Login lub e-mail Hasło   

Temat: Wasze pomysły na zmiany


Administracja
09/11/2007 |
Codziennie zastanawiamy się, co jeszcze można zmienić w serwisie. Chcemy żeby jego obsługa była jak najbardziej intuicyjna, żeby dobrze spełniał swoje zadanie.

Z naszej perspektywy jednak (osób które spędzają z nim wiele czasu), ciężko jest odgadnąć, co tak naprawdę przeszkadza zwykłemu użytkownikowi.

Dlatego proponujemy w tym miejscu dyskusję. Napisz co chciałbyś zmienić w serwisie, jakie dodatkowe funkcje byś chętnie tu zobaczył, co Cię denerwuje w budowie serwisu. Napisz również co Ci się w nim podoba, ponieważ takie uwagi pozwalają nam dowiedzieć się, co zrobiliśmy dobrze.

Zapraszamy do dyskusji! Grupa EIOBA.

flora
09/11/2007 |
Mi nie podobają się strony użytkowników. Jest na nich wiele danych, często nawet niepotrzebnych...
Andromeda Maria Nowak
09/11/2007 |
Fajne są strony użytkowników. Nawet więcej danych by się przydało. Lubię ten serwis bardzo i cieszę się, że mogę w nim trochę popisać, bo to moje zajęcie ulubione :-)

Dane o użytkownikach pozwalają mi się z nimi zaprzyjaźniać i nie sprawiają wrażenia że serwis jest martwy. Serwis żyje! I to mi się w nim podoba! Bardzo lubię Społeczność, bo sobie można zagadać o wszystkim, a że dużo czasu spędzam przy kompie, to tak miło jest gdy się do kogoś zagada. Szczególnie w nocy. No i ranking użytkowników jest świetny i podnosi prestiż serwisu.

Przyznaję, że brakuje mi "komentarzy dnia", bo były bardzo fajne i mobilizująco działały na pisanie komentarzy! Ponieważ jestem od niedawna użytkownikiem tego serwisu (myślę, że najlepszego, jaki mi się zdarzyło spotkać do tej pory), toteż moje uwagi będę dodawać w miarę zapoznawania się z nim głębiej.

Dobrze by było, aby można było mieć możliwość tworzenia artykułów bezpośrednio w serwisie i zapisania ich, aby nie ginęły. Ale to takie tam moje osobiste rozważania na temat ostatnich przykrych wydarzeń z powodu utraconego kawałka tekstu o miodku.

Pozdrawiam serdecznie ADMINISTRACJĘ EIOBA!

Administracja
09/11/2007 |
Odnośnie przygotowywania wersji roboczych artykułów: wystarczy przy dodawaniu nowego artykułu odznaczyć opcję "Artykuł jest gotowy do publikacji". Artykuł nie zostanie wtedy jeszcze opublikowany i będzie można "w spokoju" dokończyć go gdy znowu będzie czas.
radek_1
09/11/2007 |
Tak się zastanawiam, kiedyś było tu forum i shoutbox, potem usuneliście to. Teraz z powrotem utworzyliście pierw shoutbox, następnie forum. Dlaczego? Nie mam nic przeciwko tej formie komunikacji, wręcz przeciwnie, ale to pytanie mnie nurtuje.
Btw. jak w poprzednim shoutboxie proponuję dodać archiwum wiadomości.
Administracja
09/11/2007 |
Z prostej przyczyny: najpierw doszliśmy do innej koncepcji tej zakładki, później stwierdziliśmy, że jednak "stara" koncepcja była lepsza.

Jest jednak mała różnica: to forum nie ma kategorii. Uznaliśmy że tak będzie wygodniej.

Archiwum wiadomości w ShoutBox oczywiście dalej pozostaje w planach, na razie jednak korzysta z niego stosunkowo niewielu użytkowników, a są pilniejsze elementy wymagające zmiany.

Tatiana
10/11/2007 |
Ja chętnie zobaczyła bym funkcję, dzięki której można by jakoś opisać artykuł który dodaje się do "Ulubione". Wtedy łatwiej jest zachęcić, np. znajomych, żeby go przeczytali.

Zorganizowała bym też stronę grup jakoś inaczej. W zasadzie nie wiem czego tam brakuje, ale wydaje mi się, że panuje chaos...

Prema Dharmin
11/11/2007 |
Jak sądzę, połączenie z serwerem eioba.pl pracuje na porcie :80 A może warto by było, gdyby wstawianie i edytowanie artykułów było na innym porcie niż ogólnodostępowy. To przy okazji i lepsze zabezpieczenie i inaczej rozłożone obciążenia jak się pracuje i dużo osób wchodzi poczytać... Takie tam, miała być giełda pomysłów to dorzucam swoje 3 grosze:) Pozdrawiam
Administracja
11/11/2007 |
Tą sprawę rozwiążemy w inny sposób: w planach mamy migrację na szybszy serwer i trochę innych optymalizacji wydajności. Tak więc nie wiemy kiedy jeszcze dokładnie, ale cała EIOBA powinna zacząć działać jeszcze szybciej.
mazur
13/11/2007 |
Przychylam się do głosu Tatiany. Być może dzięki temu sami autorzy tekstów dowiedzieliby się, co w tym artykule jest rzeczywiście dobrego, bo jak widać same komentarze to czasami nie są na temat lub całkowicie z kosmosu.
Administracja
25/11/2007 |
Jak można zauważyć, część z proponowanych zmian została wprowadzona. Więcej nowości wkrótce...
Prema Dharmin
25/11/2007 |
Chodzi eioba jak rakieta, całkiem dobrze i bardziej przejrzysta jakaś teraz. Takie tam pierwsze wrażenia.
Prema Dharmin
25/11/2007 |
Najszybciej ładuje mi się eioba.pl na Firefoksie. I wyświetla całkiem poprawnie tak jak się załaduje. Na Operze ładuje się stronka ciut wolniej. Muszę też dopasować View--->Zoom na 90 % żeby idealnie widać było napisy na paskach. Na Konquerorze najwolniej się ładuje:) I też zmniejszam wielkość czcionki, żeby wszystko dobrze było widać na paskach. Może te info się przydadzą do pracy nad serwisem:) Pozdrawiam
Administracja
25/11/2007 |
W grudniu mamy zaplanowaną migrację na nowy serwer, wtedy na pewno wszyscy odczują poprawę w działaniu.
Andromeda Maria Nowak
25/11/2007 |
Hm, jestem mile zaskoczona kolejną zmianą wyglądu eioba.pl :-)
No i bardzo się cieszę, że komentarze dnia wróciły! Świetnie, bo można sobie poczytać ciekawsze z nich przy okazji! Może nareszcie niektórzy zaczną je pisać "na temat" :-) Myślę też, że teraz jest bardziej czytelna strona startowa. Zawsze to fajnie, jak administracja tak się troszczy o poprawę wyglądu serwisu. Dzięki.
Prema Dharmin
26/11/2007 |
Pomysł: Niektóre artykuły są jedynie linkiem do artykułu z krótkim opisem treści. Może na takie linki osobny katalog/teczkę w przyszłości, czyli linkownik po prostu założyć. I boot'a/skrypt który sprawdza, czy strona nie zniknęła już z netu, bo to się zdarza! Takie mam doświadczenia z linkami, że trzeba je aktualizować, oj trzeba.
Strona A/4 to 1800 znaków, a wypracowanko to zwykle 3-4 stronki, czyli 5 tysięcy znaków na dzień dobry, aby publikować. Mniej tylko jako szkic autora bez publikacji. Można się zastanowić nad limitem, żeby pustych artykułów nie było, jakiś taki ostatnio widziałem i przeszedł nawet. Na opis linku to 250 znaków może starczyć. Ale mało jest tematów, na które wyczerpująco można nie wiele napisać.
Takie tam dywagacje moje nad rozwojem inteligentnej bazy wiedzy:) Pozdrawiam
Andromeda Maria Nowak
27/11/2007 |
Hm, przyznaję rację Prema Dharminowi. Wolę przeczytać jakiś artykuł, a nie link do artykułu. Jeżeli podaje się jakiś link, odnośnik do artykułu, to przynajmnie warto by było coś więcej na temat tego co przeczytamy w odnośniku napisać. Sam link i parę słów opisu i to jeszcze ogólnych, nie wystarczy i nie powinno się puszczać tak zwanych linków do artykułu, bo od tego by zamieszczać linki powinien być linkownik. :-)
Prema Dharmin
12/12/2007 |
Często po zapisaniu nowego artykułu albo po zapisaniu edycji, kiedy klikam na "Idź do artykułu", wyskakuje taki oto komunikat...

Wystąpił błąd

Poszukiwany przez Ciebie artykuł nie istnieje

Może wynika to z problemów z aktualizacją danych bazy, warto by go zatem zamienić na np:
Baza aktualizuje się, aby czytać swoje artykuły wejdź w panel: ... itd

Pozdrawiam

Administracja
12/12/2007 |
@Prema Dharmin
Niektóre artykuły są jedynie linkiem do artykułu z krótkim opisem treści. Może na takie linki osobny katalog/teczkę w przyszłości, czyli linkownik po prostu założyć.

Kiedyś taka opcja była dostępna na EIOBA. Z kilku powodów jednak z niej zrezygnowaliśmy. Część artykułów została tylko dlatego, że cieszyła się dużą popularnością i nie chcieliśmy ich usuwać (chociaż te mniej popularne sukcesywnie kasujemy).

Jacek Jasik
17/12/2007 |
Za dużo opcji w menu.
reina32
30/12/2007 |
Najlepiej byłoby zmienić menu główne.Można by ułatwić dostęp do artykułów,fora iwszystko posegregować:razem artykuły o podobnej tematyce,zmienić chaotyczność i komplikacje niektórych.Przeglądać artykuły i wystawiać na widok tylko te,które są w miarę normalne.Poza tym nie mam żadnego "ale".
Eart
07/01/2008 |
Moim zdaniem wszystko jest czytelne i ten kto chce znaleźć dany artykuł lub osobę ją znajdzie, to jest najważniejsze, i nie sensu przebudowywać, Tylko czekać aż sie serwis rozrośnie, dojdzie użytkowników i będzie co czytać.
oldml
07/01/2008 |
W Operze nie działa skrypt tiny_mce (OperaUSB 9.24). Może coś dałoby się z tym zrobić?
Żeby dodać artykuł muszę włączać Firefox'a, a ja lubię Operę.
oldml
07/01/2008 |
Cofam pytanie. W wątku "Błędy" jast odpowiedź.
oldml
08/01/2008 |
Na EIOBA trafiłem wcześniej, ale zarejestrowałem się i piszę od niedawna.
Mam taką propozycję, by głosy i statystyki "anonimów" odzielić od głosów i statystyk ludzi, którzy nie boją się przedstawić. W szczególności chodzi mi o "odrzucanie artykułów".
Dlaczego?
Wypowiedziałem się niedawno (imiennie) za usunięciem artykułu i artykuł zniknął.
Nie mam żadnych osobistych żali do autora, ale nie podobało mi się jego ujęcie tematu. Teraz właściwie nie wiem, czy autor wycofał tekst, czy ktoś poparł moje stanowisko. :((
jajeczko
08/01/2008 |
a co z osobami które chcą się podzielić pomysłami i chcą zostać anonimowe ze względu na ochronę prywatności by nie być później wytykanym?
jajeczko
08/01/2008 |
to nie takie proste.
Administracja
08/01/2008 |
Artykuł mógł co najwyżej zostać "usunięty z katalogu", czyli przestał wyświetlać się w podglądzie danej kategorii, ale byłby wtedy dalej dostępny np. na liście artykułów autora.
Całkowicie usuwane są tylko artykuły, które łamią w jakiś sposób regulamin serwisu.
Niedługo zresztą wprowadzimy nową wersję EIOBA, w której system oceniania został rozwiązany trochę inaczej.
Prema Dharmin
08/01/2008 |
Czyli nowe ciekawe zmiany będziemy degustować?
Administracja
08/01/2008 |
Prace nad nowymi ciekawymi zmianami rozpoczniemy dopiero teraz. Te które mamy wprowadzić wkrótce (nawet możliwe że w ciągu 24h) są raczej poprawieniem istniejącej już funkcjonalności. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby serwis dobrze spełniał swoje podstawowe zadanie.
oldml
09/01/2008 |
A zdążycie jeszcze zmienić, żeby nowe posty na forum pokazywały się od góry, bo mi myszka siada :)
jajeczko
09/01/2008 |
Ktoś usiadł na mnie cokolwiek napisze to są 3 lub 4 anonimy na nie.
nie podoba mi się to wynoszę się.
mrf
10/01/2008 |
Nie cierpię zmian w witrynach, które już poznałem.
Prema Dharmin
11/01/2008 |
A ja dla odmiany siedzę przy serwisie także dlatego, że serwis się rozwija, czyli zmienia, udoskonala, eksperymentuje jak by tu być jeszcze wydajniejszym i lepiej wypozycjonowanym. I bawię się tym,co się najlepiej czyta. Ze wstawionych przeze mnie tekstów najlepiej idzie Kamasutra, Einstein i Linux. Czyli Trójca wiodących tematów na które warto pisać i na gorąco uzupełniać. Aż jestem zdziwiony, że Einsteinem tak wiele osób się interesuje! Życzę administracji jak najwięcej dobrych pomysłów na ulepszanie serwisu. Kto się nie rozwija ten się cofa w internetowej technologii:)
oldml
24/01/2008 |
System wyświetla w menu:
Twoje konto > Ostatnie akcje > Odpowiedzi w śledzonych tematach
artykuły, które właśnie ja skomentowałem.
Nie potrzebnie traci się czas na odczytanie własnego komentarza.
Prema Dharmin
17/02/2008 |
A w tym wątku chyba mieli sie udzielać ci co chcą konstruktywnie wspierać swoimi pomysłami udoskonalanie i ulepszanie serwisu eioba.pl
To pozdrawiam tych, co się tu twórczo udzielają! Pewnie będzie na tym forum potrzebna opcja przeklejania posta do właściwego wątku, bo coraz bardziej rozgadane towarzystwo wstawia pomysły gdziekolwiek byle nie tam, gdzie ułatwia to pracę administracji. Ale tak bywa na wielu forach...
http://www.eioba.pl/u3390/
17/02/2008 |
Przydała by się opcja usuwania konta, he he, żeby ludzie forum nie spamowali :-) Do tego usunął bym opcję usuwania artykułów przez autora i jakieś prawne rozwiązania wyszukał, żeby artykuły były z eioby nieusuwalne, bo szkoda wielu ciekawych dyskusji pod artykułami :-)
http://www.eioba.pl/u3390/
17/02/2008 |
aha i fajnie by było, gdyby się pojawiła opcja private message znaczy prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami, bo tego trochę czasem brakuje.
Prema Dharmin
17/02/2008 |
Swoje konto to chyba samemu można wyrzucić. Wydaje mi się, że wystarczy usunąć wszystkie dane z "edytuj profil" i zapisać zmiany... Ale nie próbowałem czy ta opcja działa:)
Prema Dharmin
17/02/2008 |
Jeszcze jeden pomysł taki. Warto by dodać ogólna główną kategorię na wszelkie para-nauki, mistyczne tematy, nowe hipotezy, ezoteryki, ufoludki, krasnoludki, uzdrawiania etc., coś takiego na wszelkie nieznane i niezbadane zjawiska, które w zasadzie nigdzie nie pasują... a jest tego sporo. I byłby większy porządek, szczególnie dla osób bardziej konserwatywnych naukowo:) Zastanawiam się nad wyrazistą nazwą takiej głównej kategorii... Może "Niezbadane", albo "Nieznane" albo jakoś tak.. Może inni mają dobre pomysły...
Prema Dharmin
17/02/2008 |
Kiedyś używano nazwy: Metafizyka czyli wszystko co poza-fizyczne, duchowe, wymykające się umysłowi racjonalnemu, ale teraz ludzie nie zawsze rozumieją tę całkiem dobrą nazwę...
pvc
18/02/2008 |
Co tu dużo pisać...
Popieram.

Aha, przydała by się obsługa uśmieszków(takich jak w gg) w komentarzach. Wtedy łatwiej wyrazić intencje z jakimi pisze się komentarz.

Mirosław T
26/05/2008 |
A mi się podoba to, jak wygląda Eioba. Podoba mi się forma graficzna, narzędzie do wprowadzania treści, dostęp do danych dodatkowych, statystyk itp. Kontakt z administracją jest sprawny. Artykuły na Eioba mają dobrą skuteczność (pozycjonowanie stron na np. Google). Na mój gust nie ma na razie potrzeby wprowadzania radykalnych zmian. Serio.
Ostatnio edytowano: 26/05/2008
Mirosław T
28/05/2008 |
28.05.2008 nastąpiło wprowadzenie zmian na Eioba. Przyznam, że od strony klienta wiele się nie zmieniło. I bardzo dobrze. Niestety, usunięto możliwość przeglądania komentarzy w dziale Społeczność. I bardzo źle.

To był przydatny link. Mogłem po kilku dniach nieobecności rzucić okiem na to, co ludzie wpisywali w komentarzach (pod artykułami), bez konieczności "biegania" po artykułach. Przydała by się lista pod tytułem np. "Lista wszystkich komentarzy z ostatnich 2 tygodni".

Znalazłem jeden mały w sumie błąd: gdy ze strony głównej klikniemy w link "Komentarz dnia", to zrzuca nas na stronę z komentowanym artykułem, nie w pozycję komentarza (który jest na dole strony). To pozornie nieistotna uwaga, jednak po głębszej analizie można dojść do wniosku, że internauta w pierwszej kolejności jest zaciekawiony komentarzem, a w drugiej dopiero samym artykułem. Takie ustawienie "reklamuje" artykuł, nie komentarz, co jest ważne, gdyż są artykuły z ponad setką komentarzy i znalezienie tego "komentarza dnia" jest bardzo utrudnione.

Dobrym stało się "zgrupowanie" userów o "podejrzanej" renomie (nie orzą, nie sieją, a zbierają plony, czyli punkty Eioba dla siebie lub "przyjaciół") pod wspólna nazwą "nieznany". Dla stałych "bywalców" Eioba głos "nieznanego" jest domyślnie napiętnowany i wskazane jest zachować dystans (np. wobec "komentarzy" takowego).

Generalnie na Eioba jest dobrze (od strony technicznej). A to jakie będą artykuły, to już inna sprawa :)

Ostatnio edytowano: 05/06/2008
Mirosław T
28/05/2008 |
Znalazłem pewien błąd lub niedopatrzenie. Pisząc "Komentarz" do artykułu nie wiedziałem (bo i skąd), że istnieje mechanizm czasowy blokujący wpis. Komentarz powinien być przemyślany, więc zacząłem go sobie pisać (niestety, nie zwróciłem uwagi kiedy), a gdy zadowolony kliknąłem przycisk "Dodaj komentarz", to bez komunikatu błędu komentarz zniknął. Nie ma go w "Komentarzach", jak i w polu do wpisywania komentarza. Nie nastąpiło wylogowanie.

Jeżeli istnieje blokada czasowa, to dobrze by było informować userów o tym np. na belce tytułowej, obok dotychczasowego wpisu. Ponieważ poniżej user Prema podpowiedział, że problem może dotyczyć 10 minut limitu na wprowadzanie korekt - zaznaczam, że nie o to chodzi.

Jeżeli to nie blokada czasowa, to widocznie nastąpił błąd skryptu. A na to nikt czasami nie ma wpływu...

Ostatnio edytowano: 28/05/2008
Prema Dharmin
28/05/2008 |
Z doświadczenia pisania komentarzy na różnych stronach zapisanie zawsze poprzedzam sekwencją Ctr a Ctr c czyli kopiuję to co napisane. Tak na wszelki wypadek, bo po co pisać dwa razy. I oczywiście popieram pomysł, tyle, że ograniczenie może być też związane z odświeżaniem strony:) Już kiedyś o tym było gadane.
Mirosław T
28/05/2008 |
Pierwsza sprawa związana z komentarzami.

Po zalogowaniu wybrałem: -Twoje konto -Podsumowanie konta- i mam tak jak chcę wszystkie moje komentarze. Moje na żółtym tle, internautów na szarym. Problemem jest to, że skrypt wybiera z bazy danych wszystkie komentarze internautów (na szarym tle) i nie mam możliwości wywalenia tych, które były przed wpisaniem mojego. Chodzi o to, że chcę wyświetlać swój komentarz i następujące po nim (ale nie te przed).

Wszystkie (czyli te z datą wcześniejszą od mojej) mogę czytać do woli wchodząc na stronę z artykułem.

Czemu taka propozycja? Gdyż jak mam pecha i jest ze 20 komentarzy, to robi mi się zbyt dużo materiału do przeglądania.

Może by jeszcze inaczej rozwiązać temat.

Po prostu w części -Twoje konto -Podsumowanie konta- wyświetlały by się TYLKO moje komentarze, a pod spodem wpis o ILOŚCI nowych (po dacie mojego wpisu). Klikając w link albo bym sobie wyświetlał dopisane komentarze internautów (w danym temacie), albo bym wskakiwał bezpośrednio na stronę z artykułem.

-------------------------------------------------------

Druga sprawa związana z komentarzami.

Gdy wchodzę na czyiś profil mogę przeczytać dwa rodzaje opisów (o ile user umieścił takowe), grupy jego znajomych itd, oraz listę artykułów autorstwa danego usera. Brakuje mi, do pełniejszego obrazu usera, możliwości wyświetlania jego komentarzy, zebranych na jednej, osobnej stronie. Z racji wścibstwa niezaangażowanych w Eioba, proponuję, by taka strona pojawiła się wyłącznie dla czytelników zalogowanych i z jakąś małą ilością punktów (punkty za Ranking).

Ostatnio edytowano: 30/05/2008
Mirosław T
28/05/2008 |
Dobrym pomysłem jest danie oceny od 1 do 6 gwiazdek, ale przy zachowaniu "sumy" pięciu. Można w ten sposób wyróżnić wybitne artykuły.

Jak rozumiem szósta gwiazdka (skoro jej nie ma na sumie ocen) jest takim dodatkowym, matematycznym "współczynnikiem".

Mirosław T
29/05/2008 |
Proponuję zmienić wielkość pola tekstowego do wpisywania komentarzy. Obecna wysokość na 7 wierszy sprawia nieco kłopotów podczas wpisywania nawet krótkiego komentarza. Czemu? Gdyż oko inaczej "widzi" błędy, powtarzane słowa itd. i ogólny "rytm", na tekście widzianym przez "szczelinkę", a inaczej na pełnej stronie.

Proponuję wysokość pola tekstowego na poziomie 14-20 wierszy.

Ostatnio edytowano: 30/05/2008
Administracja
30/05/2008 |
@Mirosław Twarogal Blokady czasowej przy pisaniu komentarzy nie ma. Być może była to błędna odpowiedź serwera. Przyjrzymy się temu problemowi.

Pomysł z "zachowaniem sumy pięciu" jest bardzo dobry. Znajdzie się w uaktualnieniu, które opublikujemy za kilka dni.

Odnośnie komentarzy: wciąż zastanawiamy się, jak optymalnie rozwiązać tą kwestię. Wszystkie opinie są oczywiście mile widziane - pomogą nam podjąć ostateczną decyzję.

Mirosław T
02/06/2008 |
Dziś, czyli 2.06.2008 o godz. 11.53 (podaję, by admin w logach mógł łatwiej odszukać powody awaryjnego działania serwera) po wpisaniu tekstu komentarza (trwało to kilkanaście minut, gdyż musiałem na chwilę odejść od komputera) nastąpił problem, który wcześniej na forum sygnalizowałem. Kliknąłem DODAJ KOMENTARZ, w przeglądarce pojawił się obrazek-animacja sygnalizujący kontakt z serwerem i... nic. Komentarz nie został dodany. Szybko skopiowałem tekst, dałem reload w przeglądarce i po wklejeniu tekstu nastąpiło już prawidłowe przyjęcie komentarza. Cały czas byłem zalogowany (nie musiałem powtórnie się logować).

User Prema w poniższym wpisie zasugerował, że może to być wina wygaszacza lub uśpienia komputera. Sprawdziłem. To nie to.

Dziś (04.06.2008) sprawdziłem, tak dla testów i problem się nie powtórzył.

Ostatnio edytowano: 05/06/2008
Prema Dharmin
02/06/2008 |
Może ci przerywa połączenie z serwerem jak się pulpit zapada w uśpienie:) To akurat znam z praktyki i gdybym odszedł na dłużej niż 20 minut, na tyle mam ustawiony, to bym zaczął od odświeżenia po skopiowaniu tekstu:)
Administracja
02/06/2008 |
Wgraliśmy drobne poprawki.

* Przywróciliśmy funkcję "Ostatnie komentarze"
* Poprawiliśmy menu nawigacji
* Suma ocen dla artykułu daje teraz maksymalnie 5 gwiazdek. Ocena 6 jednak wciąż brana jest pod uwagę przy wyliczaniu średniej.
* Powiększyliśmy pole przy tworzeniu nowego komentarza
* Kilka innych zmian

Mirosław T
02/06/2008 |
Czy jest możliwym, aby admin utworzył miejsce, w którym niedoświadczeni autorzy tekstów mogli by się zgłosić po poradę jak rozwiązać problem formatowania tekstu (np. usunięcia błędów przy punktowaniu). Nie żeby admin sam naprawiał teksty userów, ale by było miejsce do takich porad.
jajeczko
03/06/2008 |
Przepraszam Mirku mam pytanko : czy ty byłeś w każdej d.
z pozdrowieniami jajeczko. :D:D
Mirosław T
03/06/2008 |
Mam propozycję: zmienić sposób punktacji za ILOŚĆ artykułów. Doszło do tego, że autorzy wstawiają kompletną "kichę", artykuły zawierające 10, 9 zdań (plus obowiązkowe duże zdjęcie na pół monitora oraz czasami dla zwiększenia "zajętości" strony zwiększają do monstrualnych rozmiar czcionki).

Dnem jest artykuł na stronie:
http://eiba.pl/1jr1

Opinia, że Eioba jest zbiorem śmieci literackich może ją kiedyś zniszczyć.

Mirosław T
05/06/2008 |
Już dwa razy doświadczyłem dziwnego zachowania formularza w części "Komentarze". Wpisałem tekst komentarza, zatwierdziłem go, kliknąłem w link "widok strony do druku (tak zmuszam swój wpis by przyjął wygląd w normalnej, a nie roboczej tabelce).
Po powrocie na stronę z artykułem "zniknęła" pierwsza literka zdania. Na belce Komentarza była ikonka umożliwiająca dokonanie korekty, więc w nią kliknąłem. Korekta nie została przyjęta. Odświeżyłem stronę z artykułem: miałem wskazanie 5 minut od napisania komentarza. Limit jest przypominam 10 minut. Znowu spróbowałem wprowadzić korektę i znowu klapa. Potem odświeżyłem stronę. Pojawiło się info, że minęło 6 minut od zatwierdzenia komentarza. Niestety, nie udało mi się wprowadzić poprawki.

Zdarzenie miało miejsce o 05.06.2008 godz. 22.58

jajeczko
06/06/2008 |
Szanowny Panie Mirosławie, rozbrajają mnie twoje komentarze, bo są rzeczowe, przyznaje że niektóre są jak najbardziej ok, ale nie z wszystkimi się zgadzam, bo widzisz dla Ciebie "krzesło" jest krzesłem, ale dla nie których krzesło może być np. stolikiem albo drabiną albo stojakiem na kwiatek, jedno słownie wyobraźnia, to na podstawie wyobraźni powstaje jakaś rzecz lub idea lub artykuł.Gdzieś napisałeś o odwadze pisania, ale to przez takich jak Ty niektórzy userzy nie mają odwagi pisania, bo widzisz niektóre tak zwane śmieci muszą być by ktoś mógł czerpać pomysły. Pisze do Ciebie pod zmianami bo czasem nie czas coś zmienić? Kto wie co z nasionka wyrośnie?
Oczywiście jeżeli Cię obraziłem to z góry przepraszam.
Z pozdrowieniami.
Mirosław T
06/06/2008 |
Nie czuję by Pan "jajeczko" chciał mnie obrazić, lub by nawet niechcąco zrobił to. Niestety, na Forum nie ma miejsca na rozmowy pomiędzy userami, więc mam propozycję do Administracji: czy można zrobić dodatkowe narzędzie do "korespondencji" prywatnej (oraz osobno publicznej) uaktywnianej na wniosek i po zezwoleniu userów (coś na styl "rozmowy" podczas gry na kurnik.pl)?
Dziękuję za uwagi. Przemyślę je, Panie "jajeczko". Miłego dnia :)
Ostatnio edytowano: 07/06/2008
Prema Dharmin
06/06/2008 |
Emaila można do usera puścić z jego konta bez problemów jako PW:)
Mirosław T
08/06/2008 |
Brakuje mi strony, na której (po zalogowaniu) wyświetlała by się lista artykułów, do których kiedyś dodałem "Komentarz", a w opcjach wybrałem "wysyłanie powiadomienia mailem". Chciałbym zrezygnować z "śledzenia" komentarzy do niektórych artykułów i nie wiem jak to zrobić.

Skąd tata propozycja? Ponieważ wystawiłem trochę komentarzy, na moją skrzynkę dziennie przychodzi kilka-kilkanaście maili z Eioba, z informacją, że pojawił się nowy komentarz do artykułu.

Ostatnio edytowano: 08/06/2008
Mirosław T
15/06/2008 |
Mam pytanie do Administracji w sprawie "Komentarzy".

Obok nazwy usera wpisującego komentarz są jakieś niezrozumiałe dla mnie znaki: +1 + -
Nie wiem do czego służą i nigdy ich nie używałem. Zauważyłem, że ktoś "uzupełnia" (po kilku dniach, czasami w tym samym dniu) moje komentarze o wpisy +1 lub -1, mimo, że ja tego nie robiłem.

Chodzi o moje wpisy, które na belce tytułowej komentarza zawsze zostawiałem w pozycji 0 + - (a teraz jest nie wiem czemu np. -1 + -).

Pytanie więc brzmi: kto koryguje moje wpisy na "Komentarzach"?
I przy okazji: czy można gdzieś przeczytać na Eioba (np. w regulaminie) jak działa logika nadawania tych "punktów"?

Ostatnio edytowano: 15/06/2008
http://www.eioba.pl/u3390/
15/06/2008 |
Komentarze oceniają użytkownicy według czysto subiektywnych kryteriów - jeśli podoba im się Twój komentarz, to Ci go plusują, a jak nie to zbierasz minusy :-) Taki masz wyznacznik odbioru swoich poglądów przez opinię publiczną tu obecnych, he he :-) Plusiki i minusiki wpływają również na stan punktowy konta, niektórzy zdolni potrafią mieć nawet ujemny jego stan, he he he :-)
Administracja
15/06/2008 |
Tak jak wyjaśnił to counter. Odnośnie punktów: za pozytywne oceny komentarza otrzymuje się punkty, (negatywne nie mają oddziaływania na punkty).
http://www.eioba.pl/u3390/
15/06/2008 |
A to mam nieaktualne bo przedrewolucyjne info na temat minusów :-) A dodać jeszcze można że sam Mirku też masz możliwość stawiania ocen do komentarzy wszystkich poza samym sobą, boś subiektywnie nieobiektywny wobec samego siebie, he he :-)
Mirosław T
15/06/2008 |
Czy mógłbym bez ironii i złośliwości z Pana strony uzyskać odpowiedź na w/w techniczne pytanie:
1) kto skorygował moje wpisy w "Komentarzach"
2) czy jest regulamin na Eioba, w którym znajdę opis dla nowicjuszy?
Ostatnio edytowano: 15/06/2008
Administracja
15/06/2008 |
Czy to pytanie do administracji? (skąd uwaga o złośliwości?)
1) Nie ingerujemy w treść komentarzy, co najwyżej kasujemy niektóre (łamiące regulamin).
2) Regulamin w serwisie wyjaśnia w zasadzie tylko kwestie prawne. Odnośnie opisu: staramy się tak budować serwis, aby "Pomoc" do niego nie była potrzebna. Jeżeli ma Pan jakieś pytania chętnie je wyjaśnimy: prosimy tylko, aby zadał je Pan w innym wątku (ten zbytnio już odbiega od tematu).
ulmed
20/06/2008 |
Jeśli się loguję na www.eioba.pl to nie jestem zalogpwana na www.eioba.com
jajeczko
15/11/2008 |
1. przydała by się funkcja "moje komentarze" w swoim profilu nie musi być wyedytowany wpis tylko wystarczy gdzie był on dokonany by można było śledzić czy padł koment (odpowiedź), dobrze by było jeszcze obok tytułu dodać czerwoną lub zieloną kontrolkę czy wpis swój był ostatni.
2. by odciążyć trochę Administrację dobrze by było wstawić dodatkowy poziom gwiazdek "Artykuł do usunięcia" (głosy nie wpływają na punktacje)gdy dziesięciu userów którzy posiadają odpowiedni awans da swój głos - artykuł zostaje usunięty, wtedy Administracja ma czyste sumienie.
http://www.eioba.pl/u5951/
15/11/2008 |
Nie zgadzam się z pomysłem jajeczko, o usuwaniu artykułów na podstawie głosów 10 userów mających odpowiedni awans. Przyczyniłoby sie to do wielu konfliktów i strachem przed "dziesiecioma z awansem", czego skutkiem byłoby "wazeliniarstwo" i brak obiektywizmu.
Uwazam, ze Administracja jest na tyle obiektywna i na tyle kompetentna, że nie trzeba jej zwalniać z tego "uciażliwego" przywileju.

Pozdrawiam

http://www.eioba.pl/u6191/
15/11/2008 |
Też tak uważam.

Gdyż może wystapić sytuacja, że 200 userom będzie się artykuł podobał natomiast znajdzie się 10, którym nie będzie się on podobał i tylko dlatego miałby zostać usunęty? myślę, że to rzeczywiście mogłoby być powodem konfliktów między userami.

Grzegorz Rossa.
15/11/2008 |
Zautomatyzowanie importu grafiki.
http://www.eioba.pl/u5951/
15/11/2008 |
Nie podoba mi się, nie musi oczywiście, to, że userzy mogą po zarejestrowaniu, zmienić swój nick. Oczywiście taka funkcja powinna być, ale tylko w przypadkach, kiedy nick jest:
a) wulgarny - zmiana na polecenie Administracji
b) user prosi o jej zmianę, kiedy podał np. swoje imię i nazwisko a po czasie stwierdził, że to ogranicza jego anonimowość lub ponosi z tego powodu nieprzyjemne konsekwecje.

Zauważyłam jednak, że można sobie zmienić nick- login w każdej chwili, co jest przyczyną pewnych dezinformacji. Np. ja odpowiadając na komentarz usera X i używając w tym komentarzu jego nicka, po zmianie go przez tegoż usera, staję się jakby niewiarygodna, ponieważ cytuję nicka X , który po zmianie napisał user o nicku Y. I nie kazdy to dostrzega, zwłaszcza nowy użytkownik eioba.

Dla przykładu ; w tym artykule: http://eiba.pl/1w5k odpowiedział user o nicku pro_ucho, na który nick powołał się hells_bells, poczym na następny dzień okazuje się, że to nie pro_ucho napisał, a firstspoononthemoon.

Ostatnio edytowano: 15/11/2008
swistak
15/11/2008 |
Wszystkie dobre pomysły zabija ambicja twórców w dazeniu do merytorycznej doskonałości . Jestem za plebejskim i demokratycznym charakterem EIOBY ,bo moim zdaniem to szansa dla przyszłych dziennikarzy by tu zweryfikowali swój talent
jajeczko
15/11/2008 |
uderz w stół, a nożyce............
1. przykład był 10
2. ograniczenie bzdetnych artów
3. mniej śmieci
4.o odpowiednim awansie tzn byle pierwszy lepszy nie ma możliwości do głosowania
5. oczywiście ostatecznie podjęta decyzja przez Administrację
6.tak w nawiasie by mieć awans trzeba trochę zrobić(napisać arty)
7.samodyscyplina tzn. pierwszy lepszy cymbał będzie miał tą świadomość że na Eioba nie ma szans
8. można dodać "Jokera" tzn.(też tylko do: o odpowiednim awansie), który przedłuża usunięcie o np. 3 userów.
9. a jeśli chodzi o przyszłych dziennikarzy - początkujący, np. nietykalność przez 90 dni
10. po to jest "Wasze pomysły na zmiany" by przedyskutować różne pomysły.
http://www.eioba.pl/u5951/
15/11/2008 |
Jajeczko wartoby się zastanowić, co kto uważa za śmieć "artykułowy". Czy to, że jakiś światopogląd jest niezgodny ze swiatopoglądem innych, czy też napisanie kilka słów refleksji nad egzystecją, czy też bezmyślne kopiowanie cudzych tekstów, czy też pisanie wierszy i umieszczanie ich na eioba, czy też milion innych rzeczy.
Może wpierw należałoby się zastanowić do czego ta strona ma służyć?
Co wg Ciebie znaczy " lepszy pierwszy cymbał"? Po czym to poznajesz? Zdajesz się wyrokować, podważając tym samym kompetencje Administracji, która to niby dopuszcza do publikacji "pierwszych lepszych cymbałów" i tym samym dałeś propozycję, coby tych "cymbałów" wyszukiwała dziesiątka, czy też jak teraz twierdzisz "przykładowa dziesiątka" tych z awansem. A nie pomyślałeś, że Administracja jest w stanie sama wynaleźć "cymbałów"? Nie wspominając już, że Ci z awansem, mogą każdego, kto nie podziela ich światopoglądu, tudzież dyskutuje z ich artami, lub też po prostu ich nie punktuje, uznac za "cymbałów"?
jajeczko
15/11/2008 |
nie wiem jak wy, ale ja sobie cenię Eiobę w odróżnieniu do innych, wiec czemu nie wprowadzić pewnych zmian co do świrów (bez obrazy) np. pomylony.
jajeczko
15/11/2008 |
najgorsze jest kopiuj wklej, iż człowiek który to robi nic więcej nie umie, nie umie weryfikować, przemyśleć itp., nie mam nic przeciwko choćby najgłupszym hipotezom, bo myśl powstaje z fantazji. Na pewno userzy o wyższym awansie doceniają przemyślenia innych.
Tak się czasami zastanawiam czy inni dobrze określają słowo "inteligencja"
http://www.eioba.pl/u5951/
15/11/2008 |
Jajeczko z całym szacunkiem. Inteligencja to potężne słowo i szafowanie nim w takiej dyskusji jak ta, jest wielce nieinteligentne. Mało tego, jest pozbawione wyobraźni oraz tolerancji. Co więcej, argument ten jest podstawą do umniejszenia rozmówcy. To, że ktoś nie jest awansowanym userem Eioba, nie jest wyznacznikiem jego inteligencji. Ci co na Eioba znajdują sie na najwyższych półkach, są od dawna na tym portalu. Są punktowani, ponieważ ich statut i sympatia do nich ma swój czas. Nie znaczy to jednak, że za 2 lata, ktoś kto wszedł tu dziś nie przewyższy ich w punktacji. I jeszcze jedno Jajeczko. Nie wszystko za co są punktowani Ci najwyżej, wyszło spod ich palcy. Dlatego uważam Twój pomysł na grupę "dziesięciu sprawiedliwych" za nietrafioną i tym samym chcę powiedzieć, że pomysł ten nie do końca jesteś neutralny.
jajeczko
16/11/2008 |
no dobra przegadałaś mnie :) , a więc jak to powinno wyglądać według Ciebie, by na przyszłość uniknąć zaśmiecenia i być pomimo to neutralnym.
jajeczko
16/11/2008 |
a tak co do "inteligencji" czy ty dobrze mnie zrozumiałaś ?
http://www.eioba.pl/u5951/
16/11/2008 |
Jajeczko:) Przy każdej dyskusji kiedy pada słowo inteligencja, odnoszące się do jakichś osób, czy artykułów, czy generalnie do tematu, jest w moim mniemaniu(tu nie jestem obiektywna) uciekaniem się do wartości typu- ci są mniej inteligentni od innych. Wiesz. Jeśli chodzi o ludzi, nie mierzy się ich miarą wedle swojej definicji inteligencji, bo tak naprawdę każdy z nas chciałby być inteligentniejszy od drugiego. Dlatego nie spodobał mi się wtręt o inteligencji i cymbałach :) Pozdrawiam Cię.

Edit:

Co do Twojego pytania: jak uniknąć zaśmiecania eioby w sposób neutrealny?

Eioba jak mniemam ma potężny serwer. Zauważyłam, że śmietki same stają się śmietkami, ze względu na brak komentarzy, brak punktacji. Jakby zapadają w niepamięć. Takie arty nie pokazują sie w "ostatnich komentarzach", umierają śmiercią naturalną. Każdy autor takiego artykułu(kiedy jest namolny i jednak je wkleja) sam powinien wysnuć wnioski. Myślę, że Administracja o tym wie i robi dobrą robotę.

Ostatnio edytowano: 16/11/2008
Andromeda Maria Nowak
18/11/2008 |
Bardzo popieram jajeczko w tym co pisze, bo mam dość śmieci na eioba. Najwięcej to się plują na innych ci, co nawet jednego arta nie napisali, a krytykują w komentarzach innych autorów bardzo dla eioba zasłużonych!
Najwięcej się puszą własną "inteligencją" właśnie tacy osobnicy jak hells_bells, albo jakaś banda narkomanów - udających wyzwolonych i domagających się demokracji! A przecież narkotyki powodują zanik komórek mózgowych - więc z tą ich inteligencją to też różnie bywa!
http://www.eioba.pl/u5951/
19/11/2008 |
Myli się Pani. Dla portali tego typu każdy jeden wchodzacy user jest zasłuzony. To dzięki ilości tzw. odwiedzin strony takie jak te zyskują rozgłos, pojawiają się sponsorzy itd.
Póki co nie ma w regulaminie, że osoba, która nie napisała żadnego artu, nie moze komentować. Jeśli się to Pani nie podoba, powinna Pani wysnuć postulat o takie zastrzeżenie. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Jeśli chodzi o plucie na innych zauważyłam, że w komentarzach również CI "zasłuzeni" czasem nie potrafią trzymać emocji na wodzy.
Nie wiem też jakim systemem wartości się Pani kieruje pisząc " bo mam dość śmieci na eioba". Nie wiem czy ma Pani na myśli treści pojawiajacych się artów, czy też userów, którzy w jakiś sposób nadepnęli Pani na odcisk. Obawiam się, jednak, że ten niesmaczny wtręt o narkomanach sugeruje raczej to drugie. I nie wiem, czy tolerancyjnym posunięciem byłoby wykluczanie userów z odmiennym światopoglądem.
Proszę spojrzeć na to trzeźwo, bez zbytnich emocji. Pozdrawiam.
Grzegorz Rossa.
21/11/2008 |
x
Ostatnio edytowano: 04/12/2008
http://www.eioba.pl/u5951/
22/11/2008 |
Jeśli na eioba pojawiają się teksty sekciarskie, w sensie werbunkowe, szkodzące, zbierające pieniądze, nagabywujące to też popieram. Ale jak dotąd takowych nie znalazłam.
Natomiast artykułów o tematyce religijnej jakich jest tu zatrzęsienie, od Islamu, przez Hinduizm, az do chrześcijaństwa, chyba nie należy do w/w zaliczać.
jajeczko
22/11/2008 |
w tym sęk ,że sekta się nie nazwie sektą tzn.które ze sekt Ci napisze ofen że chce kasy - najpierw muszą Cię w jakiś sposób wkręcić ,np. dobrocią, pięknością działania grupki itp. ,a jak się kapniesz że coś nie tak to już za późno będzie.
http://www.eioba.pl/u5951/
22/11/2008 |
I co? Znalazłeś takie?
Grzegorz Rossa.
24/11/2008 |
Czy tzw. "grupa eioba.pl", cokolwiek by to miało znaczyć, będzie nadal tolerować przestępcze ataki na Święty Kościół katolicki? Czy prokuraturę trzeba powiadomić o popełnieniu przestępstwa samodzielnie?
http://www.eioba.pl/u5951/
24/11/2008 |
Czy tym samym postuluje Pan o niedopuszczanie do publikacji głosu mniejszości wyznaniowej?
Bardzo byłoby to wygodne, nieprawdaż?
Administracja
24/11/2008 |
Część z wypowiedzi w tym wątku byliśmy zmuszeni usunąć: niektóre osoby zbytnio "poniosło", dyskusja zaczęła również odbiegać od tematu.
Grzegorz Rossa.
24/11/2008 |
A wypowiedzi pod artykułami? A artykuły?
swistak
24/11/2008 |
Wracając do watku, to administracja powinna poszerzyć i uszczegółowić grupy tematów by szybciej czytelnik mógł trafic na to co go interesuje., a autor mógł precyzyjniej wybrać etykietkę z dziedziny zgadzajacej się z treścia .
Administracja
24/11/2008 |
Co masz konkretnie na myśli? Mógłbyś podać jakiś przykład?
http://www.eioba.pl/u3390/
24/11/2008 |
A no sorry Administracjo, mnie trochę poniosło, ale to pewnie geny jakieś się przeniosły od spalonych przodków-czarownic, że na inkwizycyjne tekściki alergicznie reaguję.
Co do pana, panie Rossa, to tu nikt religii katolickiej nie atakuje, nikt nie mówi, że to co Katolicy tam sobie w kościołach robią jest głupie, ani to w co wierzą jest głupie, ja się przynajmniej nigdzie z tym nie zetknąłem. To co się krytykuje to błędy jakie nieomylny rzekomo kościół popełnia i do których się nie przyznaje, jak znany skandal krycia pedofilów w USA i nie tylko, czy choćby średniowieczne stosy inkwizycyjne, których oddźwięk jakby ustać nie chciał, jeśli spojrzy się na apologetyczne serwisy czy działanie różnych osobników pod śmiesznymi nickami. Dla pana kościół jest święty a dla mnie nie i na potwierdzenie wszystkich swoich słów, które tu na temat kościoła wypowiedziałem czy wypowiadam mam dowody, więc jeśli się pan czujesz urażony to nie widzę przeszkód dla których byś se pan nie miał złożyć donosu do prokuratury, powodzenia, adres kontaktowy proszę do mnie na eiobowego priva podać. Więcej się w temacie wypowiadać tu nie będę, żeby wątku dalej nie spamować.
swistak
26/11/2008 |
Administracja ! Jest O.K jeżeli w artykule umieści się właściwe kluczowe słowa.
Muszę nad tym popracować .Zwracam honor !
http://www.eioba.pl/u3896/
28/11/2008 |
Ja uważam, że jest git. Nie sądze aby powinno poprawiać się lepsze na siłę. I znam przysłowie o wrogach dobrego, lepszego itd...
http://www.eioba.pl/u5951/
29/11/2008 |
Wrócił komentarz dnia! Administracjo dzięki!
http://www.eioba.pl/u6191/
20/12/2008 |
Mam pytanie :dlaczego ranking "stoi" od ponad tygodnia?
Ostatnio edytowano: 20/12/2008
Administracja
22/12/2008 |
jessica: Skrypt był poprawiany przez ten czas. Wczoraj wszystko wróciło już do normy.
http://www.eioba.pl/u6191/
22/12/2008 |
Dziękuję za informację.

Pozdrawiam

WebCM
29/12/2008 |
Po wejściu na eioba.pl (bez przedrostka www) jestem zalogowany. Klikam "Moje artykuły" i widzę komunikat, że muszę zalogować się. Przydałoby się poprawić błąd.
Administracja
29/12/2008 |
WebCM: Błąd został poprawiony.
Grzegorz Rossa.
03/01/2009 |
Administracja: — "Wasze pomysły na zmiany"

Przywrócenie usuniętych funkcji.Odpowiedź
Ta funkcja wymaga zalogowania. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, załóż je korzystając z przycisku przy formularzu logowania w górnym panelu.

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska