Login lub e-mail Hasło   

kawaler




Wcześniejsze wpisy
kawaler:   Nowy artykuł Dawkins przeciw astrologii  (14/04/2012)
kawaler:   Nowy artykuł Alchemia idei  (14/04/2012)
kawaler:   "No znalazł się jeden normalny człowiek :)" do artykułu Bo potrzebował na Gwałt.  (17/03/2012)
kawaler:   "myślę, że powinno się przełamywać bariery przecież ludzkie popędy to też temat, trzeba tylko zachować pewne umiarkowanie, by poszanować wyobraźnię czytelnika" do artykułu Bo potrzebował na Gwałt.  (15/03/2012)
kawaler:   "Jeśli ktoś nie ma, to zawsze jest prostamol :D" do artykułu Bo potrzebował na Gwałt.  (15/03/2012)
kawaler:   Nowy artykuł Bo potrzebował na Gwałt  (15/03/2012)
kawaler:   Głos na artykuł Nie stwarzaj piekła.. stwarzaj niebo...  (08/03/2012)
kawaler:   "Jeśli chcesz robić wywody to mogę stanąć z Tobą w szranki. Jednak musiałbyś przestać rzucać twierdzeniami tak jak teraz, bo podobnie to czynisz, jak stara cyganka wróżąca z ręki. Ale choćby ci przedstawić ścisły wywód logiczny to ty i tak nie zmienisz zdania. Zatem skoro mnie nie chcesz posłuchać, to może kogoś, kto dziedzinę mądrości miał za zawód i umiłowanie zarazem. 'Odczuwania ..." do artykułu Śmierć.  (08/03/2012)
kawaler:   "Dzięki ;]" do artykułu O możliwościach trybików.  (08/03/2012)
kawaler:   Nowy artykuł O możliwościach trybików  (07/03/2012)
kawaler:   "Religie równe albo nierówne sobie? A to dobre, zupełnie tak, jakby można było to sprawdzić. Ma ktoś wagę by sprawdzić na ile złota przekłada się wiara katolika, a ile buddysty? Ten Cejrowski coś mi zajeżdża szarlataństwem i/albo tanim skandalem na miarę polskiego szołmena bez butów." do artykułu Cejrowski: “Nie zgadzam się z tezą, że religie są sobie równe. Nie są”.  (07/03/2012)
kawaler:   "Tumaki, błyskotliwa myśl. Założę się, że prawdopodobieństwo życia, starotestamentowych, Adama i Ewy będzie mniejsze o szans na zamarznięcie wody w piekarniku o liczbę mającą więcej zer niż byłoby ich po podstawieniu 0 za każdą literkę tegoż artykułu ;) " do artykułu Śmierć.  (07/03/2012)
kawaler:   "Co z tego cudu wynika? Dla jednych wyzwanie i przygoda intelektualna, ponieważ ten 'cud' porywa do zastanowienia się nad tym jak to może być, że świat jest tak obcej, dla naszej percepcyjnej machinerii, natury. Dla innych, cóż.. Może nie być niczym interesującym gdyż taki cud drażni ich poglądy, a próba refleksji nad nim automatycznie powoduje reakcję obronną przed nowością, która mogłaby wstrząsn ..." do artykułu Śmierć.  (07/03/2012)
kawaler:   Obserwuje użytkownika: gnostyk  (07/03/2012)
kawaler:   "Gnostyk, bardzo dobrze zobrazowałeś o co chodzi z tym prawdopodobieństwem. Tumaki, znalazłem. Z książki 'Liczba i myśl' autorstwa A. M. Kondratowa. 'Teraz inny 'cud'. Angielski astronom i fizyk Jeans zdołał obliczyć prawdopodobieństwo zdarzenia, iż .. woda wstawiona w naczyniu do rozgrzanego pieca nie zagotuje się, lecz zetnie siew lód! To możliwe, lecz niezwykle mało prawdopodobne ..." do artykułu Śmierć.  (07/03/2012)
kawaler:   "Jacek, zdaje się, że jesteś religijną osobą i dokonania naukowe, choćby te za które przyznano nobla, będą dla Ciebie nieprawdziwe, jeśli będą godzić w Twoją religijną wizję świata. Doceniam Twój punkt widzenia, bo jest niełatwy do utrzymania w dzisiejszych czasach, ale człowiek, który doznał na pustyni halucynacji faty morgana może nie przyjąć do swojej wiadomości, że ktoś podaje mu szklankę wody, ..." do artykułu Śmierć.  (07/03/2012)
kawaler:   "Nie pomijam tego prawa, ale nie zakładam też, że jest ono absolutnie wszechobecne i koniczne. Myślę, że prawdziwość tej hipotezy jest weryfikowana przez rzeczywistość raz na czas życia Wszechświata. Jeśli coś kiedykolwiek zaistniało to musiało mieć swoją przyczynę lub nie musiało. A jeśli miało swoją przyczynę to w czymś co istniało już wcześniej. A jeśli i tamto miało swój byt z tego, że coś było ..." do artykułu Śmierć.  (07/03/2012)
kawaler:   "To nie są kpiny, Miałem gdzieś książkę jednego matematyka, w której opisywał takie rzeczy. Niestety nie mogę jej znaleźć teraz i nie podam Ci dokładnej nazwy na to. Wszechświat ma jednak naturę probablistyczną, bo na poziomie kwantowym ma się jedynie prawdopodobieństwo, że zajdą takie a takie zdarzenia, a niektóre cząsteczki potrafią brać się dosłownie znikąd. Przyczyna i skutek zbyt silnie został ..." do artykułu Śmierć.  (06/03/2012)
kawaler:   "Wiesz, śmierć może nie mieć żadnego sensu, a nasze tęsknoty i pragnienia, jakże często maskują surowy obraz rzeczywistości, w której być może kiedy przestaniemy istnieć materialnie, to przestaniemy istnieć w ogóle. Ale znam coś co udowodnił wybitny matematyk Godel, który interesował się także fizyką. Wyszło mu w obliczeniach (tu cytuję z wiki) 'w czasoprzestrzeni istnieją zamknięte krzywe ..." do artykułu Śmierć.  (06/03/2012)
kawaler:   Głos na artykuł Serca mają swój własny mózg i świadomość  (06/03/2012)
kawaler:   "Fajny artykuł. Ciekawe też jaki wpływ na organizm ma sztuczne serce." do artykułu Serca mają swój własny mózg i świadomość.  (06/03/2012)



Akcje

Informacje podstawowe
Login: kawaler
Ranga:
Ost. logowanie: 22/04/2012
Zarejestrowano: 06/03/2012

Statystyki
Punkty: 4.243
Wyświetlenia artykułów: 4.086
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 2.095
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 14




© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska