Login lub e-mail Hasło   

bardek
Wcześniejsze wpisy
bardek:   "Witam po długim milczeniu. Przez jakiś czas byłem na innej planecie. Przykładem bardzo niepewnego werdyktu komisji noblowskiej jest nagroda Nobla z fizyki w roku 2011. Otrzymali ją: Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt i Adam G. Riess, za 'odkrycie ciemnej energii i prace związane z tym'. Dziś jest sporo wątpliwości co do słuszności interpretacji danych obserwacyjnych. Wyjaśnienie 'pociemnienia super ..." do artykułu Noble 2017 i upadek prestiżu nauki.  (17/04/2019)
bardek:   Głos na artykuł Noble 2017 i upadek prestiżu nauki  (17/04/2019)
bardek:   "@podobny: Dziękuję za komentarz. Rzeczywiście, sprowadzanie problemu do oddziaływania punktów materialnych jest uproszczeniem. Uproszczeniem, gdy patrzymy na rzecz makroskopowo. Jednakże jedną z motywacji dla takiego stawiania sprawy jest problem matrii supergęstej i problem struktury cząstek subatomowych. Dziś to terra incognita. OTW nie może być badana w takiej małej skali, także mechnika kwanto ..." do artykułu Opis Wszechświata, a opis układów.  (07/10/2017)
bardek:   Odrzuca artykuł Odrzućmy Stary Testament  (02/10/2017)
bardek:   Nowy artykuł Opis Wszechświata, a opis układów  (02/10/2017)
bardek:   Odrzuca artykuł Wplywy zydowskie a religia Holocaustu  (15/09/2017)
faith:   "Witaj Drogi, widzialem swój profil na tym wolnym miejscu i chcial sie przywitac, ale didn `t laczyc, wiec decyduja sie na e-maila (faithdavid @ barid.com) .I chca byc twoim przyjacielem, jesli don`t odpowiedz umyslu, wiec mozna wprowadzic siebie odpowiednio ok? Dzieki! Ragards. Hello Dear, i saw your profile on this free site and wanted to say Hi but it didn`t connect so i decide to email you (faithdavid @barid.com).I want to be your friend if..." do profilu bardek.  (29/11/2016)
bardek:   "...'zostało całkowicie dowiedzione teoretycznie'... Dowód teoretyczny nie jest żadnym dowodem. Każda teoria, nawet najlepsza, ma określony, ograniczony zakres adekwatności. Liczy się doświadczenie i obserwacja. Piąta siła jest pobożnym życzeniem pewnej grupy fizyków. Mnożenie bytów ponad potrzebę jest bardzo medialne. Jedynym oddziaływaniem podstawowym jest grawitacja. Pozos ..." do artykułu Odkryto piątą siłę natury!.  (22/09/2016)
bardek:   "Podzielam zdanie autora co do poziomu aktualnych produkcji, tak zwanej 'sztuki', wliczając w to muzyke. Winien temu jest wpierwszym rzędzie zalew pop-kultury i potop medialny. Twórcy, nawet najbardziej utalentowani wiedzą, że daleko nie zajdą, jeśli odejdą od sztuki 'użytkowej', albo przestaną zaskakiwać wulgarnością. Mowa nie tylko o dziwolągach w naszych łazienkach i salonach. Że to niby ..." do artykułu Ohyda sztuki dzisiejszej.  (15/08/2016)
bardek:   Odrzuca artykuł KOD – „demokracja mniejszości”.  (08/06/2016)
bardek:   "Jaki jest skład chemiczny tego specyfiku? O ile wiem, alkohol etylowy jest w warunkach normalnych cieczą. Chyba, że chodzi o jakąś mieszankę substancji, które w wyniku reakcji ze sobą w środowisku wodnym dają w wyniku alkohol etylowy. Nie jestem chemikiem i dlatego jednak wolę pywko i gorzołę z natury, nawet jeśli jestem abstynentem. Tak swoją drogą, w Ameryce wciąż wymyślają nowe trendy ( ..." do artykułu Zamieniamy Wodę w Wino. Gorzała w proszku wkracza na rynek..  (02/06/2016)
bardek:   "@Adam Jezierski: Operatory kwantowe są narzędziem. Nie są bazą, lecz środkiem opisu. Bezwzględnie są użyteczne, szczególnie te hermitowskie. Uważam, że poczynania badawcze w fizyce należy rozpocząć od pytań, hipotez jakościowych, wstępnego modelowania jakościowo-ilościowego. Dopiero po tym czas na uogólnienia z pomocą matematyki. Nie odwrotnie." do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (26/05/2016)
bardek:   "@szkoleniacom: Nie zgadzam się. Wbrew pozorom, artykuł ten wnosi sporo, także informacji. Przede wszystkim nie jest tendencyjny. Jestem pełen uznania dla autora, który prezentuje trzeźwość myśli i obiektywizm tam, gdzie ogromna większość daje się ponieść negatywnym emocjom i nie jest nawet w stanie dokonać tzeźwej oceny moralnej." do artykułu Antysemityzm w Polsce..  (25/05/2016)
bardek:   "Dzisiejsza fizyka ma charakter podmiotowy. Wiąże się to z uwarunkowaniem empirycznym postępu wiedzy o przyrodzie. W mechanice kwantowej mówi się o tzw. obserwablach. Metodologia nauki budowana na tym, w odniesieniu do układów atomowych i subatomowych, prowadzi siłą rzeczy do wniosku, że mechanika kwantowa ma charakter indeterministyczny. Nie oczekujemy wyników jednoznacznie pewnych, jesteśmy w sta ..." do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (25/05/2016)
bardek:   "@Mariusz Kajstura: Może teraz https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=1613067753645900247#editor/target=post; postID=1993567864267640801;onPublishedMenu=posts;onClosedMenu=posts;postNum=0; src=postname " do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (25/05/2016)
bardek:   "Zapomniałem o linku: https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=1613067753645900247#allposts " do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (24/05/2016)
bardek:   "O ile wiem, mają miejsce gorczkowe poszukiwania, ale teoria taka nie została sformułowana. Skromnie przypuszczam, ze dzisiejsze podejście nie rokuje powodzenia. W artykule niewiele jest o samej grawitacji, zatem ostateczny wniosek jest jakby bez pokrycia. Ogólnie sądzę, że grawitacja wymaga innego podejścia. Zauważ, że zabieg renormalizacji z grawitacją nie udaje się przy obliczenia ..." do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (24/05/2016)
bardek:   "Może KTG opisywałaby lepiej grawitację, gdyby istniała. Do dziś nie wiadomo, jak ją stworzyć. Problem polega na naturalnych ograniczeniach mechaniki kwantowej. Schodząc w głąb bytu materialnego, ku skalom struktury cząstek elementarnych, napotykamy na barierę nieoznaczoności, często werbalizowaną mianem fluktuacji kwantowych. Z tego powodu dziś nie ma mowy o poznaniu struktury cząstek. Tra ..." do artykułu Kwantowa Teoria Grawitacji.  (24/05/2016)
bardek:   "@Mariusz Kajstura: Próbuje się skwantować grawitację, ale bez powodzenia. Przyczyna tego jest prozaiczna. Dzisiejsza teoria grawitacji (OTW) zakłada, że grawitacja, to wyłącznie przyciąganie. Zakłada też ciągłość - stąd osobliwość czarnych dziur i Wszechświata na samym początku. Hipotetyczna stała kosmologiczna mająca powodować odpychanie (Einstein nazwał ją swą największą pomyłką, a ja się z nim ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część III..  (23/05/2016)
bardek:   "@Mariusz Kajstura: Moim skromnym zdaniem, oddziaływaniem podstawowym jest grawitacja. Przypuszczam, że tak sądził Einstein. Warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie bez wyjątku cząstki oddziaływują grawitacyjne. W pozostałych oddziaływaniach uczestniczy część. Dla przykładu, leptony nie oddziaływują silnie, neutrina nie oddziaływują elektromagnetycznie. Drugi argument, to fakt, że zasady dy ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część III..  (22/05/2016)
bardek:   "@Mariusz Kajstura: Dokladnie tak. Jednak właśnie oni są, z podanego powodu, najbardziej nieprzejednanymi przeciwnikami wszystkiego, co nie było treścią ich edukacji, wszystkiego, co nie rutynowe. Wprawdzie co zdolniejsi maja oryginalne pomysły, ale ich starsi koledzy dbają o podcięcie im skrzydeł. Wygrywają konformiści uczelniani. Robią doktoraty, habilitacje, profesury. Ale nauki nie posuwają naprzód. W najleprzym przypadku są doskonale wyuczonymi warsztatowcami. " do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część III..  (21/05/2016)
bardek:   "Proponuję rozpocząć od zasady kosmologicznej i prawa Hubble'a" do profilu nse.  (21/05/2016)
nse:   "Narazie chcę się zapoznać z koncepcją, a potem stopniowo wgłębiać w szczeguły. Dziękuję za wyrażenie zgody, teraz mam czym wypełniać wolne przestrzenie czasowe ;)" do profilu bardek.  (20/05/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: bardek
Ranga:
Ost. logowanie: 25/01/2020
Zarejestrowano: 12/04/2011

Grupy

Statystyki
Punkty: 77.777
Wyświetlenia artykułów: 76.638
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 9.030
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 36
Komentarze: 250
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska