Login lub e-mail Hasło   

chantel
Wcześniejsze wpisy
chantel:   Głos na artykuł Stara wyrzucona zabawka  (05/09/2012)
chantel:   "''.....Dlaczego ludzie bawią się tak innymi? - to chyba jest pytanie źle postawione. Czy nie należałoby raczej zapytać: dlaczego ludzię dają z siebie zrobić zabawkę?.....'' Wyglądasz na kobietę, która obudziła sie w krypcie i ma na sobie wielki czerwony kapelusz. Nigdy nie wybrałabym sie do takiej osoby, aby porozmawiać o żywym życiu. Chyba lepiej, gdyby autorka tego artykułu nie przeczytała Twoich mądrości ludowych. Na pewno czujesz ulgę, ze podzieliłaś sie radami 'baby na targu'" do artykułu Stara wyrzucona zabawka.  (05/09/2012)
chantel:   "Do autorki...nie czepiam sie artykułu, bo zawarte pewne sentencje są godne uwagi i rozmyślania nad tym...Ale odnośnik do artykulu z ...wieloma błędami merytorycznymi, źle klasyfikowane terminy psychologiczne, nieprawidłowe wręcz karygodne sformułowania. Jeśli przeczyta go osoba specjalizująca sie w powyższym temacie..można darować sobie czytanie dalej. Amerykanskie stowarzyszenie Ps ..." do artykułu Skorpiony wśród żab.  (09/08/2012)
chantel:   "jakże ważne jest to co piszesz! Nasuwa mi sie krótki wierszyk, który wydrukował mi pewien Buddysta. 5 kolorów oślepia oko, 5 dźwięków ogłusza ucho, 5 smaków zabija język, Wyścigi i polowanie ogłupiają umysł..' Lao Tse pokazał sensacyjne podejście do życia. Pozdrawiam " do artykułu Niedoprzemyślenia.  (31/07/2012)
chantel:   Głos na artykuł Spotkanie z Diabłem Maxwella.  (13/07/2012)
chantel:   "Od dawna myślę, ze Wcielenie diabelskie jest tak bliskie ziemskiemu obliczu. Umberto Eco tak ujął opis Antychrysta. Nie pochodzi z odległego kraju, może zrodzić sie z pobożności, nadmiernej miłości do Boga i prawdy, opętany przez jasnowidzącego i wszechwiedzącego..Lękaj sie tych, co są gotowi umrzeć za prawdę. Diabeł to zuchwałość ducha i wiara bez śmiechu, której nigdy nie ogarnia zwątpienie..'( ..." do artykułu Spotkanie z Diabłem Maxwella..  (13/07/2012)
chantel:   "Do tej pory funkcjonuje jeszcze przecież teoria, że człowiek rodzi się jako tabula rasa – „czysta tablica”. Wszystko wokól tego jest skomplikowane. ..Raczej jest 'odtwarzana' nie funkcjonuje. Jest podważana, ale osadza sie na ważnych twierdzeniach. Dotyka bowiem cech rozwoju życia emocjonalnego każdego człowieka. Pogląd ten został ostatecznie obalony przez psychologie i neurobiologie- na szczęście. " do artykułu O mózgach ludzi starych.  (02/07/2012)
chantel:   Głos na artykuł Nuda  (29/06/2012)
chantel:   "W porywach...zezłości. W spokoju...natchnie. W znużeniu ...może wywołać zgodę, na wszystko co sie wokół dzieje... Jeśli masz choćby odrobiny nadziei w sobie....To wszystko Ci pomoże Nie brać za dużo od życia....nauczyć sie dawać. Piękny tekst....pozdrawiam " do artykułu Nuda.  (29/06/2012)
chantel:   "Foucault rozprawiał sie z pojęciem wolności w procesie rozwoju społeczeństw. W ' Nadzorować i karać' opisał logiczne machiny zniewalania ludzi ( współczesne osadzenie) i zawarł pewien dyskurs ( może na poziomie ogólnym, ale niezwykle skomplikowanym) ' Skoro nie chodzi już o ciało, chodzi zatem o duszę”( Foucault) Może nie potrzeba juz zabijać, aby osiągnąć swój cel ? ..." do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. "Piekło to Inni.".  (22/06/2012)
chantel:   Głos na artykuł Zadżumiona rzeczywistość. "Piekło to Inni."  (22/06/2012)
chantel:   "no cóż teraz rozumiem to zainteresowanie.. Porusza sie Pan po polu' analitycznym a to zobowiązuje aby gmatwać sprawy, jak najtrudniej i jak najgłębiej, bo rozumienie analityczne jest może być obszarem niedostępnym. Skóra opina cale ciało, zamyka je od wewnątrz, Tworzy całość człowieka, kiedy nie jest uszkodzona, naderwana. Lekkie naderwanie tworzy bliznę...w rozumieniu analitycznym ..." do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. "Piekło to Inni.".  (22/06/2012)
chantel:   " Jedno miejsce, które utkwiło mi w pamięci to Praskie mosty na Weltawie. Jeden z nich jest uderzająco podobny do opisywanego przez Zafona w powieści Cień wiatru....Ale rzecz dzieje sie w Barcelonie. Jednak piękne, stare latarnie z tlącym sie światłem w środku i wieże usytuowane na przeciwległych końcach oddaja szczególna atmosfere mostu w Pradze. Praga to piękne miejsce...i Kraków ma swój urok. " do artykułu Prawda o Pradze.  (21/06/2012)
chantel:   "P. Mirosławie cos nieopatrznie przegapiłam...wcześniej. Jestem ciekawa dlaczego wspomniał Pan o miłości w końcu swojego komentarza z zaakcentowaniem Swojego zamiaru. Miłość & Odczuwanie&Logika...jakoś lączą mi sie te słowa. Pozdraw." do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. Paradoks wolności..  (13/06/2012)
chantel:   " '' Tylko ludzie glupi ...'' To nie jest przyslowie tylko znane i czesto cytowane powiedzenie Otto von Bismarck'a. Nasz własne błędy bardzo nam pomagają w życiu, nie tylko dlatego, żeby unikać kolejnego doświadczenia ale i zmieniają nas samych. Dodam- o ile ktoś potrafi przyjąć je do siebie. Może pisze nieroztropnie, ale nawet powinniśmy dawać sobie prawo do popełniania błędów. Kto zbyt lekko przyznaje się do błędów, rzadko jest zdolny do poprawy.(M. EBNER-ESCHENBACH)" do artykułu Zdrowo Myślenie.  (13/06/2012)
chantel:   Głos na artykuł Zadżumiona rzeczywistość. Paradoks wolności.  (13/06/2012)
chantel:   "Zaznaczam, ze sie nie przyczepiam a wyłącznie dopuszczam w sobie możliwość dyskusji o tym, co autor ma na myśli i dlaczego roztrząsa ów watek. A propos wolności danej. Proszę sobie wyobrazić, ze staje Pan przed obliczem wielkiego gremium i otrzymuje dar w postaci 44 dni wolności (tej namacalnej) bądź 40 gramów i pozwala żyć według jakiś upodobań. Czy ten dar odbiera Pan z wdzięcznością ? Od ..." do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. Paradoks wolności..  (13/06/2012)
chantel:   " Wspomniany w artykule Heidegger zapadł mi w pamięci po książce 'Bycie i czas To było kilka lat temu. Wtedy zaczęłam sie zastanawiać czy człowiek (uczy sie tak naprawdę) siedząc przy książkach czy będąc w Świecie...bo ponoć tam jest ta prawdziwa wiedza. Proszę wybaczyć, ze wyszłam lekko poza ramy artykułu. Czuje, ze przyczepiłam sie do Pana profesji. Ale nie mam złych intencji :)" do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. Chrystus kontra Inkwizytor..  (08/06/2012)
chantel:   "..Do P. Miroslawa..troche sie pozprzeczam, ale w dobrym i szanujacym tonie.. Zacytuje: 'nasze projekcje sa całkowicie zależne od świata zewnętrznego.'- Wewnetrznego 'To świat zewnętrzny kształtuje w nas' - Wewnetrzny. DNA- to lancuch biologicznych zapisów i cech plciowych. Pierwszy/ pierwotny Swiat uwewnetrzniony to obiekt matki i ojca. Oczywiscie, ze postrzeganie Swiata jest 'fizycz ..." do artykułu Jak łatwiej żyć? Poznaj samego siebie!.  (31/05/2012)
chantel:   "Star Wars obejrzalam 11x prosze sie nie smiac :) o tych cytatach zapomnialam, poza wspomniana Moca. Ale z jakiegos powodu kojarzy mi sie powiedzenie E. Kanta: 'Niebo gwiazdziste nade mna i prawo moralne we mnie.' Strach rodzi złość, złość nienawiść, nienawiść cierpienie.- powiedzialabym przewrotnie: jesli sie czegos boisz, to na kogo jestes zly? Jesli jestes zly, to kogo lub czego sie lekasz..." do artykułu Gwiezdne Wojny - cytaty z filmu George Lucasa.  (30/05/2012)
chantel:   Głos na artykuł Gwiezdne Wojny - cytaty z filmu George Lucasa  (30/05/2012)
chantel:   "..troche mnie poderwalo do dyskusji...Mam troche obawy rozwinac ten watek, poniewaz internetowa konwersacja czesto gubi swoje intencje i sprowadza do smiesznych uogólnien. Panie Janie...gdybysmy usiedli naprzeciw Siebie :) (niestety jest to wykluczone) i rozpoczelibysmy wspólny dialog to w pewnym momencie zaczelibysmy sie 'przelaczac' i odgrywac rózne osoby tzw uwewnetrznione obiekty. Wiem, ze to ..." do artykułu Jak łatwiej żyć? Poznaj samego siebie!.  (30/05/2012)
Jacek Wąsowicz:   "Chantel - ładne są Twoje artykuły, właśnie czytałem ten o basenie i on - jako emigrantowi - przypadł mi on do gustu. :-) Piszesz też o nużeniu czytelnika. Nie, Twe pisanie nie nuży, jednak nużyć może brak diakrytyków - przecież piszemy po polsku. :-) Chyba warto to uzupełnić, a wtedy Twoja obecność będzie bardziej zauważalna i jeszcze bardziej pozytywna. :-) Pozdrawiam! Jacek W." do profilu chantel.  (29/05/2012)
chantel:   Głos na artykuł Jak łatwiej żyć? Poznaj samego siebie!  (29/05/2012)
chantel:   "Szanowny Autorze powyzszego artykulu...podyskutowalabym chetnie nt. wspomnianych mechanizmów obronnych. Owych mechanizmów nie da rady 'zdjac' Przez cale zycie 'odtwarzamy' identyfikacje projekcyjna i przenosimy tzw selfobiekty.. na rózne osoby :) To jest nasza wlasna skala jakosci relacji z obiektem. Czuje, ze jest jest to dla Pana temat do wnikliwego odkrycia, ale dotkniety tylko w niewielkiej czesci. pozdrawiam" do artykułu Jak łatwiej żyć? Poznaj samego siebie!.  (29/05/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: chantel
Ranga:
Ost. logowanie: 13/09/2012
Zarejestrowano: 27/04/2012

Statystyki
Punkty: 818
Obserwujący użytkownicy: 2
Odwiedziny profilu: 2.905
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 13
Komentarze: 25
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska