Login lub e-mail Hasło   

mandala
Wcześniejsze wpisy
mandala:   Głos na artykuł Dieta biblijna  (26/11/2009)
mandala:   "...miło, że w końcu ktoś o tym pisze, szkoda, że w kościele nie uczą tego, przecież to takie życiowe. Przypominają mi się jakieś ustępy z Księgi Izajasza(66 etc.), tam jest ten temat również poruszony. Alkohol swoją drogą, wiele można by pisać i cytować, myślę, że bardzo miło by było poświęcić i na to artykuł. Pozdrawiam, z uszanowaniem. " do artykułu Dieta biblijna.  (26/11/2009)
mandala:   "Pewnie każdy zna niekończącą się listę wegetarian, wystarczy wpisać w google 'słynni wegetarianie' . Wiele z nich też było szurniętych dość, można się naprawdę jednak zdziwić, któż to nie je mięsa, może nawet wasze babcie oglądają na polsacie często filmy z owymi aktorami, czy czytają ich książki albo chętnie słuchają ich muzyki ;)" do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (20/11/2009)
mandala:   "Ploty o Adolfie to tylko ploty (śmiech), po filmie 'Watchmen' często słyszę ten tekst, niekoniecznie jest to prawdziwe, był w sekcie Vrill, zabijali tam małe dzieci, więc i tak zabijał gościu, no nie mówiąc już o jego makabrycznych pomysłach eksterminacji na dużą skalę :\ . Generalnie człowiek może nie jeść mięsa bez problemu, w orzechach jest dużo białka, lepiej przyswajalnego niż w mięsie, polec ..." do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (20/11/2009)
mandala:   Odrzuca artykuł Hare Kriszna - podstawowe informacje  (18/11/2009)
mandala:   "Mówiłaś również o tym, co by się stało, gdyby nagle wszyscy przestali jeść mięso - od razu mówię - trzeba myśleć praktycznie - to niemożliwe, ze względu na istnienie różnorodnych tradycji i przywiązanie, druga sprawa - nie ma żadnego eksperymentu, który by sprawdził, co by się stało, więc to tylko spekulacje, a spekulacje są tylko spekulacjami, nie faktami, trzeba by naprawdę sprawić, aby każdy pr ..." do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (13/11/2009)
mandala:   "1. Roślinożercy nie mają pazurów, tak jak ludzie, a drapieżniki tak. 2. Roślinożercy mają pory w skórze, przez który wydzielany jest pot, ludzie też, a drapieżniki już nie. 3.Roślinożercy i ludzie mają dobrze rozwinięte siekacze, trzonowce płaskie, przystosowane do rozdrabniania pokarmu i rozcierania go, natomiast drapieżniki mają słabo rozwinięte siekacze, trzonowce ostre, długie i ..." do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (13/11/2009)
mandala:   "Równowaga wcale nie wymaga, aby gatunki nie jedzące mięsa nagle zaczęły je jeść, dlatego, że nie są do tego w 100% przystosowane, przez co cierpi całe społeczeństwo, badania dr J. Iotekyo i V. Kipani z uniwersytetu z Brukseli wykazały, że wegetarianie są w stanie wykonywać testy sprawnościowe dwu - lub trzykrotnie dłużej i regenerują siły trzy razy szybciej niż osoby jedzące mięso (zaczerpnięte z ..." do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (13/11/2009)
mandala:   "Niemal 'Żyj chwilą'. Szkoda, że ludzie są tak zamknięci na takie myślenie, że każdego czeka śmierć, czy że czai się za rogiem, wydaje się im to pesymistyczne... Ale bez tego nie byłoby ani krztyny pokory, a jak tak można kochać bez krztyny pokory ; ) ? Pokorni lepiej funkcjonują w społeczeństwie, zadają mniej cierpienia i takie tam, są też zwykle bardziej pobożni. Przeciętny chrześcijanin zagubiłb ..." do artykułu Żyj tak jakby śmierć czyhała za rogiem.  (12/11/2009)
mandala:   "Dobra sprawa, książka naprawdę napawa natchnieniem, ładnie zebrane, wielu parom może się przydać, nawet niepoślubionym... w varnaśrama - dharmie jednak po aśramie grihasty przychodzą inne wyrzeczone porządki życia, warto pomyśleć więc też o tych sprawach, choć to wydaje się smutne zostawiać rodzinę, to jeżeli mocno kocha się Boga, nawet się tego nie odczuwa, ale co można zrobić w małżeństwie, po t ..." do artykułu Jak uczynić nasz związek lepszym?.  (12/11/2009)
mandala:   "To tylko motywator, nic wielkiego, następne artykuły piszę na konkretne tematy, więc jeżeli ktoś chce się wypowiadać, to zapraszam do następnego artykułu." do artykułu Bez dostępu do informacji nie ma mowy o wolności !.  (12/11/2009)
mandala:   "Dziękuję za komentarze. Ap ropo wyjazdu do Indii - bardzo chętnie , jednak skoro mogę utrzymywać w moim domu taką bezmięsną kulturę i rozwój duchowy, to tak szybko się tam nie wybieram. Eskimosi nie wybierali miejsca swoich narodzin, czemu mieli by więc ponosić konsekwencje życia w miejscu, w którym się urodzili ? - tam nie ma zbytnio wyboru, to nie jest miejsce dla wybrednych piesków, nie jest to ..." do artykułu Re : zwięrzęta są do kochania (lub choćby szanowania) , a nie do jedzenia..  (12/11/2009)
mandala:   "Wydaje się rzeczywiście ciekawe, ale w rzeczywistości każdy ogarnięty ciągłym zadowalaniem zmysłów jest egoistą, jak może więc wiedzieć coś o miłości w takim stanie ? Tak naprawdę prawie nikt nie wie, co jest dobre, a co złe, ponieważ sami stwarzamy sobie te dualizmy przez pryzmat społeczeństwa, wiary, czy innych subiektywnych działań, przyjmując jakąś zasadę bez szczegółowej wiedzy jej dotyczącej ..." do artykułu Fałszywa moralność.  (11/11/2009)
mandala:   "Świadoma, duchowa wiedza istnieje, ale nie pochodzi ona od żadnej uwarunkowanej istoty, kto by słuchał gadającego głupoty człowieka , który za swoje źródło wiedzy bierze spekulacje - może tak, może nie - drańskie teorie (choć wiem, że często ludzie słuchają jakichś ułomnych poglądów jak to, że Bóg to sprawa wiary, kto wymyślił ten dogmat ? - co za bzdury !) ? Ludziom nieczystym bez prawdziwej wied ..." do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (11/11/2009)
mandala:   "Możesz nie wiedzieć kto stoi za jakimkolwiek stworzeniem, ale za każdym przejawem energii stoi jej źródło. Kiedy widzisz telewizor, wiesz, iż wiele osób musiało współpracować , aby go skonstruować, potrzebna więc była inteligencja, dzięki niej, zależnie od poziomu inteligencji widzisz przejaw w działaniu produktu - telewizor włącza i wyłącza się na czerwonym przycisku itd. . Naukowcy podnoszą z zi ..." do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (10/11/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: mandala
Ranga:
Ost. logowanie: 19/02/2010
Zarejestrowano: 10/11/2009

Statystyki
Punkty: 2.693
Wyświetlenia artykułów: 2.620
Odwiedziny profilu: 2.116
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 13
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska