Login lub e-mail Hasło   

Łucjan Stańko
Wcześniejsze wpisy
Łucjan Stańko:   "@swistak: Dlaczego seplenisz? powinno być 'wraca' a nie 'wracza' :-))" do artykułu Wesołych Świąt... Równonocy Wiosennej.  (01/04/2013)
Łucjan Stańko:   "@youngcontrarian: Polecam Ci film pt. Hotel Lux na portalu 'kino pecetowiec' pełna czarnego humoru, traktująca o losach europejskich komunistów szukających ratunku przed Hitlerem pod skrzydłami Stalina." do artykułu Rewizja.  (14/03/2013)
Łucjan Stańko:   "Ludziom młodszego pokolenia trudno będzie uwierzyć że taka historia może być prawdziwa i prawdopodobna. Homo sovieticus , a zwłaszcza homo sovieticus rosyjski to specyficzny twór. W Rosji arogancja urzędników państwowych zawsze była nieprawdopodobna a lęk przed nimi u prostych ludzi niewyobrażalny. Urzędnik carski zawsze chodził w mundurze (jak wojskowy) mundur wzbudzał respekt , a piastowa ..." do artykułu Rewizja.  (14/03/2013)
Łucjan Stańko:   Głos na artykuł Rewizja  (14/03/2013)
Łucjan Stańko:   "@haneczka0129: Dzięki za życzenia dla mnie Dzień Kobiet jest codziennie. Łubu dubu , łubu dubu niech żyje nam (tobyłem ja Konstantynopolitanczykiewicz11 )" do artykułu Boże, pobłogosław wszystkie niewiasty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet..  (10/03/2013)
Łucjan Stańko:   "Główne religie (Judaizm,Chrześcijaństwo, Islam) powstały w czasach patriarchalnych. W wielu dużo starszych pogańskich pierwiastek żeński jest duzo sliniejszy , a w niektórych dominujący. Po kilku wiekach istnienia chrześcijaństwa i w miarę wchłaniania przez nie nowych terenów i kolejnych pogańskich wierzeń, dał się odczuć deficyt pierwiastka żeńskiego. Wystąpiła potrzeba 'ocieplenia' wizeru ..." do artykułu Boże, pobłogosław wszystkie niewiasty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet..  (10/03/2013)
Łucjan Stańko:   "@swistak: Drogi Świstaku piszesz aspartamem, no ale są też inne słodziki.np sorbitol i one nie szkodza" do artykułu Boże, pobłogosław wszystkie niewiasty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet..  (10/03/2013)
Łucjan Stańko:   "@Ewa Łokuciejewska: Jeżeli 'matkę boska' uznać za boga to jest. I coś w tym jest bo dużo więcej katolików modli się do niej niz do Boga Ojca i Syna i Ducha swietego razem wzietych" do artykułu Boże, pobłogosław wszystkie niewiasty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet..  (10/03/2013)
Łucjan Stańko:   "Gdyby religia była funkcją logicznego wnioskowania , Twoje wywody spowodowałyby że każdy katolik czy inny wyznawca religii po ich przeczytaniu , stałby się natychmiast ateistą. Niestety tak nie jest , ponieważ religia (wiara) jest ucieczką przed atawistycznym lękiem. Lękiem przed nieznanym, lękiem przed unicestwieniem, lękiem wpisanym genetycznie w instynkt samozachowawczy.Człowiek potrzebuje 'zba ..." do artykułu Abdykacja, dezercja, spisek? Czarne chmury nad Watykanem..  (07/03/2013)
Łucjan Stańko:   "Historia prosta i banalna, ale opowiedziana po mistrzowsku. Gratulacje." do artykułu Pudełko po tytoniu.  (07/03/2013)
Łucjan Stańko:   Głos na artykuł Kościół sobie wywróży ...  (03/01/2013)
Łucjan Stańko:   "@youngcontrarian: Nie jestem jedynym Polakiem na Malcie , mieszka tu 'na stałe ' ok. 400 rodaków, zaś latem b. dożo turystów z Polski przybywa. Tanie połaczenia Ryanairem z Krakowem i Wrocławiem., gwarantowana pogoda i stosunkowo niskie ceny (porównywalne z polskimi). Dziwny kraik bardzo kosmopolityczny , wokół słychać wszystkie języki świata. Mieszka tu np. ok 12 tys Rosjan, dużo Bułgarów, Węgrów ..." do artykułu Otwarty apel do Herr Ratzingera z okazji Świąt Przesilenia Zimowego..  (01/01/2013)
Łucjan Stańko:   "@_serpico_ Ano posiedziałem 6 lat: w NY i Pensylwanii.Ale to było w latach 1984-1990, wtedy o żadnych 'anonymusach' nie słyszałem. Jestem tez jak najdalszy od gloryfikowania jakiegokolwiek kraju, każdy ma swoje 'zady i walety'. Lecz jest ciekawie je poznawać nie z książek lecz z własnego doświadczenia ( mieszkałem tez 3 lata w Szkocji) teraz Malta , a na emeryturę mam zamiar osiedlić się w kraju mojej żony tj. w Tajlandii." do artykułu Otwarty apel do Herr Ratzingera z okazji Świąt Przesilenia Zimowego..  (01/01/2013)
Łucjan Stańko:   "@_serpico_: Dzięki wielkie za życzenia noworoczne . Wszelkiej pomyślności Tobie i Twojemu zębowi. Nowy Rok nastał , głowa trochę boli, a na dokładkę dzwony pobliskich kościołów z sadystyczną konsekwencją wygrywają kuranty. Tutaj gdzie mieszkam(Malta) są tylko pobliskie kościoły. Wyspa malutka( 27/9 km) i bardziej katolicka od Polski (trudno w coś takiego uwierzyć). Od dzwonów nie uciekniesz .Moja kobieta na szczęście Buddystka rodem z Tajlandii tak że w domu spokój i nie dzwoni." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (01/01/2013)
Łucjan Stańko:   "@_serpico_: i prix . Szanowni interlokutorzy ja chciałem skomentować tzw. artykuł wiodący dot. interpretacji wydarzeń w Newtown i ich związku z taką a nie inną postawą wobec religii. Wy zaś przeszliście do rozbioru na pierwiastki pierwsze postaci Hitlera jako takiego. To są dygresje , które omijaja szerokim łukiem sens mojego wpisu" do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (31/12/2012)
Łucjan Stańko:   "To niesamowite jak można wykorzystać tragedię innych do'własnych' celów. Ks. Skrzypczak idzie na skróty aż dudni. Według niego jedyną metodą aby uniknąć tragedii takich jak w Newton jest powszechne nawrócenie(oczywiście na chrześcijaństwo a na katolicyzm najlepiej) i skromnie dodaje że chrześcijanie są powołani do tego aby być 'solą świata tego'. W bardzo przystępny i przekonywujący sposób ..." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (31/12/2012)
Łucjan Stańko:   "witaj drogi youngcontrarian to ja konstantynopolitanczykiewicz11 . Skorzystałem z Twojego zaproszenia do 'eioba'.Czytam i jest ciekawie . Twój powyższy felieton smakowity. Może sam coś skrobnę. Ale muszę się mieć na baczności bo niektórzy paragrafami straszą(lechu20). Ty jak widzę mieszkasz w USA ( też spędziłem tam trochę czasu, nawet mi tzw.zielona karta na pamiątkę została) więc jesteś chronion ..." do artykułu Otwarty apel do Herr Ratzingera z okazji Świąt Przesilenia Zimowego..  (31/12/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: luckyluck
Ranga:
Ost. logowanie: 04/04/2013
Zarejestrowano: 31/12/2012

Statystyki
Punkty: 98
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 1.834
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 15
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska