Login lub e-mail Hasło   

Elba

Musimy zwątpić we wszystko, by w agonii zwątpienia powstała pewność. Nie wątp tylko wówczas, gdy jesteś zmęczony lub nieszczęśliwy - to może każdy. Zaproś zwątpienie w momencie ekstazy, a wtedy w tym, co pozostanie, odnajdziesz fałsz i prawdę... (Jiddu Krishnamurti)Wcześniejsze wpisy
Elba:   "Istnieje liczna grupa nawiedzonych ludzi, którzy reprezentują i używają w swoich wywodach pojęcia wprowadzone do współczesnej filozofii Nowego Wieku o tak zwanej „bezwarunkowej” Miłości Boga. Są to również koncepty bliskie chrześcijańskiemu pojęciu zbawienia przez Jezusa Chrystusa, który w totalnie wypaczonym i kłamliwym pojęciu katolicyzmu oraz protestantyzmu „zapłacił” za nasze grzechy r ..." do artykułu Akceptacja wszystkiego.  (24/02/2015)
Elba:   "To jest wojna,w której prawdziwy wróg jest niewidoczny, coś jakby wojna don Kichota z wiatrakami! Wygra ten, kto dostrzeże prawdziwego wroga, jego prawdziwą broń i przejrzy jego zamiary!" do artykułu To już było.  (23/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł To już było  (23/02/2015)
Elba:   "Podobnie mówił Jezus do Apostołów: „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca”. Rzekł wówczas Filip: „«Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył [widzi], zobaczył [widzi] także i Ojca. […] Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojc ..." do artykułu Przypowieść o rybie - o Bogu, o świecie, o nas..  (23/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Przypowieść o rybie - o Bogu, o świecie, o nas.  (23/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Akceptacja wszystkiego  (23/02/2015)
Elba:   "Podziały, rozczłonkowania, brak oglądu całości - to gubi człowieka i wiedzie na manowce. Każdy z nas jest całością, ale postępujemy jak ślepiec, który dostrzegł wąską szczelinę swoich możliwości i trzyma się jej 'jak tonący brzytwy' podążając w tym jedynym oświetlonym kierunku, odrzucając wszystko inne, co jest mniej oświetlone i nieznane. Nie dostrzega też, że na dłuższą metę nie służy to jemu ani ludzkości... zamyka go w labiryncie życia na wieczność bez wyjścia." do artykułu Kobieta też człowiek.  (23/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Kobieta też człowiek  (23/02/2015)
Elba:   "Jak widać na przestrzeni dziejów, słowotwórstwo w jakimś stopniu utrwala przemiany kulturowe i jest swoistym odbiciem danej rzeczywistości. Szkoda tylko, że zamiast ambitnie piąć się w górę, systematycznie pada na pysk. Jakoś nie słychać było w poprzenich epockach o etacie hejtera, inaczej głupka publicznego, błazna, klauna itp. Forma żeńska od wyrazu głupek nie istnieje, a więc określenie to dotyczyło raczej wyłącznie mężczyzn." do artykułu Hejterzy.  (23/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Hejterzy  (23/02/2015)
Elba:   "EUROPEJSCY ŻYDZI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ ROSJ... tylko ciekawe kto będzie za nich walczył? http://www.monitor-polski.pl/aleksander-dugin-zydzi-wypowiedzieli-wojne-rosji/ comment-page-1/" do artykułu Dlaczego Unia Europejska jest bardziej niebezpieczna niż Putin?.  (18/02/2015)
Elba:   "@Skalny Kwiat: Nic mnie nie dziwi. W strategicznej grze: 'Ziemia - planeta antropoidów' grają Morgany, Rotchildy i Rockefellerowie. Przesuwają granice, zawierają sojusze, potrafią też sterować losami pojedynczych ludzi. Nie ma w tej grze ekranów. Są zwycięzcy i pokonani. Są też i ci, co zostali z gry... wyeliminowani " do artykułu Dlaczego Unia Europejska jest bardziej niebezpieczna niż Putin?.  (18/02/2015)
Elba:   "@_serpico_: Mylisz Rosjan z podszywającymi się pod nich..., którzy zrobili im też rewolucję, wyrzynając przy tym umysł i serce narodu... i rozpijając resztę do nieprzytomności. Są to tzw. wilki w owczych skórach... deprawujące cały świat, niszczące kulturę i ducha narodu, w którym się zagnieżdżą. U nas robią też krecią robotę - 'polskie obozy koncentracyjne' to właśnie ich robota... następ ..." do artykułu Dlaczego Unia Europejska jest bardziej niebezpieczna niż Putin?.  (17/02/2015)
Elba:   "@_serpico: Czarno Ci z gęby patrzy, więc nie dziwota, że przyjmujesz postawe czarnego kota... A psik! Wszak to wielka sztuka umieć wybierać wartościowe kąski, choćby z piekła rodem, bez identyfikowania się i bratania z samym diabłem. Jajeczka kurze także samczne są... ale czy trzeba ludziom zaraz wyypominać skąd wychodzą? A rdzenni Rosjanie, to przecież nasi bracia Słowianie. Z kim ..." do artykułu Dlaczego Unia Europejska jest bardziej niebezpieczna niż Putin?.  (17/02/2015)
Elba:   "Uratuje nas tylko zrozumienie rzeczywistości... Niemcy i reszta krajów, gdzie żyją obcy i ludzie razem od wieków, chcą za wszelką cenę ten niewolniczy system i gdy będą z ludzi robili niewolników z większym workiem pieniędzy, to Góra pogodą zmusi ich do pracy nad sobą. Nie zmienia to faktu, że do istnienia zachód potrzebuje plugawej i złej energii, i zrobią to samo, co robi usa przez ostatn ..." do artykułu Dlaczego Unia Europejska jest bardziej niebezpieczna niż Putin?.  (17/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Bóg. zło i Szatan  (16/02/2015)
Elba:   "Religia to narzędzie inwigilacji, ujarzmienia i łupienia ludzkości, czyli rabowania dóbr tego świata w imieniu Pana nie z tego świata. I choć brzmi to dziwnie podejrzanie, wielu się na to nabiera... ze strachu, głupoty, czy wygodnictwa. Tak na prawdę obiektywnie patrząc to religia jest wymysłem człowieka, służącym zablokowaniu odkrycia przez ludzi czym jest ten świat, jak on działa, kim jes ..." do artykułu Kościół niepoprawny.  (16/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Kościół niepoprawny  (16/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł Katolicyzm i rozbiory Polski  (15/02/2015)
Elba:   "@ola19: Aby skutecznie wyleczyc żylaki, trzeba usunąć przyczynę ich powstawania - zastoju krwi najprawdopodobniej niedotlenionej i zakwaszonej. W Twoim przypadku są sygnalem od organizmu, że czegoś mu brakuje, bo robisz coś z nim nie tak. Przypomina to palącą się czerwoną lampkę w samochodzie sygnalizujacą brak oleju, a człowiek zamiast go dostarczyć, wykręca ją i cieszy się, że ma problem czerwon ..." do artykułu Żyworódka - panaceum prawie na "wszystko".  (15/02/2015)
Elba:   Głos na artykuł O inkwizycji słów kilka  (24/04/2014)
Elba:   "@zakrawarski: Mam coś w temacie zmartwychwstania... lecz Lechowi się to nie udało... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114873,9488828.html?i=2&v=1& obxx=9488828&order=najnowsze&page=13" do artykułu Narracja tromtadracji..  (24/04/2014)
Elba:   "Życie trwa i nic się samo na lepsze nie zmieni… Tak zwani duszpasterze zamiast miłosierdzia z potrójną gorliwością niosą pychę i zgorszenie. Zagubili Wiarę i Pokorę. Z kupczenia Bogiem czerpią korzyści. Umarła Nadzieja. Robią karierę krętacz i nieuk. Wiedz ubogi tułaczu, że każdy proboszcz to czyjś ..." do artykułu Gdzie moj bog?.  (23/04/2014)
Elba:   Głos na artykuł Kryzys medycyny konwencjonalnej  (23/04/2014)Akcje

Informacje podstawowe
Login: elba
Ranga:
Ost. logowanie: 24/02/2015
Zarejestrowano: 08/02/2009

Statystyki
Punkty: 1.017.206
Wyświetlenia artykułów: 913.199
Obserwujący użytkownicy: 55
Odwiedziny profilu: 53.094
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 3217
Komentarze: 4019
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska