Login lub e-mail Hasło   

Hamilton
Wcześniejsze wpisy
Hamilton:   "Ponieważ nie możemy stwierdzić, czym jest Bóg, lecz jedynie czym Bóg nie jest, a więc nie możemy rozważać, jaki Bóg jest, ale tylko, jaki nie jest. - św. Tomasz z Akwinu — Przebudzenie (Milczenie) Kościół czyni akurat odwrotnie. To wizja boga zagniewanego, zazdrosnego i mściwego, pełnego ludzkich nie najlepszych zresztą cech powoduj określone reakcje. Czynnik strachu przed ..." do artykułu Współczesna Religia.  (16/04/2010)
Hamilton:   Głos na artykuł Współczesna Religia  (16/04/2010)
Hamilton:   Głos na artykuł Leonardo Da Vinci - Ciekawostki  (16/04/2010)
Hamilton:   "Ponieważ nie możemy stwierdzić, czym jest Bóg, lecz jedynie czym Bóg nie jest, a więc nie możemy rozważać, jaki Bóg jest, ale tylko, jaki nie jest. - św. Tomasz z Akwinu — Przebudzenie (Milczenie) " do artykułu Religia smutku i zdołowania.  (16/04/2010)
Hamilton:   "Porywający artykół ( artykuł ). Inwencja twórcza godna wytrysków. Gołym okiem widać, że niezbyt częste to zjawiska. Co ta telewizja robi z mózgiem ? Znalezienie odpowiedzi na to pytania zajmie ci wieczność." do artykułu Największa Tragedia Narodowa Współczesnej Polski.  (15/04/2010)
Hamilton:   "Każda śmierć ma swoją dramaturgię, ale nie może być wyznacznikiem pozycji politycznej. Nigdy nie pałałem nadmiarem politycznej sympatii do braci Kaczyńskich i ich wizji Polski. Nie uważam byłego pana prezydenta za wybitnego męża stanu. Nie potrafił wznieść się ponad partyjne podziały. Raziły mnie jednak niektóre dowcipy i komentarze prześmiewców, polityków i prasy. Polityk w demokratycznym ..." do artykułu Dlaczego... dlaczego... dlaczego...????.  (15/04/2010)
Hamilton:   "Parytety przypominają mi skompromitowane PRL-owskie punkty za pochodzenie dla studentów. Tam też argumentowano wyrównaniem szans. Znam wiele kobiet, które są świetnymi specjalistami w wielu dziedzinach, doskonale radzących sobie bez żadnej ulgowej taryfy. Coraz lepiej wykształcone, bardziej ambitne. Taka zmiana płci w ośrodkach decyzyjnych na pewno będzie korzystna. Jest to jednak pewien proces, a ' rewolucje ' ( w sensie gwałtownych zmian ) przynoszą z reguły więcej szkody niż pożytku. " do artykułu Parytety - bezsens czy aby na pewno ?.  (14/04/2010)
Hamilton:   " Ktokolwiek bierze na siebie ryzyko bycia sędzią Prawdy i Wiedzy, staje się pośmiewiskiem bogów. - Albert Einstein" do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (14/04/2010)
Hamilton:   "Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje, czy człowiek stworzył Boga na obraz i podobieństwo swoje? Bóg gniewny, zazdrosny i mściwy do czwartego pokolenia. Jednym słowem uroczy." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (14/04/2010)
Hamilton:   "' Wielu jest tak zakłamanych i interesownych, że niezdolnych do najmniejszego odruchu spontaniczności. Wszystko w nich jest z góry obmyślane i ukartowane; rzec by można, iż oddychają z wyrachowania. ' - tak twierdził Emil Cioran Każda śmierć ma swoją dramaturgię, ale nie może być wyznacznikiem pozycji politycznej. Nigdy nie pałałem nadmiarem politycznej sympatii do braci Ka ..." do artykułu Polska za(k)łamana....  (14/04/2010)
Hamilton:   " darkwater ( piotr grunt ) nie wysilaj się - to żart. Okaż minimum poczucia humoru, albo zminusuj." do artykułu Wykształcenie, poziom i kultura na EIOBA.  (13/04/2010)
Hamilton:   "Dokładnie. Bóg jest MIŁOŚCIĄ. A miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. I jest bezwarunkowa !!!" do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (13/04/2010)
Hamilton:   "Dokładnie. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. I jest bezwarunkowa !!!" do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (13/04/2010)
Hamilton:   "Bo, nie rozumiesz Hamiltonie! Nie bardzo rozumiem. Co będzie jeśli spotkają się rycerze Zbawiciela i Rycerze Niepokalanej i powybijają sobie zęby, połamią kości, lub pozabijają w imię obrony Zbawiciela i Niepokalanej, co miało miejsce niejednokrotnie w historii. Myślę, że i Zbawiciel i matka jego z politowaniem i smutkiem patrzyć będą na swych rycerzy co pismo święte czytali i niczego nie zrozumieli." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (13/04/2010)
Hamilton:   "Stary dowcip pamiętający jeszcze czasy PRL-u : - co znaczy skrót : mgr inż - możesz gówno robić i nieźle żyć - co jeśli brak takiego skrótu przed nazwiskiem : tu należy rozszyfrować od końca ' żebyś nie wiem iak robił gówno masz . Dziś już nieaktualny : murarz 4 000 na rękę, posada w księgarni 900 ( brutto ) , ale trzeba mieć wyższe wykształcenie i biegłą znajomość trzech języków." do artykułu Wykształcenie, poziom i kultura na EIOBA.  (13/04/2010)
Hamilton:   "Bardzo dobry artykuł. Nigdy nie byłem zwolennikiem braci Kaczyńskich. Nie mam ulokowanych sympatii politycznych w jakimś ściśle określonym miejscu. Z reguły głosuję na konkretną osobę. Nie uważam też Lecha Kaczyńskiego za wybitnego męża stanu. Jednak przekonany jestem, że kierował się głębokim i szczerym patriotyzmem, może trochę staroświeckim, ale los tego kraju i rodaków leżał mu na serc ..." do artykułu Zginął, bo "dziennikarze"….  (13/04/2010)
Hamilton:   Głos na artykuł Zginął, bo "dziennikarze"…  (13/04/2010)
Hamilton:   "' Czy coś się zmieni po śmierci prezydenta, otóż powiem nie ! Nikt nie wyciągnie wniosków z tych lekcji, i póki będziecie przekazywać swym pokoleniom , takie nauki , nigdy do poznania Prawdy ten naród nie dojdzie. ' ' Czy powinniśmy w tak ciężkim dniu , wprowadzać i uspokajać ludzi , złymi naukami? ' Jacy politycy i jakie prawdy religijne mają narzucić ? Kto ma o tym decydowa ..." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (12/04/2010)
Hamilton:   "Papieże nie pochwali procederu kastracji, ale dużą liczbą kastratów wyróżniał się chór papieski. Dobrzy byli ci papieże, no i pełni ..... miłosierdzia. " do artykułu Eunuchowie.  (11/04/2010)
Hamilton:   "Nie wierzę w boga osobowego namalowanego w biblii. Nie znaczy to, że wykluczam istnienie bytu wykraczających poza nasze możliwości poznania. Jeśli tak jest, a co zbieżne jest z pojęciem boga wszechmogącego to logiczne jest, że zbędna mu ludzka pomoc. Cytuję : ' różnice wyznania, o których wspomniał Pan Komorowski, mają jednak bardzo wielkie znaczenie.' Potem następują zdaniem autora istotne pytani ..." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (11/04/2010)
Hamilton:   "Nie kierowały mną żadne emocje, przeciwnie byłem i jestem wyluzowany. Nie wezmę więc głębokich oddechów. Piszesz - 'Swojego Zbawiciela będę bronił ze wszystkich sił, czy Ci się to podoba, czy też nie!' Broń, ale nie narzucaj innym takiego boga takiego ty wyznajesz. Poza tym myślę, że bóg nie potrzebuje żadnej obrony. Jest zbyt potężny, a nasz spór niech ocenią inni." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (11/04/2010)
Hamilton:   "Myślę, że za wcześnie na obarczanie winą. Kogo? Przez ostatnie 6 lat rządy sprawowały wszystkie siły polityczne. SLD,PIS,LPR,Samoobrona , PO i PSL. Decyzje o zakupie zapadają na szczeblu rządowym. Tu wina rozkłada się równo. Nie awaria samolotu prawdopodobnie była przyczyną. Może ktoś wymusił na pilocie lądowanie wbrew jego woli. Na razie są to pytania bez odpowiedzi, nie znając wszystkich ..." do artykułu Król nie żyje, niech żyje król?.  (11/04/2010)
Hamilton:   "Jakże łatwo rzucać kamieniami." do artykułu Król nie żyje, niech żyje król?.  (11/04/2010)
Hamilton:   "Zginęli ludzie. Prawdopodobnie są wśród nich wyznawcy katolicyzmu, protestanci i ateiści. Jakiekolwiek oburzanie się na obrządek nabożeństw towarzyszącym ich pochówkowi jest co najmniej nie na miejscu. Mają do tego prawo. Żaden 57kerenor , Szymon Bachir i Hamilton Starszy nie ma najmniejszego prawa im tego zabronić. Jestem niewierzący, ale wasze pieprzenie panowie to totalna nienawiść do wszystkie ..." do artykułu 10 kwietnia 2010 – Czarny Dzień Polski….  (11/04/2010)Akcje

Informacje podstawowe
Login: sting
Ranga:
Ost. logowanie: 10 godz. temu
Zarejestrowano: 01/11/2009

Statystyki
Punkty: 1.658.601
Wyświetlenia artykułów: 1.474.487
Obserwujący użytkownicy: 62
Odwiedziny profilu: 53.869
Przeczytane artykuły: 520
Ocenione artykuły: 2290
Komentarze: 20841
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska