Login lub e-mail Hasło   

Jan Stasica

Jestem nauczycielem języka polskiego w szkole średniej. Interesuję się filozofią, psychologią i literaturą. Fascynuje mnie dialog i twórcza wymiana myśli.Wcześniejsze wpisy
Jan Stasica:   Głos na artykuł Biurwy mają się coraz lepiej  (8 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł Pamiętaj  (10 dni temu)
Jan Stasica:   Rekomendacja artykułu Czarodziej i wiersze  (12 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł Czarodziej i wiersze  (12 dni temu)
Jan Stasica:   "Piękna metafora: 'brakuje w...piórach oddechu'. Kunszt poetycki najwyższych lotów." do artykułu Czarodziej i wiersze.  (12 dni temu)
Jan Stasica:   Popularny artykuł: Jacy my wielcy jesteśmy!  (13 dni temu)
Jan Stasica:   "@Hamilton Starszy: A Niemcy zwrócą nam zrabowane dzieła sztuki i w ogóle chętnie zapłacą reparacje. " do artykułu Jacy my wielcy jesteśmy!.  (14 dni temu)
Jan Stasica:   "Chciałbym Tobie podziękować za list do mnie skierowany, atoli otwarty dla innych czytelników tego forum. Ja jestem anachroniczny aż do bólu. Lubię wiersz podotykać, poczuć chropowatą fakturę papieru, zapach (a każdy wiersz pachnie wszak inaczej). Na ekranie komputera ten synestezyjny wymiar poezji gdzieś się ulatnia. Poza tym, wiersze są obok siebie, na sąsiednich stronach, rozmawiają ze sobą, cza ..." do artykułu List otwarty na ręce Janka Stasicy.  (15 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł Godowianka ( całość )  (15 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł Łyk eiobowych statystyk  (15 dni temu)
Jan Stasica:   Nowy artykuł Jacy my wielcy jesteśmy!  (15 dni temu)
Jan Stasica:   "@pokrzywiony: Jasne, to było jedynie przybliżenie. Nie jestem specem od algebry wektorowej. " do artykułu Cytaty znaczące.  (19 dni temu)
Jan Stasica:   Popularny artykuł: Cytaty znaczące  (19 dni temu)
Jan Stasica:   "@gnostyk: No i skala Plancka jest nie do przekroczenia. I wcale nie wynika to z niedoskonałości naszych narzędzi poznawczych, ale, jak się wydaje, sama natura postawiła tutaj granicę. Fizycy strun twierdzą np., że skala Plancka jest odbiciem, gdzie mikroskala staje się makroskalą i odwrotnie." do artykułu Coincidencia opositorum.  (20 dni temu)
Jan Stasica:   "@gnostyk: Oczywiście tak! Z tym jednak, że nie posiadamy żadnych narzędzi ani poznawczych, ani werbalnych, by w sposób adekwatny powiedzieć cokolwiek o Absolucie. Kuzańczyk próbuje jednocześnie zgadzać się z tak sformułowaną tezą i coś powiedzieć, stąd 'coincidentia opositorum', czyli po polsku - jedność przeciwieństw." do artykułu Coincidencia opositorum.  (20 dni temu)
Jan Stasica:   Nowy artykuł Coincidencia opositorum  (20 dni temu)
Jan Stasica:   "@gnostyk: Na pewnym poziomie refleksji - tak. Oczywiście, język jest inny. " do artykułu Cytaty znaczące.  (20 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł W objęciach Morfeusza  (20 dni temu)
Jan Stasica:   "Oscar Milosz nazwał kiedyś poezję 'namiętną pogonią za Rzeczywistością'. Czytając Twój wiersz (niezwykle piękny), przypomniałem sobie o tej definicji. Bardzo udane połączenie treści i rytmu." do artykułu W objęciach Morfeusza.  (20 dni temu)
Jan Stasica:   "Brakowało mi Twojego słowa. Cieszę się niezmiernie, że nie opuszcza Cię wena. A skojarzenie dotknięcia skroni dłonią z benefisem i wisienką - majstersztyk. I jeszcze ten ironiczny dystans do rzeczywistości...Kiedy Twoje wiersze ujrzymy na papierze? A może już są?" do artykułu Nie jest tak słodko (kołysanka ciut egzystencjalna).  (20 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł Zapomniał wół jak w opozycji był,  (20 dni temu)
Jan Stasica:   Głos na artykuł System partyjny  (20 dni temu)
Jan Stasica:   "@gnostyk: Binarna struktura naszego świata nie podlega dyskusji i fakt ów negować mogą wyłącznie fanatycy względnie jednostki z deficytami umysłowymi. Rzecz w tym, drogi Gnostyku (nomen omen), że na drodze ewolucji rozumu zaczęliśmy znakom + i - nadawać wektory etyczne. Coś zostało nazwane złem, a jego przeciwieństwo dobrem. Pisałem o tym w tekście 'Stwarzanie jako zmiana topologii energetycznych'." do artykułu Cytaty znaczące.  (20 dni temu)Akcje

Informacje podstawowe
Login: hegel44
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 15 min. temu
Zarejestrowano: 05/03/2012

Statystyki
Punkty: 634.818
Wyświetlenia artykułów: 598.714
Obserwujący użytkownicy: 34
Odwiedziny profilu: 27.805
Przeczytane artykuły: 3
Ocenione artykuły: 1201
Komentarze: 1228
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska