Login lub e-mail Hasło   

Bartosz Sokół
Wcześniejsze wpisy
Bartosz Sokół:   Nowy artykuł Koniec dyskryminacji!  (30/06/2015)
Bartosz Sokół:   "@youngcontrarian: Pana komentarz miał być zapewne prześmiewczą ironią, ale - jak to w życiu bywa - nie wszystko zawsze się udaje. Chętnie z Panem podyskutuję, ale wyłącznie w kontekście stawianych przeze mnie tez i w ramach wzajemnego szacunku, którym chętnie Pana obdarzam. Pozdrawiam. " do artykułu Szpitale zamiast kościołów?.  (24/11/2014)
Bartosz Sokół:   "@Krzysztof Mrozowski: Panie Krzysztofie, z całym szacunkiem, ale niestety nie odniósł się Pan do meritum mojej wypowiedzi :) Jeśli Karta Paw Człowieka jest dobra, to zapytuję ponownie: według jakiego kryterium?Według jakiej skali? Według jakiego miernika moralnej jakości? Fakt progresywnego objawienia Boga w historii świata jest oczywisty dla każdego, kto poświęcił trochę czasu na z ..." do artykułu Szpitale zamiast kościołów?.  (24/11/2014)
Bartosz Sokół:   "@Krzysztof Mrozowski: Panie Krzysztofie, moralność humanizmu, o której Pan pisze, zakorzeniona jest w chrześcijaństwie tak mocno, że próba przeszczepienia jej na jakikolwiek inny grunt kończy się niepowodzeniem. Próba ustanawiania moralności w oderwaniu od Absolutu, zawsze prowadzi do moralności nie-absolutnej, względnej i tym samym nieobowiązującej wszystkich i wszędzie. Pisze Pan, iż ' nasza mor ..." do artykułu Szpitale zamiast kościołów?.  (22/11/2014)
Bartosz Sokół:   "@Krzysztof Mrozowski: Pani Krzysztofie, dziękuję za komentarz. Pragnę zauważyć, że przedstawiłem powyżej garść historycznych faktów - czy któryś z nich Pan neguje? Ateizm traci reputację stanowiska neutralnego światopoglądowego, dlatego że coraz dobitniej artykułuje się w ramach dyskursu publicznego ograniczenia oraz poważne filozoficzne nieścisłości leżące u jego podstaw. Przykładowo - ateizm nie ..." do artykułu Szpitale zamiast kościołów?.  (20/11/2014)
Bartosz Sokół:   Nowy artykuł Szpitale zamiast kościołów?  (19/11/2014)
Bartosz Sokół:   "A więc zgodnie z obietnicą - przeczytałem :) Niech Bóg nadal Cię prowadzi, bardzo radosna historia. " do artykułu Moje Świadectwo, część 2/2.  (27/01/2013)
Bartosz Sokół:   "Jacku, dziękuję za komentarz i link do Twojej historii. Jako że nie dysponuję teraz większą ilością czasu, obiecuję przeczytać w wolnej chwili :) Pozdrawiam serdecznie!" do artykułu Kościół, którego nie muszę się wstydzić!.  (26/11/2012)
Bartosz Sokół:   "Nie wiem czy powyższe pytanie skierowane jest do mnie, ale jeśli tak - odpowiadam twierdząco. Wiara jest subiektywnym wydarzeniem, tak samo jak nasze spojrzenie na świat jest subiektywne. Mimo to, nie przeszkadza to światu istnieć w obiektywnej formie, dokładnie tak jak i Bogu. Powinniśmy zapłacić wszelką cenę w imię możliwości poznania Boga. Jestem gotów na dialog i dyskusję, m.in. po to ten artykuł. " do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (16/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Ok. Na przyszłość zrezygnuję z takich sformułowań :)" do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (13/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Myślę, że Jacek zaprezentował trafny przykład. Istnieje błąd logiczny o nazwie ex silentio. Brak wzmianki o wydarzeniu nie może dowodem tego, że takie wydarzenie nie miało miejsca. Przykładowo: apostoł Paweł nigdzie nie pisze o ziemskich cudach Jezusa. Czy to znaczy, że się nie działy? Lub w nie nie wierzył? Nie. Czasami, płynność i cel narracji pozwala na pominięcie pewnych faktów i wyeksponowani ..." do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (13/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Mógłbym zgodzić się z powyższą opinią, ale oczekiwałbym małego sprecyzowania:) Każda teza potrzebuje ścisłych definicji, w przeciwnym razie staje się zlepkiem słów pozbawionych znaczenia. 1) Czym jest 'Świadomość Chrystusowa'? W jaki sposób ją osiągnąć? 2) Kto jest dzieckiem Bożym? Każdy człowiek? Jakie warunki trzeba spełnić, by stać się dzieckiem Bożym? " do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (13/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Szymonie, nie do końca zrozumiałem Twój komentarz. Nie zauważyłem, aby ktoś z komentujących szafował argumentami 'z pod sutanny rodem'. Ja również starałem się spojrzeć na temat z szerszej perspektywy. Proszę, sprecyzuj swoją myśl." do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (13/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Przyznam Szanowny Panie Jacku :) Nie chciałem nikogo 'epitować', raczej zwrócić uwagę na fakt, iż wiele argumentów przeciwko zmartwychwstaniu wypływa z braku wiedzy. A szkoda. " do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (12/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Dobre pytania. Po pierwsze: cytowane słowa nie pochodzą od Pawła, ale od samego Jezusa i nie dotyczą zbawienia. To prawda, że Jezus stał się pretekstem do wielu fatalnych zachowań. Ale to w niczym nie umniejsza jego wiarygodności. W imię miłości ludzie rozbijają szczęśliwe rodziny, zabijają i gwałcą. Czy to dyskwalifikuje miłość jako piękne i pożądane uczucie? Nie do końca się zgodzę z tezą, iż ws ..." do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (12/04/2012)
Bartosz Sokół:   Popularny artykuł: A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?  (12/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Dzieje Apostolskie 1:9 'I gdy powiedział te rzeczy, został uniesiony pośród tych, co patrzeli, oraz chmura usunęła go z ich oczu.' Jeśli rzeczywiście zmartwychwstał, to nie widzę przeszkód, dla których miałbym nie wierzyć w relację apostołów. " do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (11/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Trochę skomplikowana filozofia, bo to właśnie Biblia wzbudza wiarę w Jezusa :)" do artykułu A co jeśli naprawdę zmartwychwstał?.  (11/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Jeśli jakakolwiek instytucja staje między nami a Bogiem, to rzeczywiście coś jest nie tak. Z drugiej strony warto uczyć się od ludzi mądrzejszych i lepiej znających Boga niż my. Kościół był początkowo wspólnotą ludzi zauroczonych i oddanych Chrystusowi. Wszędzie tam, gdzie znajdzie się kilku, spotykających się z Jego powodu, tam jest Kościół. Nie instytucja, ale wspólnota. " do artykułu Cierpienia młodego ateisty.  (11/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Nie wszyscy księża są 'pazerni'. Wielu jest naprawdę szczerych i oddanych służbie. Problem katolicyzmu polega na zaniedbaniu prostej Ewangelii i zastąpienia jej garścią nowych, wyinterpretowanych nauk. Jakby dziś wyglądał kościół katolicki, gdyby księża mogli się żenić, zgodnie z zaleceniem Biblii? " do artykułu Cierpienia młodego ateisty.  (11/04/2012)
Bartosz Sokół:   "Pokój:)" do artykułu Cierpienia młodego ateisty.  (17/01/2011)Akcje

Informacje podstawowe
Login: batonsokol
Ranga:
Ost. logowanie: 12/10/2015
Zarejestrowano: 19/02/2009

Statystyki
Punkty: 22.281
Wyświetlenia artykułów: 18.414
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 7.486
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 83
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska