Login lub e-mail Hasło   

mirgrim
Wcześniejsze wpisy
mirgrim:   Głos na artykuł Do odważnych świat należy  (19/10/2016)
mirgrim:   Głos na artykuł Decorum...  (17/10/2016)
mirgrim:   Głos na artykuł Kronika c.d.  (16/10/2016)
mirgrim:   "@Mariusz Kajstura: Dlaczego dobro i zło nie niweluje się nawzajem, sprowadzając całość działania/intencji do zera? Zwiększenie dobra powoduje zwiększenie zła, lub odwrotnie, ale dlaczego nie znoszą się one wzajemnie? Na podobne pytanie natrafiła fizyka kwantowa: dlaczego elektron krążący wokół jądra, nie wypromieniuje energii i w efekcie nie spada na jądro? To niewytł ..." do artykułu Zamknięty świat.  (15/10/2016)
mirgrim:   Nowy artykuł Zamknięty świat  (11/10/2016)
mirgrim:   "@Mariusz Kajstura: To prawda ... w świecie dwuwymiarowym informacja o obiekcie 3D jest tylko cząstkowa. Istoty żyjące w dwóch wymiarach nigdy nie poznają pełnej prawdy o bryle 3-wymiarowej. Podobnie człowiek, żyjący w 3 wymiarach nigdy nie pozna pełnej prawdy o obiekcie z 4 i wyższych wymiarach. Stąd m.in. teza o niepoznawalności intencji Boga. Ponadto każdy obrót obi ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (06/10/2016)
mirgrim:   "@mirgrim: ... jeśli chodzi o te rzutowanie, to uzyskanie takiej różnorodności w trzech wymiarach, wynika z samej procedury rzutowania. Zauważmy, że aby otrzymać obraz bryły trójwymiarowej na płaszczyźnie posługujemy się rzutami prostymi - wzdłuż prostych, takich jak promień światła oświetlający bryłę. Tak więc obraz bryły trójwymiarowej na powierzchni w dwóch wymiarach, otrzymywany jest przez jedn ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (05/10/2016)
mirgrim:   "Co sądzisz Janie o koncepcji geometrycznego rzutu wyjaśniającej istnienie Boga: Jedność Wszechświata można by 'zobaczyć' w postaci geometrycznego rzutowania. Wyobraźmy sobie bardzo skomplikowany kształt w przestrzeni 3-wymiarowej. Dowolny rzut tej bryły na przestrzeń 2-wymiarową 'pokryje' całą płaszczyznę, w postaci dowolnego kształtu. Rzutowanie bryły z 3 wymiaru, tworzy nieskończo ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (05/10/2016)
mirgrim:   "@mirgrim: ... w 8 wierszu - zamiast 'to co' powinno być 'o', a w 3 od końca 'różne' zamiast 'równe'. Sorry za błędy, piszę często z emocją, ha, ha - i w ten sposób zmieniam swoją genetykę. Czasami czuję, że dokonałem już w sobie tak dużo nieodwracalnych zmian, że ... przestałem rozumieć motywacje ludzi, chociaż fascynują mnie tematy o których piszesz. Częściej jednak obrażam niż chwalę - czyli zmi ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (05/10/2016)
mirgrim:   "@Jan Stasica: To co nazywasz uwarunkowaniem genetycznym, dotyczy głównie zmiany kształtu, a nie składu chemicznego genów. Rzeczywiście kształt jest podstawową formą przenoszenia komunikatów w organizmie. Działają tak enzymy, hormony, powielanie i dopasowywanie RNA i DNA. Odkryto, że brak dopasowania kształtu cząsteczek jest przyczyną wielu chorób genetycznych (w przypadku choroby szalonych krów, b ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (05/10/2016)
mirgrim:   "@Jan Stasica: Myślisz, że można siebie przeprogramować w 100%? A brałeś kiedyś pod uwagę, że to jaką mamy osobowość wynika także z budowy naszego ciała, która jest genetycznie zakotwiczona w naszych przodkach? W psychiatrii istnieją nawet typy psycho-fizyczne odpowiadające typ[owym dla tych typów zachowaniom. Np. ludzie o budowie astenicznej (chudzi) i piknicznej (grubi), mają większą tendencję do ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (04/10/2016)
mirgrim:   "A możesz Janie, wyobrazić sobie zemstę polegającą na pomaganiu? Paradoks? Wcale nie ... Przede wszystkim zarzuciłbym Twojej tezie o zarządzaniu własnym życiem. Zawsze zarządzanie to jest ograniczone do tego na co nam tzw. życie pozwala. Innymi słowy, nasze wybory nie są niezależne (własne), ale wynikają z działania zewnętrza. To zewnętrze kształtuje naszą jaźń i wpływa na nasze decy ..." do artykułu Transerfing rzeczywistości - zarządzanie własnym życiem.  (04/10/2016)
mirgrim:   "@zakrawarski: ... nie ... poprosiłbym o następną! Po jednej flaszce chce się tylko jeszcze bardziej pić! Jedynym logicznym użyciem tego cennego specyfiku byłoby nacieranie nim Aneszki, popijając whisky ... której nigdy nie brakuje. Tylko koty raczej nie dają się nacierać ..." do artykułu WEEKEND.  (29/09/2016)
mirgrim:   "Niedługo napiszesz tylko jedno zdanie, które będzie miało więcej treści niż tomy opowiadań! Wreszcie mam powód do śmiechu!" do artykułu WEEKEND.  (29/09/2016)
mirgrim:   Głos na artykuł WEEKEND  (29/09/2016)
mirgrim:   "@Mariusz Kajstura: No tak Mariusz ... często to pytanie wisi na moim umyśle: dlaczego świat robi to co robi. Dlaczego tak pędzi ku pojęciu sukcesu. I czasami słyszę odpowiedź w sobie, która jest jak konsternacja: dlatego, że się boi ... ! Czego, pytam? I słyszę odpowiedź nie wiem skąd: samego siebie i winy za grzechy, które popełnili ... Powstaje wtedy we mnie obraz króliczka ..." do artykułu Moja wrażliwość.  (29/09/2016)
mirgrim:   "Nie zadawaj takich pytań, tylko płódź dalej ... one ufają Tobie, i z chęcią Ci w tym pomogą. Gratuluję jednocześnie operatywności, w obsłudze alimentów. Nie wiem, czy to z woli państwa, w którym żyjesz, czy z kapitału własnego. Zapewniam Ciebie, że Twoje zmartwienie nie jest zmartwieniem kobiet, tak dogłębnie analizowanym i szufladkowanym. One po prostu chcą mieć większe prawo do decydowania, kto ..." do artykułu Rewolucja Październikowa (kobiet) czyli dobre zmiany będą jeszcze lepsze..  (29/09/2016)
mirgrim:   "Nie bójcie się być niedoskonali. Nie bójcie się cierpieć - nie dlatego, że Bóg tego od nas oczekuje, ale dlatego, że mówią o tym prawa przyrody. Ten kto ma wszystko, jest szczęśliwy? Na pewno? jeżeli żyje wygodnie, bez problematycznie, cóż warte jest jego życie? Prawda jest taka, że ten co ma miliony, przestaje żyć, bo życie - tak jak przyroda nakazuje - jest ciągła konfrontacją złego i dobrego. A ..." do artykułu Moja wrażliwość.  (29/09/2016)
mirgrim:   Głos na artykuł Moja wrażliwość  (29/09/2016)
mirgrim:   Głos na artykuł Gołębie  (29/09/2016)
mirgrim:   "I hate, all that like to continue war in Domabas. But do you kown, how it works? Power supports the power. Poor supports the poor being even more poorer. this is the life - the way fights between themselves i acting. No words, no idea, just killing." do artykułu Syrian butcher was assigned to supervise the armed conflict in Donbas.  (28/09/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: mirgrim
Ranga:
Ost. logowanie: 19/10/2016
Zarejestrowano: 07/08/2016

Statystyki
Punkty: 1.971
Wyświetlenia artykułów: 1.014
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 2.080
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 222
Komentarze: 253
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska