Login lub e-mail Hasło   

krzysztof iwanowski
Wcześniejsze wpisy
krzysztof iwanowski:   "Pewien teolog William of  Occam w XlV wieku napisał; <Jeżeli jakąś właściwość można wytłumaczyć dynamiką geometrii struktury budowy, to nie należy tłumaczyć jej fluidem> Ja ateista cytuję teologa, ale jak ktoś mówi sensownie to dlaczego nie. Wydaje mi się że przestrzeń współczesnej fizyki zdominowały byty wirtualne, które zdają się rozmnażać, niczego nie tłumacząc. Myślę że to jest główny problem." do artykułu Czyżby stała Eulera e rządziła Wszechświatem?.  (12/10/2019)
krzysztof iwanowski:   Popularny artykuł: Atomowy efekt Allaisa  (08/05/2019)
krzysztof iwanowski:   "@pokrzywiony: Kluczowe pytanie. Czy grawitacja podlega teorii nieoznaczoności ? Moim zdaniem nie, ponieważ nie jest kwantowa." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (06/05/2019)
krzysztof iwanowski:   "Aparat matematyczny O T W wymusza założenie że grawitacja jest ciągła. Od dawna wiemy że materia jest nieciągła. Od 120 lat wiemy że przepływ energii ma charakter kwantowy, a więc nie jest ciągły. Myślę że w tym założeniu jest problem.." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (04/05/2019)
krzysztof iwanowski:   "@pokrzywiony: : Współczesne teorie powołując kolejne byty i wymiary wykorzystując wyrafinowaną matematykę zdają się pędzić do przodu z ambicjami tworzenia teorii wszystkiego. Rzeczywistość - poziom wiedzy o oddziaływaniach elektrycznych i magnetycznych to koniec XlX wieku a grawitacja to lata dwudzieste XX wieku. Lista sukcesów O T W jest długa i nie do zakwestionowania ale lista porażek jest równ ..." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (04/05/2019)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Atomowy efekt Allaisa  (02/05/2019)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Żółta rękawica  (16/11/2018)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Nieodgadniona tajemnica fizyki  (10/08/2018)
krzysztof iwanowski:   "Moim zdaniem oddziaływanie grawitacyjne jest cyklicznie powtarzającą się falą kulistą kontrakcji ( izolowane piki), poruszającej się z prędkością światła, o częstości kołowej cząstki generującej te fale, powstającej na skutek całkowitej kontrakcji (zaniku) stałej objętości przestrzeni. Fala kulista kontrakcji posiada dwa parametry; długość fali Comptona oraz długość piku kontrakcji L który maleje ..." do artykułu Wielkoskalowe struktury Kosmosu.  (01/05/2018)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Wielkoskalowe struktury Kosmosu  (29/04/2018)
krzysztof iwanowski:   Głos na artykuł Wspomnienia o ojcu  (07/10/2017)
krzysztof iwanowski:   "@Przemysław Lis: Według badaczy dziejów dominuje pogląd, ze Słowianie powstali na skutek połączenia się Południowych Bałtów i Sarmatów w jedną odrębną kulturę. Pomimo ogromnych różnic obie te nacje charakteryzuje odrzucanie jakiejkolwiek zwierzchności poza powinnościami wynikającymi z przynależności rodowej. Czy nie uważa pan że, w dużym stopniu nasze narodowe cechy wynikają z faktu że, metamorfoz ..." do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (12/11/2016)
krzysztof iwanowski:   " Celem zmiany czasu jest niwelowanie tak zwanych szczytów energetycznych, które mają miejsce rano przed zmrokiem i wieczorem po zmroku w okresie zimowym. Bezpieczeństwo energetyczne wymaga zabezpieczenia mocy dla odbiorców energii, nadwyżki na rozwój oraz rezerwy na ewentualne awarie. Utrzymywanie zbyt dużej jałowej nadwyżki mocy znacząco podrażałyby koszty jej wytwarzania. " do artykułu Przekręt na czasie.  (29/10/2016)
krzysztof iwanowski:   "@Darwolf: „Efekty kwantowe dla takich obiektów są pomijalne, tak samo jak pomijalna jest grawitacja w fizyce cząstek. Im większa skala, tym mniejsze znaczenie dyskretności, a większe grawitacji i odwrotnie. Dlatego galaktyki opisujemy przy pomocy OTW, a cząstkami subatomowymi rządzi mechanika kwantowa.”. A jeśli te nieciągłości i ciągłości przybiorą charakter falowy to nawet przy bardzo dużych ska ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część IV..  (23/05/2016)
krzysztof iwanowski:   "Równania Maxwella i OTW Einsteina mają kluczowy wpływ na nasze poglądy o obserwowanym Wszechświecie. Obie te, bez wątpienia wielkie teorie operują podobnym aparatem matematycznym, które wymusza przyjęcie założenia że, zarówno oddziaływanie; elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne są ciągłe (warunek różniczkowalności funkcji). Od dawna wiemy że materia jest nieciągła (atomy, cząstki elementarne) a ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część IV..  (22/05/2016)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Czarne dziury czy może szare  (03/05/2016)
nse:   "Mam nadzieje że Pana nie zniechęciłem swoimi wypowiedziami ??" do profilu krzysztof iwanowski.  (28/02/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: iwanowskikrzysztof
Ranga:
Ost. logowanie: 2 godz. temu
Zarejestrowano: 16/04/2010

Statystyki
Punkty: 18.795
Wyświetlenia artykułów: 17.595
Obserwujący użytkownicy: 2
Odwiedziny profilu: 3.141
Przeczytane artykuły: 4
Ocenione artykuły: 6
Komentarze: 20
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska