Login lub e-mail Hasło   

Wczoraj
Koriolan:   "@podobny: ależ mam dość tej udręki słowem (myślą). Hmm ... Chyba masz rację, że nie powinienem Ci nic przekazywać ... Próbuję porozumieć się poza słowami ale nie jestem jeszcze w tym dobry ... No tak ... Do Ciebie dochodzą tylko słowa. Słowa są potrzebne na poziomie porozumienia tutaj ... Hmm ... Chyba szukam kogoś z kim mógłbym się porozumieć bez słów. Kogoś z wyższej góry ... " do artykułu Dlaczego nie jestem naukowcem ?.  (dzień temu)
Wcześniejsze wpisy
podobny:   "@Koriolan: Samo słowo cel jest w sobie zgubne. Jeśli rozważyć średnią rozpiętość czasową życia, czy osiągniecie kresu jest tym celem? A może zaznanie w życiu jak najwięcej przyjemności? Każdy ocean ma brzeg, o czym często zapominamy … a wydaje nam się, że ocean myśli jest nieskończonością. To krótkowzroczne myślenie. Wielu już umarło z własnej i nie własnej woli. Powstały księgi mądrości dla potom ..." do artykułu Dlaczego nie jestem naukowcem ?.  (dzień temu)
podobny:   "@podobny: … ale takie już są słowa. Ich rzeczą jest gmatwać życie swoje i innych. Mieszać tak, by w końcu pogubić się w mętliku stwierdzeń i niedopowiedzeń. Ile jeszcze słów trzeba wypowiedzieć, żeby poczuć się wolnym? Ile wierszy napisać, ile rozmową zagmatwać, ile ludzi ugodzić słowem a ile słowami miłości oślepić … nikt nie wie, ale kiedyś poczuje zmęczenie, od tych bezużytecznych słów falowania … empatia … cóż za wydumane słowo, przykrywające proste: JA chce, JA oczekuje, JA wymaga!" do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: kto by nie zawiszczał.? Wszyscy. A mnie to kiedyś Maryla Rodowicz nadepnęła na buta jak stałem za nią w kolejce przy kiosku. Hahaha - a ciebie nie. A Czesław Niemen to mnie się osobiście pytał którędy do toalety. " do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
podobny:   "@katha: Skomplikowane to i niepotrzebnie. Ja nie mówię o egoizmie jako złej rzeczy, ale o egoizmie, który jest właściwością każdego człowieka. Jak zwykle reagujesz obronnie, utożsamiając egoizm z czymś negatywnym. A on nie jest ani negatywny, ani pozytywny, jedynie właściwy każdemu człowiekowi. No i cóż, manipulując jakoś uzyskasz zamierzony efekt? Czy aby na pewno? Czyż nie mierzysz tego efektu w ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Znowu zawiszczasz." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: łał to tego Grassa spotkał zaszczyt, że mógł porozmawiać z żoną slynnego polskiego pisarza i filozofa w słynnym na cały świat Antykwariacie !" do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Klasycznym przykładem Dancigera jest znany pisarz Günter Grass. Zawsze występował publicznie z tłumaczem. Także w kontaktach z władzami np. P.. Adamowiczem i w prywatnych kontaktach z większością gdańskich pisarzy. Ja mówiłem do Grassa po polsku a Grass do mnie po niemiecku. Jakoś dogadywaliśmy się...-:) Z moją żoną Günter Grass rozmawiał w Antykwariacie po polsku !!!" do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: poznałem Niemca, który wyjechał do Niemiec z rodzicami jak miał 12 lat. Rodzina była niemiecka. W wieku ok. 45 lat kompletnie nie umiał sklecić zdania po polsku i niewiele rozumiał. I to nie było udawane, bo jego stosunek do Polski i Polaków był bardziej niż przyjazny. Żona mojego znajomego jest Rosjanką i jej znajomość polskiego po 20 latach pobytu jest delikatnie mówiąc skandalicznie niska. Ani be ani me. " do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Język polski znała większość Dancigerów,. Ich ojczystym językiem był plattdeutsch. Dialekt niemieckiego z polskimi naleciałościami i bardzo rozpoznawalnym akcentem. Dancigerzy przybywający do Gdańska z wycieczkami z reguły udawali, ze nie rozumieją po polsku." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Bywa, że taki dzieciak ma Matkę Polkę i trochę po polsku rozumie." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: a to im mówisz po polsku czy takim niemieckim jak to twoje tłumaczenie ? Lepiej mów im na migi.." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Ładny wierszyk, ale ci co nauczyli się polskiego w latach 1939-45 już nie żyją. Rozmawiam czasem z ich prawnukami. Dzieci 6-9 lat nie wiedzą, że pradziadek mówił po polsku." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: wiem Adaśko, że nie wiem nawet 5% tego co ty wiesz. Bo ja nie uczyłem moich nauczycieli i profesorów tak jak ty. Zawsze cholera trafiałem na mądrzejszych od siebie. Taki pechowiec ze mnie." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: bo to byli ci dobrzy Niemcy z NRD. Niedługo Kaczyński tak podniesie płace, że Niemcy masowo będą przyjeżdżać tu do roboty. Wtedy się zemścimy Adaśko i każemy im powtarzać : ' 'Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie' albo : 'W krzakach rzekł do trznadla trznadel: - Możesz mi pożyczyć szpadel? Muszę nim przetrzebić chaszcze, bo w nich straszą straszne paszcze'." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Dużo jeszcze nie wiesz. 30 lat temu do znajomości polskiego nie przyznawali się ci Niemcy, którzy nauczyli się w latach 1939-45." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@Adam Jezierski: nie wiedziałem, że Niemcy tak masowo się uczą polskiego, bo aby udawać, że się nie rozumie to trzeba nieźle znać." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
Hamilton:   "@jotko49: faktem bezspornym jest, że silny przemysł to mieliśmy w Trybunie Ludu i Dzienniku Telewizyjnym. Po co mi aż tak silny przemysł bym musiał stać za byle gównem w kolejce. Wystarczy mi normalny." do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)
katha:   "@podobny: Witam. Skoro empatia jest dla Ciebie egoizmem, wybacz ale moim zdaniem nic a nic jej nie rozumiesz. Nie jesteś empatyczny. Podsumowałeś mnie jako egoistkę ja twierdzę, że nie ma w Tobie empatii. Powiem, dlaczego pisze tu o samotności. Wiersz miał być dla przyjaciela. Samotnego, ale tak nie do końca. Samotnego duchowo, samotnego, ponieważ żyje w środowisku obcym jego marze ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
Adam Jezierski:   "@Hamilton: Niemcy dość często udają, że nie rozumieją po polsku. Z różnych powodów. Inne powody były 50 lat temu, a inne są dzisiaj. " do artykułu Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?.  (dzień temu)


© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska