Login lub e-mail Hasło   

Mariusz Kajstura
Dzisiaj
Mariusz Kajstura:   "... Punkt => 0D Linia => 1D = X Powierzchnia => 2D = X * Y Przestrzeń => 3D = X * Y * Z Energia potencjalna => 4D = przestrzeń * gęstość Praca => 5D = Energia potencjalna * czas Życie => 6D = Praca * świadomość ... dalej idą poziomy świadomości .. Gdyby te wymiary tak porządkować ? " do artykułu Matematyka Kreatywna cz.X.  (4 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   Głos na artykuł Matematyka Kreatywna cz.X  (4 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: Uważam że chodzi o coś znacznie więcej niż, religie, kościoły, ich duchowieństwo, politykę, prawo stanowione, itd ... Dla mnie religie i wiarę w Boga to coś w rodzaju doniczki, w pewnym momencie stają się za ciasne ... Przykładowo Nauka każda jej dziedzina przyjmuje swoją terminologie , w efekcie ta sama istota jest określana różnymi terminami, to jak z językam ..." do artykułu Matematyka Kreatywna cz.IX.  (4 godz. temu)
Wczoraj
Mariusz Kajstura:   Głos na artykuł Wybór Samobójcy  (13 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@Henear: ..., a może by tak dwururka nabita siekańcami i wpaść tak do parlamentu ? ... ;) Z wprowadzeniem zmian nie ma problemów przecież ciągle są wprowadzane ..., ale gdzie są te przemyślane zmiany oparte na konkretnych wnioskach ? " do artykułu Wybór Samobójcy.  (13 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: Kwestia płatności czy ceny, ma wyznaczać 'atrakcyjność' ? Myślę że nie w 'atrakcyjności' problem tylko w szacunku i poszanowaniu dóbr jakie się otrzymało do dysponowania , oczywiście jeśli coś przychodzi z wysiłkiem jest bardziej szanowane od tego co spada z 'nieba' , taka ta ludzka natura ..., pieniądze tego nie regulują ..., a raczej doregulują ... ( coraz więcej spekulacji, a mniej rzetelności ) " do artykułu Mit świętości i altruizmu Matki Teresy z Kalkuty..  (14 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: Tego filmu nie oglądałem, ale próbuje podążać za osobowością Znachora ... http://www.filmweb.pl/Znachor ..., razi mnie faryzejska obłuda i ta cała gonitwa za kasą ..., 'twórcza beztroska' , a potem milczenie i oczekiwanie na jelenia, który wszystko naprawi ... Matematyka jest doskonałym poligonem intelektualnym, no i nie wymaga nakładów materialnych ... ;)" do artykułu Mit świętości i altruizmu Matki Teresy z Kalkuty..  (21 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: ... milczeć i walić w nos :) ... czasem milczenie jest bardziej wymowne od słów ;)" do artykułu Matematyka Kreatywna cz.IX.  (23 godz. temu)
Mariusz Kajstura:   "@_serpico_: Zwariować z tą 'populistką' można ..., czy będzie kiedyś 'normalnie' ? Ps. Nie czytuje o takich rewelacjach, trochę w innej rzeczywistości żyję ..., ale jak widzę to nie mam specjalnie czego żałować ;)" do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Marcin Sznajder: Piękne świadome sny, w nich wszystko jest możliwe ;)" do artykułu Taniec ze Zjawą.  (dzień temu)
Wcześniejsze wpisy
Mariusz Kajstura:   Głos na artykuł Przechadzka.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Izabella: Wtedy jeszcze żony nie bił ? ... nie wiedziałem o tym ..." do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "https://www.youtube.com/watch?v=V9-tw7sVDwM" do artykułu Taniec ze Zjawą.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   Głos na artykuł Taniec ze Zjawą  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Izabella: ... a on w którym wydaniu ? ... ;) https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/ MV5BMzcwNTM4MzctYjQzMi00NTA2LTljYWItNTYzNmE1MTYxN2RlXkEyXkFqcGdeQXVyMDI2NDg0NQ@@ ._V1_UY317_CR16,0,214,317_AL_.jpg http://i4.mirror.co.uk/incoming/article6891376.ece/ALTERNATES/s615b/Scottish- actor-Sean-Connery.jpg " do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Turinga ... jak nauczyć maszynę odróżniać człowieka od maszyny ?? ... albo żywe nie żywe :) Ciekawe co wyjdzie gdy sztucznej inteligencji nakaże się szukania sposobów przedstawiania się jako żywe w obliczu takiej samej maszyny ?? ... czy to nie będzie forma paradoksu kłamcy ?? ... takie poszukiwanie kolejnego kłamstwa jako lekarstwa na istniejące zdemaskowane kłamstwo ... " do artykułu Mit świętości i altruizmu Matki Teresy z Kalkuty..  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Izabella: Cloney /55lat/ podoba Ci się ??" do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@wianeczek: Mi maszynka do strzyżenia wystarcza, nie jestem masochistą, by sobie w imię 'piękna' włosy rwać ;)" do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@wianeczek: ... jak widać rwanie włosów też :))))))" do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@wianeczek: ... pewnie dlatego niektórzy co nadmiernie dbają o wygląd, tracą zdrowy rozsądek ;)" do artykułu Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Izabella: Jednak sednem rozpuszczenia samotności nie jest osoba, tylko osobowość jaką się z czasem nabywa :) Las Zrozumienia to trudna wędrówka, to nie jest tak że coś się chce i jest podawane na tacy w postaci niebieskiej pigułki ..., to ciężka droga, podobna jak droga za płaskim brzuszkiem który trzeba sobie wypracować ;) Zresztą zdolności manualne też trzeba sobie wypracować, a potem pracować ..." do artykułu Las Samotności.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "Ciekawe :) https://www.youtube.com/watch?v=mkGsMWi_j4Q" do artykułu Matematyka Kreatywna cz.IX.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: 'Ja ten rozdział pisałem 2 lata temu i był dla mnie najtrudniejszą częścią książki, nie wiedziałem w jaki sposób rozwiążę równanie dotyczące sfery i jedynie ufałem intuicji, że muszę spróbować ... ' ... Kiedyś w sądzie mnie zapytano skąd wziąłem pomysł, na takie jedno sporne opracowanie, do którego pracodawca się bezpodstawnie poczuwał i wywalił moje imię i naz ..." do artykułu Matematyka Kreatywna cz.IX.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: 'Szukajcie, a znajdziecie' ... taka transformacja tego co doświadczamy, na to co wyżej zostało opisane matematycznie , takie wydobywanie matematycznych modeli z tego co badamy ;)" do artykułu Matematyka Kreatywna cz.IX.  (dzień temu)
Mariusz Kajstura:   "@Ziemowit Howadek: Tak, tylko że prawda jest wielowymiarowa i umysły poruszające się po niższych wymiarach będą się gubić ..., rozwiązania pewnych paradoksów można znaleźć jedynie sięgając do wyższych wymiarów, fajnie to zostało ujęte w książce 'Bezmiar Matematycznej Wyobraźnie' https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aszczak_%28literatura%29 " do artykułu Mit świętości i altruizmu Matki Teresy z Kalkuty..  (dzień temu)Akcje

Informacje podstawowe
Login: nse
Ranga:
Ost. logowanie: 5 godz. temu
Zarejestrowano: 09/01/2011

Statystyki
Punkty: 18.160
Wyświetlenia artykułów: 2.399
Obserwujący użytkownicy: 16
Odwiedziny profilu: 15.717
Przeczytane artykuły: 225
Ocenione artykuły: 1779
Komentarze: 6370
© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska