Login lub e-mail Hasło   

krzysztof iwanowski
Wcześniejsze wpisy
krzysztof iwanowski:   Popularny artykuł: Atomowy efekt Allaisa  (16 dni temu)
krzysztof iwanowski:   "@pokrzywiony: Kluczowe pytanie. Czy grawitacja podlega teorii nieoznaczoności ? Moim zdaniem nie, ponieważ nie jest kwantowa." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (18 dni temu)
krzysztof iwanowski:   "Aparat matematyczny O T W wymusza założenie że grawitacja jest ciągła. Od dawna wiemy że materia jest nieciągła. Od 120 lat wiemy że przepływ energii ma charakter kwantowy, a więc nie jest ciągły. Myślę że w tym założeniu jest problem.." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (19 dni temu)
krzysztof iwanowski:   "@pokrzywiony: : Współczesne teorie powołując kolejne byty i wymiary wykorzystując wyrafinowaną matematykę zdają się pędzić do przodu z ambicjami tworzenia teorii wszystkiego. Rzeczywistość - poziom wiedzy o oddziaływaniach elektrycznych i magnetycznych to koniec XlX wieku a grawitacja to lata dwudzieste XX wieku. Lista sukcesów O T W jest długa i nie do zakwestionowania ale lista porażek jest równ ..." do artykułu Atomowy efekt Allaisa.  (19 dni temu)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Atomowy efekt Allaisa  (21 dni temu)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Żółta rękawica  (16/11/2018)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Nieodgadniona tajemnica fizyki  (10/08/2018)
krzysztof iwanowski:   "Moim zdaniem oddziaływanie grawitacyjne jest cyklicznie powtarzającą się falą kulistą kontrakcji ( izolowane piki), poruszającej się z prędkością światła, o częstości kołowej cząstki generującej te fale, powstającej na skutek całkowitej kontrakcji (zaniku) stałej objętości przestrzeni. Fala kulista kontrakcji posiada dwa parametry; długość fali Comptona oraz długość piku kontrakcji L który maleje ..." do artykułu Wielkoskalowe struktury Kosmosu.  (01/05/2018)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Wielkoskalowe struktury Kosmosu  (29/04/2018)
krzysztof iwanowski:   Głos na artykuł Wspomnienia o ojcu  (07/10/2017)
krzysztof iwanowski:   "@Przemysław Lis: Według badaczy dziejów dominuje pogląd, ze Słowianie powstali na skutek połączenia się Południowych Bałtów i Sarmatów w jedną odrębną kulturę. Pomimo ogromnych różnic obie te nacje charakteryzuje odrzucanie jakiejkolwiek zwierzchności poza powinnościami wynikającymi z przynależności rodowej. Czy nie uważa pan że, w dużym stopniu nasze narodowe cechy wynikają z faktu że, metamorfoz ..." do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (12/11/2016)
krzysztof iwanowski:   " Celem zmiany czasu jest niwelowanie tak zwanych szczytów energetycznych, które mają miejsce rano przed zmrokiem i wieczorem po zmroku w okresie zimowym. Bezpieczeństwo energetyczne wymaga zabezpieczenia mocy dla odbiorców energii, nadwyżki na rozwój oraz rezerwy na ewentualne awarie. Utrzymywanie zbyt dużej jałowej nadwyżki mocy znacząco podrażałyby koszty jej wytwarzania. " do artykułu Przekręt na czasie.  (29/10/2016)
krzysztof iwanowski:   "@Darwolf: „Efekty kwantowe dla takich obiektów są pomijalne, tak samo jak pomijalna jest grawitacja w fizyce cząstek. Im większa skala, tym mniejsze znaczenie dyskretności, a większe grawitacji i odwrotnie. Dlatego galaktyki opisujemy przy pomocy OTW, a cząstkami subatomowymi rządzi mechanika kwantowa.”. A jeśli te nieciągłości i ciągłości przybiorą charakter falowy to nawet przy bardzo dużych ska ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część IV..  (23/05/2016)
krzysztof iwanowski:   "Równania Maxwella i OTW Einsteina mają kluczowy wpływ na nasze poglądy o obserwowanym Wszechświecie. Obie te, bez wątpienia wielkie teorie operują podobnym aparatem matematycznym, które wymusza przyjęcie założenia że, zarówno oddziaływanie; elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne są ciągłe (warunek różniczkowalności funkcji). Od dawna wiemy że materia jest nieciągła (atomy, cząstki elementarne) a ..." do artykułu Odkrywanie Wszechświata - część IV..  (22/05/2016)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Czarne dziury czy może szare  (03/05/2016)
nse:   "Mam nadzieje że Pana nie zniechęciłem swoimi wypowiedziami ??" do profilu krzysztof iwanowski.  (28/02/2016)
krzysztof iwanowski:   "Jeżeli jakaś masa ( np sonda Pionier 10) oddala się względem dużej masy (np Słońca) ze znaczną prędkością radialną V to grawitacja odbierana przez poruszającą się,tą masę, na skutek grawitacyjnego efektu Dopplera powiększy się, g (1+(V/c+2 V/c^2)/(1+V/c))) co spowoduje jej zwalnianie co zostało zarejestrowane przez NASA. Zdecydowana większość obiektów w kosmosie porusza się po orbitach eliptycznyc ..." do artykułu Nieokiełznana grawitacja.  (06/02/2016)
krzysztof iwanowski:   Nowy artykuł Nieokiełznana grawitacja  (30/01/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: iwanowskikrzysztof
Ranga:
Ost. logowanie: 7 godz. temu
Zarejestrowano: 16/04/2010

Statystyki
Punkty: 16.566
Wyświetlenia artykułów: 15.391
Obserwujący użytkownicy: 2
Odwiedziny profilu: 2.732
Przeczytane artykuły: 3
Ocenione artykuły: 6
Komentarze: 19
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska