Login lub e-mail Hasło   

Przytulanie do ....

Każdy potrzebuje bliskości i uścisku, przynoszących poczucie spokoju i bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływających na stan zdrowia.
Wyświetlenia: 76 Zamieszczono 15 dni temu

 Cyganka -Obraz Marcina akryl 100x70 cm 

Dzionek miałem w podróżny samochodzikiem po wertepach by letnie klimaty utrwalić na fotkach. Wertepy wytrzęsły mój kręgosłup . Miły pan, którego spotkałam , polecił mi płyn na ochwat dla koni. Stary widocznie koń ze mnie...

Zarżałem i dopisałam, z tej radości, do artu o zbawiennym na zdrowie wpływie przytulania.... Ale jestem pewien, że wtulanie się na przykład w Cygankę lub też w Poziomkową Damę, które to  w snach regularnie mnie nawiedzają też by zadziałało... i to o wiele lepiej. Ale nie ma to jak na mchu wśród jagód lub poziomek,

Ten zapach... Ech...

Fotki (Płaska(

 

Jak ziarno człowiek dojrzewa, jak ziarno na powrót się rodzi.

 Dla mojej głowy sprawa jest oczywista, że przy narodzinach zaczyna się żyć, ale też i umierać. Życie i śmierć są przejawami tego samego istnienia. Intelektualnie rozumiem, że wraz ze śmiercią umiera też wszystko, z czym się identyfikujemy: ciało, myśli, nasze związki międzyludzkie, doświadczenie i owo "Ja", któremu przypisujemy tak wielkie znaczenie. Dlatego każdego dnia warto sobie powtarzać: "Ja tym nie jestem. Ja jestem świadomością", i ćwiczyć tym samym, by nie przywiązywać się zbytnio do tego, czym nie jesteśmy. 

 Nie traćmy  czasu na zmartwienia i pytania o śmierć.  Moja rada?

 

Przytulaj się!

Każdy potrzebuje bliskości i uścisku, przynoszących poczucie spokoju i bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływających na stan zdrowia. Jeśli nie masz w pobliżu dziecka, przyjaciela bądź partnera, możesz objąć swojego zwierzaka, który z pewnością będzie zachwycony i odwzajemni czułości. 

W organizmie produkowane są wówczas hormony szczęścia, a Ty możesz w pełni delektować się chwilą. Możesz przytulać się także do drzew. Praktyka ta przynosi niesamowite korzyści zdrowotne. Udowodniono, że pozytywne emocje zmieniają biochemię organizmu, redukując produkcję kortyzolu- wspomagają leczenie. Choćby ktoś bowiem jadł najzdrowsze jedzenie świata, jeżeli będzie nieszczęśliwą, samotną osobą, która ogląda ciągle telewizję i pochłania serwowaną każdego dnia w wiadomościach listę nieszczęść (najczęściej zupełnie go nie dotyczących i nie mających na niego wpływu) zdrowy nie będzie.

Czy to wyjaśnia dlaczego za życia "gonimy za króliczkiem"a króliczki gonią za nami? 

 Otóż to: chcemy się  przytulać...

Spotkałem  na rozdrożach dróg, nie króliczka, a nie znaną mi  kobietę , która nie patrząc na moje osłupienie,  znienacka się do mnie przytuliła nie pytając czy jestem na leśnej kwarantannie i czy takie przytulanie na mchu mi odpowiada. O co jej chodziło? 

Obrazy Marcina akryl półtno

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 883
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 721
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1135
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 624
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1005
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 642
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 680
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 572
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 301
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 688
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 484
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 545
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Czyżby Marcinie na Twojej drodze pojawiły się nowe inspiracje, owocujące obrazami ?

Choć dla mnie sposób dorastania łabędzi jest inspirujący, a zwłaszcza to jak ich szare powłoki z czasem bieleją przecząc tym prawu entropii wyznaczającemu strzałkę czasu ... ;) .. :))))))

Ps. Niewiele wiemy o realiach w których żyjemy, poddanie się oznacza rozpad naturalny, a podążanie za Duchem ozn

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: bo czasowość czasu w czasie jest fascynująca z uwagi na czas zachodzącej czasowości w czasie tego czasu i chyba dlatego czasem jesteśmy w duchu czasu a czasem czas jest w duchu Stwórcy po jakimś czasie.

Masz racje . Nowe inspiracje? O tak. Ten okres wirusowy otwiera przeróżne wyzwania gdy rzecz jasna uzna się , że reakcje na niego i rządów i ludzi są przesadzone. To lęk (idea) jest zaraźliwy. A sam wirus taki pewnie jak i inne. Poszaleje i się zmęczy i odejdzie w naszą niepamięć. A teraz? Można posiedzieć w domu, czy też jak ja w puszczy i mieć mało bezpośrednich relacji z innymi. Można poczytać, ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: "Ten okres wirusowy otwiera przeróżne wyzwania gdy rzecz jasna uzna się , że reakcje na niego i rządów i ludzi są przesadzone. "

Dla mnie właściwie niewielka różnica, mam jednie problem z pamiętaniem o zakładaniu maseczki przy wejściu do sklepu. ;) Po za tym, niewiele ten okres zmienia w moim życiu, które tak czy inaczej toczy się jakby po za tymi głównymi nurtami, które

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  15 dni temu

@Marcin Sznajder: Jest jeszcze coś istotnego...
Świat się zmienia w/g swoich zasad. Robi to od zawsze. Ale warto zrozumieć, zobaczyć, że my jesteśmy głębią, która nigdy się nie zmienia.
A więc...
Świat wiruje jak trąba powietrzna, a my jesteśmy nieruchomi i bezpieczni jak oko cyklonu :-)))
Nigdy, nic nam nie groziło :-)))
Możemy siedzieć spokojnie i obserwować ten piękny świat :-)))

@Koriolan: "Możemy siedzieć spokojnie i obserwować ten piękny świat :-)))"
Możemy siedzieć spokojnie i obserwować jak ten piękny świat wiruje. ... ;) .. :-)))

@Koriolan: https://www.youtube.com/watch?(...)u0aamU8

"
O, moje słońce!

Jakże piękną rzeczą jest słoneczny dzień
Powietrze jest spokojne po burzy
Powietrze jest tak świeże, że czuję się jak w święto
Jakże piękną rzeczą jest słoneczny dzień

Ale żadne słońce,
nie jest piękniejsze

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Kori, cieszy, ze jestes.
Niektorzy maja przywilej -siedzieć spokojnie- ale miliony sa w.....ruchu ! Chce czy nie chce !

  Koriolan,  15 dni temu

@zakravarski: wiem...
Że miliony mają motorek w dupie, który ich napędza.
Ja się pozbyłem tego motorka :-)))

@pokrzywiony: tak...
Ci, którzy osiągnęli spokój mogą się cieszyć każdym ruchem :-)))

@Koriolan:
"Ja się pozbyłem tego motorka :-)))"
słusznie ... :)))))))))))

@Koriolan: Sa jeszcze tacy ktorych wojna, przesladowania, gwalt, bieda
gania po calym globie !
Sami nie maja ani wplywu, ani wyboru !

@zakravarski: najgożej to maja te pomordowane pszes Kaczyńskiego w polska. Na szczenscie jest zakraVa, ktura za nich cierpi w pocie czola jusz miesiąc pszi szifrach i chaslach.

@Koriolan: motorek w dupie zamieniłeś na kadzidło z wazelinką ?

  Koriolan,  15 dni temu

@zakravarski: e tam...
Stwórca dał każdemu wolność wyboru.
To trudno zobaczyć. Najczęściej zganiamy winę na kogoś innego alw w rzeczywistości sami podejmujemy decyzję... Wyjeżdżać czy zostać :-)))

  Serpico,  15 dni temu

@Koriolan:
Że tak dopytam jaka jest końcówka twoich wyborów ? Okazało się że jednak ty wybierałeś ? Dziwne, parę lat pisałeś że wybierało twoje ego ukształtowane zawsze przez kogoś i wybierało generalnie tak sobie. Generalnie chodzi mi o status społeczno zawodowy heh .....lub też brak ... obu ? Oby nie ... :).Społeczny zdaje się jest z przewagą korzyści że tak powiem ? Jak to tam proszę was ...  wyświetl więcej

  Serpico,  14 dni temu

@zakravarski:
Co chce czy nie chce ? Co ty sobie wyobrażasz że 30 kg nadwagi to tak o ? Nie, to nie tak o, ty wymaga dużo pracy.Tobie się tylko tak wydaje że decyzja o piciu czeskich nalewek, człowiekowi łatwo przychodzi, nie łatwo, każda szklanka jest wypita za zdrowie biednych głodujących w którymś z państw afrykańskich dzieci, tony łez w kubełek KFC.
I to jest wolność wyboru, oraz ...  wyświetl więcej

Obrazy są bardzo interesujące.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska