Login lub e-mail Hasło   

Bogdan Szenkaryk

Bogdan Szenkaryk, ps. Pinopa, polski fizyk-teoretyk - samouk, z zawodu inżynier-elektryk. Podstawą odkryć Pinopy jest grawitacyjna zasada Galileusza oraz idea centralnie symetrycznych pól jako składników materii. Tę podstawę zastosował on do modelowania własności materii i zachodzących w niej zjawisk. Razem z Vladimirem Priwałowym opracował cykl programów komputerowych do przedstawiania przebiegu zjawisk fizycznych.Wcześniejsze wpisy
Bogdan Szenkaryk:   "@Bogdan Szenkaryk: Powtarzam tu dwa linki, które podałem powyżej i nie silę się już na korzystanie z formatowania - wydaje się, że ono szwankuje. Oto te linki: http://nasa_ktp.republika.pl/Tajemnica_Boga.html http://wyborcza.pl/ 1,75248,13097061,Bog_byla_kobieta__Klotnia_w_Niemczech_na_szczytach.html#BoxSlot II3img" do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (22/12/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "Ciekawe rzeczy piszę prorok Anton (po polsku, Antoni)... No tak... Wy jeszcze nic nie wiecie o istnieniu proroka Antona w Rosji i o jego działalności. Prorok Antoni (sam siebie nazywa prorokiem) wskazuje właśnie na pośrednie (bardzo odległe w czasie) i bezpośrednie źródło zła, jakie istnieje obecnej na świecie. Wskazuje on na zło w związku ze swoją ojczyzną, Rosją, oraz RPC, ale to nie dotyczy tyl ..." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (22/12/2012)
Bogdan Szenkaryk:   Głos na artykuł Skazani na globalność  (02/11/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "Jest szansa na to, że ludzie zmądrzeją... Drogę porozumienia wskazuje Anton P. Błagin w swoich pracach, z którymi można zapoznać się na http://a-plagiata.net/za-tak/index.php?page=knigi Pisze on po rosyjsku... Jeden jego artykuł po polsku - Objawienie - znajduje się na http://nasa_ktp.republika.pl/Tajemnica_Boga.html Znajduje się tam również jeden artykuł pinopy - Bóg jest Miłością.. ..." do artykułu Skazani na globalność.  (02/11/2012)
Bogdan Szenkaryk:   Głos na artykuł Jak uwolnić Polaka z sideł Babilonu...?  (01/11/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "O sposobie wyjścia z Babilonu wiele pisze w swoich pracach Anton P. Błagin - rosyskojęzyczna biblioteka znajduje się na http://a-plagiata.net/za-tak/index.php?page=knigi O tym sposobie można poczytać także na http://nasa_ktp.republika.pl/Tajemnica_Boga.html Można tam również znaleźć jedną krótką pracę Błagina." do artykułu Jak uwolnić Polaka z sideł Babilonu...?.  (01/11/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "W poprzednim moim komentarzu kropka wchodzi do treści linku, więc strona się nie otwiera. Powtarzam więc ten link, mając nadzieję, że będzie on zapisany poprawnie: http://nasa_ktp.republika.pl/Tajemnica_Boga.html" do artykułu Prawda jest tam, gdzie ludzie najrzadziej zaglądają....  (30/10/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "Do niedawna istnienie Boga bądź nieistnienie było kwestią wyboru - wiary - można było wierzyć albo nie wierzyć w to, że Bóg istnieje. Ale obecnie istnienie Boga nie jest już kwestią wiary, ale wiedzy. Istnienie Boga w chwili obecnej można już udowodnić. Istnienie pierwszej przyczyny dowodzi się na bazie fizycznej wiedzy o materii. Można o tym poczytać na 'stronie pinopy'... Należy uwzględn ..." do artykułu Prawda jest tam, gdzie ludzie najrzadziej zaglądają....  (30/10/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "Prawda jest tam, gdzie ludzie najrzadziej zaglądają... Zawarta w tym tytule prawda zachęciła mnie do tego, aby tu podrzucić także 'swoją prawdę'. W tę prawdę nie ma potrzeby wierzyć lub nie wierzyć. Do tej prawdy można dojść posługując się logicznym rozumowaniem i opierając się na własnym doświadczeniu. Oto co niedawno przeżyłem i opisałem w krótkim artykule: Bóg jest Miłością / ..." do artykułu Prawda jest tam, gdzie ludzie najrzadziej zaglądają....  (18/10/2012)
Bogdan Szenkaryk:   Nowy artykuł Geneza fundamentalnej zasady materii  (26/05/2012)
Bogdan Szenkaryk:   "'Ja uważam, że grawitacja jest bytem pierwotnym, jest ontologicznie jedynym istniejącym oddziaływaniem (pozostałe są percepowalnym wynikiem złożoności układów grawitacyjnych, tam, gdzie sięga obserwable). Natomiast Pan, jesli właściwie zrozumiałem pańskie wypowiedzi, w magnetyźmie widzi pierwiastek pierwotny. Nie uważałbym tego za słuszne. Magnetyzm jest efektem relatywistycznym. Natężenie ..." do artykułu 8. Odpychanie grawitacyjne - masa grawitacyjna.  (17/08/2011)
Bogdan Szenkaryk:   "'Dzięki temu drobnemu zabiegowi masa każdego bez wyjątku ciała jest jego masą grawitacyjną, której wielkość (na tym polega nowość) zależna jest od stopnia upakowania materii, nawet przy niezmiennej liczbie nukleonów tworzących to ciało. Jego masa grawitacyjna jest tym mniejsza, im większa jest koncentracja materii, to znaczy, większy jest niedobór masy.' O opisanym zjawisku można pr ..." do artykułu 8. Odpychanie grawitacyjne - masa grawitacyjna.  (12/08/2011)
Bogdan Szenkaryk:   "Dziękuję Ci, Ulmed, za dobre słowo i słoneczko! A przyjemność i radość rzeczywiście jest ogromna! Przyjemnie jest widzieć narodziny nowej wiedzy." do artykułu Mity fizyki XX wieku.  (04/05/2011)
Bogdan Szenkaryk:   Nowy artykuł Mity fizyki XX wieku  (04/05/2011)
Bogdan Szenkaryk:   Rekomendacja artykułu Dlaczego czas nie może dylatować  (11/04/2011)
Bogdan Szenkaryk:   "Panie Andrzeju, zgadzam się z Panem co do tego, co to jest czas. Ale na temat przestrzeni i znajdującej się w niej materii, na temat energii, mam zupełnie inne zdanie niż Pan. O tym, co myślę na te wszystkie tematy, można w skrócie dowiedzieć się z cyklu krótkich artykułów, które w tytule mają dopisek 'Ależ to bardzo proste!' Oto te tytuły: Prędkość grawitacji? Stabilność materii? ..." do artykułu Dlaczego czas nie może dylatować.  (11/04/2011)
Bogdan Szenkaryk:   Głos na artykuł Dlaczego czas nie może dylatować  (11/04/2011)
Bogdan Szenkaryk:   "Gratuluję, Panie Andrzeju, i wyboru czasu jako tematu artykułu, i formy opisu. Ludzie mnóstwo głupot wypisują na temat czasu. A przecież wystarczy tylko dobrze przemyśleć temat, trzymać się faktów doświadczalnych i logiki. Pana tekst jest wyjątkowy nie tylko pod tym względem, że przedstawia Pan prawidłową ocenę i opis czasu jako fizycznego parametru i jako pojęcia. Jest on wyjątkowy także pod tym ..." do artykułu Dlaczego czas nie może dylatować.  (11/04/2011)
Bogdan Szenkaryk:   "Czy ktoś pomoże już teraz, czy dopiero po wymianie pokoleniowej?... - Czy ktoś zrozumiał nowo odkryte zjawisko?... - Czy ktoś ma możliwość przeprowadzenia opisanego doświadczenia, w którym elektrostatycznie naładowana kula oddziałuje na magnes?... - Czy ktoś pomierzy fizyczne parametry - wyjściowe i zmieniające się podczas oddziaływania elektrostatycznej kuli na magnes ..." do artykułu Elektrostatyczny wpływ na magnes.  (15/03/2011)
Bogdan Szenkaryk:   Nowy artykuł Elektrostatyczny wpływ na magnes  (13/03/2011)Akcje

Informacje podstawowe
Login: pinopa
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 27/01/2017
Zarejestrowano: 02/12/2007

Statystyki
Punkty: 223.254
Wyświetlenia artykułów: 223.886
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 15.107
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 123
Komentarze: 112
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska