Login lub e-mail Hasło   

lalekjake

Zajmuję się człowiekiem i jego historią, geograficznie San Francisco, duchem zawsze w Polsce. Lubię i uprawiam historię, ale z braku czasu posługuję się często fraszką, którą próbuję definiować zjawiska w otaczającym mnie świecie...Wcześniejsze wpisy
lalekjake:   "@ youngcontrarian, Stalina może Pan bronić, ale musi Pan dostarczyć argumenty. Stalin, charakteryzował się tym, że zabijał w czasie pokoju, w porównaniu do jego narodowo-socjalistycznego kompana i brata-psychopaty, który zabijał na większą skalę w czasie wojny. Niech się Pan nie martwi co ja myslę o Hitlerze, jak znajdę czas to napiszę serię tekstów na ten temat. Jego problemem nie ..." do artykułu PAKT Ribbentrop – Mołotow.  (24/08/2012)
lalekjake:   "@Szymon Bachir, A ja naiwny Polak myślałem, że AK- owcy, to swoi, polscy patrioci mordowani przez Ruskich i Niemców (polecam np. : konferencja Gestapo i NKWD w Zakopanem nt. wykąńczania polskich elit). Pan natomiast głosi najnormalniej w świecie, ze Polacy to mordowali z hitlerowcami Ruskich? Hm, na jakim forum ja piszę i do kogo? Czy to jeszcze Polska, czy... ..." do artykułu PAKT Ribbentrop – Mołotow.  (24/08/2012)
lalekjake:   "Witam, ten tekst to surowe kalendarium, z oszczędnym komentarzem. Widzę, że Pana interesuje trochę bardziej bliskość etniczna słowiańskich Rosjan i Polaków. Rosjanie od dawna wyrażali się o Polsce jako o dziwce Europy, nie jest to chyba tajemnicą dla 'przecietnego znawcy historii'. Rosja tradycyjnie jest szczęśliwa z Polską przez siebie zdminowaną, co nam Polakom niezbyt odpowiada. ..." do artykułu PAKT Ribbentrop – Mołotow.  (24/08/2012)
lalekjake:   Nowy artykuł PAKT Ribbentrop – Mołotow  (23/08/2012)
lalekjake:   Nowy artykuł Wybory Prezydenckie, USA na Rozdrożu..  (18/08/2012)
lalekjake:   Popularny artykuł: Pożegnanie MATKI – słów kilka…  (12/08/2012)
lalekjake:   "Podejrzewam, że śmierć dziecka jest okrutniejsza. Nie wyobrażam sobie słów, które mogłyby coś tak katastroficznego oddać. To przyszłość w ruinie. Pozdrawiam. Jacek." do artykułu Pożegnanie MATKI – słów kilka….  (08/08/2012)
lalekjake:   "Głęboko ujętyjestem Twoim współczuciem i tą ludzką jednością bólu i tego mądrego balsamującego pragnienia ocalenia tego, czego nie można ocalić. Zaufajmy swojej pamięci. Pozdrawiam. Jacek." do artykułu Pożegnanie MATKI – słów kilka….  (07/08/2012)
lalekjake:   Nowy artykuł Pożegnanie MATKI – słów kilka…  (07/08/2012)
lalekjake:   "Witam Pana, rozumię, naturalnie to ujęcie jest tylko jednym z możliwych. Sam temat niby peryferyjny, szczególnie w czasie Igrzysk Olimpijskich, niemniej dla nas jakże ważny, o czym niebawem się przekonamy. Pozdrawiam. Jacek" do artykułu Mitt Romney, a Sprawa Polska.  (05/08/2012)
lalekjake:   "Witam, szanuję Twoją indywidualną opinię. Tak trzeba, pozdrawiam. Jacek." do artykułu Mitt Romney, a Sprawa Polska.  (05/08/2012)
lalekjake:   Nowy artykuł Mitt Romney, a Sprawa Polska  (05/08/2012)
lalekjake:   "Generalnie zgadzam się z Tobą. Masz też rację mówiąc, ze to były inne czasy. D-cy powstania rozumowali nadchodzące wydarzenia w kategoriach swojej młodości tj. I w. ś., stąd wywodziło się ich myślenie. Niestety wadliwe i nie przystosowane do czasów II w.ś. Pozdrawiam. Jacek." do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (02/08/2012)
lalekjake:   "Dobrze zaśpiewany ból i wątpliwości egzystencjalne. Tylko kto mógłby udzielić na nie odpowiedzi? Pozdrawiam. Jacek" do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (02/08/2012)
lalekjake:   "Z jednej strony wyznaje Pan, ze nie lubi gdybania, z drugiej zaś właśnie czyni to w całej rozciągłości. Historia danego wydarzenia, nie jest ograniczona do samego wydarzenia. Stalin był spadkobiercą bolszewickiej rewolucji i zarazem jej kierownikiem na nowym etapie, więc dywagacje o tym czy mógłby się zatrzymać, są stratą czasu. To co nie mogło udać się bolszewikom w 1920, mogło udać się w 1945. ..." do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (02/08/2012)
lalekjake:   "W przedstawianiu historii nie mam zaufania do stanowisk emocjonalnie 'zakręconych'. Oczywiscie wiele lat temu zapoznałem się z krytykami decyzji o godzinie 'W', od reżimowych komunistycznych, do 'zbrodni' w wydaniu Andersa, czy uciekającego od decyzji NW, intelelektualisty, gen. SosnkowskiegoPrawem każdego komentującego, wrzucającego do dyskusji 'swoje trzy grosze'jest zajęcie własnego sta ..." do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (02/08/2012)
lalekjake:   Popularny artykuł: Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje  (01/08/2012)
lalekjake:   "Witam, celem tekstu jest przedstawienie warunków podejmowania decyzji w gronie kierownictwa polskiego w podziemiu. Zdecydowałem się na dużą dozę opinii uczestników i graczy na tamtejszym teatrze wojennym i to w zasadzie jest najbardziej pożyteczny mój wkład w tym tekście. Cel: dać materiał, a odbiorca sam sobie wyrobi opinię na poruszany temat. Odnośnie polskiej 'nieumiejetności li ..." do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (31/07/2012)
lalekjake:   "Polecam zdjęcia rodzinne śp. Wł. Smolenia, tu jest link: http://www.oakmontmortuary.com/fh/obituaries/vt_view.cfm?o_id=1541095& fh_id=13461&vt_type=1 Pozdrawiam. Jacek" do artykułu Oszedł 103 letni żołnierz II RP, Władysław W. Smoleń.  (29/07/2012)
lalekjake:   "Witam, czytałem o sowieckim kordonie sanitarnym niedopuszczającym idące oddziały AK idące na pomoc walczącej Warszawie, ale o akcjach tych w 'polskich' mundurach więcej nie wiem. Pozdrawiam. Jacek." do artykułu Powstanie Warszawskie - Geneza i Konsekwencje.  (29/07/2012)
lalekjake:   "Jest film, ale muszę go dopiero obrobić i dopiero umieścić. Po prostu chciałbym czas 'wolny', jaki mam, poświęcić na nagrywanie tych kombatantów, którzy jeszcze żyją, a póżniej zajmować się obróbką materiałów. Tylko niepokoi, że historia Ich szybko zabiera do siebie, coraz mniej ich się odlicza na rocznicowych uroczystościach. Pozdrawiam. Jacek" do artykułu Oszedł 103 letni żołnierz II RP, Władysław W. Smoleń.  (29/07/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: lalekjake
Ranga:
Ost. logowanie: 04/09/2012
Zarejestrowano: 01/04/2012

Statystyki
Punkty: 21.775
Wyświetlenia artykułów: 21.240
Odwiedziny profilu: 2.040
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 26
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska