Login lub e-mail Hasło   

agnostykmat

Postrzegam siebie jako osobę ciekawą świata i czytającą głównie szeroko rozumianą fantastykę, powieści historyczne oraz interesującą się literaturą religijną. Światopoglądowo jestem obecnie agnostykiem (ale nie ateistą) opowiadającym się za prawem do małżeństw osób tej samej płci. Bo jeżeli miłość nie jest już wystarczającym powodem, to co miałoby nim być? Na portalu LubimyCzytać znajdziesz mnie jako Fionn_Lirriel.Wcześniejsze wpisy
agnostykmat:   "Opowieści biblijne odczytywane w kościołach w obecności rodzin z dziećmi moga doprowadzić te ostatnie do histerii. Szczególnie Stary Testament jest pewien krwawych sytuacji, nierzadko zainicjowanych przez samego biblijnego Boga." do artykułu Tresowanie katolika.  (30/06/2016)
agnostykmat:   Głos na artykuł Tresowanie katolika  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Waldemar Łysiak i Rafał Ziemkiewicz chwalili na tylnej okładce książkę 'W obronie świętej Inkwizycji' Romana Konika, więc czasami mam wrażenie, że żyję w jakimś nierealnym świecie. O_O" do artykułu O inkwizycji słów kilka.  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Szczególnie obleśną formą usprawiedliwiania Inkwizycji jest mówienie, że 'taka była wtedy mentalność' i 'ostatecznie zawsze ofiary Inkwizycji mogły się ze swoich poglądów wycofać'. To drugie stwierdzenie to już w sumie odrażające, swoiste victim blaming na ofiarach inkwizytorów, przerzucające na nie odpowiedzialność za dramat." do artykułu O inkwizycji słów kilka.  (30/06/2016)
agnostykmat:   Głos na artykuł O inkwizycji słów kilka  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Katolickie opowieści zamieniły moej dzieciństwo w koszmar. Na lekcji religii namawiano mnie do czynienia 'modlitewnych ofiar' jak pastuszkowie z Fatimy by 'Niepokalane Serce Maryi zwyciężyło i by diabły nie łapały dusz biednych grzeszników'. Przez wiele lat bałem się, że osoby mi najbliższe w ostatniej chwili 'podpadną' Bogu i że nie 'dostaną się' do Nieba. Dopiero potem dowiedziałem się, że 'cudo ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (30/06/2016)
agnostykmat:   Głos na artykuł Czy kościół katolicki jest sektą?  (30/06/2016)
agnostykmat:   "No cóż, może i ogółem artykuł jest wiarygodny ale niektóre jego aspekty to nadinterpretacja. Mimo to oddałem pozytywny głos, bo zmienia on pewne myśleniowe nawyki." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (30/06/2016)
agnostykmat:   Głos na artykuł O czym 90% katolików nie wie  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Mam jedno pytanie: dlaczego w średniowiecznych i renesansowych objawieniach Matka Boża nie potępiała Inkwizycji i Inkwizytorów?" do artykułu Przyjdż Królestwo Jezusa.  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Intronizacja? Rozalia Celakówna podobnie jak święta Faustyna miała w swoich zapiskach pełno tekstów odwołujących się za tęsknotą za śmiercią, mającą złączyć ją z Bogierm. W pewnym sensie w jej pismach jest pewien nie do końca uświadomiony pesymizm: świat i ciało są złe i należy tęsknić za śmiercią która nas złączy z Bogiem. Taki punkt widzenia jest przerażający. Warto zauważyć, że zarówno Faustyna ..." do artykułu Czas najwyższy.  (30/06/2016)
agnostykmat:   "'Módl się w domu po kryjomu” to faktycznie nieszczęsne hasło, ale ogólnie trudno nie zrozumieć 'poprawiaczy Kościoła'. Przez wieki Kościół miał 'swój czas' i właśnie fakt, że wtedy, gdy miał wpływ na życie polityczne średniowiecznej Europy płonęły stosy mówi sam za siebie. " do artykułu Miecz, nie pokój.  (30/06/2016)
agnostykmat:   "Napisałem kiedyś horror-opowiadanie którego akcja dzieje się w Płocku. :)" do artykułu Płock - stolica Polski.  (30/06/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: agnostykmat
Ranga:
Ost. logowanie: 30/06/2016
Zarejestrowano: 30/06/2016

Statystyki
Punkty: 10
Odwiedziny profilu: 1.327
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 9
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska