Login lub e-mail Hasło   

darim
Wcześniejsze wpisy
darim:   "@pokrzywiony: W odniesieniu do osób nie warto chyba stosować ułamków procentów, bo sens tego wyjdzie: wśród 100 osób, statystycznie biorąc, 95,81 osoby ma w nosie pogardliwe w stosunku do Polaków stereotypy. 0,81 osoby to chyba trochę makabryczne, choć chwilami miałbym ochotę takie akurat osoby poszatkować ;)" do artykułu Janusze i Grażyny.  (16/07/2018)
darim:   "@SerpicoLightVersion: Przepraszam, dopiero do mnie dotarło, że miałeś pewnie na myśli internetowe boty. W takim razie liczba wyświetleń jest parametrem nic nie wartym, a zasięg oddziaływania za pośrednictwem EIOBy jest mikroskopijny." do artykułu Janusze i Grażyny.  (16/07/2018)
darim:   "@SerpicoLightVersion: Wydaje mi się, że to skrajne lenistwo, nie wiem tylko jakie jest jego podłoże - 'nie chce mi się kliknąć w ekranowy guzik' czy 'nie chce mi się zastanowić jakie jest moje zdanie'... Podziwiam w takim razie ten tłumek za to, że mu się w ogóle zechciało odpalić komputer :(" do artykułu Janusze i Grażyny.  (16/07/2018)
darim:   "@pokrzywiony: Co możemy z tym zrobić? Nie wiem, każdy pewnie ma inne możliwości. Ja zamieściłem artykulik na EIOBie. Cokolwiek zrobisz, będzie lepsze od bezczynności. Chociaż.... mój artykulik miał 167 odsłon, więc chyba 167 czytelników. Spośród nich zaledwie 7 poparło moją wypowiedź, czyli zapewne podzieliło mniej więcej oburzenie propagowaniem stereotypu głupawego polaczka. Może więc ten stereotyp nie jest wcale krzywdzący w stosunku do 100%*(167-7)/167 = 96% moich rodaków?" do artykułu Janusze i Grażyny.  (16/07/2018)
darim:   "@alodia1949: Za to możliwe że lepiej oddaje myśl autora omawianego filmu i rzeczywistość. Zależność między prasą a polityką nie zawsze sprowadza się do wrogości, bywa że 'ręka rękę myje'. Ogólnie, na ogół Polacy podpierający się co krok jakimś niepolskim słowem, uważają, że to nie ich wina, tylko tej ubogiej polszczyzny. Pamiętnym przykładem tej maniery była dla mnie kampania premiera Tuska na rze ..." do artykułu Prasa versus polityka.  (16/07/2018)
darim:   "@pokrzywiony: @pokrzywiony: Czasami wkurzją mnie z lekka nieadekwatne, nielogiczne, niekonsekwentne nazwy jakichś rzeczy. Np. nazwa GMO (genetycznie zmodyfikowany organizm) sugeruje dużo szerszy zakres tego pojęcia niż to ma miejsce w praktyce (pojęcie stosowane jest jedynie do organizmów poddanych modyfikacjom przy użyciu inżynierii genetycznej). Wkurzają mnie z lekka osoby mówiące o kitach zamia ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (16/07/2018)
darim:   "@Hamilton: 'dalej już' brzmi jakby od tego momentu nastąpiła zmiana; 'beze mnie' wskazuje, że nie ruszyłeś ani o milimetr. Twoja wcześniejsza wypowiedź sugerowała, że zaczynamy się mniej więcej rozumieć. 'Czuję się tylko mniej dotknięty od ciebie z tego powodu'. Mam więc nadzieję, że nasza wymiana poglądów nie była mimo wszystko całkiem bezużyteczną słowną gimnastyką. Cześć." do artykułu Janusze i Grażyny.  (15/07/2018)
darim:   "@Hamilton: 'To taka wersja Janusza i Grażyny z 'wyższych sfer'. Jak rozumieć to zdanie? 'To taka wersja głupków z wyższych sfer', czyż nie? Co mi szkodzi utożsamianie z głupkami akurat Januszów i Grażyn? Przecież nie noszę tego pierwszego imienia, ani tym bardziej drugiego? Tak, ale mam świadomość, że te imiona jakiś cymbał dobrał, tak by możliwie najprecyzyjniej odnosiły się do Polaków, tak jak d ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   "@Hamilton: Wrażliwość zmienia się w sposób ciągly, przyjmując u różnych ludzi tysiące odcieni i natężeń. Reakcja na paszkwil to kwestia wrażliwości. Propagowanie jednak paszkwili, to nie kwestia wrażliwości, tylko raczej przyzwoitości, ktora jest w przybliżeniu zmienną zero-jedynkową. Albo ktoś ma tę właściwość, albo zamienił ją na bardziej przyziemne luksusy. Jeśli nie możesz zrozumieć tego aspek ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   "@Hamilton: No tak, ja też lubię Dostojewskiego, choć nie podzielam jego opinii o Polakach, ale to trochę jakby obok tematu. Zgadzamy się co do tego, że ludzie nierzadko posługują się stereotypami krzywdzącymi innych. Ty, jak rozumiem, sugerujesz że zawsze tak było i będzie, więc nie warto sobie zawracać tym głowy. Ja podałem pod rozwagę moim czytelnikom, że pewien szczególny stereotyp - głupawych ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   "C.D. popularność w USA nibypolskich dowcipów (w rzeczywistości antypolskich paszkwili) też nie jest dziełem zupełnego przypadku. Masz wiele słów pogardy w stosunku do obecnych władz Polski i polskiej telewizji. W tej sprawie łatwo się dogadamy. Ja też tych ludzi nie znoszę. To nie znaczy jednak, że każda ich diagnoza musi być zupełnie bezpodstawna i głupia. Wydaje mi się, że wymieniłem konkrety. C ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   "@Hamilton: Wiesz, ogólnikami możemy przerzucać się bezproduktywnie cały dzień. Ja podałem wykaz tytułów publikacji z konkretnego pisma, z konkretnego okresu. Te publikacje można łatwo przyłożyć do ścisłej definicji paszkwila (Słownik języka polskiego: paszkwil «pismo, wypowiedź lub utwór szkalujące lub zniesławiające kogoś»). Nagromadzenie tego typu publikacji na przełomie VIII i IX 2009 roku możn ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   "@Hamilton: Jeśli Twoje 'zbytnio' znaczy tyle samo co przesadnie, to masz rację, przesada z definicji kłóci się z rozsądkiem. Jeśli 'zbytnio' użyte było w znaczeniu 'bardzo', to nie masz racji. Wtedy w 2009 roku okazało się, że pozornie polski środek masowego przekazu trzymany jest najprawdopodobniej na bardzo krótkiej smyczy przez zagranicznych niejawnych mocodawców i gotów jest uciekać się do ser ..." do artykułu Janusze i Grażyny.  (14/07/2018)
darim:   Popularny artykuł: Janusze i Grażyny  (13/07/2018)
darim:   "Przepraszam, nie chce mi się czytać artykułu, ale chciałbym się odnieść do tytułu. Nie mogę pojąć po co ktoś zamiast powiedzieć swojsko 'Prasa a polityka' wstawia tam ten idiotyczny 'versus'. Chodzi o to, żeby pochwalić się, że ktoś już to słówko angielskie opanował? Wątpliwy sukces jeśli zna tylko jedno słowo na trzy użyte w tytule. Wiem, niektórym wydaje się dziś, że każda myśl ubrana w język an ..." do artykułu Prasa versus polityka.  (13/07/2018)
darim:   "Myślę, że tytuł artykułu jest nieporadny. Używasz półkulę? Kto tak mówi? Gdyby zrobić dobry użytek z mózgu, to pytanie brzmiałoby raczej: Używasz prawej czy lewej półkuli? albo: Stosujesz prawą czy lewą półkulę?" do artykułu Używasz prawą czy lewą półkulę mózgu podczas myślenia?.  (13/07/2018)
darim:   Nowy artykuł Janusze i Grażyny  (13/07/2018)
darim:   "@robertcb: Parę przemyśleń z mojego bloga (fmo.blog.oent.pl ; przepraszam za nieco nowatroską pisownię; jestem jednak przekonany, że już po chwili można się do niej przyzwyczaić): ... naŝa psyħíka może podlegać sílnym wpływom ħemíčnyħ čynníków środowískowyħ (zreŝtą są też środkí ħemíčne znane pod tym względem dużo dłużej níż Prozac – ħoćażby alkohol etylowy í różne narkotykí; śwíetń ..." do artykułu Świadomość to nie mózg..  (04/09/2013)
darim:   "@bozonik: 'Poza fizycznym ciałem nie może więc istnieć nasza świadomość. Gdyby tak nie było, to osoby z uszkodzonym mózgiem nie byłyby nigdy upośledzone. Nie istniałyby choroby psychiczne, starcza demencja, skleroza, alzheimer itp. Przecież dusza nie może mieć takich samych przypadłości, bo to byłby absurd. ' No właśnie! Poza tym dlaczego tak łatwo wpływać na duszę ..." do artykułu Świadomość to nie mózg..  (02/09/2013)
darim:   "@laurelina7: Ależ dlaczego? Przecież nawet św. Tomasz zalecał by tę hipotezę (istnienia pana B.) poddawać logicznej analizie?!" do artykułu Świadomość to nie mózg..  (02/09/2013)
darim:   "@liwa: >>wiara w 'cos' wytwarza w nas niesamowite zdolnosci, nawet do samouleczenia (stad te cudowne uleczenia). Czlowiek to maszyna, ktora nie wie z czego sklada sie.<< Do tego miejsca mogę się mniej więcej zgodzić. Tylko ta końcówka jest zbyt statyczna. Człowiek nie ma pełnej wiedzy o swojej budowie, ale niewiele już pewnie do pełnego obrazu brakuje. Więcej luk ..." do artykułu Świadomość to nie mózg..  (02/09/2013)
darim:   "@omcdrinz: W zasadzie zgoda. Tylko co do tego słówka 'science' to pewne uproszczenie. Czy 'gender science' albo 'political science' to nie 'science'? Z pewnością nie każda teoria naukowa jest równie wszechstronnie sprawdzona, nie każda ma równie dobrze określone warunki stosowalności jak teoria Newtona, teoria względności, model Układu Słonecznego itp. Nie wszystkie nauki są sobie równe po ..." do artykułu Świadomość to nie mózg..  (02/09/2013)
darim:   "A może wiara w zjawiska nadprzyrodzone bierze się z niedowierzania, że wszystko można wyjaśnić dość prosto i logicznie? że świat jest poznawalny? że człowiek - jego marzenia i cieprienia - znaczą tak niewiele? " do artykułu Skąd się bierze wiara ?.  (14/09/2012)
darim:   "A może by tak zamiast egzaltować się swoją wiarą, sięgnąć po parę podręczników? To że ', organizmy roślinne i zwierzęce są doskonałe i boskie' to już w czasach Karola Darwina (ba, Erazma Darwina, a także Thomasa Roberta Malthusa) przyrodnicy uznaliby za naiwną mrzonkę. Do ogródka siejesz nasiona dzikiej marchwi, jaka rośnie na trawnikach i nieużytkach, czy może takiej udoskonalonej przez hodowców, zakupionej w sklepie?" do artykułu GMO: broń masowego rażenia.  (12/09/2012)
darim:   "Właściwie porosty zalicza się dziś do grzybów (zakłada się więc, że są to grzyby, tzw. lichenizowane, które 'uwięziły' jakiś glon, zwany w takim przypadku ogólnie fotobiontem). Historia o tym ślimaku jest oczywiście bardzo ciekawa, może szkoda tylko, że polskie słówko glony, maniakalnie zastępowano wszędzie słówkiem algi. Kiedyś nasz rodak (Józef Rostafiński) nagłowił się trochę nad tym jakim swoj ..." do artykułu Naturalne jak… GMO.  (12/09/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: darim
Ranga:
Ost. logowanie: 26/07/2018
Zarejestrowano: 28/10/2010

Statystyki
Punkty: 1.060
Wyświetlenia artykułów: 956
Odwiedziny profilu: 2.524
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 57
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska