Login lub e-mail Hasło   

Wcześniejsze wpisy
Marcin Sznajder:   "@pokrzywiony: Zgadzam się z Tobą . Większość chorób powstaje ze stresów (psychika). Lęki wyzwalają działania w organizmie: 'walka lub ucieczka'. Organizm przygotowuje się do tej akcji przez wyłączenie najmniej potrzebnych w takich sytuacjach układów. Najczęściej wyłącza układ odpornościowy a wtedy źle pracują komórki ciała w miejscach gdzie 'narządy' były już od jakiegoś czasu najsłabsze. Dramat j ..." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
Koriolan:   "@Janusz Nitkiewicz: 'miał problemy z psychiką' Dziwnie to określasz ... ale ok ... Chyba za bardzo Cię naciskam. Więc spasuję :-))) . Dla mnie był przebudzony ... Nie radził sobie z tym w tamtych czasach, bo nikt nie wiedział o co chodzi. . Tym niemniej był świadomy i zdefiniował wiele zagadnień z dziedziny świadomości człowieka. " do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "@Koriolan: Miał problemy z psychiką. Czy był wariatem? Tego nie wiem. Myślę, że nie był wariatem, ale 'zapałkę' dzielił na cztery i odpalał tylko jedną część. " do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "@pokrzywiony: '... uświadamia to co czuje i doświadcza?'. Tu ma znaczenie głównie wiara, tak myślę, jak ktoś w coś wierzy, to jest przekonany, że to jest prawda i nie potrzebuje potwierdzeń, zastanowień i nie ma wątpliwości. Czyli ma spokój wewnętrzny w tym temacie. Bo wie. " do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Koriolan:   " i jeszcze jedno ... Stachura to pisał pod koniec życia ... Pisał prawdę ... Więc był wariatem ? " do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Koriolan:   "@Janusz Nitkiewicz: Świetnie to zrozumiałeś, ja rozumiem to podobnie. Ja dążę do całościowego zrozumienia, nazywam to RD. Ono jest możliwe bo co najmniej kilku facetów i kobietek go osiągnęło. Dodatkowo uważam, że to jest celem i sensem życia człowieka :-))) Drugą różnicą w myśleniu jest to, że tak jak Miłość Boga możemy odczuwać miłość innych osób. W dzisiejszych czasach jest to już ..." do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
youngcontrarian:   "@zakrawarski: Niestety zanosi sie na wielka rozrobe. Szkoda, mam tam duzo przyjaciol. (Biegle mowie po ukrainsku.) Liberalny Zelens'ki (ktory wygral wybory dzieki rosyjskojezycznym wyborcom na poludniowym-wschodzie) ma problem z nacjonalistycznym i skorumpowanym Parlamentem. (Wiekszosc parlamentarzystow-zulikow kupila mandaty poselskie zapewniajace im nietykalnosc poselska). ..." do artykułu ”Bandera to bohater dla części Ukraińców i to jest normalne i fajne“- Zelens'kyj.  (29 dni temu)
Koriolan:   "@pokrzywiony: masz rację ... Właśnie ta różnorodność pojawiających się w nim form i kształtów to ... Życie. " do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Koriolan:   "@awers: oczywiście, że masz rację :-) Ale nie chodzi tutaj o 'mojego' trupa ale samokażdego :-)))" do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
zakrawarski:   " Mirku. przyznaje, ze po przeczytaniu tekstow: polskiego, rosyjskiegi, i angielskiego nie wiem na ktorym stolku maja siedziec -obecna ludnosc- obywatele- Ukrainy ? Jest taki stolek wogole ? Bo przeciez nie kamien u szyi, i do morza czarnego ! Czy ??" do artykułu ”Bandera to bohater dla części Ukraińców i to jest normalne i fajne“- Zelens'kyj.  (29 dni temu)
pokrzywiony:   "@awers: Wiem co z ludźmi robi strach, stres, itp narzędzia mobbingu ..., nawet z tymi w mundurach na emeryturach pozostawionymi samym sobie, wiem o tym o czym się powszechnie nie pisze. Więc nie pisz mi o tym co się szeroko opisuje, kiedy problem jest w tym czego się nie opisuje. :) Miłego i Pogodnego dnia życzę. Mariusz" do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
awers:   "@pokrzywiony: Wybacz, ale nie wiesz o czym mówisz, a literatury i uczciwych filmów na ten temat jest. masa. Najłatwiej naprawiać świat uproszczeniami." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
pokrzywiony:   "@awers: Żołnierze nie, ale sny nieopierzonych nastolatków pragnących być jak 'Rambo'. Strach jest bardzo chimeryczną energią, podobną do energii jądrowej, z jednej strony ogrzeje, a drugiej zniszczy i zatruje ..., jest niebywale trudny do ujarzmienia ..." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
awers:   "@pokrzywiony: Owszem, ale czy to właśnie żołnierze rezerwy dokonują morderstw na co dzień? Umieć zabijać nie oznacza zabijać." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
pokrzywiony:   "@awers: Problem w tym że każda nauczona umiejętność woła o jej wykorzystanie ..., więc jak panować nad pokusami zagospodarowywania umiejętności jakie są jedynie zabezpieczeniem na wypadek wyższej konieczności ? Gdy się wykuje miecz to jego posiadanie kusi ..., prawdziwy problem i tak pozostaje w nas, a tam jesteśmy sami lub z Bogiem i to jest najistotniejszy wybór jakiego w życiu trzeba d ..." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
awers:   "Jeśli nie nauczę Cię zabijać nie przetrwasz na polu walki, jakie wyda Ci przeciwnik. On przyjdzie po to,żeby Cię zabić, a ja nauczę Cię przetrwać tę sytuację, a zatem czego Cię muszę nauczyć? Oj,jak cieplutko jest w słoneczku sprawiedliwych uproszczeń..." do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
pokrzywiony:   "'Tożsamość świata wewnętrznego i zewnętrznego. Oba te światy są tym samym, są JEDNYM.' Ocean też jest JEDNYM, ale jaka w nim różnorodność ?" do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)
Marcin Sznajder:   "@seta1212: Dziękuję Januszu. Robisz to samo swoją cudowną i mądra poezją. To Wyższa Szkoła w przekazie - wiersz. Uściski Wieszczu i Braciszku" do artykułu Łańcuchy zdarzeń.  (29 dni temu)
awers:   "Ooooo!" do artykułu „Wierzba płacząca”.  (29 dni temu)
pokrzywiony:   "@Janusz Nitkiewicz: 'przy odczuwaniu Boga, nie potrzeba znaków z zewnątrz' ... Skąd możesz wiedzieć że w tej danej chwili jest odczuwana Miłość Boga, przecież większość ( o ile nie wszyscy ) ludzi czuje tylko czy sobie uświadamia to co czuje i doświadcza ?" do artykułu "Fabula rasa" - Edward Stachura ... trup..  (29 dni temu)


© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska