Login lub e-mail Hasło   

Aneta Zdrojewska
Wcześniejsze wpisy
Aneta Zdrojewska:   "@Hamilton: Ja bym się tak nie bała o naszą cywilizację, zawsze są jakieś wyjścia awaryjne. Poza tym, bez względu na to, jaki jest jej technologiczny rozwój, umysł ludzki znajdzie sobie problemy, które trzeba by rozwiązać, więc będzie 'coś do roboty'. A jeśli faktycznie osiągnie jakiś szczyt, po którym 'nic już nie będzie' to załamie się pod swoim własnym ciężarem i zabawa zacznie się od nowa :)" do artykułu Zrozumienie, czyli jaką drogą dotrzeć do swojego „aha!”?.  (17/07/2018)
Aneta Zdrojewska:   "@Adam Jezierski: Dzięki :) " do artykułu Zrozumienie, czyli jaką drogą dotrzeć do swojego „aha!”?.  (17/07/2018)
Aneta Zdrojewska:   "Ojej. Nie było mnie przez godzinę, a tu taka dyskusja się wywiązała :) Na szczęście jestem już w takim wieku, że mogę z rozbawionym dystansem podchodzić do błędów - swoich i cudzych :) Co do błędów w pisaniu. Szkoła nauczyła mnie, że jeden błąd obniża wartość pracy o jedną ocenę. Natomiast życie nauczyło mnie tego, że prawdziwą twórczą wartość wykuwa się w ogniu błędów. I komu tu wierzyć? :)" do artykułu Zrozumienie, czyli jaką drogą dotrzeć do swojego „aha!”?.  (16/07/2018)
Aneta Zdrojewska:   "@pokrzywiony: :) Jak to powiedziała moja przyjaciółka prowadząca agencję reklamową, z którą współpracuję: 'po literówkach ją poznacie' :) Chodzi o to, że w swoich tekstach naprawdę nie widzę literówek i błędów - chyba, że mi je program wywali na czerwono, bo 'wiem jak powinno być' i mój mózg nie widzi 'tego co jest'. Dlatego jak piszę coś do druku, bezwzględnie wymagam, żeby zobaczył to ktoś, kto ..." do artykułu Zrozumienie, czyli jaką drogą dotrzeć do swojego „aha!”?.  (16/07/2018)
Aneta Zdrojewska:   "Jesteście super :) Gdy tylko ogarnia mnie samozachwyt pod tytułem 'jaką to fajną opowieść napisałam' od razu przypomina mi się, że 'piękno leży w oku patrzącego'. :) " do artykułu Zrozumienie, czyli jaką drogą dotrzeć do swojego „aha!”?.  (16/07/2018)
Aneta Zdrojewska:   Nowy artykuł Garnek z miłością  (16/03/2016)
Aneta Zdrojewska:   "Jeden z najlepszych artykułów, jakie tu czytałam, choć przyznaję, że nie czytałam wszystkich, wyjaśniających czym jest mistycyzm. Prawda jest jednak taka, że osobom, które nigdy nie miały żadnego doświadczenia tego typu, bardzo trudno jest wytłumaczyć o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. " do artykułu Mistycyzm, mistyczna gnoza, filozofia perenialna.  (01/04/2015)
Aneta Zdrojewska:   "Jeśli chodzi o relacje z Bogiem/Wszechświatem/Siłą wyższą, mam podejście typu: Nie zawracaj Bogu d..py rzeczami, które możesz zrobić sam. Dlatego nie modlę się, jeśli już to medytuję. Nie proszę, jeśli już to dziękuję. Staram się też zachować pewnego rodzaju uważność, dzięki czemu widzę mniej problemów i więcej rozwiązań :)" do artykułu Bóg, modlitwa i Putin.  (28/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   Głos na artykuł Gladiator  (20/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "Piękny wiersz. Dziękuję. Po jego przeczytaniu naszła mnie refleksja, że albo się starzeję, albo... udało mi się dotrzeć do swojej kobiecej natury, bo o ile wcześniej faktycznie mocno walczyłam, teraz wolę tkać, tworzyć, przytulać itp. :)" do artykułu Gladiator.  (20/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@roszpunek: To było kluczem do interpretacji tego doświadczenia w ten sposób. 'Prawda' mogła wyglądać następująco: na poziomie neuronów mój mózg mógł zostać zalany odpowiednim neuroprzekaźnikiem. Na poziomie funkcjonowania mózgu mogła się w nim pojawić potężna fala fal Theta. Na poziomie ego mogło dojść do pewnego rodzaju wyłączenia. Na poziomie duchowym pojawiło się doświadczenie wglądu. Wszystko ..." do artykułu Namacalna duchowość..  (16/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: To nie nazwa jest obleśna, tylko sposób, w jaki podli ludzie ją wykorzystują. To takie proste, powiedzieć, że działa się w imię Boga i robić świństwa. Bycie fanatykiem jest łatwe. Powstrzymanie karzącej dłoni na widok przestrachu i łez w oczach dziecka, już nie. Już kiedyś o tym pisałam. To nie Bóg potrzebuje obrońców, tylko obrońcy potrzebują Boga, żeby móc się poawanturować. Tak naprawdę to zgadzamy się w większości poruszanych tu kwestii :)" do artykułu Namacalna duchowość..  (16/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: Zatrucie było pewnym zdarzeniem. Nie mam potrzeby obwiniania za nie kogokolwiek: Boga, szatana, mojego brata (że przyniósł), mojego ojca (że nie zauważył), mnie samej, (że byłam łakoma i zjadłam je wcześniej) itd. Duchowy wgląd był również pewnym wydarzeniem, o które nie prosiłam, ani go nie oczekiwałam. Z drugiej strony, co w tym niestosownego, że odwoływanie się do niego pomagało mi późnie ..." do artykułu Namacalna duchowość..  (16/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   Głos na artykuł Bohaterowie snu  (15/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: Jasne. Tak naprawdę problem pojawia się wtedy, gdy niedostrzeganie czegoś może się negatywnie odbić na twoim życiu: niedostrzeganie problemów swojego dziecka, niedostrzeganie, że człowiek pakuje się w bagienko itp. " do artykułu Namacalna duchowość..  (15/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   Popularny artykuł: Namacalna duchowość.  (15/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: Czy zawsze dostrzegasz to, na co patrzysz? " do artykułu Namacalna duchowość..  (14/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: Jeśli już, to raczej my mamy zazwyczaj spuszczony wzrok. " do artykułu Namacalna duchowość..  (14/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@ryh: Mogła to też być czyjaś klątwa ;)" do artykułu Namacalna duchowość..  (14/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "@roszpunek: Wtedy, dla piętnastoletniej dziewczyny wychowanej w duchu katolicyzmu, bo przecież religii się nie wybiera, było to doświadczenie namacalnej obecności Boga, gdy teraz mam podobne doświadczenia, nazywam je wglądem. Natura doświadczenia pozostaje jednak ta sama. Czy jest jakaś różnica w samym przeżyciu, jeśli pewne swoje doświadczenie nazwiesz orgazmem, uniesieniem, szczytowaniem, czy ta ..." do artykułu Namacalna duchowość..  (14/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   "Myślę, że odpowiedź na pytanie 'skąd wiem?' wymagałaby oddzielnego artykułu. Odpowiadałeś sobie kiedyś na pytanie np. skąd wiem, że interesuje mnie właśnie to? skąd wiem, że podoba mi się akurat ten osobnik płci przeciwnej? skąd wiesz, że czegoś nie rozumiem, lub odwrotnie, że właśnie coś zrozumiałem? Podobnie jest z doświadczeniami duchowymi. Gdybym nie eksperymentowała z transem i hipnozą, świad ..." do artykułu Namacalna duchowość..  (14/03/2015)
Aneta Zdrojewska:   Nowy artykuł Namacalna duchowość.  (13/03/2015)Akcje

Informacje podstawowe
Login: maxverbum
Ranga:
Ost. logowanie: 13/10/2018
Zarejestrowano: 19/02/2012

Statystyki
Punkty: 20.009
Wyświetlenia artykułów: 19.388
Obserwujący użytkownicy: 3
Odwiedziny profilu: 3.976
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 16
Komentarze: 60
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska