Login lub e-mail Hasło   

rodzimowierca
Wcześniejsze wpisy
rodzimowierca:   Głos na artykuł Niesamowite Świątynie  (30/06/2010)
rodzimowierca:   Rekomendacja artykułu Niesamowite Świątynie  (30/06/2010)
rodzimowierca:   Rekomendacja artykułu Czy wisznuizm jest pogański ?  (30/06/2010)
rodzimowierca:   "popieram Rodzimy Kościół Polski, organizacja ta robi bardzo wiele dobrego dla polskiego rodzimowierstwa i jest całkowicie apolityczna. Organizuje cztery główne święta (Jare Gody, Kupała, Plony i Szczodre Gody), a także Dziady; dodatkowo niektórzy członkowie RKP organizują Święto Welesa (początek lutego, pomiędzy 2 a 12). Na każde z tych świąt przychodzi coraz więcej ludzi..." do artykułu Rodzimy Kościół Polski.  (30/06/2010)
rodzimowierca:   "ja powiem tak: błędem jest negowanie istnienia zła, czy nazwiemy je Szatanem, lichem, wąpierzem, czy jakkolwiek inaczej. Demony to przede wszystkim negatywna, ciemna strona Człowieka, choć istnieją również jako niezależne byty. Negując ich istnienie, nie zauważamy swoich wad i nie jesteśmy w stanie walczyć z nimi, nie możemy się doskonalić. Błędem jest dla mnie również uznawanie, że tylko ..." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (29/06/2010)
rodzimowierca:   "wspaniałe i przepiękne..." do artykułu Niesamowite Świątynie.  (29/06/2010)
rodzimowierca:   "powiem więcej: akt takiego rytualnego zerwania może być wręcz drogą do oczyszczenia ze swoich fobii; odrzucając to, co dany człowiek uważa za źródło swojego cierpienia, nie będzie do niego wracał, zajmie się czymś bardziej twórczym. Niektórzy ludzie po prostu potrzebują rytuałów Przejścia, inni ich nie potrzebują, albo realizują w inny sposób. Sława!" do artykułu Dechrystianizacja.  (29/06/2010)
rodzimowierca:   "ja powiem tak: każda religia i wiara daje człowiekowi siłe. Dlatego choć nie zgadzam się z chrześcijaństwem, odrzucam władzę Trójcy Świętej nad sobą, to szanuję chrześcijan i Ich wybór. Jest on dla nich ważny i potrzebny, daje im siłę i stabilność psychiczną - i dobrze. Niemniej nie potępiam także tych, którzy za wszelką cenę chcą się uwolnić od 'dziedzictwa przeszłości'. Sam, choć wychowan ..." do artykułu Dechrystianizacja.  (29/06/2010)
rodzimowierca:   "a tutaj akurat się z Tobą zgadzam. Biednym należy dawać wędkę, a nie rybę; słabym pomagać w stawaniu się silnymi. Na tym polega rodzimowiercza pochwała siły i zdrowia; nie gardzimy słabymi i chorymi, pomagamy im w staniu się zdrowymi i silnymi. Jeśli nie są w stanie, to pomagamy im żyć takimi, jakimi są. Ale zawsze trzeba mieć nadzieję; Pozdrawiam :) PS. dawanie żywności Afryce uważam za n ..." do artykułu Czy kościół katolicki jest sektą?.  (29/06/2010)
rodzimowierca:   "ładnie powiedziane to o wiarach - i zupełnie inaczej niż w przypadku twardogłowych katolikow. Niemniej autor artykułu ma prawo do swoich interpretacji i wizji mistycznych, tak samo jak i katolicy, muzułmanie, animiści, buddyści, itd. Artykuły takie jak ten nie są pisane po to, żeby kogoś urazić, tylko aby pomóc tym, ktorzy naprawdę odeszli od KRK i czują się 'na rozdrożu'. Nie są adresowa ..." do artykułu Dechrystianizacja.  (28/08/2008)Akcje

Informacje podstawowe
Login: rodzimowierca
Ranga:
Ost. logowanie: 30/06/2010
Zarejestrowano: 28/08/2008

Statystyki
Punkty: 40
Odwiedziny profilu: 1.924
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 2
Komentarze: 7
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska