Login lub e-mail Hasło   

Andrzej Siciński

Jestem redaktorem naczelnym Wydawnictwa "Znaki Czasu", pastorem i prawnikiem. Mam 56 lat, żonę, dwoje dorosłych dzieci i wnuka. Moje pasje to koszykówka - gram w nią od 45 lat, fotografia cyfrowa, a z naukowych - prawo wyznaniowe. Publikuję na Eiobie, bo chce poszerzyć krąg czytelników moich tekstów i znaleźć nowe inspiracje.Wcześniejsze wpisy
Andrzej Siciński:   Popularny artykuł: Kwity na prawie premiera  (4 dni temu)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Muzyka Sfer  (5 dni temu)
Andrzej Siciński:   "Już biblijny Hiob mówił: 'To, czego się bałem, nawiedziło mnie, a to, przed czym drżałem, przyszło na mnie'. Zatem pełna zgoda z Autorem artykułu." do artykułu Muzyka Sfer.  (5 dni temu)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Morrow  (8 dni temu)
Andrzej Siciński:   "Dawno mnie nie było. Czytam pierwszy artykuł. Potem komentarze. I już wiem, dlaczego zrobiłem sobie tak długą przerwę. Peace, please :-)" do artykułu Ekonomia nieproduktywnych konsumentów i bezwartościowych produktów.  (8 dni temu)
Andrzej Siciński:   Nowy artykuł Kwity na prawie premiera  (8 dni temu)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Wciąż brak miejsca!  (23/12/2018)
Andrzej Siciński:   "A jednak 'moc' nie 'noc': https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/oksymoron-czy-antyteza;2369.html" do artykułu Przybieżeli do Carrefouru....  (18/12/2018)
Andrzej Siciński:   "To był 'Adama KOSZMAR o niebie...'. Bo takie niebo rzeczywiście byłoby koszmarem." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (28/11/2018)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle  (28/11/2018)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Pewna kobieta zapytała starca:  (25/11/2018)
Andrzej Siciński:   Głos na artykuł Samochód uszkodzony na dziurze w jezdni  (16/07/2018)
Andrzej Siciński:   Popularny artykuł: Nie tylko o głodnym złodzieju  (21/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@pokrzywiony: Ja się trzymam obszaru pojęciowego, jaki operuje Biblia. Śmierć wieczna to druga śmierć, w jeziorze ognia i siarki (zob. Ap 20,6.14-15; 21,8). Interesujący jest zwłaszcza fragment Ap 20,14: 'A śmierć i Hades zostały wrzucone do jeziora ognia ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia' (przekład Biblii ekumenicznej). Hades to grób, a śmierć z początku wersetu to pierwsza śmierć - fiz ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (21/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@pokrzywiony: Wyraźnie napisałem o 'śmierci wiecznej', a nie fizycznej, która nie jest żadną karą, a jedynie normalną konsekwencją grzechu. Tak jak pomarszczenie się i ostateczne zepsucie jabłka oderwanego od drzewa nie jest karą, tylko naturalną konsekwencją oddzielania się od życiodajnej jabłoni. O śmierci (wiecznej) jako karze za grzech czytamy w Rz 6,23. Tekst nie używa tam słowa 'wieczna', al ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (21/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@Adam Jezierski: Zacytowany tekst to Ew. Mateusza 18, 15 i n. Ale ten tekst nie mówi o okrucieństwie wobec pogan, a o oddzieleniu się od ludzi, którzy hołdują złu - tak w stosunku do pogan, jak i 'braci' w wierze. Jezus uczył natomiast, by miłować nawet nieprzyjaciół. A w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie pokazał, że obcy potrafią być mu bliżsi w miłosierdziu niż właśni rodacy, i jako tacy też są Jego bliźnimi." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (20/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@pokrzywiony: Mój artykuł jest prosty jak konstrukcja cepa. Wychodzi od dylematu: czy karać zgodnie z prawem za kradzież kradnących z głodu, czy nie karać, okazywać im miłosierdzie ze szkodą dla sprawiedliwości czy sprawiedliwość ze szkoda dla miłosierdzia. A na końcu przechodzi do dylematu, jaki miał Bóg w podejściu do grzeszników: ukarać ich śmiercią za grzechy, jak tego wymaga prawo Boże, i oka ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (20/06/2018)
Andrzej Siciński:   "Drodzy Panowie, wszyscy. Wybaczcie, że już nie zabieram głosu w tej dyskusji, ale dawno się w niej pogubiłem. Rzadko ostatnimi czasy wchodzę na Eiobę, więc nie znam części obecnie aktywnych autorów i komentatorów, ani ich sympatii czy antypatii. Dlatego nie wdaję się i nie będę się wdawał w dyskusje odchodzące daleko od tematu moich artykułów, ani odpowiadał na pytania z tematem niezwiązane lub ta ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (20/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@Hamilton: Dziękuję za miłe słowo o sympatii i potwierdzam urbi et orbi, że jest odwzajemniona :-) " do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (19/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@Koriolan: Bóg jest zarówno doskonałą miłością, jak i doskonałą sprawiedliwością. W razie czego służę cytatami. Nie można w Bogu uwypuklać jednej jego cechy kosztem innej. My bywamy zwykle albo zbyt miłosierni, albo zbyt sprawiedliwi, aż do surowości. Bóg zachowuje obie te cech, ale tylko w Chrystusie, dzięki jego ofierze. Jeśli to dla ciebie za proste lub za bardzo pokręcone - trudno, będę to musiał jakość znieść ;-) Pozdrawiam." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (19/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@Hamilton: Wielokrotnie miałem doświadczenia podobne do twojego, ale też wielokrotnie odmienne." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (19/06/2018)
Andrzej Siciński:   "@Hamilton: Twoje niewątpliwie słuszne uwagi nie zmieniają na jotę sensu mojego twierdzenia, że to gmina w pierwszej kolejności powinna zadbać, by na jej terenie ludzie nie kradli z głodu. Myślę o miejskich ośrodkach pomocy społecznej, stołówkach i bonach żywnościowych dla biednych, systemie wyszukiwania osób, które sobie nie radzą życiowo, i otaczania ich opieką. Przy sprawnie działającym systemie ..." do artykułu Nie tylko o głodnym złodzieju.  (19/06/2018)Akcje

Informacje podstawowe
Login: oldan
Ranga:
Ost. logowanie: 6 godz. temu
Zarejestrowano: 15/06/2009

Statystyki
Punkty: 1.064.015
Wyświetlenia artykułów: 1.004.392
Obserwujący użytkownicy: 87
Odwiedziny profilu: 44.299
Przeczytane artykuły: 14
Ocenione artykuły: 1145
Komentarze: 1532
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska