Login lub e-mail Hasło   

Mirosław T

Konto zostało zablokowane na stałe
Powód: Złamanie regulaminu serwisuWcześniejsze wpisy
Mirosław T:   "Przeczytałem artykuł i ze zgrozą zauważyłem, że co drugie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe. Pisanie o 'feng shui' jest jak pisanie o technicznych zawiłościach (np. w informatyce, czy mechanice). Nie każdy rozumie skrótów myślowych autora. Proszę pamiętać, że piszemy dla czytelnika z Europy, dla którego 'Wschód' jest jedynie egzotyczną krainą. Nawiasem mówiąc, jeżeli podajemy linka do komercyjnej witryny sprzedającej kompas, to jeżeli ta została usunięta, to i link powinien być usunięty." do artykułu Kompas do feng shui - lo pan.  (26/05/2008)
Mirosław T:   "Był dawno temu czarno-biały film, kryminał. Na końcu, po scenie finałowej pojawił się napis w stylu: 'jeżeli powiesz swoim znajomym, jakie jest zakończenie, to jesteś świnia!'. Sam film jest nieistotny, ważnym jest mechanizm socjologiczny. Chodzi o to, że widz, czytelnik, znający fabułę lub zasugerowany dobrymi komentarzami, INACZEJ odbiera ten sam utwór (film, prozę). Internauci, którzy pierw prz ..." do artykułu Taksówka Strachu..  (26/05/2008)
Mirosław T:   "Nareszcie facet piszący prozę dla faceta. Jak dla mnie bomba. Nawet nie przeszkadzały mi błędy (ortograficzne oraz interpunkcyjne). W sumie, to te błędy dodawały smaczku autentyczności i czytając tekst nie miałem odczucia, że napisał go wyrachowany polonista. Pod koniec, to oczy biegły po tekście szybciej niż mózg odbierał zawartość poszczególnych słów. Sam finał jak na faceta przystało z obecnośc ..." do artykułu Taksówka Strachu..  (26/05/2008)
Mirosław T:   Głos na artykuł Taksówka Strachu.  (26/05/2008)
Mirosław T:   "To miłe, że ktoś zajmuje się odkurzaniem zagubionej poezji Tuwima. Nie jest to co prawda artykuł zawierający pełną informację o czasach powstania wiersza, otoczce historycznej itp. Może autor zrobi to sam, nie licząc na innych na Eioba? Przecież mogą istnieć równolegle dwa artykuły o różnej treści, ale na ten sam temat." do artykułu Julian Tuwim "Jaka Nazwa".  (26/05/2008)
Mirosław T:   "Nie lubię takich wierszy. Są archaiczne i ponuro opisują wojnę. Z tamtych czasów wolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast Tuwim piszący o miłości, przyrodzie, kobietach, czy dla dzieci jest ok." do artykułu J. Tuwim wiersze mroczne i z przesłaniem, z którymi każdemu zalecam zapoznan....  (26/05/2008)
Mirosław T:   "he, he... dobre... artykuł na typowo męski temat, czyli nie mający nic wspólnego z życiem codziennym (np. usmażeniem jajecznicy, upraniem brudnych rzeczy lub zdaniem egzaminu na lekcji w szkole)... Nawet fajny ten artykuł, choć jak na mój gust irytujące jest formatowanie tekstu. Pozdrawiam autora. Życzę dobrych pomysłów na tematy no i (bez urazy) lekkości w pisaniu artykułów." do artykułu Co było pierwsze jajko czy kura ?.  (26/05/2008)
Mirosław T:   Głos na artykuł Co było pierwsze jajko czy kura ?  (26/05/2008)
Mirosław T:   Głos na artykuł Średniowiecze - ciekawostki  (26/05/2008)
Mirosław T:   "Lekki i miły artykuł. Polecam każdemu, nawet moim dzieciom. Tak powinny wyglądać rozmowy o historii w szkołach (oczywiście z wyłączeniem ćwiczeń na żywo podczas omawiania tortur). Moje dzieci uważają średniowiecze za najnudniejszy okres w historii. Może teraz zmienią swoje zdanie. Podziękowania dla autorki :) Dla takich artykułów warto grzebać w zasobach Eioba." do artykułu Średniowiecze - ciekawostki.  (26/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku Wasze pomysły na zmiany (Społeczność) "A mi się podoba to, jak wygląda Eioba. Podoba mi się forma graficzna, narzędzie do wprowadzania treści, dostęp do danych dodatkowych, statystyk itp. Kontakt z administracją jest sprawny. Artykuły na Eioba mają dobrą skuteczność (pozycjonowanie stron na np. Google). Na mój gust nie ma na razie potrzeby wprowadzania radykalnych zmian. Serio."  (26/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku List otwarty do wszystkich Użytkowników oraz Administracji (Społeczność) "Czytam propozycję 'mazura' i nie zgadzam się z kilkoma zarzutami/zastrzeżeniami. Mam swój serwerek www i na nim masę artykułów. Z tej liczby ok. 40 wrzuciłem (jako publikowane jednocześnie) dla Eioba. Artykuły dotyczą spraw technicznych i muszą zawierać linki do mojego macierzystego serwerka (choćby jako linki wyjaśniające pojęcia techniczne, wskazania opisów drugorzędnych rozwiązań ..."  (26/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku Wiszę, że zaczęła się akcja wygonić Marek Lewandowskiego! (Społeczność) "Panie Marku. Proponuję nie grać na wyścigu pt. Eioba. Jakie ma znaczenie, czy ranking będzie taki, czy owaki. Ja traktuję Eioba jako miejsce do udostępniania moich artykułów. Mam je równocześnie na swoim serwerku oraz tutaj. Czemu to robię? Gdyż Eioba daje profesjonalnie obsługiwany serwer czynny 24 godziny na dobę, gdyż ma lepsze narzędzia do pozycjonowania w wyszukiwarkach, gdyż gwarantuje publi ..."  (26/05/2008)
Mirosław T:   "Takie rankingi, to jedna wielka pomyłka. Podobnie by można zrobić ranking na 10 najlepszych książek. Co do rankingu ulubionych i ważnych filmów, to zabrakło: 'Ojca chrzestnego', 'Absolwenta', 'Mechanicznej pomarańczy', 'Siódmej pieczęci', lżejszych 'Osiem i pół', 'Matriksa', 'Zemsty' (autorstwa Fredry, w reżyserii Wajdy) a nawet mojego ulubionego Krecika oraz Bolka i Lolka ;) ..." do artykułu Dziesięć filmów, które trzeba zobaczyć..  (26/05/2008)
Mirosław T:   Głos na artykuł Polskie ogonki w MySQL  (25/05/2008)
Mirosław T:   "Bardzo przystępnie napisany artykuł o tematyce technicznej, a nie jest to niestety takie częste. Zabrakło mi jedyne kilku słów o konfiguracji kodowania plików php i wynikających z tego problemach w bazach danych MySQL oraz jak naprawić bazę danych ze źle wprowadzonym już tekstem (w innym niż należało kodowaniu)." do artykułu Polskie ogonki w MySQL.  (25/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku MAM pomysła (Społeczność) "Jak ktoś chce się spotykać, to niech zorganizuje za pomocą tego forum spotkanie. Czemu nie... Ja nie włączę się, gdyż Eioba to dla mnie tylko forma prezentacji artykułów o Linuksie. Internet nie jest dla mnie miejscem zawierania znajomości, ale skoro inni tego potrzebują, to bardzo dobrze. Nawet z kufelkiem piwa jak ktoś chce. Serio."  (25/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku Nowa koncepcja rankingu użytkowników (Społeczność) "Taki sposób punktacji (limit 3 miesięcy) jest moim zdaniem kiepski. Niektóre artykuły, zwłaszcza techniczne (mam na myśli np. konfigurację serwera na Linuksie) wymagają ciągłej pracy, wprowadzania korekt i uzupełnień, a ich przydatność jest liczona latami. Można mieć na Eioba zaledwie 3-7 artykułów wyśmienitej jakości i można mieć ze sto kiepskiej. Moim zdaniem to jakość powinna być jedyną miarą r ..."  (25/05/2008)
Mirosław T:   Odpowiedź w wątku Żądam przeprosin od Marka Lewandowkiego dla grupy Wegetariańskiej (Społeczność) "Czytam wpisy na forum (trafiłem tu dosyć przypadkiem) i jestem pod wrażeniem. Śmieszne, infantylne zarzuty. Żądania (!) przeprosin. Kategoryczne wyrażanie swoich zastrzeżeń. Sama dyskusja w sumie o pierdołach (czy pisać pan, pani, czy po imieniu). Wydaje mi się, że aż śmieszno się zrobiło. To jakaś dziecinada, czy celowa prowokacja intelektualna? Przyznam, że jakoś trudno mi uwierzyć w tę drugą wersję..."  (25/05/2008)
Mirosław T:   "Pamiętacie film 'Siódma pieczęć' Ingmara Bergmana? Gdy spotykam ludzi, którzy Nowy Testament i Katolicyzm mają za swoją 'drogę', to zawsze proponuję im, by oprócz literatury kościelnej (lub ze środowiska kościelnego) sięgnęli do tego filmu. Warto mieć obraz tego samego, ale widziany z dwóch perspektyw." do artykułu Czy Bóg jest w kościele?.  (25/05/2008)
Mirosław T:   "'Emka' na zdjęciu wygląda na młodą i ładną kobietę. Młodą na tyle, że nie patrzy wstecz, a przed siebie. A tu taki artykuł... Czasy PRL-u to miła epoka, ale wyłącznie gdy patrzymy na nią przez pryzmat różowych okularów. Zbliżam się do 50-tki i pamiętam ją. Niedawno też czytałem notatki z kalendarzyka mamy mojego kolegi z tamtych czasów. Krótkie zdania o tym, co się stało w polityce, ..." do artykułu PRL-u czasów czar....  (25/05/2008)
Mirosław T:   "W świetnym skądinąd filmie 'Seksmisja', jedna z bohaterek widząc rozterki u towarzyszki stwierdza (cytuję z pamięci): 'organizm chory dużo się zastanawia, a organizm zdrowy funkcjonuje'. Rozmyślania o samotności są zarówno dobre, twórcze, jak i destrukcyjne. Zaś co do samego artykułu, to myślę, że skoro już ktoś został emigrantem, to lepiej uznać się za kosmopolitę, niż trwać ..." do artykułu Samotność.  (25/05/2008)
Mirosław T:   "Typowo prosta i męska porada. Popieram. Jednak jak mawia Pan prof. Leszek Kołakowski, zawsze są dwie strony medalu... Mam obawę, że jak się w życiu stosuje zbyt proste i jasne prawdy, to człowiek zanadto się zbliża do umiejętności bycia okrutnym." do artykułu Toksyczni ludzie.  (25/05/2008)
Mirosław T:   "Dobry zwyczaj na forach polega na tym, by gość dający ocenę (ja dałem 5 gwiazdek :-), dał też wpis w części 'Opinie'. Ładny i ciepły artykuł o 'drodze'. Miło się to czyta, jednak... mam odczucie, że forma jest 'przekobiecona'. Od razu widać, że autorem jest dziewczyna, kobieta. Ładne, ciepłe zdania. Robi się miło i przytulnie. Ja jestem mężczyzną i przyznam, że wolę tekst lekki, al ..." do artykułu Wędrowcy na drodze życia.  (25/05/2008)Akcje

Informacje podstawowe
Login: infolinux
Ranga:
Ost. logowanie: 18/06/2008
Zarejestrowano: 23/03/2007

Statystyki
Punkty: 144.330
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 7.940
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 58
Komentarze: 145
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska