Login lub e-mail Hasło   

Temat: Wiszę, że zaczęła się akcja wygonić Marek Lewandowskiego!


oldml
19/02/2008 |
Niejaki @Kartik ledwo się zalogował, a zdążył przeczytać i ocenić na 5 wiele artykułów. Przeczytać i ocenić wszystkie moje artykuły:
- 3 ocenił na 1
- 1 ocenił na 2
Widać nie zrozumiał treści moich artykułów. To oceny za nazwisko. Jak taki chamstwo będzie się szerzyć, to kiepsko to widzę.
@Kartik ja nie będę oceniał twojego tekstu - żal mi cię. Ciekawe ile reklam i pod iloma loginami umieścił @Kartik?
Ciekawe ile jeszcze @Kartik'ów nie umie pisać, czytać, a może oceniać?
oldml
19/02/2008 |
Oczywiście powinno być "Widzę", a nie "Wiszę" - ale nie da się poprawić :-)
Mariusz Żurawek
19/02/2008 |
Panie Marku: cały świat nie spiskuje przeciwko Panu (tak można wywnioskować z tytułu tego wątku).

Opisywane przez Pana rzeczy się zdarzają i będą się zdarzać. Zawsze jednak są marginesem i można je najzwyczajniej w świecie zignorować.

Ostatnio edytowano: 24/02/2008
lewarek
20/02/2008 |
@Marek - prawdopodobnie to tylko 1 osoba nie ma się czym przejmować.
oldml
20/02/2008 |
Jak zacząłem głośno pisać, o wykorzystywaniu EIOBA przez SPAMER'ów, to:
- ktoś zaczął wycofywać słowa kluczowe, które ja dodałem, jak napisałem na forum, to się skończyło
- przeczytałem sporo artykułów i wystawiłem ok 400 komentarzy - do tej pory liczba punktów za komentarze z dnia na dzień rosła, a od wczoraj spada :-)

Panie Mirku sam Pan pisał w jednym komentarzu o usunięciu linków partnerskich - to jest niebezpieczne. A EIOBA to nie cały świat, ale trochę czasu jej poświęciłem.

Szkoda, że Administracja nie przyzna - ile reklam usunęła po moich komentarzach, a ja to musiałem przeczytać.

W jednym artykule Administracja wycięła chamskie linki i zbanowała usera. Artykuł jest już ok, ale moje komentarze nie, bo tyczyły się innego tekstu i obrywam mniusy.

Lewarek, wątpię, ale będę obserwował jak spada liczba punktów za komentarze - może jedna osoba, ale wiele loginów.

Pozdrawiam Marek (nie Pan).

lewarek
20/02/2008 |
też pisałem pod innym loginem (w dobrej intencji), a o dziwo ktoś mnie minusował obojętnie co pisałem, wiec doszedłem do wniosku że nie ma co się przejmować (miałem to gdzieś) bo nie chodzi tu przecież o punkty, a o podzielenie się wiedzą, jak na razie skończyło się , z tego wnioskuję że Ty teraz jesteś na topie - moim zdaniem niedługo się to skończy po prostu ten ktoś się znudzi.
oldml
21/02/2008 |
Lewarku - ja się nie znudzę!
Owszem jestem na Topie, ale to zły Top.
M.M. dal mi taki "kredyt zaufania", że przez lata mogą mi odejmować punkty, a ja i tak będę na Topie.
Marek.
jajeczko
21/02/2008 |
nie obraź się, ale co sobie kupisz za te punkty. pozdrowienia.
oldml
21/02/2008 |
Nie obrażam się, a punkty wcale nie służą do handlu.
Janusz Dąbrowski
21/02/2008 |
Panie Mareczku!
Co jest grane? Faktycznie - widzę, jakby Pana ubyło. Sądziłem, że może jakaś przejściowa przypadłość. Jakiś niezbyt przyjemny trend obserwuję - najpierw Mirek, teraz Pan... Co się dzieje i kto pod kim dołki tu kopie? I tak w efekcie sam w nie wpadnie, tylko straty niepotrzebne do tego czasu nastąpią.

Pozdrawiam i życzę twardości oraz niezbędnego uporu. Nikt i nigdy nie zrzuci nas z kuli ziemskiej... :))

http://www.eioba.pl/u4052/
22/02/2008 |
Panowie debatujecie i debatujecie a rozwiązanie stoi przed waszymi oczami, dlatego tego nie widzicie.
1. Pan Marek Lewandowski (lub ktokolwiek inny) wypowie się negatywnie w kwestii jakiegoś artykułu to użytkownik, który później pod innym logiem wchodzi na eioba dodaje mu minus za taką wypowiedź i po sprawie. Jeszcze nie rozumiecie?
2. Wciąż dodawane są nowe artykuły a do takich tworzone nowe, loginy aby go ocenić pozytywnie i dołączyć do katalogu. Poznać je można po tym, że w innych artykułach nie występują tylko w tych, co są dodawane przez danego autora. Jeszcze tego nie zauważyliście? A to szkoda.
3. Nowi użytkownicy czasami wypowiedzą się o innym artykule negatywnie, aby podobny, który wstawił miał mniejszą rangę i punkty.
Nie widzicie tego, bo jesteście w środku systemu a osoby z zewnątrz widzą to trochę inaczej.
Najczęściej jest tak, że ktoś wstawi artykuł i nigdy więcej nawet jak powstaną komentarze dobre czy też złe nie wpisze swojego. Dlaczego? – Właśnie, dlaczego panowie. Boi się krytyki, obnażenia swojego ja lub, dlatego że ma to wszystko w nosie. On nie chce być w społeczności a jedynie zależy mu na tym, aby wrzucić artykuł do katalogu, ponieważ w ten sposób pozycjonuje swoją stronę w internecie na poszczególną frazę, dlatego też w tekście są linki. Dlatego też nie pojawia się on już więcej w komentarzach do swojego tekstu, bo, po co. To wy sami wykonujecie czarną robotę narażając się na minusy. Czy nie jest to proste? Każdy komentarz dobry czy zły podnosi rangę artykułu, dzięki czemu jest częściej czytany. Lecz gdy ktoś wypowie się negatywnie w stosunku do autora to z miejsca pojawia się ktoś pod ukrytym logiem, aby zbić tezy komentarza. Wystarczy wejść do kafelki internetowej lub mieć kartę gprs. Loginów można mieć bez liku i torpedować dziania innych. Przejrzyjcie sobie, loginy innych dziwnych użytkowników a zobaczycie, jakie artykuły odwiedzał i jaki komentarz wstawił. To proste. Mam nadzieję, że przejrzycie na oczy. Zaraz się pojawią wasze – a co tam, bzdury, a jak on tu wszedł, bzdury pisze, a może to on te wszystkie minusy wstawił. O nie panowie. Nie musiałem tego pisać, lecz czasami musi ktoś innym palcem pokazać tak też zrobiłem abyście wiedzieli. I to wszystko. Twórczej pracy życzę i nie ma się co martwić bo nie będę torpedował waszej pracy.
jajeczko
22/02/2008 |
ja mam możliwości kogoś skopać minusami, a sobie pododawać, a dlaczego tego nie robię? bo nie tędy droga!
jajeczko
22/02/2008 |
jak się komuś nie podoba to wynocha, lepszy pożytek by był gdyby se powalił łbem o ścianę.(przynajmniej była by sensacja w gazecie "samobójstwo od ściany")
ziemianin
22/02/2008 |
Ależ jajeczko (sory że na ty) tacy osobnicy to głowy nie mają to jest pewne. Samobójstwo od ściany to było dobre. Uśmiałem się jak nie wiem co.
jajeczko
22/02/2008 |
Spoko.
Pozdr.
jajeczko
22/02/2008 |
a tak nawiasem masz nie ziemskie komentarze :)
z poważaniem j.
oldml
22/02/2008 |
Ale się tu gwarno zrobiło!
Właściwie zgadzam się Wami i pozdrawiam ;-)
Tyle, że umieszczać nowe treści, oceniać i punktować mi się nie chce. Choć trochę mnie kusi, a 25 chyba będę miał niezły tekst - może wpuszczę na chwilę na EIOBA?
Wpadam czasem i czytam bez logowania.
Pozdrawiam.
jajeczko
22/02/2008 |
witamy.
oldml
23/02/2008 |
Jajeczko ja "ścieniowałem", a nie wycofałem się. Dzięki za powitanie, ale ja się nie żegnałem.
Administracja ostatnio (znów) usunęła trochę SPAM'u.
Dzięki Mariuszowi Żurawkowi (którego lekko wspomogłem).
P.S. Mariuszu nie będę pisał Ci na Pan i mam nadzieję, że Ty do mnie też.
Z wyrazami szacunku Marek.
Mariusz Żurawek
24/02/2008 |
Mi bardzo podobał się komentarz Phrema odnośnie SPAMU. Zauważył, że to właśnie odróżnia EIOBA od zwykłego zbioru artykułów: tutaj nawet jeżeli pojawi się coś przypominającego SPAM, to wkrótce zniknie zapomniane (i nisko oceniane).

Dobra treść wypromuje się sama.

Prema Dharmin
08/03/2008 |
Cóż, autorzy muszą się liczyć z tym, że osoby zainteresowane tematem i popierające temat oceniają co innego, a na przykład polonistka weźmie i przy trzecim znalezionym błędzie ortograficznym albo odpowiednio interpunkcyjnych wstawi jedynkę, za ortografię i interpunkcję.

Ale może to jest akcja "pogonić autora, żeby ulepszył swoje artykuły podnosząc je na wyższy poziom merytoryczny i techniczny". Wszak niska ocena może być zachętą do poprawienia czegoś, co może tam brakuje albo jest źle. Czemu tam zaraz wszystko brać jako "akcję pogonienia", to trochę, nie tego" taka interpretacja. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Takie mam refleksje, bo do pierwszych moich artykułów też się ktoś tam "czepiał", a to że błędy w pisowni, a to, że brak śródtytułów, a to czemu zdjęć nie ma. I inne tam takie. A to, że źródła nie podane, a ewidentnie być powinny. To się trzeba było trochę poprawić, heheh:) Więcej optymizmu Marku!

oldml
08/03/2008 |
Mariuszu - dobra treść w gąszczu reklam jest jak perełka wśród podróbek. Jeżeli masz w ręku garść szklanych "pereł" i wiesz, że jest tam jedna prawdziwa, to wrzuć wszystko do kwasu solnego - najłatwiej wyłapiesz, która była prawdziwa :(
Podsumowując: jeżeli liczba pseudoartykułów będzie rosła, to nikt nie znajdzie "perełek" - wrzuci wszystko do kosza.

Prem - ja jestem optymistą. Oceny Kartika znikły. Ja nie boję się ocen, bo inaczej nie publikowałbym w serwisie, gdzie są oceny i komentarze. Ale jak ktoś wrzuca mi kilka negów bez komentarza, to coś nie tak.

Administracja szykuje nowe zmiany - oby na lepsze :)

Mirosław T
26/05/2008 |
Panie Marku. Proponuję nie grać na wyścigu pt. Eioba. Jakie ma znaczenie, czy ranking będzie taki, czy owaki. Ja traktuję Eioba jako miejsce do udostępniania moich artykułów. Mam je równocześnie na swoim serwerku oraz tutaj. Czemu to robię? Gdyż Eioba daje profesjonalnie obsługiwany serwer czynny 24 godziny na dobę, gdyż ma lepsze narzędzia do pozycjonowania w wyszukiwarkach, gdyż gwarantuje publikację moich artykułów gdy będę musiał wyjechać na dłużej itd. Nie tracę na tym, a wręcz zyskuję, gdyż znacząco zwiększyła się liczba odwiedzin także na moim serwerku. Więc i ja i Eioba jesteśmy zadowoleni. Proponuję skupić się na tworzeniu dobrych artykułów, a będzie dobrze :)
methollm
08/07/2008 |
Ludzie .. czy wy nie możecie pisać po prostu .. dla samego pisania ? co was obchodzą jakieś komentarze . Oczywiście jest bardzo miło jeśli ktos pozytywnie oceni i wypowie się na artykuł ale co z tego jeśli da wam minusa ? ja mam parę takich od uzytkowników którzy jedynie się zalogowali a artykułu żednego nie dodali i co robie ignoruje .. a z pozytywnych opini sie ciesze .
oldml
09/07/2008 |
A i tak nikt mnie nie wygonił, bo nie może :-))

Na razie przeznaczam mój czas na inne sprawy.

Wrócę w pełni na zimę ;-))

Ostatnio edytowano: 09/07/2008
katatonia999
19/07/2008 |
czytają te posty mam wrażenie że do przedszkola trafiłam haha
Nie wiedziałam że jest przedszkole na eiobie
w razie co to mogę pożyczyć łopatki :P
pozdrawiam
Andromeda Maria Nowak
20/07/2008 |
Przedszkole to fajna rzecz:-) Przecież wiadomo, że dziecinnieje się na starość i każdego to czeka :-)


Odpowiedź
Ta funkcja wymaga zalogowania. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta, załóż je korzystając z przycisku przy formularzu logowania w górnym panelu.

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska