Login lub e-mail Hasło   

Donnie


Świat zobaczyć w Ziarenku Piasku, Niebo w Dzikiej Roślinie, Nieskończoność uchwycić w ręku, A Wieczność w godzinie. Rudzika w klatce uwięzienie, Wprawia Niebiosa w oburzenie. Gołębnik pełen gołębi, Wstrząsa Piekłami do głębi. Pies, który zdycha z głodu, służąc panu, Jest zapowiedzią upadłości Stanu. Koń cięty batem, kiedy w błocie tkwi, Niebiosa wzywa, żąda Ludzkiej krwi. Zająca upolowanego głośna skarga, Włóknami Mózgu ta... więcej informacjiWcześniejsze wpisy
Donnie:   "'Wierzę w Boga' w tym przypadku nie ma dosłownego znaczenia. Symbolizuję WIARĘ - czyli, przekonanie o czymś. Stanowisko, czy pogląd." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (25/11/2009)
Donnie:   "Postaram się przeczytać w tej kolejności, książki znalazłem na allegro i przyznam że są dość drogie, ale pewnie towar warty swej ceny. Off-top: Przepraszam że tak z innej beczki, ale jestem ciekawy czy Ty studiujesz/studiowałeś prawo?" do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (22/11/2009)
Donnie:   "'Z mitologii gorąco polecam Roberta Graves`a 'Mity greckie' 'Mity hebrajskie' 'Biała bogini'. Resztę twórczości wspomnianego autora również.' Powinienem je przeczytać w jakiejś określonej kolejności? " do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (22/11/2009)
Donnie:   Rekomendacja artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary.  (21/11/2009)
Donnie:   "'Jeśli komuś wydaje się, że wierzy, bo tak mu korzystniej w związku z 'zakładem Pascala', to ja twierdzę, że to tylko asekuracja ze strony takiego delikwenta. Nie na tym polega wiara w Boga. Dowodzenie Pascala uważam za wyrachowanie. Dla mnie nie byłby to 'impuls' do uwierzenia. Pozdrawiam' Oczywiście, niemniej jednak udowadnia on opłacalność wiary." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (21/11/2009)
Donnie:   "Z chęcią przeczytam Twój artykuł, daj znać jeśli już powstanie." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (21/11/2009)
Donnie:   "'Moim zdaniem tak. Z drugiej strony, bez wiary nie byłoby mitologii wszelkiej maści, a tego by mi bardzo brakowało. Ciężki wybór.' Okej, a mógłbyś podać jakieś argumenty z których wynikałoby, że bez wiary świat stałby się lepszy? Może i mnie nawet do tego przekonasz. Co to mitologii - również i ja odczuwałbym jej brak." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (21/11/2009)
Donnie:   Głos na artykuł Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?  (21/11/2009)
Donnie:   "Dobrze. Mam rozumieć, że Twoim zdaniem wiara jest niepotrzebna i bez niej świat byłby lepszy? Co do JP II może faktycznie trochę przesadziłem, przyznam szczerze, że sam miałem problem z przypomnieniem sobie Jego zasług." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (21/11/2009)
Donnie:   "''wystarczy sobie przypomnieć ile dobrego zrobił Papież.' Kurde, jakoś pamięć mnie zawodzi. Pomożesz? ' Żartujesz? Wydaje mi się, że publiczny protest przeciwko wojnie jest już czymś wielkim. Po za tym wiele miejsca Jan Paweł II poświęcił sprawie międzynarodowego terroryzmu." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   "'pobożny ateista' - bardzo rozbawiło mnie to określenie :) Użyłem sformułowania 'NAS', jako 'LUDZI' (nie trzeba być wierzącym, aby wplatać w życie niektórych z przykazań). Jestem w pełni ateistą, ale osobiście uważam że ludzie wierzący są potrzebni na tym świecie - wystarczy sobie przypomnieć ile dobrego zrobił Papież." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   "'Nie brak natomiast dowodów, pośrednich i bezpośrednich, na to że Bóg/bogowie/magia nie są do niczego potrzebni.' To zdanie wygląda tak jakbyś uważał, że wiara na świecie jest niepotrzebna i wpływa negatywnie na społeczeństwo. A to nie byłoby prawdą, ponieważ wiara w Jednego Boga wyucza w nas wiele pozytywnych emocji. Przepraszam za spam, internet mi 'zamieszał' " do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   "'Nie brak natomiast dowodów, pośrednich i bezpośrednich, na to że Bóg/bogowie/magia nie są do niczego potrzebni.' To zdanie wygląda tak jakbyś uważał, że wiara na świecie jest niepotrzebna i wpływa negatywnie na społeczeństwo. A to nie byłoby prawdą, ponieważ wiara w Jednego Boga wyucza w nas wiele pozytywnych emocji. " do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   "'Może przedstawię to obrazowo: czy gdybym zamieścił artykuł Iksińskiego mówiący o tym że 'Tomasz Przyborowski to straszny ****************', przyjąłbyś moje wyjaśnienie że to nie moje słowa tylko Iksińskiego, z nim sobie prywatnie polemizuj?' Przyjąłbym to jako moją obrazę ;) 'To oznacza że powinieneś nawrócić się na religię Sumeru, najstarsza znana obecnie religia (z ..." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   "'ograniczenie rozważania do jednej religii, a przecież istnieją ich setki, wzajemnie się wykluczających. Tak więc wiara w boga A oznacza że mam 'przechlapane' jeśli tym prawdziwym jest bóg B. Rosyjska ruletka a nie życiowy wybór.' Nie mam zamiaru analizować błędów Pascal'a, ponieważ nie o tym jest mój artykuł. 'Zgadza się, nie jest poparty ARGUMENTEM lecz ARGUMENTAMI, ..." do artykułu Logicznie opłacalne podejście do wiary..  (20/11/2009)
Donnie:   Nowy artykuł Logicznie opłacalne podejście do wiary.  (20/11/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: donnie1991
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 01/04/2012
Zarejestrowano: 20/11/2009

Statystyki
Punkty: 2.458
Wyświetlenia artykułów: 2.409
Odwiedziny profilu: 1.865
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 13
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska