Login lub e-mail Hasło   

Alicja Poznańska
Wcześniejsze wpisy
Alicja Poznańska:   "Zgodzę się z Pana wypowiedzią. Już jako dzieci naśladujemy rodziców, tyle, że dzieje się to automatyczni i nie zawsze wszystkie przejęte wzorce będą dla nas korzystne. Pozdrawiam!" do artykułu Autorytet.  (21/07/2010)
Alicja Poznańska:   "A co np. podziwia Pani u ludzi? Myślę, że to, że Autorytety zmieniały się w Pani życiu, świadczy o rozwoju. I chyba jest to dobra droga. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!" do artykułu Autorytet.  (21/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Czy Pana wypowiedź oparta jest na własnych doświadczeniach? Myślę, że do niektórych tematów warto wracać, gdyż nasza pamięć (jeśli się jej nie ćwiczy) jest zawodna. Pozdrawiam!" do artykułu Autorytet.  (21/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Też myślę, że uwagi Pana Janusza są cenne." do artykułu Autorytet.  (21/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Bardzo ciekawa wypowiedź Pnie Januszu. Rozumiem, że słowo Autorytet utożsamia Pan z bezrefleksyjnym naśladowaniem innych, których sobie obierzemy za wzór. Że jest nim ktoś, kto 'wyręcza z myślenia'. :) W takim rozumieniu tego słowa, faktycznie widać, że niebezpiecznie jest mieć Autorytet. Dla mnie Autorytet oznacza przewodnika, kogoś, kogo warto naślad ..." do artykułu Autorytet.  (21/07/2010)
Alicja Poznańska:   Nowy artykuł Autorytet  (20/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Proste wskazówki na temat tego, jak spędzać konstruktywnie i efektywnie czas z dziećmi. Dzięki za poruszanie ważnego tematu, jakim jest wychowanie i edukacja młodego człowieka. " do artykułu Dziecko w kuchni.  (19/07/2010)
Alicja Poznańska:   Głos na artykuł Dziecko w kuchni  (19/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Jeśli Cię dobrze rozumiem, to technika, o której piszesz to mówiąc w uproszczeniu technika 'tak, ale'. Jest to zaprzeczenie, tyle, że nie wprost. Z osobą, którą ją stosuje faktycznie trudno się dyskutuje, trudno dojść do jakichś wspólnych wniosków. To, co m.in. cenię na warsztatach Tadeusza Niwińskiego, to umiejętność wskazania takich właśnie 'manipulacyjnych' i mało pomocnych sposobów komunikowania się. Dziękuję Tamito za cenny komentarz." do artykułu Krytyka a krytyczne myślenie.  (19/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Tak, zdecydowanie Przywódca musi mieć poparcie. Jeśli go nie ma, to z definicji nie jest Przywódcą. Na pewno nie wszyscy są bici czy źle traktowani. Przywódcę cechuje również inna cecha - umiejętność wywierania wpływu na otoczenie. A przy bezrefleksyjnym funkcjonowaniu ludzi, manipulacja nie wydaje się taka trudna. Uważam, że Lider, Przywódca odgrywa jednak znaczącą rolę. ..." do artykułu Krytyka a krytyczne myślenie.  (17/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Dziękuję Piotrze. Pozdrawiam!" do artykułu Krytyka a krytyczne myślenie.  (17/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Zdaje sobie sprawę, że krytyka - tak jak może niszczyć ludzki potencjał - może niszczyć też głupie, szkodliwe ideę. Choć wydaje mi się, że w tym drugim przypadku nie jest specjalnie skuteczna, na co Pan zwrócił uwagę. Wydaje mi się, ze wypaczone idee, pochodzą z wypaczonej psychiki, która funkcjonuje inaczej niż zdrowa, stąd może być nieprzewidywalna. Sporo interesuje ..." do artykułu Krytyka a krytyczne myślenie.  (17/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Warto szukać zrozumienia, jak funkcjonuje nasz umysł. Tak, jak uczymy się w szkole jak funkcjonuje nasz organizm, tak warto badać procesy zachodzące w jednym z najważniejszych narządów, jaki mamy. Pozdrawiam" do artykułu Samospełniająca się przepowiednia.  (17/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Szczególnie jednak polecam możliwość udziału w bezpłatnych 2-godzinnych spotkaniach autorskich Tadeusza Niwińskiego w tym lecie (jeśli ktoś nie ma ochoty na płatne warsztaty). Jedno z nich współorganizuję w Krakowie. Są też zaplanowane w kilku innych miastach. Harmonogram można znaleźć na stronach: www.amz.org.pl. Pozdrawiam." do artykułu Jaki masz wpływ na swoje życie?.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Polecam bloga Tadeusza: http://tadeuszniwinski.blog.onet.pl/ Jeśli chodzi o darmowe e-booki to można poczytać jedną z pierwszych książek TY (http://teta.ai/polska/kki/ty/c1.html) Polecam też wydaną w tym roku pozycję 'Bóg Einsteina'. " do artykułu Jaki masz wpływ na swoje życie?.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   Nowy artykuł Krytyka a krytyczne myślenie  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Rozumiem, że uważa Pan, iż spotkania czy warsztaty z Tadeuszem Niwińskim to nic innego jak 'robienie ludziom sieczki w głowach' lub coś w tym stylu. Czy dobrze Pana rozumiem? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za informację, czym umotywowane jest taki pogląd oraz na ile zna Pan działalność Tadeusza Niwińskiego. ardzo spodobała mi się Pana myśl w jednym z komentarzy: ..." do artykułu Jaki masz wpływ na swoje życie?.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Dokładnie. Warto poszukać czegoś pozytywnego, zanim zaproponuje się coś, co ewentualnie można poprawić, gdyż z własnego doświadczenia wiem, że zawsze można znaleźć coś (nawet w porażce), co było zrobione dobrze. A to sprawia, że rozmówca chętniej przyjmie sugestie do poprawy. Chodzi w końcu o to, by nasz przekaz trafił do odbiorcy. Dziękuję za komentarz." do artykułu O krytyce słów kilka.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Ten komentarz powinien być pod Twoim ostatnim wpisem. " do artykułu O krytyce słów kilka.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Na jakiej podstawie oceniasz, że ktoś robi z siebie 'guru' bądź sprzedaje 'prawdę objawioną'? O których decyzjach ludzkich piszesz? Również pozdrawiam." do artykułu O krytyce słów kilka.  (16/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Inspirujący tekst. Poruszyłaś w nim temat świadomego życia, który uważam za bardzo ważny i wart zgłębienia. Jednym z cech takiego życia jest właśnie zadawanie pytań, o których wspominasz i pisałaś też w komentarzu do mojego artykułu. Dzięki temu artykułowi lepiej rozumiem co miałaś na myśli. Świadome życie (a więc życie z otwartymi oczami) to również pierwszy filar poczucia własnej wartości. Pozdrawiam " do artykułu Żyć czy udawać, że żyję - oto jest pytanie..  (15/07/2010)
Alicja Poznańska:   "Dziecko tak na prawdę jest w każdym z nas. Przejawia się w uśmiechu, spontaniczności, życzliwości, radości i miłości. Jeśli brakuje Ci tych wyżej wymienionych elementów, budujących bardziej przyjazną codzienność to być może to wewnętrzne dziecko - stłamszone, osamotnione - czeka dopiero aż je na nowo poznasz i zaakceptujesz. Pozdrawiam. " do artykułu Dwulatek moim nauczycielem?.  (15/07/2010)
Alicja Poznańska:   Głos na artykuł Dwulatek moim nauczycielem?  (15/07/2010)
Alicja Poznańska:   "> Gdyby nie krytyka Tewiego pod innym Pani artykułem, nie powstał by niniejszy. Zgodzę się, że komentarze Tewiego zainspirowały mnie do wyboru tematu (który zresztą z różnych powodów jest dla mnie ważny). Zachęciły też do zebrania przemyśleń, które mam w tym temacie. > Natomiast wydaje się, że żaden z pochlebnych komentarzy pod Pani tekstami nie wpłynął na napis ..." do artykułu O krytyce słów kilka.  (15/07/2010)Akcje

Informacje podstawowe
Login: allisek
Ranga:
Ost. logowanie: 09/01/2011
Zarejestrowano: 29/06/2010

Statystyki
Punkty: 18.372
Wyświetlenia artykułów: 18.123
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 3.899
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 5
Komentarze: 48
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska