Login lub e-mail Hasło   

Jerzy Bieroński
Wcześniejsze wpisy
Jerzy Bieroński:   "Ja mam to w tzw. nosie. Więc wypowiadam się rzadko. W polskich realiach muszę brać pod uwagę ze zderzeniem się z bezmyślnym rydzyjstwem i kaczyzmem. Wybaczcie, ale nie będę uczestniczył w dyskusji na takie tematy. Bo to jest tak, że zwykły kaban ściągnie mnie wtedy do swojego poziomu." do artykułu Powody (nie) odrzucania.  (09/05/2010)
Jerzy Bieroński:   "Sprawa nie jest taka prosta. W artykule przedstawiony został wyłącznie punkt widzenia chrześcijański. Nie sądzę, aby wśród kilkumiliardowej społeczności ludzi chrześcijanie mieli cokolwiek więcej racji. Tym bardziej, że chrześcijaństwo jest bardzo młode kulturowo. Ono jest tak młode, że nie zdołało rozwiązać swych podstawowych sprzeczności. Ponieważ chrześcijaństwo jest tylko jednym z wielu ..." do artykułu Wybaczać czy nie wybaczać?.  (09/05/2010)
Jerzy Bieroński:   Głos na artykuł Vivat Alicja Tysiąc!  (29/09/2009)
Jerzy Bieroński:   "Wojna jest kontynuacją polityki - tylko innymi sposobami. Na Afganów napadali już liczni i z różnych powodów. Samo napadanie na kogoś w ramach uprawiania polityki nie jest uznawane za coś szczególnie gorszącego. Zwykle za gorszące uznaje się przegrywanie wojny. Bowiem to zwycięzca potem sądzi pokonanych, a nie na odwrót. To zwycięzca staje się następnie okupującym zdobyte terytorium i za nie odpow ..." do artykułu Inwazja na Afganistan , Irak, - jakim prawem? Ja mówię NIE.  (16/09/2009)
Jerzy Bieroński:   "To dziwne, ale do takich samych wniosków można dojść zupełnie samodzielnie, co ja uczyniłem już dość dawno. Same sprawy ontologiczne nie są takie proste. Można bowiem zapytać: czy sama przestrzeń jest bytem? Potwierdzenie lub zaprzeczenie może być osiągnięte tylko w przypadku istnienia minimum 2 obiektów dla weryfikacji przestrzeni. Jeden obiekt nie wystarcza do tego. Przestrzeń bez obiektów może ..." do artykułu Przypadek profesora Drożdżyńskiego.  (30/08/2009)
Jerzy Bieroński:   "Opisywane tu zjawiska w większości nie są falami tsunami. Osuwiska, nawet spowodowane trzęsieniem ziemi, nie powodują fal tsunami. Generalnie wyróżniamy dwa rodzaje fal. Pierwsza jest falą transmitującą energię (foala ciśnieniowa). Drugą jest fala transmitującą masę (ruch samej wody, jej przemieszczanie). Fale pierwszego typu mają wielką prędkość, osiągającą do 1000 km/h. Drugie zaś cechują się ni ..." do artykułu Największe tsunami w historii ludzkości.  (20/07/2009)
Jerzy Bieroński:   "Te odnogi 'stonogi' nie były lufami miotającymi pociski w różne strony. To były komory z ładunkami miotającymi. Pocisk w lufie był zatem wielokrotnie przyspieszany odpalaniem kolejnych ładunków. Prawdopodobnie w tym krył się też problem z celnością (zasięgiem) pocisku. Minimalne róznice w wielkości ładunków, minimalne róznice w momencie ich odpalania dawały wielkie różnice w zasięgu pocisku." do artykułu Podziemny Szczecin. Pozaziemskie tajemnice III Rzeszy.  (20/07/2009)
Jerzy Bieroński:   "Zdanie autora jest zupełnie odrębne od rzeczywistości. Nie rozpatruje on tu bowiem zła w oderwaniu od konkretnej wiary - a właśnie w powiązaniu z nią. Jeśli zatem wiara ta jest fałszywa - to fałszywe są także wnioski. Ponadto stawiam jedno zasadnicze pytanie. W boga jakiejś religi się tylko wierzy, bo nie ma żadnego dowodu na jego istnienie. Ale z tej wiary wyciąga autor wnioski dotyczące rzeczywi ..." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (21/06/2009)
Jerzy Bieroński:   "No to dorzucę znane mi. Przychodzi baba do lekarza. A lekarz już w babie. Jak się ładują księża? Odtylcowo. A jaką mają broń? Wycior do lufy dowolnej i dowolnego kalibru. Co wycierają? Dziurę brońcia i broni - byle tylko dziura była do wcelowania wyciorem. " do artykułu Seks i Erotyka. Dowcipy o Seksie i Kawały Erotyczne dla Dorosłych.  (26/05/2009)
Jerzy Bieroński:   "Nie odrzucam tego artykułu tylko dlatego, że uważam, iż każdy ma swój pogląd i może go prezentować - niekoniecznie mając rację. Ja mam jednak pogląd zupełnie inny. Po pierwsze zatem najpierw należy uścxiślić termin 'Polacy'. Bo róznie jest on rozumiany i w przeszłości, i obecnie. Liczni zarzucają licznym obecnie, że nie są Polakami. Do tego już doszło - nie wystarczy prosta deklaracja osobi ..." do artykułu Pokolenie przyszłości, czyli o współczesnych Polakach.  (26/05/2009)
Jerzy Bieroński:   "fallen - nie wiem jaki wpływ na rozkład morskich prądów może mieć wędrówka Słońca w naszej galaktyce. Wiem tylko, że niewątpliwie wielki wpływ mają na to inne zjawiska. Znaczenie ma nie tylko wymiana wód morskich w warstwie przypowierzchniowej, ale także w warstwie głębszej. Warstwa przypowierzchniowa ma wielki wpływ na parametry powietrza nad nią (temperatura, wilgotność). Ale warstwa głębsza ma ..." do artykułu Ocieplenie klimatu - mit obalony.  (26/05/2009)
Jerzy Bieroński:   "Od wielu lat mam z tym do czynienia, z racji kierunku wykształcenia oraz badań. Potwierdzam zatem, że obecne nawiedzenie teorią efektu cieplarnianego jest zupełnie nieuzasadnione z punktu widzenia wyników badań dotyczących długich okresów historii klimatu ziemskiego. Jest to ewidentnie sprawa polityczna i związana z łojeniem kasy przez wydrwigroszy. Uczciwy badacz najpierw sprawdzi relacje znane z ..." do artykułu Ocieplenie klimatu - mit obalony.  (23/05/2009)
Jerzy Bieroński:   "Na trójkąt można spojrzeć trochę inaczej. Zdefiniować go można jako trapez, którego jeden z boków jest równy zero. Rozszerzając to można stwierdzić, że wszystkie wieloboki na płaszczyźnie są trapezami lub zbiorami trapezów. W szczególności trapezem jest: prostokąt, kwadrat, równoległobok, romb. Zbiorami trapezów są wieloboki (więcej niż 3 boki) nie mające żadnej pary boków równoległych. ..." do artykułu Trójkąty jako figury geometryczne płaskie i ich najważniejsze elementy.  (28/03/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: j50
Ranga:
Ost. logowanie: 09/07/2010
Zarejestrowano: 28/03/2009

Statystyki
Punkty: 40
Odwiedziny profilu: 3.326
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 13
Komentarze: 13
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska