Login lub e-mail Hasło   

krystjan
Wcześniejsze wpisy
krystjan:   Głos na artykuł Dziesięć przykazań według .....Mateusza  (31/07/2017)
krystjan:   Głos na artykuł Szalony "Zbawca Polski" cz. druga  (20/05/2016)
krystjan:   "@Zbyszekg4: Żadnego faktu mi nie wyjaśniłeś. Nie dodałeś niczego, czego bym nie wiedział. Nie wiem czym dla Ciebie jest dodanie nieautentycznego fragmentu i wywieranie presji na tłumaczy by fragment ten zamieszczali, bo dla mnie jest oszustwem. P.S. Nie mam racji, bo Ty zawsze zgadzasz się z tym co napisałeś. Dlatego dodajesz własne teksty do rekomendowanych. Tylko to mi wyjaśniłeś." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (22/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: W liczbie mnogiej mówili o sobie królowie. Może też zwracać się do Jezusa (nie koniecznie jako tego samego Boga. Jezus zawsze podkreślał wyższość Ojca. Spór o to czy Jezus jest Bogiem czy nie, toczył się od dwóch tysięcy lat. My go nie rozstrzygniemy. Natomiast dogmat o Trójcy jest znacznie późniejszym dodatkiem i na jego poparcie potrzebne było oszustwo. Oszustwo jest zawsze złe. Nie mogę zrozumieć więc, dlaczego dopuszczono by się go bez powodu." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (22/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: Nie trzeba nikogo pytać. Przez kilka pierwszych stuleci takiej nauki nie było. Kilka pokoleń czytających. Dopuszczając się oszustwa Kościół stracił na wiarygodności. Jest to świadectwem, że wystarczających argumentów zabrakło. Przykład który podajesz jest tylko jedną z interpretacji." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (22/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: Krótko mówiąc polecasz mi pranie mózgu. Jak już pisałem nikt, kto czyta samodzielnie do takiego wniosku nie dojdzie." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (22/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: Żaden inny werset nie daje podstaw do nauki o Trójcy komuś, kto wcześniej nie został nasączony tą doktryną. Do IV wieku nie było mowy o Trójcy. Sam Kościół katolicki przyznaje, że w Biblii nie ma wersetów bezpośredni to potwierdzających i że Bóg pod taką postacią objawiał się mu stopniowo. Jest więc oczywiste, że osoba nie zapoznana z doktryną nigdy do takiego wniosku nie dojdzie. Moim ..." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (22/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: Ta notatka, jak ją nazywasz do dzisiaj znajduje się jako werset np. w Biblii Gdańskiej, czy Biblii Króla Jakuba. Przez stulecia wywierano presję na tłumaczach, by werset ten tam był." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (21/12/2015)
krystjan:   "@Zbyszekg4: To prawda, że werset ten nie występuje w najstarszych manuskryptach. Dlatego nazywam go fałszywym. Nie rozumiem dlaczego go dodano skoro bez niego ta nauka na swoje uzasadnienie. Nie rozumiem też, dlaczego Benedykt XVI zakazał używania imienia Jahwe/Jehowa skoro Jezus i Jahwe to ten sam Bóg. Właściwie rozumiem to doskonałe. Zastąpienie imienia Jahwe przez Adonaj lub Pan zaciera różnicę między Bogiem a Jezusem, który też nazywany jest Panem." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (21/12/2015)
krystjan:   "Autor powyższego tekstu zapomniał, nie wie, lub nie chce wiedzieć, że przez wiele stuleci Kościół katolicki posługiwał się fałszywym wersetem 'Comma Johanneum' by ugruntować naukę o Trójcy. Najwyraźniej w Biblii zabrakło argumentów przemawiających za tą doktryną. P.S. Dodanie tekstu do rekomendowanych przez samego autora świadczy o jego chrześcijańskiej skromności." do artykułu Strzał w stopę ze Strażnicy.  (21/12/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Złota Liczba  (06/07/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Szalony "Zbawca Polski"  (03/07/2015)
krystjan:   Nowy artykuł Zasada antropiczna vs Bóg  (02/07/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Kosmiczne ZOO dla każdego astronoma domorosłego!  (23/06/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Jak ważono planety.  (14/06/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Wszechświat skąpany w wodzie.  (04/06/2015)
krystjan:   Głos na artykuł Albert Einstein o edukacji  (30/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian: Happy New York. Nawzajem" do artykułu NDE ateisty.  (24/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian:nie wątpię, że pokaźna część ludzkości, a wśród nich Hindusi poczuli się bardzo urażeni. Niezmiernie mi przykro z tego powodu. Aż trudno mi sobie wyobrazić, jak Ty musisz się podle czuć, po tym jak obraziłeś swoim pierwszym komentarzem równie pokaźną część ludzkości, z Hindusami włącznie, plus wszystkich monoteistów, oraz agnostyków, którzy również nie odrzucają wiary w Boga, a wi ..." do artykułu NDE ateisty.  (24/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian: słowo 'wierzący' ma ponad czterdzieści synonimów, jednym z nich jest 'teista' czyli wierzący w Boga. Nie myl też religii z wiarą w Boga, ja nie należę do żadnej. Nie byłoby tej dyskusji gdyby nie twoja 'przeróbka' wyników Gallup poll. Co to miało znaczyć? Wierzysz w Boga, więc masz niższe IQ?" do artykułu NDE ateisty.  (23/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian: Zachęcasz do samodzielnego myślenia? Widzisz, Ty wciąż uważasz, że wierzący nie myślą samodzielnie." do artykułu NDE ateisty.  (23/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian: 'Pani Chomiczkowa to klasyczny przyklad naiwnej religijnej entuzjastki-idealistki'- prosiłeś o cytat. Nawet jeżeli nie używasz wprost słowa 'głupiec' to trzeba by mieć IQ poniżej 80, by nie zauważyć co o wierzących myślisz. Nie każ mi szukać więcej twoich cytatów, bo nie mam na to ochoty, a jestem pewien, że coś by się znalazło. Powołanie się na'jednoznaczne' wyniki Gallup poll, ..." do artykułu NDE ateisty.  (23/12/2014)
krystjan:   "@youngcontrarian:Zakładam że masz rację co do tych dwóch. Można też wspomnieć kilku z pierwszej dziesiątki najwyższych notowanych IQ, jak na przykład Christopher Michael Langan, Christopher Hirata, czy Gary (lub Garri) Kasparov i wielu innych gdzieś po środku. Twoje ciągle powtarzane, subiektywne opinie, według których wierzący to naiwni głupcy, nie robią na mnie żadnego wrażenia. Inna sprawa kied ..." do artykułu NDE ateisty.  (23/12/2014)
krystjan:   Głos na artykuł List Otwarty do Sejmu Rzeczpospolitej Polski  (22/12/2014)Akcje

Informacje podstawowe
Login: krystjan
Ranga:
Ost. logowanie: 05/09/2019
Zarejestrowano: 09/04/2014

Statystyki
Punkty: 13.881
Wyświetlenia artykułów: 13.550
Odwiedziny profilu: 1.955
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 27
Komentarze: 54
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska