.
477 lat po jego śmierci ....-:)))

@Adam Jezierski: Kryteria ocen oparte na stereotypach, to żadne kryteria. :)

@pokrzywiony: ‌na szczęście twoja poezja życia zula i menela powoduje, że ciągniesz ten portal, naókem polskom, a nawet ZUS, bo muszą pracownicy tam iść i wysłać ci parę groszy byś z głodu nie zdechł i mógł śpiewać kobietom te swe pobożne psalmy moralnego kurdupla o 'pierd*** szmatach których pies dupc*** nie che'.

@pokrzywiony: Mariol delikatnie mówiąc to akurat ty wiesz najlepiej, bo uniwersytet widziałeś kiedyś w telewizji.

@pokrzywiony: jak skretyniałe żule i menele na zapomogach opracują te nowe kryteria w wersji stereo to zaraz będzie inaczej.

@pokrzywiony: Mariol zamiast zbierać makulaturę jako rybnicki "papierz" rozłóż łóżko polowe przed klopsztangom i też będziesz Mariol antyk wariat..

@pokrzywiony: Mariol jak to jest, że mnie kopią a ty mosz ta rzyć tak czerwoną, że ci jej wszystkie małpy zazdroszczą.

@Hamilton:
W roku 1975 napisałem pracę dyplomową.
Był to program analizujący układy elektroniczne zawierające setki tranzystorów.
Program został uruchomiony na komputerze Odra 1305. Dziś taki komputer to zbytek, ale współczesne komputery działają dokładnie na tych samych zasadach.

  Hamilton,  11 dni temu

@Adam Jezierski: łał nie wiedziałem, że komputery pracują na takich samych zasadach. Dokładnie w 1973 spotkałem się z ukladami serii TTL.. Co zawiera ten układ :
https://pl.m.wikipedia.org/wik(...)r_logic

  Hamilton,  11 dni temu

@Adam Jezierski: Adasiu i w 1975 roku polskie uczelnie były wyposażone w Odry 1305.?

  jotko49,  10 dni temu

@Adam Jezierski: Szalony bulwarowy proroku, brnący przez życie w codziennym amoku. Zasięgnij porady u wróżki, odpocznie mózg, odpoczną nóżki. Nabierzesz kultury, pozbędziesz się chamstwa.
Zrozumiesz jak złudną drogą są prymitywne kłamstwa.
Czas ci ucieka i cieknie przez palce, szacunek odpływa w tej szambiarskiej walce. Idąc w zaparte z starganym obliczem, niczego nie zyskasz zostając wnet z niczem...

@Hamilton:
40.000 złotych to było 330 $.
Opracowanie takiego programu trwało rok czasu.

@jotko49:
Dlaczego wchodziłeś na konto Zakrawarskiego?

@Adam Jezierski: By kłamliwy fircyk znad Motławy lizał zad Zakrawy.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: taki geniusz wraz z panem profesorem pracował za 330 dolarów przez rok. Ja ćwok pojechałem do Niemiec i pracowałem fizycznie za 3,5 dolara na godzine., 600 $ miesiecznie sam i specjalnie się nie męczyłem. Miałem sporo czasu na lekturę.

@Hamilton:
Naprzeciwko Antykwariatu Długie Pobrzeże rozłożył się na prowizorycznym stole niejaki W. Cejrowski z książkami własnej produkcji.
Mam niezły ubaw Jarmarkowy świętego Dominika.

@Adam Jezierski: Łał Adaśko ty wystaw swoje evercuśtamy i obaj będziecie mieli ubaw.

@Hamilton:
Miałeś opinię na temat pisania na cudzym koncie i wstawiania obrazków na cudze konto.
Gdy Jotko49 przyznał się do tego procederu, nie ustosunkowałeś się do sytuacji.
Piszesz na wszelkie oboczne tematy, a na temat podszywania się nic?

@Adam Jezierski: Dlaczego pieprzenie popieprzonego konfabulanta czyli notorycznego kłamcy ma zobowiązywać do (u)stosunkowania?

"Gdy Jotko49 przyznał się do tego procederu"-proszę o cytat bez stosunku względem mej osoby.
Odpowiedziałem na kretyńskie nawet twe pytanie, zignorowałeś je by po czasie kontynuować brednie oczekując (u)stosunkowania. Czyżby przegonili cię z agencji towarzyskiej pederasto?

@Adam Jezierski: nie ma ważniejszych tematów od geniuszu Adasia. Nikt o tym nie pisze a to są niezaprzeczalne fakty, że Adaś był, jest i pozostanie geniuszem wszechczasów i wszechrzeczy. I nikt mnie Adaśko nie uciszy. Nikt. Nawet ty. A pod co nasz genialny Adaśko się już nie podszywał to przemilczmy.

@Adam Jezierski: Cejrowski ma na pewno delikatne kuku na muniu, ale tak pięknie opowiadać i pisać o innych kulturach jak on, niewielu potrafi.

@Wybrakowany skunks: e tam, Adaśko też miewa kuku i jest jeszcze lepszym bajkopisarzem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska