Login lub e-mail Hasło   

monita
Wcześniejsze wpisy
monita:   "'Anarchiuszu ! Zostałes sprowadzony do poziomu Monity(...)' - Mogę cię pocieszyć: nie jest źle. Mogło być gorzej. Anarchiuszu, powinieneś odczuwać ulgę, że nie zostałeś sprowadzony do poziomu swistaka (www) :) Tak z ciekawości: jaki jest poziom Monity? Wg jakich kryteriów go oceniasz? I dlaczego tak nisko:)? W jaki sposób Anarchiusz został sprowadzony do poziomu Monity? Ciekawe takż ..." do artykułu W co wierzy ateista.  (27/02/2009)
monita:   "Możesz się zwracać do mnie w drugiej osobie liczby pojedynczej, nic mi się nie stanie:) 'więc jak pani nazwie człowieka który nie wierzy w BOGA a wie że pan wszechświata to prostu cały wszechświat.' - Nazwę go teistą. 'Jednym zdaniem nie wierzę w Boga ale wiem że wszechświat ma pana bo się rozwija trwa więc nie jest martwy coś nim operuje , my wszysc ..." do artykułu W co wierzy ateista.  (27/02/2009)
monita:   "'Widzę nie rozumie pani pojęcia Ateista' - widzę, że jest odwrotnie:) Tak dla spokojności: ateista - niewierzący w istnienie Boga lub bogów, zwolennik ateizmu; ateusz (książkowo)(Słownik języka polskiego) ateista - ateusz, bezwyznaniowiec, niewierzący, bezbożnik (Słownik synonimów) teista - wierzący, wyznawca(Słownik synonimów) chyba już wszystko jasne:)" do artykułu W co wierzy ateista.  (27/02/2009)
monita:   Głos na artykuł Rzeczy, które powinieneś już wiedzieć  (26/02/2009)
monita:   Głos na artykuł Nie czytaj tego - zbyt długie, zbyt kontrowersyjne!  (26/02/2009)
monita:   Głos na artykuł Spisek, zdrada i hańba, czyli o cukrze wanilinowym.  (26/02/2009)
monita:   Głos na artykuł Czego nauczyła mnie mama?  (26/02/2009)
monita:   Głos na artykuł Jak być ateistą we współczesnej Polsce  (26/02/2009)
monita:   Głos na artykuł W co wierzy ateista  (26/02/2009)
monita:   "Właśnie. Ateista to ten, który nie ma przed sobą żadnych bogów. Może mu chodziło o teistę, który zakłada, że bogowie istnieją. Może z rozmachu napisał A....a może nie? może nie wie co to ateizm a co to teizm?" do artykułu W co wierzy ateista.  (26/02/2009)
monita:   "Po przemyśleniu całej dyskusji nasunęły mi się następujące wnioski: 1. Nie wiadomo jak ateiści afiszują się swoim ateizmem, ale się afiszują. A i mają do tego powody. 2. Można obrazić kogoś kto z tobą dyskutuje pytaniem o jego poglądy, wyznanie itp. Oczywiście jesteś mało inteligentny jeśli nie czytasz w gwiazdach, nie siedzisz ludziom w głowach, bo to jest normalne, że po 2 napi ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "'Monita ! Nie jesteś ateistka bo z premedytacja dyskredytujesz wiare katolicka jak to robia od stuleci Żydzi .' - eee, do wczoraj myślałam, że ateista to ktoś, kto odrzuca wiarę w istnienie wszelkich bogów. A z twojej wypowiedzi wynika, że ateistą jest ten, który przytakuje wyznawcom różnych religii. Muszę, no, muszę zadać to pytanie: czy ty wiesz co ty piszesz? Czy ty w ogóle wiesz co to jest ate ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "'Dobrze, że znasz to określenie, ale poszukaj innego celu do obstrzału, który należy do tej grupy ;D ' - przyznam szczerze, że nie wiem o co ci chodzi w tym zdaniu. Jaki cel, jaki obstrzał?Jaka grupa? 'Klikając na któryś konkretny, jest wielce prawdopodobne, ze natkniemy się na komentarze użytkownika, który dodał artykuł do ulubionych. To pozwoli jeszcze dokładniej poznać jego poglą ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "Ja nazwałabym to tak: towarzystwo wzajemnej adoracji:) 'Zwykle użytkownicy dołączają do profilu listę ulubionych artykułów.(...)To pozwoli jeszcze dokładniej poznać jego poglądy.' - dodawanie artykułów do ulubionych nie świadczy wystarczająco o poglądach czy preferencjach. Ja np. dodam tekst: 'Jak być dobrym chrześcijaninem'. Czy świadczyć to będzie o moich poglądach (jestem ateistką)? ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "Tak trudno odpowiadać wprost na pytania? Mam czytać artykuły po kolei i wynajdywać twoje komentarze? Błagam. Czy osoba, która dołączy do eioba.pl za pół roku i będzie się chciała dowiedzieć czy jesteś katolikiem, będzie musiała szukać tego artykułu i czytać po kolei wszystkie komentarze, by potem spokojnie wywnioskować, że jesteś katolikiem(nie odpowiedziałeś wprost na pytanie)?" do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "'Jak już pewnie zauważyłeś jestem ateistką(Twierdzę, że bogowie nie istnieją.Kropka.) Masz do tego prawo, nie masz na to dowodu. Kropka' - Ja nie muszę udowadniać, że go nie ma(nie wierzę w Boga). Ty za to musisz udowodnić, że on jest(Wierzysz w Boga). 'Czajniczek Russella zwany też Niebiańskim Czajniczkiem to wyimaginowany obiekt wymyślony przez Bertranda Russella jako odpowiedź ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (19/02/2009)
monita:   "'Prawdę mówiąc każdy ateista ma powody do afiszowania się (które rozumiem jako popisywanie się).' - bojciu.....jakie są to powody?? Proszę Cię, potrafisz podać chociaż jeden przykład popisywania się przez ateistę? Ja mogę podać przykład popisywania się przez katolika: byłam ostatnio w ośrodku Caritas(długa historia). Biskup zadal pytanie: Które dzieci należy do'...'jakiegoś kółka przy kościele? i ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "W pierwszym komentarzu zapytałam: 'Czy widziałeś kiedykolwiek jakiegokolwiek ateistę, który się 'tym' afiszował? Napisałeś: 'Wystarczy być jak Palikot i już masz odpowiedź...'. Przez dłuższą chwilę zastanawiałam się czy Janusz Palikot afiszuje się swoim ateizmem, jeśli tak, to w jaki sposób. Nie mogłam przywołać z pamięci ani jednego zdania, ani jednego zachowania, które świadczyłoby o afiszowaniu ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "W życiu bym nie pomyślała, że zachowanie pana Palikota może być przykładem 'ateistycznego' afiszowania się. Naprawdę. Które z jego działań świadczy o tym, że jest ateistą? 'ale jemu ewidentnie chodzi o zwracanie na siebie uwagi poprzez niekonwencjonalny styl. ' - Wszystko co robimy, robimy z myślą, że nas zauważą inni ludzie. Pan Palikot nie powinien być pozbawiony prawa robienia cz ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "Hah, nie mam zamiaru naśladować kogokolwiek i nie polecałabym takiego zachowania. Pan Palikot nie wydaje się być osobą godną naśladowania. W życiu to, chyba, o to chodzi by iść swoją drogą ( przy okazji: piękna piosenka grupy Akurat - Droga długa jest). Odnośnie jeszcze pana Palikota. To co robi ów człowiek jest godne uwagi z tego względu, że prowokuje do myślenia i uczy nonkonformizmu. A to już naprawdę dużo. " do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "Niepotrzebnie na samym początku felietonu stresujesz się, że jesteś subiektywny. Wszystko co mówisz, myślisz, robisz było, jest i będzie subiektywne. Nawet jak jakiś profesor pisze w swojej książce o zjawisku nienawiści, czy przebaczenia, jest subiektywny, bo taka jest natura ludzka. Gdybyśmy nie byli subiektywni to bylibyśmy robotami, maszynami, wręcz zwykłymi zwierzętami. Powiem więcej, gdyby cz ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "Mam do ciebie kilka pytań. 'najlepszym sposobem na życie w Polsce jest po prostu nie afiszowanie się' - przepraszam, czy ty wiesz co ty piszesz? Czy widziałeś kiedykolwiek jakiegokolwiek ateistę, który się 'tym' afiszował? Chciałabym być chociaż raz światkiem takiego 'afiszowania się'. Czym dla ciebie jest afiszowanie się przez ateistę lub wyznawcę religii innej niż chrześcijańska? Co mam powiedzi ..." do artykułu Jak być ateistą we współczesnej Polsce.  (18/02/2009)
monita:   "Wyjaśnieniem dlaczego tak naprawdę żaden bóg (nie)* istnieje, jest odniesienie się do 'natury'. Jesteśmy częścią 'życia', jakie ma szansę istnienia na ziemi. Dzięki rozwojowi mózgu człowiek może myśleć abstrakcyjnie. Bóg, czy cokolwiek innego, jest tworem abstrakcji. Tak samo krasnoludek, Yeti, nienawiść, miłość. Czy widział ktoś kiedyś miłość? Śmiem twierdzić, że wszyscy powiedzą: no pewnie, że t ..." do artykułu A ja ci Boga udowodnię!.  (18/02/2009)
monita:   "Telewizor gra w tym artykule rolę potwora, który grozi zagładą intelektów ludzi patrzących na ów przedmiot. I dobrze. Niech ludzie wiedzą, że takie wynalazki jak odbiornik telewizyjny działają destrukcyjnie nie tylko na człowieka, ale również na przyrodę. Wszak same z siebie nie rosną, ale są produkowane z substancji, które zagrażają środowisku." do artykułu Po Co Ci Telewizor? (Cichy Zabójca).  (17/02/2009)
monita:   "O matko. Od dzisiaj czytam powoli....literka po literce:) A co mają zrobić ci, którzy przeszli kurs szybkiego czytania? Oni w ogóle zwracają uwagę na takie rzeczy?" do artykułu Spisek, zdrada i hańba, czyli o cukrze wanilinowym..  (17/02/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: monita
Ranga:
Ost. logowanie: 20/04/2009
Zarejestrowano: 15/02/2009

Statystyki
Punkty: 92
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 3.156
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 6
Komentarze: 26
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska