Login lub e-mail Hasło   

podobny
Wczoraj
podobny:   Głos na artykuł A ja żem jej powiedziała :)  (9 godz. temu)
Wcześniejsze wpisy
podobny:   Głos na artykuł Relacja z nastolatkiem  (dzień temu)
podobny:   Głos na artykuł Dubrownik - adriatycka perła Chorwacji  (dzień temu)
podobny:   Głos na artykuł Matce  (dzień temu)
podobny:   Głos na artykuł Stare statki, piękne statki  (dzień temu)
podobny:   Głos na artykuł Francja ciekawostki - nieznane fakty o Francuzach  (dzień temu)
podobny:   "@Adam Jezierski: ... tak, jeśli przyjmiemy, że człowiek stworzył (wykreował) Boga na swoje podobieństwo. W Biblii jest, że to Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo - a to dwie, zupełnie różne interpretacje." do artykułu Kiedy losujemy, coś bardzo mało prawdopodobnego staje się z pewnością..  (2 dni temu)
podobny:   "Teoria prawdopodobieństwa, jest produktem umysłu człowieka - nie Boga. Pojęcie Boga jest bliższe temu, czego człowiek nie pojmuje i w czym tkwią paradoksy jak np. w pojęciu nieskończoności. Przykładowo: dla umysłu człowieka ciąg liczb naturalnych i ciąg liczb tylko parzystych ma tę sama miarę = nieskończoność, a przecież 'na chłopski rozum' wydawałoby się, że liczb p ..." do artykułu Kiedy losujemy, coś bardzo mało prawdopodobnego staje się z pewnością..  (2 dni temu)
podobny:   "@gnostyk: Erupcja hejtu na blogach, ujawnia prawdziwy obraz człowieka. Internet spowodował, możliwość prawie natychmiastowej reakcji i ujawniania prawdziwej natury człowieka - jest w nim tzw. zło i dobro, miłość i nienawiść, szczodrość i skąpstwo. Hejter jest uzupełnieniem mistyka zapatrzonego w kreowanie tylko dobra. I jego działanie jest zgodnie z prawami przyrody. Spójrzmy na dow ..." do artykułu Złota Rybka  .  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Ballada o miłości  (3 dni temu)
podobny:   "Ha! Nikt nigdy naukowo nie zbadał skąd bierze się poezja ... malownicze połączenia słów, których nie słyszymy na co dzień, ułożone w rytmie ... serca, duszy ... kosmosu ?" do artykułu Ballada o miłości.  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Imigranci z Ukrainy są w Polsce na zawsze?  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Myśli tworzą uczucia...  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Buduję sobie kopuły  (4 dni temu)
podobny:   "Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!" do artykułu Złota Rybka  .  (4 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Złota Rybka    (4 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł ”Rachunek sumienia”  (4 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Imprisoned for the right to speech  (4 dni temu)
podobny:   "@pokrzywiony: Ha! Słusznie! Kurt Gödel*, w 1931 roku udowodnił, że język matematyki też jest niezupełny! A więc nie tylko od strony lingwistycznej ale także - a może przede wszystkim - od strony matematycznej, świat jest ... NIEPOZNAWALNY! https://pl.wikipedia.org/wiki/Kurt_Gödel" do artykułu Depczemy sobie po ogonie.  (4 dni temu)
podobny:   "@pokrzywiony: Weźmy za przykład słowo-pojęcie 'Słońce'. Wszystko jest ok, dopóki nie zapytamy: co to jest Słońce?Gdy zajrzymy do Wikipedii, znajdziemy kilkaset słów opisujących ten obiekt. Większość z tych słów podana jest ad hoc. gdybyśmy chcieli zdefiniować te słowa, liczba słów opisujących Słońce wzrośnie do kilku tysięcy. Gdy natomiast będziemy definiowali znaczenie tych kilku tysięcy słów - o ..." do artykułu Depczemy sobie po ogonie.  (4 dni temu)
podobny:   Popularny artykuł: Prawda zarażona  (4 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Termometrum  (4 dni temu)
podobny:   "@pokrzywiony: Człowiek potrafi tworzyć idealizacje, które nie mają odwzorowania w naturze. Nie istnieje bowiem idealne koło, idealna płaszczyzna, idealna prosta, idealny punkt i - o paradoksie! idealna przestrzeń 3D. Gdy piszę 'środek grawitacji' używam fikcyjnego określenia, które punkt przybliża, ale nie oddaje jego realnej natury - punkt matematyczny w rzeczywistości nie istnieje! / ..." do artykułu Depczemy sobie po ogonie.  (5 dni temu)
podobny:   "@pokrzywiony: ... to zjawisko nazywa się Cymatics: https://en.wikipedia.org/wiki/Cymatics Spójrzmy na kamień 'od strony' człowieka: zabraknie mu słów by nawet najdrobniejsze ziarnko piasku opisać - żaden nie jest doskonale jednorodny - ma różną strukturę, różną gęstość, różną temperaturę, a wewnątrz trwa wieczny dialog pomiędzy różnie wibrującymi cząsteczkami - tak 'rozmyśla' kamień ..." do artykułu Depczemy sobie po ogonie.  (5 dni temu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 59 60
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: podobny
Ranga:
Ost. logowanie: 7 godz. temu
Zarejestrowano: 02/05/2017

Statystyki
Punkty: 10.154
Wyświetlenia artykułów: 8.204
Obserwujący użytkownicy: 5
Odwiedziny profilu: 1.666
Przeczytane artykuły: 61
Ocenione artykuły: 1359
Komentarze: 391
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska