Login lub e-mail Hasło   

Delgor
Wcześniejsze wpisy
Delgor:   Głos na artykuł W imię Panny Najświętszej...  (14/02/2013)
Delgor:   "Oczywiście: katolikami byli Hitler i Stalin, którzy w sumie uśmiercili 100.000.000 istnień ludzkich??? Puknij się Człeku w te swoje bańkie! Ja wiem, że święty to krk nie był i niestety jeszcze nie jest. Ale od Vaticanum Secundum coś chyba drgnęło w męskich kalesonach, nie? Nikogo już papież nie każe prześladować za herezje, a dobrowolnych apostazji mamy o ileś rzędów wielkości więcej niż oficjalny ..." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (23/12/2012)
Delgor:   "O! Jak miło, że mogę jako pierwszy skomentować! Dziękuję Aniu za wzmocnienie drogi, którą obrała niedawno moja dusza. Co prawda nie mamy (przynajmniej nie przytaczasz ich w Twoim artykule) dowodów naukowych na istnienie czegoś takiego jak aura, energia (chyba chodziło o czi?) czy wybieranie wcieleń przez dusze, ale mogę powiedzieć z własnej empirii, że medytacja połączona z modlitwą i ćwiczeniami ..." do artykułu Wychodzenie z niskich energii.  (10/10/2012)
Delgor:   Głos na artykuł Wychodzenie z niskich energii  (10/10/2012)
Delgor:   Odpowiedź w wątku Czy dyskusje o istnieniu Boga mają sens? (filozofia dla każdego) "Wedlug Biblii (i wielu innych tzw. 'świętych' ksiąg) Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. A zatem logika i nauka ludzka ma także pochodzenie boskie (o ile Bóg istnieje). Dlaczego zatem byłyby to złe (czy niewłaściwe) instrumenty do Jego poszukiwania? Dlaczego wszelkiej maści kapłani, imamowie i guru każą swoim wiernym przyjmować swoje tezy 'na wiarę', bez naukowych dowodów? A może ..."  (28/09/2012)
Delgor:   "Za...fajne! :-) Podobny klimacior ma film nadawany ostatnio na Ale Kino+ pt. Equilibrium, tyle, że tam bestiami są ludzie pozbawieni emocji. Ech, chciałoby się takiej Wiary: prostej, jasnej, zgodnej z naszą ludzką naturą... A tu każą nam być cichym i pokornym sercem, przekraczać nasze ograniczenia, kajać się za to kim jesteśmy! A my (przynajmniej faceci) po prostu lubimy walczyć fizycznie, a nie tylko duchowo! " do artykułu Kościół zaczął przegrywać w bitwie na ziemi (...).  (27/09/2012)
Delgor:   "Witam! Pamietam z mojej dwudziestokilkuletniej przygody z różnymi przejawami KK jedno ważne dla tej dyskusji zdanie: 'Koścół jeżeli przetrwa (w domyśle czasy współczesne) to tylko w małych wspólnotach'. Niestety nie pomnę autora, jednakże zdanie to tłumaczy zarówno to, że 'wszyscy jesteśmy Kościołem', jak i potrzebę głębokiej reformy (o ile nie samolikwidacji) całej machiny biurokratyczno - urzędn ..." do artykułu Kościół zaczął przegrywać w bitwie na ziemi (...).  (25/09/2012)
Delgor:   "Genialne Elbo! Tak w ogóle to witam, bo pierwszy raz cos tu komentuję. Artykuł prawdziwy do bólu, ale nie tłumaczy dwóch podstawowych faktów: jak Bóg, dając ludziom wolną wolę mógł im zostawić jakiekolwiek 'pismo święte' zawierające Jego Słowo? oraz: dlaczego 'zbrodnicza organizacja' działająca w imieniu Boga istnieje już niemal 2000 lat? Czy Bóg na to pozwala, czy też ma to po prostu w 'głębokim ..." do artykułu Katolicyzm a paranoja.  (20/09/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: delgor
Ranga:
Ost. logowanie: 24/09/2013
Zarejestrowano: 10/09/2012

Statystyki
Punkty: 40
Odwiedziny profilu: 1.636
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 9
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska