Login lub e-mail Hasło   

pirx


Cenię sobie złoty środek i zdrowy rozsądek.Wcześniejsze wpisy
pirx:   "Дмитрий Кузьмин, Czytałeś Sołżenicyna ' Archipelag Gułag'? Albo jeden dzień Iwana Denisowicza? Jeśli sobie życzysz mogę ci dać namiary na wspomnienia Andrzeja Kalinina 'I Bóg o nas zapomniał', albo Herlinga- Grudzińskiego 'Inny świat'' Dla mnie ogromnym szokiem była lektura Archipelagu Gułag. Zwłaszcza, ze to pisał Rosjanin, były żołnierz NKWD. Chciałem cię też spytać jak Ty zapatrujesz się na film Wróg u Bram(Enemy on the gate)." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@youngcontrarian: Zgadzam się, że OD 17 WRZEŚNIA było po ptokach. Dzięki naszym braciom ze wschodu, co, jak do Dmitrij nazywa, właśnie tego feralnego dnia postanowili przeprowadzić swoją, zupełnie niezależną operację wojskową, na ziemiach sąsiada. I uwieńczyć ją(tą operację) nie defiladą, a wspólnym przejściem w Brześciu. Bo do tego dnia planowano nadal walczyć z Niemcami za Bugiem. Siłami 1,5 miliona żołnierzy." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@Дмитрий Кузьмин: Mam nie nazywać rzeczy po imieniu, bo tobie nie przyjemnie to czytać?" do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@Дмитрий Кузьмин: Ale chyba nadal waszym świętem narodowym jest rocznica wypędzenia Polaków z Moskwy:) Sorry Дмитрий, ja nie chciałem. Zauważ, że moja pierwsza uwaga dotyczyła bitwy na Łuku Kurskim. Pragnąłem jedynie uściślić, ze klęska Niemiec zaczęła się tam, a nie w Stalingradzie. " do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   " youngcontrarian, 'Niemcy gonili już resztkami sił.' - ??? Wehrmacht poniósł ogromne straty. Hitler cały czas naciskał na Stalina, by ten przyspieszył swoją napaść. Stalin jednak czekał. Czekał chyba na upadek Warszawy. I dyplomatycznie rozbiór polski rozegrał zręcznie. Tak by teraz Дмитрий Кузьмин, defiladę mógł nazywać 'wspólnym przemarszem'. A Niemcy nie rozbili całej polskiej armii. Na kresach wschodnich stała druga armia. Ponad milion żołnierzy. " do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@Дмитрий Кузьмин: Nie znam waszych, rosyjskich podręczników, ale zdaje się , że to co ty nazywasz Wielką Wojną Ojczyźnianą, ja nazywam 2 Wojną Światową. Cytat:Pakt o nieagresji nie jest związkową umową. Ani formalnie, ani faktyczno. Jasno czy nie? Takie pakty miały z hitlerowskimi Niemcami bardzo wiele europejskich krajów, ZSRR - już do ostatniej kolei.' Jasne, jasne. Na podstawie te ..." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@Дмитрий Кузьмин: Dobry jesteś. Wspólne przechodzenie wojsk:)) Co, jak co, ale warstwę propagandową Rosja zawsze miała genialną. '...już wtedy dobrze rozumiało, że wojny między Niemcami i ZSRR nie uniknąć.' To dlatego dosuwy dla Niemiec szły, do ostatniego momentu. To pewnie dlatego Stalin kazał rozstrzeliwać dezerterów, z a informowanie o dacie i godzinie niemieckiego uderzenia? A pakt Ribbentrop- Mołotow był, czy ci się to podoba, czy nie. " do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@youngcontrarian: Spojrzę na Wrzesień z punktu widzenia naszych sił i możliwości. I gdyby nie zbawczy dla Niemców zdradziecki cios w plecy Sowietów, opór można było kontynuować. Niemcy gonili już resztkami sił. Na wschodzie stała druga, potężna, nie rozbita armia. Zachodni alianci stali w okopach, bo wiedzieli o pakcie Niemiec z ZSRR. Wiedziano, że ZSRR zajmie, o pardon, wyzwoli robotniczy proleta ..." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@youngcontrarian: A Związek Radziecki, nie był przypadkiem sojusznikiem hitlerowskich Niemiec? Czy mi się tylko wydaje? Defilada w Brześciu. Wymiana doświadczeń między NKWD, a gestapo." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (02/02/2013)
pirx:   "@Alter Ego: Dlaczego, jedni mają ich mniej, albo wcale? Może dokładnie na to zasługują, co mają?" do artykułu W obronie miłości... i nie tylko.  (01/02/2013)
pirx:   "@Alter Ego: Rzeczywiście w kontekście artykułu powinienem użyć 'transseksualista', ale moje przejęzyczenie nie zmienia sensu mojego pytania. I w żaden sposób nie wypacza sensowności takiego pytania." do artykułu W obronie miłości... i nie tylko.  (01/02/2013)
pirx:   "Jasne, że Niemcy nie zwyciężą w tej wojnie, to chyba od bitwy na Łuku Kurskim stało się jasne. Wtedy to Niemcy utracili inicjatywę strategiczną i mogli już tylko się bronić." do artykułu Niespodziewane pytanie.  (01/02/2013)
pirx:   " Skoro poseł może być transwestytą i bronić praw transwestytów, to czemu nie możne być katolikiem i bronić praw katolików?" do artykułu W obronie miłości... i nie tylko.  (01/02/2013)
pirx:   Głos na artykuł Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualistów  (01/02/2013)
pirx:   "@Janusz Dąbrowski: Chyba nie doczekam się odpowiedzi, na pytanie, w którym miejscu, odwołując się do poczucia sprawiedliwości, ustanawiam jedynie słuszne prawa. Ale mimo wszystko winien jestem panu podziękowania, widać mądry z pana człowiek, za poruszenie wątku słuszności prawa. Odpowiedź chyba jest oczywista. Czy ktoś chciałby być sądzony, nawet w najbłahszej sprawie, wedle niesłusznych p ..." do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (29/01/2013)
pirx:   "@Janusz Dąbrowski: W którym miejscu ustanawiam jedynie słuszne prawa?" do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (29/01/2013)
pirx:   "@Janusz Dąbrowski Pan wybaczy, ale wczoraj był pan uprzejmy napisać: 'Moje odczucia są jedynie MOIMI INDYWIDUALNYMI odczuciami i nie mogą być podłożem stanowionego prawa.' Jakoś, jak wiele rzeczy które pan wypisuje, mi się to nie spodobało. Nawet pomijając kontekst. Przecież, jak na mój gust, co jeśli nie elementarne poczucie sprawiedliwości, jest podłożem stanowionego prawa? Przecież chyba ..." do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (29/01/2013)
pirx:   "@Alicja Minicka: Lewin był chorobliwie zazdrosny. Ale, jak na mój gust, przynajmniej potrafił postawić na swoim. Soro facet zaczepiał mu żonę, poprosił go by opuścił jego dom. Takiego zdecydowania, brakowało Kareninowi. To jedna z przyczyn nieszczęścia Anny. A Anna wyszła za mąż, bo ją wyswatano. Dopóki nie poznała Wrońskiego i się w nim nie zakochała, z tego co pamiętam, Anna przeby ..." do artykułu Anna Karenina - kobieta w matni.  (29/01/2013)
pirx:   "@Alicja Minicka: Pani Alicjo, pisząc 'feministyczne' nie chciałem pani obrazić. Pani wybaczy, ale w moich oczach jest Pani obrończynią kobiecych praw. Tak jakoś kojarzę panią z jej wypowiedzi. Była uprzejma Pani napisać, że Tołstoj afirmuje patriarchalny model rodziny. No i przecież wiadomo, że skoro 'patriarchalny' to pani Minnicka, świadoma swojej kobiecości i dumna z niej, zwolenniczka w ..." do artykułu Anna Karenina - kobieta w matni.  (29/01/2013)
pirx:   "@hussair: 'Karmel' długo omijałem, bo to film 'kobiecy''. Ale na szczęście odrobiłem to zaniedbanie. Świetny film. Bardzo polecam. Od siebie poleciłbym jeszcze, trochę smutny, ale z tego kręgu kulturowego, film 'Opowiadaj Szeherezado' ze śliczną Mona Zaki. http://www.filmweb.pl/film/Opowiadaj,+Szeherezado-2009-539063 " do artykułu Kobiety w Libanie.  (29/01/2013)
pirx:   "@hussair: Kieszenie agresywnych przeciwników:) Wskazałem przecież na cytowany fragment z bloga Hartmana, który ocieka wręcz agresją oraz dyktaturą tolerancji. I to tacy właśnie piewcy tolerancji powodują moje wątpliwości, czy sprzeciwy. Hussair, nie każdy głoszący chwytliwe hasła o uszczęśliwianiu ludzkości, pragnie powszechnego szczęścia. Tzn pragnie, ale dla siebie. Mój osobisty po ..." do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (28/01/2013)
pirx:   "@hussair: Poprzez adopcję:)" do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (28/01/2013)
pirx:   "@Alicja Minicka: Ja lubię Pani 'feministyczne' spojrzenie na literackie bohaterki. (Całkiem ciekawe było o Basi Wołodyjowskiej). Przyznam się, ze niedawno, miesiąc temu, może dwa, skończyłem Annę Kareninę. Po raz pierwszy w życiu. Wcześniej Tołstoja czytałem 'Wojnę i Pokój'. Od 'Anny Kareniny' odrzucało mnie przekonanie, ze to romans, tymczasem jest to świetna powieść obyczajowa, psychologi ..." do artykułu Anna Karenina - kobieta w matni.  (28/01/2013)
pirx:   "@hussair Ładnie napisałeś o boskim wzorcu. Nie wiem, czy wiesz, ale homoseksualizm w przyrodzie jest dość powszechny wśród zwierząt. Słaba jakość, ale zobaczyć można. http://www.youtube.com/watch?v=YRLDpk9Fyds " do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (28/01/2013)
pirx:   "@hussair: Ale ty nie czujesz tej bezczelności w '...a konstytucja, która was obowiązuje,...'. A jego, Hartmana, to nie obowiązuje? Konstytucja, w demokratycznym kraju, to nie jakieś narzucone, przez obce mocarstwo prawo. To zbiór praw, na które godzą się wszyscy. No, większość. Z pokorą. Czy mi się to podoba, czy nie. Tymczasem Hartmanowi, wyraźnie, w tej tyradzie, myli się demokracja z dyktaturą. ..." do artykułu Związki partnerskie - podziękowanie i dedykacja..  (28/01/2013)Akcje

Informacje podstawowe
Login: pirx
Ranga:
Ost. logowanie: 13/02/2013
Zarejestrowano: 17/06/2009

Statystyki
Punkty: 5.078
Obserwujący użytkownicy: 2
Odwiedziny profilu: 14.965
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 388
Komentarze: 1302
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska