Login lub e-mail Hasło   

Frant
Wcześniejsze wpisy
Frant:   "Ja po chłodnym prysznicu czuję się taki świeży, niekoniecznie trzeba pić zielona herbatę, żeby poczuć się świeżo ;-) A zieloną herbatę piję dlatego, że jest pyszna. Spróbuj różnych gatunków zielonej herbaty i różnych metod parzenia. Jeśli nadal nie będzie Ci smakować, to uważam, że nie ma sensu katować się pijąc ohydę. Chyba, że jesteś masochistką. Ale masochizm nie jest zdrowy. Masochizm albo zdrowie - wybór należy do Ciebie ;-)" do artykułu Zielona herbata - czyżby panaceum na wiele dolegliwości?.  (23/09/2009)
Frant:   "O szkodliwości świetlówek: http://www.sfora.pl/Eko-zarowki-sa-grozne-dla-tysiecy-chorych-a11381" do artykułu Nabijanie w żarówkę (energooszczędną)!.  (13/09/2009)
Frant:   "Glukozamina, podobnie jak inne suplementy diety, jednej osobie może pomóż, drugiej – zaszkodzić, a dla trzeciej może okazać obojętna, poza tym na jedno może na pomóc, a na drugie zaszkodzić, nie dowiemy się jak na nas działa, czy nam pomaga – dopóty nie przetestujemy jej na sobie. Mogą zdarzyć się lekkie zaburzenia czynnosi układu pokarmowego po spożyciu glukozaminy, jeżeli występują regu ..." do artykułu Glukozamina - substancja regenerująca stawy..  (15/07/2009)
Frant:   "'Listki herbaty zawierają sporo glinu, który oskarżany jest o powodowanie zmian w mózgu (choroba Alzheimera). W naparze z herbaty występuje on w formie nieprzyswajalnej dla organizmu. Można więc pić herbatę bez lęku o zdrowie. Dodatek soku z cytryny powoduje, że nieprzyswajalny glin zmienia się w łatwo wchłaniany cytrynian glinu. Dlatego lepiej unikać picia mocnej herbaty z dużą ilością soku z cyt ..." do artykułu Największe mity chemii.  (02/07/2009)
Frant:   Głos na artykuł Źródła kryzysu  (17/06/2009)
Frant:   "Uważam, że tytuł 'Liczebniki angielskie' byłby bardziej adekwatny do treści artykułu." do artykułu Wymowa liczb w języku angielskim.  (03/06/2009)
Frant:   "Tytuł artykułu to 'Wymowa liczb w języku angielskim ', a w artykule nie ma... wymowy. Jest tylko pisownia. Ale ja podam wymowę dla przykładu: 1 - one [łan]. Piszemy 'one' - wymawiamy 'łan'." do artykułu Wymowa liczb w języku angielskim.  (02/06/2009)
Frant:   Odrzuca artykuł Wymowa liczb w języku angielskim  (02/06/2009)
Frant:   "Regularne picie kilku szklanek zielonej herbaty dziennie powoduje u mnie - niechęć do alkoholu, szczególnie do czystej wódki. Jednoczesne picie alkoholu i zielonej herbaty powoduje, że czuje się bardziej spięty, rozdrażniony etc. Wypicie o godz. 20.00 zielonej herbaty po trzech kiliszkach wina wypitych na popołudniowej imprezce powoduje, że nie mogę usnąć w ogóle. Picie zielonej herbaty może więc prowadzić do abstynencji, nawet jeśli tego nie chcemy. " do artykułu Zielona herbata - panaceum na dolegliwości XXI wieku.  (06/05/2009)
Frant:   "Z roślin, a konkretnie z dzikiej róży (Rosa Canina) produkowany jest proszek 'Litozin' zawierający podobną substancję - galaktolipid. Dostępny jest również w postaci tabletek i proszku. Ja stosowałem wersję 'niewegetariańską' w żelatynowych kapsułkach przez trzy miesiące. Niestety preparat nie pomógł na piszczenie w kościach i stawach, ale zmniejszał bóle kręgosłupa, więc stwierdzam, że wy ..." do artykułu Glukozamina - substancja regenerująca stawy..  (18/04/2009)
Frant:   "Długi artykuł (46 stron PDF) o magnezie: http://www.aptekabatorego.pl/magnez.pdf 'MAGNEZ, WŁAŚCIWOŚCI, DZIAŁANIE, ZASTOSOWANIE W LECZNICTWIE' - mgr farm. Barbara Napiórkowska. " do artykułu Magnez - dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu?.  (28/03/2009)
Frant:   "Nic z tego Panie Kolego! Mamy kapitalizm i wielki światowy kryzys. Gospodarka rynkowa nie zdała egzaminu, więc państwa coraz więcej interweniują w swoje gospodarki, aby wyprowadzić je z kryzysu, spowodowanego przez pazernych kapitalistów i niedoskonałości systemu. Czy keynesizm (interwencjonizm państwowy) uratuje chory kapitalizm? A może kapitalizm jest chorobą nieuleczalną?" do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (04/03/2009)
Frant:   "Zacytuję kawałek polecanego przez Pana artykułu: '(...) pośród 58 krajów muzułmańskich, nie ma ani jednej demokracji, czy choćby czegoś zbliżonego do ustrojów europejskich. Dominuje dyktatura mniej lub bardziej oświeconych królów, szejków i mniej lub bardziej oświeconych duchownych islamskich' i słowa Róży Luksemburg: 'Nie ma socjalizmu bez demokracji'. 'Socjal ..." do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (02/03/2009)
Frant:   "W tej chwili ze światowym kryzysem walczy kapitalizm (neoliberalizm). Jak padnie może nastąpi socjalizm. " do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (01/03/2009)
Frant:   "Liczby diabelskie 'W ramach poszukiwania ukrytych wibracji numerologicznych, istotne jest wyłapanie wibracji demonicznych. Z liczb dwucyfrowych należą do nich kolejno 17, 15 i 23 poczynając od największego natężenia zła, które liczby ze sobą niosą. Z liczb trzycyfrowych, a więc w sferze Nous najbardziej demoniczne imiona to wibracje 666, później cała rodzina imion od 660-669 z dwiema szós ..." do artykułu Demoniczna liczba to 616 a nie 666 jak sądzono.  (01/03/2009)
Frant:   "Dlatego, Szanowny Świstaku, apeluję do ludzi, żeby zainteresowali tym co się dzieje w ich spółdzielniach. Żeby chodzili na zebrania i brali czynnie udział w życiu i działalności wspólnoty, która tworzą. Właśnie na tym polega spółdzielczość, na aktywnym działaniu dla wspólnego dobra, a nie na oddaniu swojego losu w ręce patalogicznych zarządów itp." do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (01/03/2009)
Frant:   "Panie Grzegorzu! Mam nadzieję, że mnie za to nie wsadzą ;-)" do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (01/03/2009)
Frant:   "Cieszy mnie to, że dostrzegasz pozytywną rolę spółdzielni. Edward Abramowski również był krytykiem socjalizmu państwowego. Nie zgadzał się z wprowadzeniem „dyktatury proletariatu”, która przyniosłaby ze sobą nowy aparat przymusu i przemocy. Abramowski przewidywał, że państwo socjalistyczne rozbuduje swój aparat biurokratyczny i będzie władzą nie dla mas, ale ponad masami, stając się ..." do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (01/03/2009)
Frant:   "Czy Żydzi też sami godzili się wchodzić do pieca? Socjaliści nie godzą się na faszyzm, komunizm, niewolnictwo, dyktaturę Unii Europejskiej, ani na bombardowanie niewinnej ludności Palestyny. Socjaliści walczą o wolność, równość i sprawiedliwość społeczną. A spółdzielnie, drogi Panie, nie są moje. Są esencja socjalizmu i społeczeństwa obywatelskiego. Za ojca spółdzielczości ..." do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (01/03/2009)
Frant:   "Pierwsze słyszę o takim katalogu, ale sprawdze w wyszukiwarce, bo jestem ciekawy. Jestem meżczyzną - widzę, czuję, a nawet kocham kolory. Kolory eksytują mnie, a nawet doprowadzają do ekstazy. http://www.jeffpittmanart.com/pages/art-gallery.html http://www.famousartistsgallery.com/gallery/monet-po.html http://www.sztuka.net/palio/html.run?_Instance=www.sztuka.net.pl&_PageID=445& newsId=1400&callingPageId=485&_CheckSum=1298753692 " do artykułu Lista kolorów w języku polskim.  (01/03/2009)
Frant:   "'Gdyby spółdzielnie były takie dobre, to już byłyby powszechne'. To pewnie niewolnictwo było kiedyś takie dobre, skoro było powszechne w wielu krajach. To pewnie komunizm był kiedyś taki dobry, skoro był taki powszechny w wielu krajach. To pewnie dlatego liberalizm jest taki dobry, skoro jest u nas taki powszechny. " do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (28/02/2009)
Frant:   "Irlanadia w demokratycznym głosowaniu - referendum odrzuciła traktat lizboński, ponieważ ludzie go nie chcą. Jednak Unia Europejska nie szanuje ich decyzji i zmusza Irlandczyków do ponownego przeprowadzenia referendum. I będzie zmuszać do kolejnych, aż ludzie się ugną i zagłosują tak jak Unia chce. Bo w Unii każdy może mieć własne zdanie - pod warunkiem, że głosuje tak jak Unia każe. Czy w tej syt ..." do artykułu O socjalistycznej naturze polityki.  (28/02/2009)
Frant:   "Każdy widzi kolory inaczej i inaczej je nazywa. Jest to w dużej mierze sprawa indywidualna. Lista kolorów w języku polskim z przykładami (Wikipedia): http://tiny.pl/bt22 140 kolorów na stronę WWW: http://www.statom.pl/HTML/kolory.html Jak wygląda barwa purpurowa? http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_purpurowa" do artykułu Lista kolorów w języku polskim.  (28/02/2009)
Frant:   "1. Równoważniki kwasowe i zasadowe różnych pokarmów: http://www.centrumwaszak.pl/rownowazniki.htm Najbardziej zasadotwórczym produktem spożywczym są suszone morele (+60). 2. Herbata (teina) , kakao (teobromina) , guarana (guaranina), yerba mate (mateina) - podobnie jak kawa (kofeina) - zawierają zasady purynowe (ksantyny), z których w wyniku metabolizmu powstaje k ..." do artykułu Wpływ zakwaszania na stan zdrowia organizmu.  (27/02/2009)
Frant:   "Niestety nie mogę. Na etykiecie oleju 'Złotopolskiego' 0,25 l nie ma danych o jego składzie. Można by oddać go do analizy do jakiegoś laboratorium, ale to kosztuje, a ja nie mam kolegi chemika na politechnice, który zrobiłby to bezpłatnie. Marzy mi się niezależna organizacja konsumencka, która robiłaby testy i analizy produktów spożywczych i suplementów diety i podawała wyniki w Internecie, żeby konsumenci byli świadomi tego - co kupują. " do artykułu Olej lniany – magazyn estrów – niemal panaceum....  (18/02/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: frant
Ranga:
Ost. logowanie: 09/04/2010
Zarejestrowano: 12/12/2008

Statystyki
Punkty: 58
Odwiedziny profilu: 4.036
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 30
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska