Login lub e-mail Hasło   

Aleksandra Sobańska
Wcześniejsze wpisy
Aleksandra Sobańska:   "'Powstanie Warszawskie 1944 lub wręcz bardzo młodzi - Lwów 1919' nie sakralizuj postaci biorących udział w powstaniach. Są to ludzie wybitni, bohaterscy, jednak byli często osobami zagubionymi, wątpiącymi, szukającymi. Przyjęli na siebie obowiązek walki często z konieczności, a nie z chęci podjęcia walki o wolność. Nie porównuj także okresu wojny i niewoli do czasu pokoju, swobody i demokracji, bo ..." do artykułu Polski, młody patriotyzm..  (19/05/2009)
Aleksandra Sobańska:   "'Dlaczego my, współcześni Polacy boimy się przyjąć tego określenia?' Współcześni Polacy nie muszą brać czynnego udziału w życie społeczno-polityczne państwa, gdyż postępuje nieustannie proces globalizacji. Obywatel nie wie jak ma się jego patriotyzm przejawiać, nie boi się odpowiedzialności za kraj, tylko nie wie jak mu służyć. Czytaj dużo filozofii, np. Kołakowskiego Leszka, myślę, że Ci pomoże. ..." do artykułu Polski, młody patriotyzm..  (19/05/2009)
Aleksandra Sobańska:   "Co do stanu wojennego, mam kilka spekulacji. Pisałam pracę na ten temat, leży w archiwum IPN. Mimo, że w dzisiejszych mediach jest instutucja postrzeganą bardziej za polityczną, posiada wielu wybitnych historyków. Związek Radziecki, jak nawet wskazuje Paczkowski, nie mógł interweniować w problemy rządu z NSZZ 'Solidarność', gdyż na arenie międzynarodowej związek ten miał silne poparcie Ronalda Rea ..." do artykułu CIA i KGB na wspólnej drodze wyzwalania Polski - stan wojenny,.  (19/05/2009)
Aleksandra Sobańska:   "Rzeczywiście, to uczniowie są winni, iż poziom wiedzy spada, gdyż są leniwymi ludźmi." do artykułu Dlaczego ludzie kończą szkołę i nie umieją prawie nic?.  (30/04/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: general_patriota
Ranga:
Ost. logowanie: 19/05/2009
Zarejestrowano: 25/04/2009

Statystyki
Punkty: 477
Odwiedziny profilu: 1.619
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 4
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska