Login lub e-mail Hasło   

iskra prawdy
Wcześniejsze wpisy
iskra prawdy:   Głos na artykuł Fałszywa flaga i fałszywe łzy  (14/08/2016)
iskra prawdy:   "@Trebor: Mądrość to umiejętność rozpoznania i wdrażania obiektywnych praw na jakich opiera się cały wszechświat. Dużą część z nich opisują nauki matematyczno - przyrodnicze do których między innymi zalicza się mechanika kwantowa. Dla przykładu kradzież jest niemądra ponieważ zaprzecza zasadzie bilansowania energii w systemie. Złodziej działa tak jakby coś mogło pojawić się ..." do artykułu Polityka i fizyka.  (12/08/2016)
iskra prawdy:   "@Trebor: Drogi Treborze dzięki za konstruktywną krytykę - niestety mam słabość do zdań wielokrotnie złożonych :). Obiecuję, że wezmę pod uwagę Twoje zdanie przy następnym 'popełnieniu'... Natomiast, co do tytułu, nie wiem jak Ty, ale moim zdaniem nie ma szans na prawdziwą harmonię w tym świecie jeśli polityki nie połączymy z mądrością. To właśnie brak tego związku, którego jak sam zauważyłeś nie z ..." do artykułu Polityka i fizyka.  (10/08/2016)
iskra prawdy:   "@koriolan: widzi, a tworzy to nie to samo, tworzenie jest konsekwencją postrzegania realizującą się poprzez podejmowanie konkretnych decyzji... Co do możliwości kreacji świata przez ludzi to pamiętać jednak musimy, że istniejemy w jednej matrycy, a więc jesteśmy, co prawda autonomicznymi, ale jednak częściami jednego systemu, co znaczy, że podlegamy tym samym prawom (przyrody). Pozdrowienia i dzięki za komentaże" do artykułu Polityka i fizyka.  (06/08/2016)
iskra prawdy:   "@Trebor: chyba nic nie zrozumiałeś... Główna niewypowiedziana teza tego artykułu to, że wbrew innym mędrcom tego świata istnieje jeden obiektywnie prawdziwy świat i do momentu do kiedy ludzkość nie znajdzie, co do tego faktu konsensusu nie będzie dobrze... P.S. zdania wielokrotnie złożone są faktycznie intelektualnie wymagające - wybacz :)" do artykułu Polityka i fizyka.  (06/08/2016)
iskra prawdy:   "@koriolan: w myśl tez, które przedstawiłem w tym artykule będzie tylko gorzej, ponieważ unia próbuje tworzyć system sprzeczny z prawem naturalnym..." do artykułu Polityka i fizyka.  (06/08/2016)
iskra prawdy:   Nowy artykuł Polityka i fizyka  (31/07/2016)
iskra prawdy:   "@koriolan: Widzisz, to co opisujesz jest Twoim subiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość i jest w tym postrzeganiu jak sam to przyznajesz kłamstwo. Ja mając świadomość faktu, że kłamstwo jest integralną częścią tego świata racjonalnie i logicznie oceniam skutki jakie ono w moim życiu przynosi. Otóż skutkiem kłamstwa lub też jak wolisz braku jest inny brak. ..." do artykułu Iskra Prawdy.  (07/07/2016)
iskra prawdy:   "@koriolan: Hmmm... Hmmm... Chyba masz trochę problemów :) Nie wziąłeś pod uwagę tego, że Twoje postrzeganie też jest 'filtrem'. W opisywaniu 'wymiaru informacji' w jakim ludzkość egzystuje bardzo ciężko o dobór odpowiednich słów opisujących np. takie zjawiska jak to, że aby mieć informację na jakiś temat konieczne jest aby w systemie wystąpiła informacja umożliwiająca ..." do artykułu Brak obiektywnego modelu postrzegania rzeczywistości przez ludzkość, przyczyną.  (05/07/2016)
iskra prawdy:   "@koriolan: Faktycznie w takim znaczeniu poznania siebie ostateczne i doskonałe poznanie siebie wymaga ostatecznego poznania 'WSZSYTKIEGO', a więc człowiek pozna siebie dopiero kiedy pozna wszystko... Ale zadam może głupie pytanie czy jest niemożliwe aby człowiek poznał siebie eliminując z własnego postrzegania siebie KŁAMSTWO? :) " do artykułu Iskra Prawdy.  (04/07/2016)
iskra prawdy:   "Dzięki za dobre słowo :)" do artykułu Iskra Prawdy.  (01/07/2016)
iskra prawdy:   "@gluptak: myli się Pan i to bardzo... :) . Można poznać samego siebie (chodzi mi o obiektywną prawdę na swój temat) eliminując kłamstwo z siebie i otoczenia. Obserwując i badając świat uważam, że jeśli zastosowałby Pan algorytm postępowania, który opisałem w 'Iskrze '- Pański subiektywny model postrzegania rzeczywistości, a co za tym idzie Pańskie opinie znacząco się zmieną..." do artykułu Iskra Prawdy.  (01/07/2016)
iskra prawdy:   "@gluptak: Witam, cieszę się z jak się domyślam Pańskiej odpowiedzi. Mam Pytanie czy w związku z lekturą iskry ma Pan jekieś refleksje na temat przyczyn bałaganu dookoła?" do artykułu Iskra Prawdy3.  (29/06/2016)
iskra prawdy:   Nowy artykuł Iskra Prawdy3  (29/06/2016)
iskra prawdy:   Nowy artykuł Iskra Prawdy2  (29/06/2016)
iskra prawdy:   Nowy artykuł Iskra Prawdy1  (28/06/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: iskraprawdy
Ranga:
Ost. logowanie: 16/04/2019
Zarejestrowano: 28/06/2016

Statystyki
Punkty: 2.411
Wyświetlenia artykułów: 2.382
Odwiedziny profilu: 613
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 11
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska