Login lub e-mail Hasło   

Wcześniejsze wpisy
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: A że tak się dopytam nieśmiało, jaki jest twój stosunek do tak zwanych nieprzyjaciół i tego co nauczał Jezus ? Po iluś latach czytania Biblii, masz całą buzię pełną frazesów.Tak wygląda praktyka biblijna, jako i ty. p.s. Taki ? cytuję pokrzywiony: 'Teraz wiesz co cie czeka jak będziesz hejtował ( mobbował ) tak natrętnie jak to robisz, dostanie ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@podobny: Gejsze to były kobiety do towarzystwa, a nie prostytutki, poza tym je krzywdzono, wstawiali im stopy w prawidła, żeby stopa nie rosła.Specjalnie mądry to ty nie jesteś." do artykułu Wszystko, co istnieje, święte jest.  (27 dni temu)
pokrzywiony:   "@Adam Jezierski: Została też dołączona przypowieść, Mateusza 18: 23 - 34. Warto się nad nią pochylić ku głębszemu zrozumieniu. :) Jak widać ciągle są problemy w odróżnianiu tego co Boże od tego co Cesarskie. Wiesz jak jest, jedni widzą liść że jest zielony, inni znowu widzą strukturę tego liścia i jego budowę, a nieliczni dostrzegając doskonałość równania które ten liść tworzy i na nim budują swoją wiarę w Boga. ;)" do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: Ciekawych masz znajomych, coraz ciekawszych. PATOLOGIA Jeden o porniakach, drugi o jakichś patologicznych znajomych, ten jeden ma dużo o powiedzenia na temat Biblii, pod innym artykułem. DNO, DEN." do artykułu Wszystko, co istnieje, święte jest.  (27 dni temu)
Andrzej Siciński:   "@Adam Jezierski: Zacytowany tekst to Ew. Mateusza 18, 15 i n. Ale ten tekst nie mówi o okrucieństwie wobec pogan, a o oddzieleniu się od ludzi, którzy hołdują złu - tak w stosunku do pogan, jak i 'braci' w wierze. Jezus uczył natomiast, by miłować nawet nieprzyjaciół. A w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie pokazał, że obcy potrafią być mu bliżsi w miłosierdziu niż właśni rodacy, i jako tacy też są Jego bliźnimi." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
pokrzywiony:   "@Andrzej Siciński: ' Może tylko moje odpowiedzi utonęły gdzieś w potoku zupełnie niepotrzebnych słów.' ... Całkiem możliwe, ja chciałem tylko wykazać że czasem rzeczowe porozmawianie po pewnych problemach dotykających nas ludzi* żyjących współczesnym świecie staje się niemożliwy, przez co niemożliwe też staje się odnalezienie najlepszych z możliwych rozwiązań poruszanych ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
Adam Jezierski:   "@Andrzej Siciński: Często stosowane rozwiązanie dylematu jest jak następuje: Dla swoich czyli bliźnich tzn. wyznawców tej samej religii, albo krewnych i znajomych królika, jesteśmy pełni miłosierdzia. Dla obcych czyli pogan i celników jesteśmy okrutni. Jezus z Nazaretu zalecał takie postępowanie. Poszukaj odpowiedniego wersetu w ewangelii. Rozpoczyna się on od słów: - 'Gdy brat Twoj zgrzeszył przeciwko Tobie ...'" do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: Twoja 'logika' wygląda w ten sposób> Co prawda nie ma w Biblii nic na temat batoników Mars i chipsów Lays, ale nie ma także nic o tym że nie można ich jeść bez umiaru i jedzenie ich bez umiaru, nie podpada pod 'nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu', nie ma nic o piwie, także nie ma zakazu picia piwa, skoro nic nie ma, to jasne że nie ma zakazu. Z powyższych względó ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (27 dni temu)
Andrzej Siciński:   "@pokrzywiony: Mój artykuł jest prosty jak konstrukcja cepa. Wychodzi od dylematu: czy karać zgodnie z prawem za kradzież kradnących z głodu, czy nie karać, okazywać im miłosierdzie ze szkodą dla sprawiedliwości czy sprawiedliwość ze szkoda dla miłosierdzia. A na końcu przechodzi do dylematu, jaki miał Bóg w podejściu do grzeszników: ukarać ich śmiercią za grzechy, jak tego wymaga prawo Boże, i oka ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
pokrzywiony:   "@MarcinSz: Takie sporty wyczynowe, to raczej nie na nasze serducha ? Mieliśmy takiego znajomego, był grubo po 60 i miał 20 paro letnią żonę, więc zapytaliśmy go z ciekawością. Co zrobisz za 20 lat jak będziesz po 80, a ona po 40, zamilkł przez chwilę, a potem stanowczo odpowiedział. Jak to co, pogonię staruchę. Oczywiście to była osoba która problemy rozwiązywała pieniędzmi, ..." do artykułu Wszystko, co istnieje, święte jest.  (28 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: cytuję pokrzywiony : 'Poczytaj sobie o kanie Galilejskiej, co prawda tam o piwie nic nie ma, ale też nie ma zakazu picia piwa. ' Maks, maks maksów.Biblia odkodowana.Jak najbardziej możesz się ze mnie nabijać. LUZ. KOSZMAR, to już się zmieniło w KOSZMAR.Rozumiesz chociaż jak bardzo bezsensowne jest to zdanie ? K-O-S-Z-M-A-R." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
pokrzywiony:   "@Andrzej Siciński: Drogi Panie Andrzeju, przecież napisał Pan tak ten swój artykuł że nie wiadomo dokładnie o co w nim chodzi, czy chodzi o problem sędziego orzekającego karę za kradzież pod wpływem głodu, czy o to że ciągle spotykane są osoby na tyle głodne by posunąć się do kradzieży, a może chciał Pan zwrócić uwagę na prawo jakie jest zakodowane w Biblii. Dlatego uznałem że Pan jako pastor i pr ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: Maniek weź sobie może zamiast wydrukować, nagraj to co piszę i przesłuchaj, może jak będziesz słyszał swój głos dotrze.Dla mnie możecie się podłączyć pod kroplówki z piwem, co mnie to interesuje, a akurat picia alkoholu pod sklepem, to zabrania prawo.Zadaj teraz idiotyczne pytanie, co jest ważniejsze, chęć korzystania z darów życia, czy prawo. Nie ja, prawo... ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
pokrzywiony:   "@SerpicoLightVersion: 'Ciebie też przeprosić za 10 ki komentarzy ze gadkami że mnie spotka nieszczęście ?' ... hehe, przecież już cię spotkało, odebrało ci rozumek. Tak to jest jak się zakazuje ludziom pić piwo i oskarża na podstawie własnych urojeń. Poczytaj sobie o kanie Galilejskiej, co prawda tam o piwie nic nie ma, ale też nie ma zakazu picia piwa. Śmieszny ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
MarcinSz:   " To grzech dla mężczyzny gdy kobieta zasypia sama.... Romain Rolland, laureat Nagrody Nobla, powieść 'Colas Breugnon'" do artykułu Poema o miłości upadłej.  (28 dni temu)
Andrzej Siciński:   "Drodzy Panowie, wszyscy. Wybaczcie, że już nie zabieram głosu w tej dyskusji, ale dawno się w niej pogubiłem. Rzadko ostatnimi czasy wchodzę na Eiobę, więc nie znam części obecnie aktywnych autorów i komentatorów, ani ich sympatii czy antypatii. Dlatego nie wdaję się i nie będę się wdawał w dyskusje odchodzące daleko od tematu moich artykułów, ani odpowiadał na pytania z tematem niezwiązane lub ta ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)
MarcinSz:   "@pokrzywiony: Masz rację... Dotyczy to par: mężczyzn po 80 - tce z kobietami przed 20- tką. Patrz Bramini. Oni mają taki program... I wiele dzieciaków. Ale do 80-tki są cnotliwi. To już nie dla nas Przyjacielu ..podejrzewam." do artykułu Wszystko, co istnieje, święte jest.  (28 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@Z. Kostka: To że ktoś tu o coś 'walczy' to są dziwne dla mnie pomysły, obojętnie o kogo chodzi." do artykułu „Miszczowie” komentarzy.  (28 dni temu)
Z. Kostka:   "@SerpicoLightVersion: To prawda, że to zapomniany przez Boga i ludzi portal. 12 najaktywniejszych autorów przynosi dziennie 5044,35 odsłon (jak wynika z wyliczeń w moim ostatnim artykule statystycznym), przyjmijmy że reszta uczestników daje drugie tyle, tj. razem 1088,7 odsłon dziennie x 30 dni tj. miesięcznie 302661 odsłon. Dziwi jednak, dlaczego z takim poświeceniem (idąc po trupach), Hamilton walczy o swoje przewodnictwo w tym grajdole?. Czyżby miał z tego jakieś niewiadome korzyści?" do artykułu „Miszczowie” komentarzy.  (28 dni temu)
SerpicoLightVersion:   "@pokrzywiony: Ciebie też przeprosić za 10 ki komentarzy ze gadkami że mnie spotka nieszczęście ? Za co jeszcze przepraszać ? Nieporozumienie, mocne.W wyniku nieporozumienia, nie był akredytowany do kwestowania, sugerował znajomość kierownictwa, nie odpowiadał ma maile od tegoż. NIEPOROZUMIENIE. Od 6 rano kłamstwa. p.s. Pisz sobie co chcesz, za ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (28 dni temu)


© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska