Login lub e-mail Hasło   

Dunin
Wcześniejsze wpisy
Dunin:   "Nie wiem, czy to sztuka, boję się używać tego słowa, sama nic nie zdziałam, ale może dzięki ludziom, którzy to czytają sprawię, że choć jedna osoba się zatrzyma, pomyśli. " do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (17/04/2011)
Dunin:   "Czasami mam wrażenie, że jak otwieram szafę pragnie mnie tam wciągnąć by umocnić moją wiarę, że nikt ją nie ujrzy i bym nadal miała nadzieję, że posiada się miłość. " do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (17/04/2011)
Dunin:   "Sztuka łączy się z wrażliwością człowieka, piękno nie jest jej celem. Nie forma, a to co oddziałuje, co porusza człowieka. Tak samo wielkie budynki, parcele, 'złote' ogrody są stworzone przez człowieka, jak śmietnisko. Deprecjonuje Pan teren stworzony przez naszych braci, nie zapominajmy że inni nawet tam żyją, są gorsi, mniej piękniejsi, bo los sprawił, że wylądowali tam a nie na czerwonych kanap ..." do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (16/04/2011)
Dunin:   "To taka kochanka, która zostaje do końca życia, co za ironia kochanka a wierna..." do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (16/04/2011)
Dunin:   "Po pierwsze to według Pana sztuka ma wyrażać piękno. Niech Pan nie podpisuje się za każdego. Pan ma własny gust, własny sposób refleksji i jest on indywidualny tylko dla Pana, więc niech ocenia Pan tekst, wypowiedź ze swojego stanowiska i prezentuje własne poglądy, a nie narzuca co sztuka ma, a czego nie. Jedyne czego chcę to oddać moje myśli, sposób widzenia świata, nie obchodzi mnie to czy jest ..." do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (16/04/2011)
Dunin:   "Zarzucono mi ostatnio, iż uprawiam sztukę samo zaprzeczającą się, powyżej podałam argumenty, iż samo życie jest zaprzeczeniem, owa wypowiedź jest gradacją ukazującą ze zaprzeczenie tkwi już w najmniejszej cząstce wypowiedzi: 'a' spójniku, tworzącym zdanie, motyw o obrazie stanowi nawiązanie do ekspresjonistycznego malarza, czym jest ekspresjonizm, jak nie kontrastem, zaprzeczeniem jednego koloru p ..." do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (16/04/2011)
Dunin:   "Może ktoś wykrzesa analogię " do artykułu „Samo zaprzeczająca się sztuka”.  (16/04/2011)
Dunin:   Nowy artykuł „Samo zaprzeczająca się sztuka”  (16/04/2011)
Dunin:   "A homoseksualizm, czy inna forma jakiegokolwiek światopoglądu dotycząca czegokolwiek świadczy naraz o samoakceptacji i sprzeciwie wobec powszechnie uznawanej naturze człowieka. Umysł buntuje się przeciwko naturze ciała. To konflikt, a samoakceptacja wynika z niemożności zmiany natury, niemożności zaingerowania w nią. " do artykułu Mir-(aż).  (15/04/2011)
Dunin:   "Nie. Mogę się zgodzić jedynie z tym, że to subiketywizm każdej jednostki składa się na obiektywizm całości :) " do artykułu Mir-(aż).  (15/04/2011)
Dunin:   "Nie zgodzę się z Panem, choć ma Pan prawo do własnego sądu. Nie ma czegoś takiego, jak obiektywne doświadczenie przypisane jednostce, możemy się jedynie domyślać, iż w obliczu śmierci, owe doświadczenie obiektywne zyskujemy, stajemy sie go świadomość, ale to jedynie, przesłanki, nic pewnego. Pokora to uniżenie, wobec tego, co niepewne, wobec niewiedzy. Obiektywne warunki? Proszę wskazać mi na prze ..." do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (15/04/2011)
Dunin:   "Ad do 3 pierwsze Pańskiego - Więc proszę zerknąć na rekację noworodka podczas porodu, czy nie jest on wyciągany z płodowej przestrzeni matki w świat przed, którym się broni? Lekceważymy tym samym jego płacz, krzyk, dlaczego? W imię dobrego - ale dla kogo to jest dobre dla nas, czy dla noworotka? W tamtym momencie proszę zerknąć wymachiwanie małym ciałem, podniesiony ton? Symptom zdrowia? Kolejny p ..." do artykułu Mir-(aż).  (15/04/2011)
Dunin:   "Zgadzam się, iż prawdę Absolutną zna Bóg - bez względu na religije zna ją Bóg - nie człowiek, wszystko co jest wytworem ludzkim podlega oględzinom, retrospekcji, podważeniu i przyjęciu cech, właściwości jako faktów. Mówię o pewnym rodzaju względności, który nie sprzyja normie, schematycznemu, strukturalistycznemu oglądowi świata, ale za to bliższy jest prawdziwe, niż złudny obiektywizm. Rózwój świ ..." do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (15/04/2011)
Dunin:   "Wszystkie pytania? Relanie proszę pomyśleć, czy to możliwe? Śmierć - czemu istnieje?czy jednoznacznie da się odpowiedzieć? Czy pewnym w 100% możemy być tej odpowiedzi? Czy tylko jednej religii zawierzyć można? Jednym słowom? Nie podważam, ale czy nie są jednym z wielu słów wypowiedzianych, a tylko wiara czyni je mocniejszymi? " do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (15/04/2011)
Dunin:   "Ad. do Ciała. Już bowiem samo istnienie choroby zaświadcza o tym, iż ciało się buntuje wobec duszy. W żadnej woli człowieka nie istnieje cel cierpienia, a już nie tak długotrwały i wyłączający nas z 'normalnego', 'przywoitego' funkcjonowania. Ad. do Duszy. A emocje nasze, w przepełnieniu zwiazstują umysłowe problemy, czy ciało nie broni się, kiedy ranimy świadomie swoje nadgarstki? Czy nie ..." do artykułu Mir-(aż).  (15/04/2011)
Dunin:   "Spełnienie? Co się kryje za tym słowem? przestrzenne? duchowe? cielesne? czasowe? Czy spełnienie nie jest pułapką?" do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (15/04/2011)
Dunin:   "Możliwe, iż to swoista szansa dla człowieka, ale oznaczałoby, że w tym życiu mamy z góry określoną bo wadliwą osobowość, na którą nie możemy pracować, ponieważ jej spełnienie, odmiana, 'recykling', 'resocjalizacja' ma się odbyć w trakcie 'inkarnacji'. Przez człowiek miałby usprawiedliwione 'lenistwo' w sprawie kształtowania swojej osobowości. Człowiek nie walczyłby o siebie. Ba! może poczułby się ..." do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (15/04/2011)
Dunin:   "Dualizm człowieka to choćby jednoczesność występowania dwóch stanów duszy i ciała, komonenty różne choć zależnie od siebie istniejące. Absurdem jest podważanie dualności człowieka. Nie zgadzam się z a-dualnym pojmowaniem ludzkiego istnienia. Nie jest możliwe wystapienie czystego obiektywizmu, gdyż nie jest się w stanie odczytać wszystkich kontekstów danej sytuacji, osoby itp... To wyklucza wystąpi ..." do artykułu Mir-(aż).  (14/04/2011)
Dunin:   "100 % pewność, że nie chodzi o formę, ważna jest istota całego tekstu, tytuł i wstęp. " do artykułu Legal-ny auto-kanibalizm.  (14/04/2011)
Dunin:   "Zgadzam się z Pana wypowiedzią, człowiek jest przez to dualny, ale nigdy obiektywny" do artykułu Mir-(aż).  (14/04/2011)
Dunin:   Nowy artykuł Legal-ny auto-kanibalizm  (14/04/2011)
Dunin:   "Najmniejszy i największy element/ aspekt naszego życia osadzony jest w kontekście czegoś, kogoś nie jest możliwością istnienie obiektywnej prawdy. " do artykułu Mir-(aż).  (14/04/2011)
Dunin:   "Ego to nie wróg, ale jego dobra strona kończy się, kiedy 'Ja' góruje ze świadomością krzywdzenia innych." do artykułu Sztywny romans Ego-Ty-zmu.  (14/04/2011)
Dunin:   "Jeśli już stwierdzono, że interesowność wpisana jest w nasze życie - to jestem zdania, iż czysta forma szacunku nie istnieje, a wszelkie akty działania człowieka są niczym innym, jak próbą odwzajemniania się komuś, za coś. " do artykułu Mir-(aż).  (14/04/2011)
Dunin:   Nowy artykuł Sztywny romans Ego-Ty-zmu  (12/04/2011)Akcje

Informacje podstawowe
Login: edytka36
Ranga:
Ost. logowanie: 19/08/2013
Zarejestrowano: 10/04/2011

Statystyki
Punkty: 5.376
Wyświetlenia artykułów: 5.272
Odwiedziny profilu: 1.933
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 43
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska