Login lub e-mail Hasło   

Marcin Kotasiński

Zakończyłem publikowanie na tym portalu. Zainteresowanych moją pracą zapraszam na stronę domową. https://sites.google.com/site/samoswiadomosc/ * Marcin Kotasiński, Wyzwolony, filozof zajmujący się psychologią i naukami ścisłymi, autor książki...

Wydana książki pod tytułem „ Rozwój duchowy a samoświadomość ”, racjonalizuje ezoteryczne pojęcie „rozwoju duchowego” przez przedstawienie tego zagadnienia w relacji porównawczej do zagadnienia samoświadomości, jako proces i metodę samopoznania w oparciu o świadome refleksje nad sobą i doświadczeniem. W swoich publikacjach omawia wiele zagadnień filozoficznych, psychologicznych i dotyczących ludzkiej ducho... więcej informacjiWcześniejsze wpisy
Marcin Kotasiński:   "A kto to skupuje?" do artykułu Jak zarobić na majsterkowaniu?.  (05/10/2014)
Marcin Kotasiński:   Głos na artykuł Mistrz!  (05/10/2014)
Marcin Kotasiński:   "Wydaje mi się, że ten tekst jest wewnętrznie sprzeczny, wychodzi jakby z założenia, że mistrza należy zawołać, uszanować, poprosić o przybycie, ale jednocześnie Autorze, piszesz w tonie poczucia, że mistrzostwo opanowałeś, że możesz uczyć. Nie wiem, nie zrozumiałem. Nie jestem także przekonany, czy mistrz jest 'uwiązany' do ucznia, że musi go mieć. To nie mistrz, to człowiek słaby. Mistrz musi mie ..." do artykułu Mistrz!.  (05/10/2014)
Marcin Kotasiński:   Nowy artykuł Manifest Wyzwolenia  (03/10/2014)
Marcin Kotasiński:   "Czy nie uważasz, że praktyki kościoła we wskazanych przez ciebie ramach czasowych, brutalne prześladowanie innowierców, są kluczową przyczyną buntu ludzi wobec tej instytucji, buntu wspartego odkrywanym wraz z Kartezjuszem racjonalizmem zapowiadającym okres nowożytności? Moim zdaniem to należy do głównych przyczyn 'walki' z religią i w związku z tym, to kościół swoim zachowaniem zaprzeczył wartośc ..." do artykułu Co to znaczy "poznanie siebie"? Cz.1.  (10/03/2014)
Marcin Kotasiński:   "Wszelkie przemiany składają się z dwóch pod-przemian, jedna to proces, na który składa się: pojawienie się (czegoś danego), rozwoju/wzrostu i stadium dojrzałego. Druga podobnie: starzenie się i rozpad, jako także rozwijanie się procesu starzenia/rozpadu i dojrzałej postaci rozpadu. Taki schemat naprzemienności dwóch pod-przemian tworzy każdy przedmiot i zdarzenie, najogólniej przemianę wyższego rzędu niż te dwie. " do artykułu Przesilenie słoneczno - umysłowe.  (24/12/2013)
Marcin Kotasiński:   Nowy artykuł Przesilenie słoneczno - umysłowe  (24/12/2013)
Marcin Kotasiński:   Nowy artykuł Przeludnienie  (18/12/2013)
Marcin Kotasiński:   "@Desipere: Z tego, co zrozumiałem z powyższych punktów wynika, że taki astronauta przekraczając obszar oddziaływania grawitacyjnego ziemi wywołuje w swoim umyśle chaos myślowy i powinien stać się niekomunikatywny, a wyprawa kosmiczna kończy się niepowodzeniem. " do artykułu Rozmowa o ludzkim i maszynowym umyśle z prof. kognitywistyki UMK W. Duchem.  (12/12/2013)
Marcin Kotasiński:   "@swistak: To treść świadomości, nie opis stanu." do artykułu Podświadomość, świadomość, nadświadomość?.  (08/12/2013)
Marcin Kotasiński:   "@swistak: Przesadzasz, jak zwykle, tu są stany w jakich znajduje się świadomość, nie podział." do artykułu Podświadomość, świadomość, nadświadomość?.  (08/12/2013)
Marcin Kotasiński:   "Pewna uwaga, gdyby przejście roku 89 nastąpiło w podobnym tonie jak ten tekst, mielibyśmy raczej rewolucję, nie okrągły stół. Wyraźna jest tu skłonność do podjęcia walki o władzę. Taka cecha przyćmiewa słuszne argumenty użyte powyżej." do artykułu Ten, który zniszczył bunt.O Jerzym Owsiaku–bezpieczniku systemu.Piotr Lisiewicz.  (30/10/2013)
Marcin Kotasiński:   Nowy artykuł Zaraza (neo)pozytywizmu  (29/10/2013)
Marcin Kotasiński:   "@Mirosław: Zgadzam się z tobą, chodzi jednak o coś więcej. Weźmy podstawową relację podmiotu i przedmiotu. Oba zakładają się wzajemnie i nie sposób pomyśleć sytuacji pozbawionej jednego z nich. Podmiot przywołuje do istnienia swój przedmiot tylko przez ogląd, bo oglądając/postrzegając najmniej z siebie czyni przedmiot oglądu, a więc powołuje przedmiot do istnienia. Z drugiej strony istnien ..." do artykułu Wiara i rozum.  (11/10/2013)
Marcin Kotasiński:   "@Krzysztof Mrozowski: Śnisz przyjacielu" do artykułu Wiara i rozum.  (11/10/2013)
Marcin Kotasiński:   "@Mirosław: Przedmiot rozważań znajduje się w stanie odróżnienia od podmiotu, gdy dochodzi do rozumowego oglądu owego przedmiotu. Gdy się w niego wierzy, wtedy występuje stan tożsamości na zasadzie stopienia. " do artykułu Wiara i rozum.  (11/10/2013)
Marcin Kotasiński:   "Poza znajomością słowa ekwiwokacja trzeba także wiedzieć, kiedy występuje tego rodzaju błąd, Ty nie wiesz, a słowa o wiodącym autorytecie są niewspółmierne do faktów. " do artykułu Wiara i rozum.  (11/10/2013)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 26 27
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: marcinkotasinski
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 26/10/2017
Zarejestrowano: 01/03/2011

Statystyki
Punkty: 200.570
Wyświetlenia artykułów: 189.009
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 13.284
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 141
Komentarze: 521
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska